PDA

Zobacz pełną wersję : po raz kolejny dieta i BTW co jak i kiedy?



Manfredo
03-07-11, 19:09
Witam. Szukam wszędzie co jak i kiedy jeść i co forum każdy pisze co innego, każdy artykuł jest inny, wychodzi chyba na to aby tylko dostarczać węgle, białko, tłuszcze bez względu na porę:/ Mam 23 lata, staż na siłowni kilka lat z przerwami, chcę ułożyć dietę, ale nie wiem jaką mam regenerację, czy jestem ektomorfikiem czy czymś innym:) jestem wysoki 186cm, waga 84kg, jak patrzę na siebie to wydaję mi się, że jestem drobny tzn mam chude, długie nogi, mały tyłek:)plecy nawet szerokie, bicepcy, tricpesy duże, barki również spoko, klata jakaś wąska, przedramię małe, łydki malutkie. Kiedyś miałem jako taką dietę i brałem odżywki typu gainer, kreatyny, to powiem, że urosłem w bardzo krótkim czasie, ale później przestałem, ćwiczyć, jeść i spadło wszystko, wiec nie wiem jaką mam przemianę materii etc. Teraz przejdę do rzeczy, aby budować czystą masę mieśniowa trzeba dostarczyć 2-3g białka, 5-7 wegli, 1g tluszczu(ta dane akurat są podobne w necie)Lecz tego już nie ma w jakich godzinach jesc btw, wiem jedynie, ze na noc powinno zjesc się samo bialko, przed treningiem posilek bogaty w wegle i po w węgle proste?? a jak z reszta posilkow? co np rano, albo w ciagu dnia?? kiedy powinienem jesc bialko szybko przyswajalne a kiedy dlugo? tak samo wegle kiedy brac proste,a kiedy te drugie??Prowadze tryb zycia bardzo aktywny, praca glownie za kolkiem,dojazd do pracy komunikacja,silownia, malo snu. w ciagu dnia mam malo energi, glownie wieczorami, wiec cos na regeneracje lub dodanie energi tez by mi sie przydalo. Mam nadzieje, ze temat nie wyladuje do kosza, poniewaz szukalem w necie, ale niezbytt djuzo znalazlem, a jak juz to wypowiedzi nie wydawaly sie jakies profesionalne. wiec licze na wasza pomoc,bo zalezy mi bardzo na tym. pozdrawiam

Wiki
06-07-11, 14:58
Do oceniania czy jesteś ekto, endo, czy mezo to wrzuć fotki to Ci powiemy. Dodatkowo napisz czy łatwo tyjesz, czy raczej trudno Ci masę zbudować?
Na każdym forum piszą co innego, ale ogólne zasady są takie same wszędzie. Chcesz przytyć musisz jeść więcej niż potrzebujesz, chcesz schudnąć musisz jeść mniej niż potrzebujesz. Generalnie można powiedzieć że każdy "sposób" diety może być dobry, tylko musisz dobrać właściwy pod siebie.

Węgle proste, możesz jeść z rana i po treningu w innych porach są zbędne. Po treningu niektórzy piją samo białko, albo same carbo, inni jeszcze to łączą. A dopiero potem po pewnym odstępie czasowym jedzą normalny posilek po trenigowy. T.j. węglę złozone + białko np. poledwica wołowa.
Węglę zlozone, do kazdego posilku. Oprócz ostatniego
Bialko szybkowchłanialne mozna np. z rana i po treningu. Osobiście stosuje tylko po treningu
Białko wolnowchlanialne na noc + jakieś tłuszcze (masło orzechowe bez cukru i soli)
Tłuszcze mozesz dodawac do kazdego posilku np. w postaci oliwy, albo np. tylko z rana i na noc do bialka... tu rózne są opcje

Nie zapominaj o warzywach, bo będziesz srał kamieniami :P...

Manfredo
06-07-11, 19:16
proste węgle to cukry tak??(szybko wchłanialne) ogólnie to już się trochę naczytałem i mniej więcej wiem o co chodzi:) rano będę wcinał białko + węglowodany, ale dalej nie wiem co mam jeść w pracy między godz 8-16 czy bardziej skupić się na białku czy węglach długo przyswajalnych? Co do typu budowy, na innym forum wrzuciłem fotki i stwierdzili, że jestem mezo:> ogólnie nie mam problemu z przytyciem, jeśli jem regularnie i dużo, tak samo szybko mogę schudnąć jeśli nie jem:) tutaj też podaje linki do fotek, tylko, że to zdjęcia są sprzed 5 lat:) [img829.imageshack.us/img829/4978/zdjcie3s.jpg]
[img715.imageshack.us/img715/1927/zdjcie9w.jpg]
[img14.imageshack.us/img14/7292/zdjcie59x.jpg]
[img42.imageshack.us/img42/4493/phto0032q.jpg]

Manfredo
06-07-11, 19:32
zapomnailem zaptyac, głownie skupić się na jakich warzywach?

Wiki
07-07-11, 10:09
No to masz farta, jesteś mezo :). Ale przydałyby się fotki aktualne...
Węglowodany proste = cukry proste. Można też mówić inaczej cukry złożone na węglowodany złożone. Ogólnie cukry = węglowodany.

Szczerze mówiąc to zaczynasz od dupy strony, bo od zastanawiania się które białko bedzie się szybciej/wolniej wchłaniać. To samo tyczy się węgli.
Oblicz ile kcal potrzebujesz. Potem ustal diete jakąś, sprawdz wagę za 2 tygodnie i jezeli uznasz ze nie idzie to dodaj kcal. Chyba że się redukujesz, to robisz tak samo, tylko ze ucinasz kcal.

sniadanie, bialko, wegle, tluszcze to samo w kolejnych, przed treningiem mozesz wywalic tluszcz, to samo po treningu. Na wieczor samo bialko z tluszczem i gotowe. Po treningu banany z WPI ;p.. Wrzuć coś to Ci sprawdzimy

rafio83
07-07-11, 11:19
Co rozumiesz przez cukry proste i złożone? Podaj przykłady art. spożywczych będzie łatwiej

Manfredo
07-07-11, 17:10
aktualnie wyglądam jakbym nigdy nie miał styczności z silownią:D ale to chyba nie da się być mezo, a później coś się odwidzi i będę ekto?:D Jak wspomniałem wcześniej potrafię szybko przybrać na masie i szybko schudnąć, jeśli zaczynam jeść mniej;) o to przykładowa dieta:

6:00- serek wiejski(200g) mleko (200ml)Platki(50g) gainer (8g białka) (30 wegle)
teraz praca:
8:30 duża kromka chleba z maselkiem i kurczakiem lub ser żółty
10:00 to samo
12:00 50g ryżu z dżemem
14:00 również chleb w sumie w pracy jem ok(300g) chleba (200g)kurczaka ewentualnie 150g sera zółtego
16:00(koniec pracy) gainer
17:00 (dom) 17:30 obiad 100g ryżu+250 g piersi z kurczaka+warzywa
18:30 trening do 20 po treningu zaraz carbo
20:30 50g ryżu + dżem truskawkowy
22:00 200g sera białego tłustego???

może być???:D

Wiki
07-07-11, 18:05
a jaki cel diety?
ta dieta to niezła lipa, trochę za dużo razy w ciągu dnia jesz. 10 razy to przesada, daj 6-7.
z rana lepiej zamiast serka wiejskiego jajka + płatki owsiane
w pracy jezeli chleb to razowy pelnoziarnisty, bez masla, z kurczakeim i orzeszkami np. włoskimi. A nie z maslem, majonezem, albo serem...
12: ryż z dżemem? hehe, takie coś to po treningu możesz zjeść + rozgotować ten ryż. Do ryżu brązowego daj jakieś białko (ryba, wolowina, piers z kurczaka) Albo zamiast tego gainer.
obiad ok
po treningu daj carbo + bcaa jak masz. a pol godziny potem ryz z mięsem.
na koniec dnia ser biały chudy + oliwa z oliwek.
\

czyli podsumowując:
1. jajka + owsiane
2. chleb, mieso, warzywa, orzeszki.
3. to samo co 2/gainer
4. obiad
po treningu carbo
5. ryz + mieso
6. serek + oliwa

Manfredo
07-07-11, 23:43
cel nabranie suchej masy:)
niestety nie mam czasu, aby rano robić jajka:/ wstaje wcześnie do pracy i to mnie ogranicza, śniadanie musi zostać na bank takie:) dlaczego w pracy nie mogę zjeść ryżu z dżemem? ryż ma sporo węgli, a w czasie pracy energia jest mi potrzebna tym bardziej, że w domu jestem dopiero po 17:/ tak 10godz na samym chlebie to trochę ciężko:/

co do warzyw, jakie spożywać najlepiej?