PDA

Zobacz pełną wersję : Zbyt częste katowanie brzucha na masie?



D3
04-08-11, 09:15
Witam,

czy ktoś z was kiedykolwiek spotkał się z dosyć ciekawą opinią, iż zbyt częste katowanie brzucha ogranicza przyrost innych mięśni w trakcie masy?

Piszę to na poważnie i "wyznawcą" takiego poglądu jest jeden z polskich zawodników, którzy przygotuje się w tym roku na występ na jesień.

KowalX
04-08-11, 11:54
Głupoty...

D3
04-08-11, 12:00
Głupoty...

Też tak pomyślałem jak to po raz pierwszy przeczytałem. Słowa samego autora

"częste cwiczenia mięsni brzucha ogranicza wzrost masy miesniowej.ma to związek z połaczeniami nerwowymi."

Ciekawy jestem czy dalej podtrzymuje takie zdanie.

chunga
04-08-11, 12:13
hmmm jaka jest prawda to ja nie wiem ,ale cos w tym jest -brzuch dziala i wspomaga praktycznie kazde cwiczenia ,a jak bedzie osłabiony .to.....???
tak samo nie zaleca sie trenowania brzucha na początku treningu ,bo miesnie brzuch stabilizuja cale cialo przy innych cwiczeniach ,jak beda słabo stabilizowac to chyba nie najlapsza sprawa tak? to tak po mojemu:)

Pumbas
04-08-11, 12:22
Pytanie jak się tym nie zgadzać??
Przecież najważniejsze ćw. jak mc czy siady - nie raz na drugi dzień konkretnie czuć brzuch, jak się dorzuci do tego non stop katowanie wznosow z obciążeniem to nie trzeba być geniuszem żeby przewidzieć co się stanie.. przemęczony brzuch nie będzie stabilizował przy ćwiczeniach rozwijających mase chociażby takich pleców.. -> mniejsze obciążenia, gorsze skatowanie pleców -> ograniczenie przyrostów innych partii, przez przetrenowanie brzucha na masie.
nie wiem co w tej opinii ciekawego.

chunga
04-08-11, 12:26
no właśnie o tym myslałem he he!