PDA

Zobacz pełną wersję : Podciąganie na drązku



fight1000
14-03-07, 17:21
Witam, mam takie małe zapytanie jak ma sie podciągac początkujący jesli podciągnie sie ze 2 razy. Chodzi o to żeby mógł jak najszybciej podciągnoc sie wiecej razy :)
Ma sie podciagac te 2 razy czy może wykonywac połówki (podciąga sie do brody ale nie prostuje rąk do końca)

I jeszcze jedno , która faza jest jesli chodzi o cwiczenia jest tą lepiej działającą na mięsień : negatywna czy pozytywna?

Jesli chodzi o mnie to ostatnie podciagniecie w kazdej seri podskakuje do drązka :lol: i opuszczam sie bardzo powoli i czuje że daje niezłego kopa :grin:

krzychuool
14-03-07, 17:54
hrrr jeżeli ćwiczysz z kolegami to powiedz im żeby pomagali Ci się dźwignąć, to dopiero daje kopa!!! Ale oczywiście to Ty musisz się podciągać oni tylko lekko powinni Ci w tym pomagać, musisz się skupić na tym żebyś ciągle czuł plecy podczas podciągania :!:
Natomiast jeżeli ćwiczysz sam możesz sobie zastąpić pomoc kolegów na przykład krzesłem ale tutaj jeszcze bardziej musisz się nad sobą skupić żeby jak najmniej pomagać sobie nogami :!:

elegands
14-03-07, 17:59
sprobuj tak: 3 razy w tyg.
1) 8 serii po 2 powtorzenia
2) 6 s po 4 p
3) 4 s po 6 p
4) 2 s po 8 p.
Podobny trening na podciaganie byl w MH's, nie wiem na ile jest on skuteczny, ale mysle ze przy takim rozpisaniu da sie osiagnac w 4 tyg 8-10 powtorzen, a jest to dobra liczba patrzac na to, ze statystyki wskazuja ze mlodzi zolnierze podczac "unitarki" wykonuja 0,5 powtorzenia.
Powodzenia ;)

Raskus
15-03-07, 16:26
Zależy, jak Ty chcesz się podciągać.

Czy tak na biceps, czy triceps, czy na najszerszy...

Jak chcessz sie podciągać jak najwięcej, rób to trening na siłe.

Tetrykus
16-03-07, 17:11
Hmmmm na najszerszy to jak sie podciagac ??.....ja mam problem bo nie posiadam drazka ale mam rure przechodzaca przez pokuj w piwnicy tam sie podciagam jest ciezej bo nie moge zlapac cala reka brakuje tak ze 4-5 cm i jest ciezej dlatego .... to jak na plecki by ladnie dawalo ??
ja robie szeroko dosc tak sporo szerzej niz barki ??wydaje mi sie ze dobrze robie... ale tak jest ciezko nawet 10 razy podciagnac sie ...robie serie 3s po 8 i to ledwo ostatnia to wlasnie z krzeslem ....

areneusz
16-03-07, 17:23
No ja tez na początku z krzeslem walilem teraz jade po 8-10 powtorzen bez krzesla :grin: