PDA

Zobacz pełną wersję : Ból kolana - trening na nogi



peres16
19-07-11, 23:52
Witam,
Potrzebuje jakoś nabrać mięśni na nogach :] tylko jest jedno ale, jak ćwiczyć i nabrać tkanki mięsniowej skoro doskwiera mnie ból kolana... chcę! odpowiedni i dość dobry trening na nogi ale żeby nie forsował uciążliwie kolana.
Prosze o rozpiske w ktorej mógłbym ćwiczyć w domu bez sprzętu i taka rozp. na siłke ze sprzetem :)

Rokita
20-07-11, 03:04
Bez sprzętu to tylko przysiady możesz robić.

Niech ktoś bardziej ogarnięty sprawdzi to co Ci tu rozpisze.
1 Półprzysiady ze sztanga na suwnicy 6x6-10
2 Uginanie podudzi leżąc mięsień dwugłowy 3x10
3 Prostowanie podudzi siedząc mięsień czworogłowy 3x10
4 Wykroki nożne ze sztangielkami 3x15(na jedna nogę)
5 Siedząc prostowanie podudzi na maszynie "łydka" 5x15 albo możesz robić wspięcia ze sztanga

luo
20-07-11, 10:13
Jak polecasz mu półprzysiady, prostowania nóg siedząc z małym zakresem powt to i od razu pozdrów jego kolana.. Fronty są znacznie zdrowsze dla kolan niż te wszystkie wynalazki

Zacznijmy od tego, co to jest wgl za ból? Coś chrupie, strzela? kiedy boli? przy chodzeniu, zginaniu?

peres16
20-07-11, 10:22
Ból jest tylko wtedy gdy kolano zginam pod cięzarem... od bardzo bardzo dawna go mam... i dlatego zmotywowalem sie w koncu do dzialania :) bo jak to teraz wyglada .... gora wyrobiona a nogi to jakies nieogarnięte :(
Co myślicie o jeździe na rowerze? a później może zabrać sie do tych ćwiczeń. Rokita fajne to ale wątpie czy przy tylu powtórzeniach wytrzyma. Sam nie wiem może przydały by sie jakieś powtórzenia z większym ciężarem... sam nie wiem dlatego was sie pytam

luo
20-07-11, 10:55
Jak nic nie chrupie i nie przeskakuje to pewnie bolą więzadła.Rower jak najbardziej, lekkie obciążenie, dosyć szybkie tępo 20-30 minut ze 3x w tyg. Możesz do tego dorzucić przysiady bez obciążenia i prostowania nóg na maszynie z minimalnym obciążeniem 5kg na jedną nogę, pełny zakres ruchu 20-30powt. Jak bym do tego dokupił jeszcze jakiś suplement z msm i brał ze 3g dziennie. Jak nie będzie przechodzić po 3-4tyg to idź do lekarza

Patriot
20-07-11, 11:06
mówisz ból jest od dawna ? to do lekarza idź, chyba że chcesz na wózku za parę lat skończyć
nie należy lekceważyć żadnych chorób, a już tym bardziej takich które mogą w przyszłości przesądzić o twoim własnym poruszaniu się (kolana, kręgosłup, biodra)

a do czasu konsultacji z lekarzem nie rób żadnych ćwiczeń obciążających kolana jak przysiady z ciężarem w jakiejkolwiek wersji czy prostowań itp.
powtórzenia z większym ciężarem? a co to miałoby dać, myślisz że tym wyleczysz kolana?
a jak się okaże, że to chondromalacja to co wtedy ? i teraz masz I stopnia, a przez te "leczenie" się rozwinie na IV stopnia (szczerze to wątpię, że to to bo ból byłby inny, ale chodzi mi tylko o to żebyś tego nie lekceważył bo to może okazać się coś naprawdę poważnego)

chunga
20-07-11, 11:18
Mam ten sam problem od lat ,ale jakos sobie radzę.Musisz wyszukac jakies ćwiczonka przy ,ktorych nie bedą Cie kolanka boleć.Gadaja srece-spece ,że od prostowania na maszynie kolana bolą ,bo to nie naturalny ruch itd -mnie dokładnie własnie od tego cwiczenia najmniej bola kolana ,a jak je zrobie sobie jako rozgrzewe to potem lepiej ida przysiady.Popróbuj różnego rodzaju ćwiczen i zobaczysz jak u Ciebie z tym jest np. wykroki -do przodu ,na boki .można też do tyłu ,do tyłu z ciężarem i bez zobaczysz jak Ci to idzie ,może wchodzenie na lawke ze sztanga bedzie ok??? Na początku nie forsuj za bardzo ,bardzo stopniowo zwiekszaj intensywnosć i objętosc ćwiczen.Większy ciezar na pewno odpada ,raczej wiecej powtórzen. Ja ostatnio robie takie dziwne przysiady do ławki ustawionej między nogami ,leciutko prrzysiadam i jazda w góre -mniej bola kolanicha zauważyłem.Powtórzenia z powolnym negatywem też powinny byc dobre.Do tego poczytaj troszke o suplementacj i i odzywianiu żeby poprawic ruchomosc.Mi pomogły najlepiej mostki z kurczaka(te chrząstki)miedzy cyckami co sa.Rowerek bardzo dobry bo poprawia ruchomosc stawów kolanowe ,ale nie na chama.Ostrej jazdy pod góre tez bym unikał.Jeżeli chodzi o głebokosc przysiadow to tyle opinii co specjalistow sam juz nie wiem jak lepiej.Zdaje sie ,że jak pełne to najlepiej bez obc.,
Nie zapomnij o lekarzu !!!

ps -pomyśl tez o martwym ciągu z ugietych nog na czworogłowy i z prostych na dwugłowy -bo przciez tez przy tym nóżki ladnie pracuja :)

peres16
20-07-11, 15:48
mówisz ból jest od dawna ? to do lekarza idź, chyba że chcesz na wózku za parę lat skończyć
nie należy lekceważyć żadnych chorób, a już tym bardziej takich które mogą w przyszłości przesądzić o twoim własnym poruszaniu się (kolana, kręgosłup, biodra)

a do czasu konsultacji z lekarzem nie rób żadnych ćwiczeń obciążających kolana jak przysiady z ciężarem w jakiejkolwiek wersji czy prostowań itp.
powtórzenia z większym ciężarem? a co to miałoby dać, myślisz że tym wyleczysz kolana?
a jak się okaże, że to chondromalacja to co wtedy ? i teraz masz I stopnia, a przez te "leczenie" się rozwinie na IV stopnia (szczerze to wątpię, że to to bo ból byłby inny, ale chodzi mi tylko o to żebyś tego nie lekceważył bo to może okazać się coś naprawdę poważnego)

Głupi to ja nie jestem... wiem ze liczy sie zdrowie i powinienem isc do lekarza, 3 razy mnie kroili na stole i pozniej jak zwykle po operacji przychodzi debil i mowi "nic nie zauwazylismy... ale miales jakas dziurke na chrzasce..." wyczyscil 1/3 chrzastki i co!?? gówno ! 3 razy pudło! wolą pokroić, I jeszcze miałem zastrzyki które miały być lekarstwem... wydalem 360 zl na 3 zastrzyki... pozniej sie okazalo ze za duzo wjebal pod chrzastke tej galarety i 4 zabieg w celu usuniecia tej galarety bo latala po calym kolanie ;/. Dlatego wale lekarzy!!!!!! Sami byście mnie zrozumieli. Zaakceptowałem ten ból i chcę przymasować na nogi.

Bolaca noga obw. 52,5, Zdrowa noga obw. 54,5
Z obiema ćwiczyć czy z jedną?

peres16
20-07-11, 15:51
Jak bym do tego dokupił jeszcze jakiś suplement z msm i brał ze 3g dziennie

Jaki polecasz luo?

luo
20-07-11, 17:34
Bo tacy są w PL lekarze.. Co do supli to msm to rozejrzyj się za starą wersją ACTIVLAB ARTHREO-FREE, z tego co pamiętam ekonomiczną msm w ofercie miał tested nutrition tylko nie pamiętam nazwy. Starą wersję animalflex'a też jeszcze można dostać z msm