PDA

Zobacz pełną wersję : SUPLEMENTY DLA NAJMLODSZYCH???



sweetbaby
15-03-07, 00:09
Mam takie pytanko. mam mlodszego brata (prawie 14 lat), ktory zawsze byl baardzo szczuplutki.. jadnak w ciagu ostatnich 10 miesiecy potwornie przytyl. ma teraz 153 cm wzrostu i wazy 55-57 kg. to troche za duzo jak na jego wzrost. zreszta ma naprawde sporo tluszczyku :???: czy znacie jais suplement ktoru pomogl by mu troszke schudnac, i czy nie jest on na to jeszcze za mlody. nie moie tu o termogenikach, ale o jakims lightowym, delikatnym suplemencie , ktory by go troszke zmobilizowal. myslalam o l-karnitynie, ale tak naprawde nie mam zielonego pojecia co by bylo najlepsze.. wiadomo ze ruch, ale jestem pewna ze jakis lekki suplemencik stanowczo by go zmobilizowal.. :???: . pozdruffki :grin:[shadow=red:2506134525][/shadow:2506134525][glow=yellow:2506134525][/glow:2506134525]

Odżywek
15-03-07, 07:50
w sumie L-karnityne by momgl sobie brac chociaz jest to slaby srodek na odchudzanie. Napsiales ze O thermogenikach nie mowisz w sumie jak na 14 lat to moze jeszcze zawczesnie zeby bral jakies Thermogeniki a z drugiej strony mozna by byl sprubowac,ja tam mam 15 lat no prawei 16 i biore Thermo speed extreme,dobry srodek na odchudzanie Dieta+cwiczenia+Tse to gwarancja dobrych wynikow.pozdro :wink:

szperal
16-03-07, 00:25
wyrosnie z tego. najlepsze na odchudzanie są areoby. niech chodzi na basen , biega skacze na skakance..........

rafalkomando
16-03-07, 12:42
JW :grin:

bocion
16-03-07, 13:16
Najwazniejsze w jego przypadku bylaby dieta odpowiednia(albo przynajmniej unikania wysokokalorycznych i bezwartosciowych rzeczy-czipsy, slodycze). Gów.no dadza mu aeroby jesli po godzinie biegania po parku przyjdzie do domu i zje tlusta, smazona kielbache i dopcha sie slodyczami.

grzesiek k
16-03-07, 14:12
L-Kreatine będzie dobre i jak kolega wcześniej wspomniał Dieta muśi być bo właśnie co z tego że bedzię Biegał jak przyjdzie do domu i się będzie obżerał odetnij mu odrobinę lodówkę niech nie je zbyt dużo,niech biega skacze na skakance i git powinno pomuc

RyaN
24-03-07, 12:08
Według mnie jest za młody na suple. Ziomek jestes w okresie dojżewania wszystko ci rośnie...kształtują sie mięśnie wykozystaj to aerobami i siłką. A nie bierz sie za suplementy.Rośniesz więc teraz bedzie ci fajnie wszystko szło.Takie jest moje zdanie.

duzen
24-03-07, 13:34
Taj jak wyżej. Podstawa to Aeroby i zmiana diety. Jeżeli już musi coś brac to polecam Therm - Line 2 z Olimpu - pasywny fat burner wiec powinien mu pomoc, może sprobowac jesc sam Chrom organiczny albo CLA.


tak wygląda Therm Line 2 ( jest tanszy od TSE ktorego w tym wieku nie polecam, kosztuje ok 30 zl)

P4l4d7n
24-03-07, 13:54
W okresie rosniecia nadwaga to cos z czym na pewno nalezy walczyc. Jezeli chlopak w wieku 14 lat majac nadwage nie zacznie na siebie uwazac (a raczej nie zacznie na niego uwazac rodzina) to co bedzie w wieku 30lat+ kiedy metabolizm bedzie duzo wolniejszy?

Tutaj problemem jest przede wszystkim dieta. Nalezy ograniczyc ilosc weglodowanow. Niech spozywa 4-6 posilkow dziennie ale maja to byc male posilki dzieki czemu organizmowi bedzie latwiej sobie z tym poradzic. Chyba nie musze mowic ze powinien spozywac jak najmniej cukrów.

Kolejna sprawa to ruch. Zapewne nie ma go zbyt duzo. Moze zaczac biegac, grac w pilke, chodzic na silownie (pod okiem kogos kto sie chociaz troche na tym zna zeby nie zrobil sobie krzywdy). Wazne zeby cos ze soba robil.

Jesli chodzi u suplementy... no cóż... chłopak dopiero rosnie i w gruncie rzeczy gdyby zastosowal sie do powyzszych rad to ze zgubieniem paru kg nie byloby problemow (a juz na pewno nie polece takich preparatow jak thermo cuts extreme). Ale jesli jakis suplement ma go zmobilizowac to jedyne co polece to l-karnityna (jezeli nie bedzie dbal o diete i ruch to nic mu nie da ale jesli bedzie to troche mu pomoze a na pewno pod wzgledem psychicznym go zmobilizuje - oczywiscie jezeli on sam chce stracic na wadze).

W kazdym razie ciesze sie sweetbaby, ze zainteresowalas sie bratem ;).

grzesiek k
24-03-07, 21:20
Ja się nie będę wypowiadał na temat supli bo już to zrobiłem
Ale teraz też się ciesze że się zainteresowałaś Bratem oby tak dalej

VolvoKielce
25-03-07, 16:28
To ja mam odwrotnie. Mam starszego brata. I ostatnio namówiłem go na siłownie. Ale okazało się, że do rekordów to mu daleko. Warto mu dawać cokolwiek?? Ale postępy są w tym, że stosuje dietę."D

P4l4d7n
25-03-07, 16:32
Zalezy ile ma lat i ile nadwagi. Mozesz na nim wyprobowac fat transporter + hmb. A jesli jest bardzo zle to thermo cuts extreme.

Chociaz wedlug mnie sama dieta + ruch na poczatek wystarczy.

T-Bag90
25-03-07, 16:45
Za mlody na jakies suple moim zdaniem :P teraz to tylko dietka i trening ogolnorozwojowy:D

sweetbaby
29-03-07, 06:33
dzieki za posty... :smile: bratu kupilam l-karnityne Olimp 30000 w plynie. Jestem bardzo zadowoloma bo strasznie go to zmobilizowalo.. nie je chipsow, slodyczy i ogranicza tluste potrawy.. dostal hantelki wiec tez cos tam niby cwiczy, ale jest jeszcze mlodziutki wiec nie wymagam zbyt wiele. :grin:
A o brata pewnie ze sie troszcze (chociaz to troche trudne z samego faktu mieszkam tak daleko od niego), bo przeciez kto sie bedzie kiedys troszczyl o mnie, jak nie on :wink: :smile: he he he
Ps. myslalam jeszcze o czyms (chociaz glupio to zabrzmi :roll: ) ujedrniajacym dla niego.. boje sie strasznie o to ,zeby nie nabawil sie rozstepow, bo bardzo czesto sie pojawiaja przy naglym przybraniu lub utracie wagi.. myslalam o koenzymie Q10 ale nie jestem pewna czy to pomoze.. :neutral:
Z gory dzieki i pozdruffki :wink:

P4l4d7n
29-03-07, 11:53
Mozesz mu kupic krem o nazwie Mustela. Niech sie nim smaruje w miejscach najbardziej narazonych na pojawianie sie rozstepow: plecy, barki, okolice pach. A jesli te rozstepy mu wyskocza to niech kupi jakis krem z kwasem glikolowym (najlepiej 30%). Tylko ze wtedy posmarowanych miejsc nie mozna narazac na dzialanie slonca. Machanie hantelkami to jedno ale potrzbea mu jeszcze jakis aerobow. Najlepiej zeby zaczal biegac.

Pamietaj aby chudl stopniowo. Szybkie utraty na wadze ( w sposob nieoperacyjny) sa szkodliwe dla organizmu.