PDA

Zobacz pełną wersję : Plan na mase do sprawdzenia



fryc08
01-07-11, 22:09
Witam. mam plan do sprawdzenia czy wszystko jest ok.
I Klata+tric
1. wyciskanie płaskie 12-10-8
2. rozpiętki na skosie 10-10-10
3. pomki 3x(prawie max)
1. prostowanie na górnym wyciagu 12-10-8
2. wyciskanie francuskie stojąc sztnagą 12-10-8
3. prostowanie hantlą w opadzie w podporze o ławke 10-10-10

II Plecy+braki
1. górny wyciąg 12-10-8
2. podciagnie sztangi wzdłuz tułowia 12-10-8
3. kaptury 12-10-8
1. arnoldki 10-10-10
2. unoszenie hantli w bok 10-10-10
3. unoszenie hantli do przodu 12-10-8

III Nogi + bic
1. przysiady z obciazeniem 12-10-8
2. prostowanie nóg w sadzie 12-10-8
3. uginanie nog w lezeniu 12-10-8
1. modlitewnik 12-10-8
2. uginanie hantla w rozkroku 12-10-8
3. uginanie hantlami na przemian stojac 10-10-10

Wszystkie cwiczenia które są 10-10-10 to cwiczenia bez progresji. Kolejność jest zachowana numerycznie. Proszę o sprawdzenie i wykrycie jak cos blędów.

Gwido
01-07-11, 22:44
nie zebym byl jakims specjalistą.. ale na nogi zrob oddzielnie jakis dzień. tak też radzi Robert Burneika (hardkorowy koksu).
pozdro

fryc08
03-07-11, 16:40
No ale jest taki problem że brak czasu:(

igrek
03-07-11, 20:41
Daj do pleców Martwy ciąg, a przysiadów rób trochę więcej serii np 5-6 rezygnując z uginania siedząc.

biedryk
04-07-11, 08:41
Wg mnie to tak:
1. na plecy stanowczo za mało ćwiczeń, brakuje ćwiczeń podstawowych takich jak martwy ciąg, wiosłowanie sztangą/sztangielką
2. rozumiem, że podciąganie sztangi wzdłuż tułowia robisz na kaptury, tak?
3. co do barków dodaj jeszcze jedno ćwiczenie na tylny akton np. unoszenie hantli w opadzie tułowia
4. biceps zaczynasz od ćwiczenia na modlitewniku, ja dałbym to ćwiczenie na koniec, ponieważ jest to ćwiczenie izolowane
5. Przydałoby się jakieś ćwiczenie na łydeczki;)

fryc08
06-07-11, 17:38
ale mc robię ostatnio w kazdym planie wiec chciałem od niego przerwe zrobic. dodam jakies wiosłowanie. podciaganie wzdluz tułowia robie na kaptury i na czworoboczne. pleców. Cenna uwaga dotyczaca barków i bicepsów. musze poszukac jakis cwiczen na łydki.

kitamo
06-07-11, 19:46
Na łydki najprostsze to wspiecia na palce.
Ja skacze jeszcze po treningu na skakance wiec na lydki wiele serii nie trzeba.

kitamo
06-07-11, 20:09
A tak w ogole to jak czesto oplaca sie robic MC ?
Nie wiem czy to tylko u mnie tak, ale ja po 4 seriach MC to padam w domu jak deska i odraz uzasypiam.
Moze robie za duzym ciezarem ? Ogolnie jest to dla mnie straszny wysilek.

Patriot
06-07-11, 22:03
@kitamo, to dobrze że padasz z wysiłku w domu o to właśnie chodzi w treningu :) a jaki %masy ciała dźwigasz i ile powt ?

do autora,
hmm rozumiem brak czasu temu tak, a nie inaczej wygląda ten trening, ale mimo wszystko nie można, a przynajmniej nie powinno się robić przysiadów 3s jak i uginania na modlitewniku 3s
zrób konkretny dzień na kopyta zmniejsz ciężar, ale za to zwiększ intensywność treningu (krótsze przerwy, trochę więcej powtórzeń, skoro brak czasu) trening powinien zajmować z 1h-1h15min (coś koło tego)
łapy w takim wypadku dałbym z klatką całe ręce w superseriach myślę, że wówczas dwie takie superserie by wystarczyły np uginanie sztangą stojąc/francuz leżąc 3s/3s, supinacja/hmm wyciąg 3s/3s i bardzo technicznie to wykonywać, czuć pracę mięśni
na klatkę płasko dałbym np 4s + wyciskanie hantli 3s + te pompki (już rozpiętki wywalić, a w pompkach schodzić max nisko to rozciągniesz klatkę)
plecy mówisz chcesz odpocząć od mc, to może daj inna wersję mc ? np rumuna czy choćby sumo porobić przez kilka treningów dla odmiany
bo 2 serie na plecy i w dodatku takie ćwiczenia to tyle co nic, kaptury to trudno nazwać treningiem pleców w ogóle w takim wypadku jak robisz plecy + barki to kaptury na końcu takiego treningu
ściąganie drążka 3s, wiosło 4s, mc 5s
wyc żolnierskie 4s, arnoldki 3s + tył barków 3s
kaptur 2-3s
kopyta to bym dał
przysiad 5 s
prostowanie 4s
suwnica 4s
uginanie nog 4s
co i tak za wiele nie jest robiąc intensywny trening to wszystko co podałem można się wyrobić w 45min-60min spokojnie tak naprawdę

mtm
07-07-11, 01:53
W ostatnim MD mówione było " +/- tak " trening bica solo jest mniej efektywny niż trening nóg a potem bicepsow .


A tak w ogole to jak czesto oplaca sie robic MC ?


zostan ninja

wpierw niech ktos ci nauczy techniki potem zaczynaj od małych cieżarów , bo jak widze ludzi siadających plecami w siadach albo "U" na plecach przy ciągu ... to mnie chuj strzela .

Szkapa
10-07-11, 21:02
Ja wcale nie robił bym treningu typu Plecy + Barki to są 2 partie główne więc rozłożył bym je. Np. Klata+bic| Barki + kaptury | Plecy + triceps | Nogi osobno i możesz ewentualnie dodać do tego przedramiona. . .

kitamo
13-07-11, 11:28
@MTM
A czy ja pisalem ze mam problem z technika itp ? albo ze cos mnie boli ?
Akurat MC robie prawidłowo i o to sie bac nie trzeba, wiec totalnie nie rozumiem o czym TY piszesz, pytam jak czesto warto robic MC bo nie wiem jak wyglada tu kwestia regeneracji a o ninja mozemy porozmawiac tez w innym watku.

@Patriot
Problem moze faktycznie lezec po stronie złego doboru ciezaru,

Srednio wykonuje 5 serii (pierwsza to taka rozgrzewka) a w tym 4 właściwych zaczynajac od 14 powtorzen i 30% masy ciała a konczac na ok 120% (moze troche wiecej) przy 4 powtórzeniach. Obecnie MC robie raz w tygodniu, czasem odpuszczam sobie jesli czuje ze danego dnia nie mam tyle mocy

KowalX
13-07-11, 11:39
... pytam jak czesto warto robic MC bo nie wiem jak wyglada tu kwestia regeneracji ...

Raz w tygodniu wystarczy.