PDA

Zobacz pełną wersję : Kompleksowy trening dla kobiety



magda86
14-08-11, 19:35
Od pewnego czasu ćwiczę na siłowni i robię to 3x w tygodniu, tzn.: w poniedziałki - nogi i pośladki, środy plecy i klatkę piersiową a w piątki ręce i .... kompletnie nie widzę efektów. Zaznaczę, że mam tendencję do tycia(i jeśli ktoś nie doczytał nicku - kobietą), dlatego jeśli chodzi o aerobowy wysiłek, to 3x w tygodniu spining,a po samej siłowni zawsze bieg interwałowy (20 min.), biegam też godzinę jeśli nie idę na siłownie, czy rowery.

Powiem tak, do końca września mam totalną labę(więc masę czasu) i mega motywacje by zmienić swoje ciało!! Wymyśliłam coś takiego i znając siebie, wiem, że jestem w stanie to wykonać, tylko chciałabym, żeby, ktoś z takich "zapaleńców" jak wy osądził, czy jest to dobre i czy da efekty współmierne do nakładu pracy...a mianowicie:

- codziennie rano, na czczo, 1h joggingu

- codziennie popołudniu - siłownia, z tym, że (i tutaj, chciałabym,żeby ktoś osądził, czy to dobre rozwiązanie) codziennie na każdy mięsień (czyli w sumie na każdej maszynie z całego tygodnia) po 3 serie po 12 powtórzeń, z tym,że dzień w dzień

- 3x w tygodniu spining (po1h)

Mój kumpel, za namową, którego wcześniej ćwiczyłam w dni nie parzyste i konkretne dni partie mięśni, mówi, że to za bardzo nadweręży mój organizm i po za zmęczeniem nic nie da...

Zaznaczę tylko, że zależy mi bardziej na szczupłym i smukłym ciele niż na jakiś tam mięśniach;))


Aha, jeśli chodzi o dietę, też nie ma problemu, na ten czas mam zamiar do minimum ograniczyć węglowodany i stosować dietę 1200/1300 kalorii...

Mam nadzieję, że ktoś przeczyta te moje wypociny i coś poradzi, bo jeśli nie to co ja napisała, to czekam, na jakieś propozycje (najchętniej, te związane z siłownią).

Micek185
14-08-11, 21:43
witaj,
jesli masz problemy z osiągnięciem celu a trenujesz solidnie to w 100% jest to bład w odżywianiu.Na początek proponuje zalożyć oddzielny wątek w dziale DIETA i tam korzystając z uprzejmości użytkowników ułożyc odpowiednią dietę któa da Ci najlepsze efekty.

Co do silowni.Kolega dobrze Ci radził nie mozesz codziennie trenować bo sie poprostu zajedziesz stracisz siły i witalnosć.
nie napisąłas nic o swoim stażu,waga,wzrost,jakies urazy czy choćby sprzet do jakiego masz dostęp.Dużo osob uważa ze trening kobiet i mężczyzn znacznie się różni ale jest to nieprawda.trenujesz w taki sam sposób jak my faceci z tym że Ty dobierasz inne cwiczenia bo i twoje cele są różne,musisz przywiązywac większą uwagę do kształtów czyli u kobiet bedą to :talia,posladki oraz obręcz barkowa,mosisz pamiętac też zeby kontrolowac diete i nie jesc za mało,zbyt szybka utrata wagi spowoduje tzw efekt jojo a brnac w to dalej utracisz także sporu z biustu ponieważ piersi to poprostu...tłuszcz.dlatego GŁÓWNĄ sprawą będzie u Ciebie DIETA.

konkretnie mówiąc powiedz jeszcze raz ile możesz czasu przeznaczyc na treningi,z góry mogę Ci powiedzieć ze z mojego punktu widzenia było by to 4dni poniedziałek,wtorek czwartek i piątek .weekend totalnie wolny.
skoro trening ogólny masz juz za sobą można wziać się za trening typu Split.opisz jeszcze w jaki sposób wykonywałaś trening interwałowy?
jesli podasz mi te wszystkie inf,to bedziemy mogli ruszyc z konkretami.

Damianpfighter
14-08-11, 21:53
Tak jak Micuch napisał. Podaj wszystko to co wyżej wymienił (Waga,Wzrost)
Jeśli chodzi o mnie to nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie typu dieta (1300 kcal) Ważysz 50 kg? Nawet pewnie tyle nie wyjdzie. Dieta cud? Ducana? Bez snesu.
Co do trenowania codziennie to fail ! Micek Ci już wyjaśnił więc nie będę się powtarzał.

Pewnie przydało by się parę zdj. które mogły by ocenić wygląd Twojej sylwetki gdzie czego brakuje gdzie odstaje itp itd. Rozumiesz mam nadzieję.

Nie pozostaje nam tylko czekać byś odpisała na ww pytania i uzupełniła dane.

kitamo
15-08-11, 01:32
Zaznaczę tylko, że zależy mi bardziej na szczupłym i smukłym ciele niż na jakiś tam mięśniach;))
Jak chlopaki wyzej, dieta w tym wypadku najwazniejsza.
Aeroby ktore robisz to druga sprawa, jak masz mozliwosc i warunki to moze skakaneczke sobie kup ;) to dobra alternatywa jesli nie ma warunkow do biegania.
Robilas juz jakas diete ? jesl ito pierwsza taka dieta redukcyjna to proponuje nie jechac odrazu 1200 kalorii, tylko zrobic to w 2 krokach - najpierw dobrac odpowiednia ilosc posilkow itp, a po kilku dniach zmniejszac ilosc kalorii.
Ja zrobilem wszystko naraz i czluem sie znacznie oslabiony przez kilka dni.

magda86
15-08-11, 17:48
Na temat diet wiem prawie wszystko i to ja bym mogla was uczyc;p;p odkąd pamiętam jestem na diecie, tylko właśnie mój problem tkwi w tym, że nie mam umiaru jeśli chodzi o dietę, bo gdy już na nią przechodzę i w zasadzie nawet nie jest to "przechodzenie na dietę" tylko rezygnacja ze słodyczy czy węglowodanów prostych i tłuszczu zaczynam popadać w jakiś obłęd i nie jem prawie niccc! a jak tak wyposzczę organizm, to sami wiecie co się dzieje w następstwie...

Jeśli chodzi o interwał to 20 min - 2minuty marszu na 2minuty speeed'u. Jeśli chodzi o kondycje i wytrzymałość to wydaje mi się, że jest nawet lepiej niż dobrze, biegam, pływam, 3xtyg spinning, więc z wykonywaniu jakich kolwiek areobów nie ma problemu.
No dobrze w sumie zgadzam się z Wami, że trening siłowy codziennie, to nie jest za dobry pomysł, ale codzienne bieganie rano, na czczo, po za siłownią, czy spining'iem???
Mam 177 wzrostu i ważę 72 kg, z tym, że mam na prawdę duży biust, który wiem, że przy chudnięciu nie wiele się zmniejsza ( bo gdy w czasach licealnych byłam na prawdę szczupła - tańczyłam "zawodowo", to biust i tak miałam duży). Generalnie jestem proporcjonalna (no może po za tym zbędnym bagażem z przodu) i wszędzie mam tak samo za dużo;))
W kwestii stażu, to jeśli chodzi o fitness (step, ABT czy TBC - nie wiem czy nie jest to zbyt babska terminologia, ale te dwa ostatnie to głównie wzmacnianie dolnych partii i brzucha, czasem ramion) to od ok. 5 lat cwicze. Siłowy treninng jest mi raczej obcy, nie jednokrotnie zapisywałam się na siłownie ale po pewnych czasie rezygnowałam, więc o jakim kolwiek stażu nie ma mowy, teraz się zawzięłam, ale tak jak pisałam wcześniej z braku efektów pewnie znowu mnie to zniechęci i to rzucę, dlatego m.in.napisałam na forum.

fallenursus
15-08-11, 17:55
W takim razie prosze rozpisz no te diete.

Micek185
15-08-11, 19:21
tez bym chciał zobaczyc twoją dietę i opis dlaczego konkretne posiłki wyglądają tak a nie inaczej,możesz wkleić tu.
jesli nie masz konkretnej rozpiski to wrzuć to co jadłaś dziś,wczora,przedwczoraj.

co do biegania na czczo to nawet jesli ktoś biega zeby zrzucić pprostu wage a nie sam tłuszcz to nie jest dobre rozwiązanie bo po redukcji nie będziesz estetycznie wyglądała,zatracisz kształty jesli coś pójdzie nie tak.

mogła byś wkleic zdjęcia sylwetki?jesli wstydzisz sie publicznie pokazywac możesz przesłać mi je na prywatna skrzynkę.

Damianpfighter
15-08-11, 21:57
Też jestem ciekawy . Może faktycznie się czegoś nauczymy .

magda86
18-08-11, 08:51
Z tymi dietami, to był taki mały sarkazm... jakbym była na prawdę takim znawcą to by mnie tutaj nie było:)
Postanowiłam zafundować sobie trenera i dwa ostatnie dni ćwiczyłam z nim i nawet rozpisał mi wszystko w takim skoroszycie i w sumie jemu było o tyle łatwo, dobrze mi wszystko dobrać, bo i mnie widział, zmierzył, zważył i wiedział w jakiej formie jestem.
I wiecie co? w sumie o tyle mnie zaskoczył, bo nie słyszałam, żeby tak ćwiczyć (ale jak dla mnie super), że podzielił "mnie" na przód i tył i rozpisał dwa treningi no mam ćwiczyć 1 dzień-przód, 2 dzień-tył, 3 dzień-przerwa, 4 dzień-przód, 5 dzień-tył i póżniej dwa dni przerwy.
Ale dzięki za pomoc:)

Patriot
18-08-11, 10:01
a tak z czystej ciekawości mogłabyś pokazać jakie ćwiczenia Ci rozpisał i po ile serii?

Micek185
21-08-11, 14:53
mysle ze nawet go nie było,a zapał do treningów minął. chyba ze sie myle i zobacze naprawde solidny plan rozpisany przez TRENERA???