PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o pomoc - powiedzcie co robię źle :/



krystiancc
25-07-11, 20:13
Witam,

Proszę o poradę w sprawie ćwiczeń. Dokształciłem się z wiedzy prezentowanej na forum, jednak mam pewne wątpliwości co do zasad ćwiczeń dla mnie. Mam szczupłą sylwetkę i bardzo ciężko przychodzi mi budowanie masy mięśniowej. Przez ostatnie 3miesiące ćwiczyłem na masę 3 razy w tygodniu wg zaleceń z forum tj: raz klatka i biceps, raz plecy i barki i tak na zmianę. Ćwiczenia wykonywałem na zmianę 1 - 2 - 1 - 2 - 1 etc. Ćwiczenia po 3-4 na główne partie mięśniowe w seriach 12-10-8 z przerwami po 1minucie. Do codziennych regularnych posiłków dorzuciłem orzechów, musli oraz po 1,5 litra mleka dziennie. Dodam, że odżywiam się zdrowo 5 posiłków w zdrowej zbilansowanej diecie.

A teraz efekty i pytanie do Was.

Po tych 3 miesiącach ćwiczone partie minimalnie urosły, natomiast zdecydowanie wzrosły dolne partie tj. nogi, uda, brzuch i tyłek.. ich przyrost jest zdecydowanie większy niż ćwiczonych mięśni. Czy Nie chcę ćwiczyć nóg i pośladków, gdyż nie chce by się rozrosły bardziej.

Proszę o poradę co mam zrobić? Dorzucić jeden dzień aerobów? Jak zacząłem mniej jeść, to zatrzymał się przyrost masy mięśniowej w górnych partiach.

Proszę o radę.

Baloniarz
25-07-11, 20:47
To opisz proszę dokładnie swoją tzw. zbilansowaną dietkę ??

Damianpfighter
25-07-11, 21:05
Ciężki temat. Jestem też ciekawy tej diety...

Patriot
25-07-11, 22:30
mówisz rozrosły Ci się dolne partie, a ich nie ćwiczyłeś ? więc nie miałeś zbilansowanej diety, proste
mówisz dokształciłeś się na forum ? to powiedz mi kto na tym forum Ci napisał, że nóg nie trzeba robić ?

3dniowy trening na masę musi być BARDZO trudny i składający się praktycznie TYLKO z wielostawowych ćwiczeń i to wykonywanych na pełnych obrotach i powinieneś wtedy jeść czysto i dużo, a jeśli masz szczupłą sylwetkę i problemy z nabieraniem masy to dorzucać do tego od czasu do czasu jakiś śmieci. Takiego treningu nie wykonuje się w zakresie ruchów 12-10-8

pokaż swoje ćwiczenia jakie robiłeś i dietę.