PDA

Zobacz pełną wersję : Obciażenie do siłowni



kszwlkp
06-07-11, 17:26
Witam forumowiczow otoz chciałbym zapytac czy miał ktos z was do czynienia z obciazeniem kompozytowym , czy warto zastanowic sie nad ich zakupem.Cena jest zdecydowanie nizsza w porownaniu do zeliwnego , stalowego.
Zastanawia mnie wytrzymałosc takiego obciazenie , sklad ( zawartosc) takiego kompozytu.
podsyłam link
http://allegro.pl/ze...1688489745.html
zastanawiam sie nad kupnem lecz nie wiem czy bedzie to dobry wybor

kitamo
06-07-11, 17:41
Moim zdanie mnie oplaca sie. Obciazenia kompozytowe to z reguly piach w opakowaniu gumowo plastikowym, wiec nie sa one tak ciezkie jak zeliwne i na bank nie sa wytrzymale.
Mozliwe ze sa to tez betonowe odlewy w gumie.

Zeliwo moim zdaniem lepsze jest bo kompozyty w wiekszosci przypadkow sa strasznie lekkie - nalozysz na hantle góre nakładu a wazy tylko co dwa taleze zeliwne.

Oczywiscie na sztange przy WL to jak najbardziej warto napierdolic sobie po 5 wielkich talezy i cisnac ;] psychika musi działac :D

Z ciekawosci dodam bo nie wszedzie to podaja ze srednio talez kompozytowy o wadze 5kg, ma srednice 26cm a grubosc 4,5cm wiec jest duzo grubszy od zeliwnego

kitamo
06-07-11, 17:51
Ja mam zeliwne ktore maja 21cm i grubosc 2,5cm wiec widac roznice. Na bank jest to duzo tanszy naklad ale nie sadze by byl jakos specjalnie trwaly. Na sprobowanie mozesz sobie jakies 2 krazki kupic po 5kg i sprawdzic ale duze taleze takie po 25kg to bym zeliwne bral na bank, po pierwsze wytrzymalosc a po drugie wlasnie rozmiar - obsluga takich krazkow jest na bank do bani (nie probowalem ale jest to bardzo prawdopodobne)

mtm
07-07-11, 01:58
Samir Bannout zaczynał na studzienkach kanalizacyjnych .

A tak serio to kup dobre obciążenie polsport,ivanko,eleiko jeśli masz w chuj sosu ;p

jak
12-07-11, 09:55
mozesz po zlomowiskach poszukac czesto sa