PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z bicem



breku
05-03-02, 05:49
Narg, wiadomo że nigdy idealnych proporcji nie będzie u przeciętnego śmiertelnika! Ale jak słyszę i widzę ludzi którzy zlewają dolną partie ciała czyt. nogi to mi ich poprostu szkoda. Po prostu po pewnym czasie organizm dostaje o tz "zastoju" i góra nie idzie tak jakbyśmy chcieli, harmonie mam na myśli że ma przysłowiowe "ręce i nogi" co z tego że górę będzię miał rozjebaną ale nogi jak szczypior.

Hobbit
26-06-11, 16:35
Witam

Jestem nowy tutaj na forum i poszukuje rady, dzięki której mógłbym rozwiązać mój problem.
A konkretnie mój problem polega na tym, że mój biceps wogóle nie chce rosnąć. Ćwiczę już 13 miesięcy i postęp był przez pierwsze pół roku i od tamtego czasu nic. Co ciekawe wogóle nawet się nie pompuje przy treningu z dużym obciążeniem ani z mniejszym przy większej ilości serii i powt a wcześniej była ta pompa. Jedyne co to dalej rośnie siła, niby z jednej strony dobrze i w sumie też najbardziej mi o to chodzi, ale no chce mieć w obwodzie ramienia te 38 do 40cm max i wiem ze na samym tricepsie tego nie zrobię a tez by to dziwnie wyglądało i dysproporcja.
Obecnie nie uprawiam żadnych innych sportów(czasami w coś zagram ale to nie regularnie)
Ćwiczę w domu(ławka + osobne stojaki, gryf prosty, łamany, sztangielki, nie posiadam modlitewnika)
Jeśli chodzi o konkretną dietę to jako takiej nie mam bo po prostu mnie nie stać na to, ale próbuje utrzymywać jakiś tam szkielet czyli jeść w określonych godzinach równe porcje, nie pic napojów gazowanych itp.
Nie mam żadnych przeciwwskazań medycznych
Nie stosuję suplementacji i raczej cel do jakiego chcę dojść to chcę wszystko wyrobić "na czysto". Moje cele nie są wygórowane i wiem, że mogę dojść do tego, może nie od razu, ale mi się nie pali do tego.

Biceps robię w jednym dniu z tricepsem i jednym ćwiczeniem tam też atakuje przedramię.
Część bicepsa i przedramienia wygląda tak:

uginanie ramion ze sztangą 3 serie[10,8,6powt]
uginanie sztangielek stojąc 3 serie po 8powt
młotki 3 serie po 8powt

Więc jeżeli ktoś wiedziałby jak pomóc to byłbym wdzięczny

biedryk
26-06-11, 20:55
Kiedy ostatnio zmieniałeś plan treningowy?

Może zmień po prostu plan np.
1. Uginanie przedramion ze sztangielkami z supinacją
2. Uginanie przedramion ze sztangą
3. Uginanie przedramienia ze sztangielką z ręką opartą o kolano

Ale może niech ktoś bardziej doświadczony jeszcze się wypowie

dirtyhaus
26-06-11, 21:34
Bez diety nie ma sylwety ;p
Może jesz małe kanapeczki i nie dostarczasz odpowiedniej ilości kalorii.

Hobbit
26-06-11, 21:55
Że tak powiem wszystkie inne mięśnie się rozwijają i widać to, tylko biceps stanął w miejscu.. Jeżeli chodzi o zmiany planu to spróbuje to co podał biedryk ale już robiłem tak:
uginanie o kolano
uginanie na lawce skosnej
i sztanga na koniec

lub tez probowalem w superseriach plan zmieniam jakos co 5 tygodni okolo

kitamo
26-06-11, 23:40
Musisy żreć krowy, i sprobuj zmienic nieco plan treningowy. rozdziel nawet triceps z bicepsem i rob go w inny dzien. Mozliwe ze ladujesz duze ciezary w innych cwiczeniach a w nich biceps tez bierze udzial i jest przemeczony i slabo sie regeneruje. Mozesz sprobowac tez zrobic przerwe dla bicka na tydzien i zobaczysz czy po tygodniu bedzie pompa.

Micek185
27-06-11, 09:23
Ile. Razy w tyg trenujesz te grupe? Jak wyglada reszta planu? Jesli robisz tylko lapy i klate to niestety ale organizm nie pozwoli na duza dysproporcje i bedziesz stal w miejscu.
po drugie od dzis zmien plan na lapy,zmniejsz ciezar ktorego uzywales do tej pory o 20% wykonaj tylko 4serie na sztandze lamanej/prostej iw zakresie powt 16-10, zrob taki trening tylko raz w tyg i wiecej do lap nie podvhodz.
po obiedzie popros o dokladke,dorzuc jeden posilek chociazby kanapki z wedlina czy jajecznice nato napewno cie stac.za miesiac wroc tu i pochwal sie lapa wieksza o centymetr! Jesli wydaje ci sie to dziwne to napisz do uzytkownika Slavo on Ci troche opowie jakie zmiany w treningu mu pomogly;-)

Hobbit
27-06-11, 09:53
Do tej pory mój ostatni plan wyglądał tak:

poniedzialek - nogi/klatka


nogi
przysiady ze sztangą 4 serie, powt 10,8,6,4
hack-przysiady 4 serie, powt 10,8,8,6
wspiecia na palce 4 serie, powt 10
klatka
wyciskanie sztangi poziomo 4 serie, powt 10,8,6,4
wyciskanie sztangi w skosie 4 serie, powt 10,8,6,4
rozpiętki 3 serie, powt 8



sroda - barki/plecy

barki
wyciskanie sztangi zza karku 4 serie, powt 10,8,6,4
podciąganie sztangi do brody 4 serie, powt 8
unoszenie sztangielek w opadzie / 3 serie, powt 8
unoszenie sztangielek w przód / 3 serie, powt 8
plecy
martwy ciąg 4 serie, powt 10,8,6,4
wiosłowanie sztanga nachwyt 3 serie, powt 10,8,8,6
wiosłowanie sztanga podchwyt 3 serie, powt 10,8,8,6


piatek - ramiona/przedramiona
bic:
uginanie ramion ze sztangą 3 serie[10,8,6powt]
uginanie sztangielek stojąc 3 serie po 8powt
młotki 3 serie po 8powt
tric:
wyciskanie sztnagi wąsko 3 serie, powt 8,6,4
wyciskanie francuskie leżąc 3 serie, powt 8,8,8
wyciskanie francuskie jednorącz 3 serie, powt 8,8,8

We wczesniejszych planach robilem tez kombinacje:
klatka+tric
plecy+bic
barki+nogi lub:
klatka+plecy
bic+tric
nogi barki lub:
barki+triceps
klatka+biceps
plecy+nogi

i zmienialem te plany tak jak pisalem co jakies 5 tygodni przez te cale 13miesiecy treningu z malymi przerwami miedzy nimi, lub lekkim treningiem tzn po jednej serii jednego ćwiczenia na dana partie, takie FBW lekkie z ciezarem okolo 40% od maxa

rrrrrr
01-07-11, 18:46
i ja sie podlacze do tego tematu. ja tez mam maly problem, nie problem z bicepsem. jeden jest o 1 cm mniejszy od trugiego. mimo ze to tylko 1 cm to przy napieciu miesnia widac znaczna roznice. mam tak odkad zaczalem cwiczyc. nie wiem w czym moze tkwic szkopul. robie uginania ze sztanga, uginanie ramion z supinacja i dodatkowo robie uginanie ramion na modlitewniku z hantlem i tam gdzie biceps jest mniejszy robie te 2-3 powtorzenia wiecej majac nadzieje ze urosnie. cos poradzicie?

Szkapa
10-07-11, 21:15
Do tej pory mój ostatni plan wyglądał tak:

poniedzialek - nogi/klatka


nogi
przysiady ze sztangą 4 serie, powt 10,8,6,4
hack-przysiady 4 serie, powt 10,8,8,6
wspiecia na palce 4 serie, powt 10
klatka
wyciskanie sztangi poziomo 4 serie, powt 10,8,6,4
wyciskanie sztangi w skosie 4 serie, powt 10,8,6,4
rozpiętki 3 serie, powt 8



sroda - barki/plecy

barki
wyciskanie sztangi zza karku 4 serie, powt 10,8,6,4
podciąganie sztangi do brody 4 serie, powt 8
unoszenie sztangielek w opadzie / 3 serie, powt 8
unoszenie sztangielek w przód / 3 serie, powt 8
plecy
martwy ciąg 4 serie, powt 10,8,6,4
wiosłowanie sztanga nachwyt 3 serie, powt 10,8,8,6
wiosłowanie sztanga podchwyt 3 serie, powt 10,8,8,6


piatek - ramiona/przedramiona
bic:
uginanie ramion ze sztangą 3 serie[10,8,6powt]
uginanie sztangielek stojąc 3 serie po 8powt
młotki 3 serie po 8powt
tric:
wyciskanie sztnagi wąsko 3 serie, powt 8,6,4
wyciskanie francuskie leżąc 3 serie, powt 8,8,8
wyciskanie francuskie jednorącz 3 serie, powt 8,8,8

We wczesniejszych planach robilem tez kombinacje:
klatka+tric
plecy+bic
barki+nogi lub:
klatka+plecy
bic+tric
nogi barki lub:
barki+triceps
klatka+biceps
plecy+nogi

i zmienialem te plany tak jak pisalem co jakies 5 tygodni przez te cale 13miesiecy treningu z malymi przerwami miedzy nimi, lub lekkim treningiem tzn po jednej serii jednego ćwiczenia na dana partie, takie FBW lekkie z ciezarem okolo 40% od maxa

Ten plan ćwiczeń jest beznadziejny. Pomieszaj trening środowy z piątkowym czyli rozrzuć bica i trica. Co więcej nogi rób sobie w inny dzień,nie z klatką kolego. Życzę powodzenia.

D3
10-07-11, 21:23
Biceps się szybko regeneruje i potrzebuje konkretnego bodźca i częstego. Niektórym wystarczy ćwiczyć biceps raz w tygodniu, a niektórzy muszą częściej pomimo wysokiej intensywności. Jeśli robiłeś duży ciężar, mała liczba powtórzeń to to zmień. U mnie biceps ruszył jak go zacząłem robić co 3-4dni regularnie i kiedy go mocno dopompowywałem, przynajmniej 8reps czyściutko techniczne po 12-15serii. Niektórzy po prostu genetycznie mają jakąś kulawą partię i trzeba nieźle się nakombinować, aby coś ruszyło. Czasem zaczynasz ćwiczyć jakąś partię i ona sobie rośnie bez większych problemów, a inna pomimo, że wszystko wygląda tak samo nie chce.

Ja polecam taki zestaw:

Zginanie sztangi olimpijskiej 4s 10-14 reps, nie schodź poniżej 8!!!
Modlitewnik 4s 10-15 reps
Brama linki stojąc 4s10-15 reps

zestaw nr 2

Uginanie z supinacją siedząc 4s 10-14reps
Łamana sztanga stojąc 4s 8-12reps
Modlitewnik maszyna 4s 10-15reps

fallenursus
10-07-11, 21:31
co 3-4dni 8reps czyściutko techniczne po 12-15serii.

http://desmond.imageshack.us/Himg153/scaled.php?server=153&filename=44258467.gif&res=medium

+film ze zginania tej sztangi olimpijskiej albo ban.

D3
11-07-11, 08:53
To jak kolega co założył ten temat poleci moim planem to możesz go prosić o nagranie filmiku specjalnie dla Ciebie fallen http://desmond.imageshack.us/Himg153/scaled.php?server=153&filename=44258467.gif&res=medium

breku
11-07-11, 18:29
być może zastój masz z powodu zastoju, musisz przełamać stagnację mięśniową, zaskocz mięsień, treningiem jak i dietom ;>

Micek185
11-07-11, 18:49
być może zastój masz z powodu zastoju,

to miało by sens! :D


treningiem jak i dietom ;>

oj Breku Breku

Chcę_być_wielki
11-07-11, 22:58
Przyłóż się do nóg, może tu jest problem?

breku
11-07-11, 23:20
ale jebłem gafę, przepraszam, "być może masz zastój z powodu przyzwyczajenia" XD i pilnuj diety ! bicek też chce jeść xD

kamilekzawi
12-07-11, 00:08
Jesli nie masz "pompy" na treningu to jak ma Tobie urosnąć biceps? Bicepsy wcale nie potrzebuja dużych cięzarów , grunt to wyczuć ich prace, spróbuj przy uginaniu lekko wysunąć rece do przodu by wyizolowac prace bicepsów , załóż 5 kilo mniej .Rob serie by czuć " palenie ". potem rozciągaj bicepsy podczas przerw. Niech Twoj prartner treningowy Ci pomoże , zrob z 2-3 wymuszone powtorzenia. mozesz tez schodzic z wiekszych ciezarow na coraz mniejsze az tak sie dowalisz ze pusta sztanga bedzie za ciezka. kombinuj na rozne sposoby , jest duzo mozliwosci na pewno cos na Ciebie zadziala!:)

D3
12-07-11, 10:27
Przyłóż się do nóg, może tu jest problem?

Litości, skąd niektórzy biorą takie głupoty? Może w ogóle niech zaniecha ćwiczenie bicepsa na korzyść nóg, najlepiej 3xtygodniowo?

Chcę_być_wielki
12-07-11, 11:56
Litości, skąd niektórzy biorą takie głupoty? Może w ogóle niech zaniecha ćwiczenie bicepsa na korzyść nóg, najlepiej 3xtygodniowo?
czy ktoś to powiedział ?

D3
12-07-11, 12:29
czy ktoś to powiedział ?

Kolega pisze, że ma problemy z bicepsem, a ty kolego piszesz :Przyłóż się do nóg, może tu jest problem? No więc oświeć nas proszę co ma trening nóg do treningu bicepsa???
A może ty się przyłóż po prostu do uważnego czytania tematu, bo to nie jest temat "problem z nogami", a "problem z bicem".
Tylko nie chcę czytać głupot o zbawiennym wpływie treningu nóg na rozmiary bicepsa, bo wystarczająco głupot to mam w telewizji.

luo
12-07-11, 13:26
Możesz też spróbować metody Słodka, w jednym tygodniu pn, śr, pt robisz same ręce po 2 ćwiczenia i po 2 serie innych partii nie ruszasz, w kolejnym tygodniu trenujesz resztę ciała(bez bicepsów i tricepsów) z tym, że starasz się ograniczać ćwiczenia w których sporą pracę przejmuje biceps. W kolejnym tyg znowu ręce, potem reszta ciała. Po 2-3 takich cyklach powinno ruszyć

fallenursus
12-07-11, 14:05
Kolega pisze, że ma problemy z bicepsem, a ty kolego piszesz :Przyłóż się do nóg, może tu jest problem? No więc oświeć nas proszę co ma trening nóg do treningu bicepsa???
.

co podstaw nie znamy? :) nie wiemy jakie cwiczenia wydzielaja najwiecej igf-1, gh i testo? hmmm?

kamilekzawi
12-07-11, 14:24
Dokładnie!:) Jednak myśle ze autor tematu musi sie po prostu bardziej skupic podczas cwiczen i bedzie mu dane kilka centymetrow:)

D3
12-07-11, 14:25
co podstaw nie znamy? :) nie wiemy jakie cwiczenia wydzielaja najwiecej igf-1, gh i testo? hmmm?

To nie są żadne podstawy. Można na necie znaleźć setki zdjęć, gdzie koleś ma dużą górę, a nogi jak patyki, nawet tutaj w odpowiednim dziale. 99% tekstów "dobra góra, jest łapa, ale dół nogi odstają, skup się na nogach". Jakoś ci ludzie potrafili zbudować łapy bez większego przykładania się do treningu nóg. Gdzie teoria, a gdzie rzeczywistość? :)

Arnold też miał nieproporcjonalnie większą górną część tułowia i słaby, chudy dół na pewnym etapie. Da się? Da

Nie twórzmy fałszywej teorii, wpływ treningu nóg na rozmiary bicepsa jest promilowy, jeśli w ogóle jakiekolwiek źródła potwierdzają nawet promilowy wpływ.

luo
12-07-11, 14:36
Jakiś tam wpływ jest przecież to duże partie=większa odpowiedz organizmu na trening. Były robione badania w których wyszło że biceps lepiej rósł kiedy był trenowany na jednym treningu z nogami niż w oddzielnym dniu, aczkolwiek średnio widzi mi się trening całych nóg i potem jeszcze 2-3 ćwiczenia na biceps

fallenursus
12-07-11, 15:51
Nikt nie pisze ze ma robic siady mc j bica na jednym treningu:lA Narg kozak jest na tyle bystry ze powinien wiedziec gdIe wisza badania potwierdzajace te niestworzona teorie:)

D3
12-07-11, 15:52
Były robione badania w których wyszło że biceps lepiej rósł kiedy był trenowany na jednym treningu z nogami niż w oddzielnym dniu

Ok Luo, możesz te badania przedstawić? Jestem ciekaw metodologii, bo pewnie wyciągnięta zależność w tych badaniach jest jałowa. Jeśli jest to studium porównawcze to chętnie chce zobaczyć jak wyglądały inne czynniki (regeneracja, dieta, suplementacja, trening).

Moim zdaniem jest to wszystko wyssane z palca.

luo
12-07-11, 17:37
Powiem szczerze, że samych wyników badań nie widziałem, aczkolwiek widziałem o nich artykuł. Zresztą od kilku osób na forach też to słyszałem, nawet tutaj. W następnym numerze md Akop Szostak będzie pisał o treningu czwórek i przy okazji zawrze nasz temat, także możesz przeczytać

breku
12-07-11, 18:00
Gdy robisz nogi przysadka mózgowa wydziela hormon wzrostu! ciało dąży do harmonii, więc następuje równowaga, chyba że chuj wie czym się kujesz, no to bywa różnie, takich rzeczy uczą w 1kl liceum!

D3
12-07-11, 22:15
Super fajnie, ale dalej jest to promilowy bodziec, który nie jest ani konieczny ani wystarczający. Lepszym bodźcem dla bicepsa jest jego bezpośredni trening. Ja nie chcę artykułów, a chce konkretne badania. Artykuł to może każdy napisać, a ja chcę zobaczyć konkretne studium przeprowadzone w celu udowodnienia tej bardzo wątpliwej tezy. Najlepiej przeprowadzone na 3 grupach Nr 1: ćwiczy biceps i nie ćwiczy nóg, nr 2: ćwiczy biceps i nogi, nr 3: nie ćwiczy bicepsa a ćwiczy nogi.

breku, ja cię proszę nie wypisuj andronów w stylu ciało dąży do harmonii. Ciekawe jakim cudem występują u ludzi dysproporcje i brak harmonii pomimo stosowania podobnej intensywności treningowej na różne partie? Wytłumaczysz mi to, skoro ciało dąży do harmonii?
Kolejny truizm.

Z mojej strony EOT, bo tutaj widzę więcej wiary i powtarzanej mantry aniżeli konkretnych dowodów na poparcie argumentacji.

Damianpfighter
12-07-11, 23:03
Z tego co mi wiadomo to faktycznie Nogi wpływają na większy poziom testosteronu. Ale ja tu jestem tylko wolnym słuchaczem.

luo
13-07-11, 14:04
.
Super fajnie, ale dalej jest to promilowy bodziec, który nie jest ani konieczny ani wystarczający. Lepszym bodźcem dla bicepsa jest jego bezpośredni trening. Ja nie chcę artykułów, a chce konkretne badania. Artykuł to może każdy napisać, a ja chcę zobaczyć konkretne studium przeprowadzone w celu udowodnienia tej bardzo wątpliwej tezy. Najlepiej przeprowadzone na 3 grupach Nr 1: ćwiczy biceps i nie ćwiczy nóg, nr 2: ćwiczy biceps i nogi, nr 3: nie ćwiczy bicepsa a ćwiczy nogi.

breku, ja cię proszę nie wypisuj andronów w stylu ciało dąży do harmonii. Ciekawe jakim cudem występują u ludzi dysproporcje i brak harmonii pomimo stosowania podobnej intensywności treningowej na różne partie? Wytłumaczysz mi to, skoro ciało dąży do harmonii?
Kolejny truizm.

Z mojej strony EOT, bo tutaj widzę więcej wiary i powtarzanej mantry aniżeli konkretnych dowodów na poparcie argumentacji.

A czy ktoś powiedział, że ten bodziec jest konieczny i znaczący? Narq szukasz dziury w całym. Nikt przecież nie zaprzeczy, że ilość masy mięśniowej która bierze udział w ćwiczeniu ma wpływ na produkcję testosteronu czy hgh. A w to, że bezpośredni trening bicepsa ma największy wpływ na jego wzrost nikt nie wątpi.

"Naukowcy przyjrzeli się efektowi pięciu serii po 10 powtórzeń wyciskania na ławce i tej samej liczbie wyskoków ze sztangą przy dwóch minutach odpoczynku między seriami. W eksperymencie wzięło udział 12 wytrenowanych mężczyzn. Po wyskokach testosteron wzrósł o 15%, po wyciskaniu na ławce o 7%. Wyniki sugerują, że ćwiczenie aktywujące najwięcej masy mięśniowej powoduje największy wzrost poziomu testosteronu." Jak widzisz wzrost ten nie jest duży ale jednak zauważalny.

co więcej
"Badacze zwrócili też uwagę na kolejność ćwiczeń. Ogólnie ćwiczenia złożone (przysiady, martwy ciąg i wyciskanie na ławce) powinny być wykonywane przed ćwiczeniami izolującymi (wyprosty nóg na maszynie, ściąganie drążka wyciągu czy rozpiętki na maszynie). W jednym z eksperymentów naukowcy zmierzyli zmiany w sile bicepsów po 9 tygodniach treningu z obciążeniem. Jedna grupa robiła tylko uginania ramion ze sztangielkami, a druga najpierw robiła przysiady, a potem przechodziła do treningu bicepsa. W grupie pierwszej nie odnotowano znacznego wzrostu poziomu testosteronu, natomiast w grupie wykonującej przysiady jego wzrost był wyraźny, a siła mięśni tak górnej, jak i dolnej połowy ciała, również bardziej się podniosła."

"Plany treningowe uwzględniające maksymalizację siły wybuchowej również powodują znaczną odpowiedź hormonalną. Na przykład półprzysiady z 50% obciążenia maksymalnego spowodowały wzrost poziomu testosteronu całkowitego (18%) i wolnego (30%). Jeżeli zależy wam na zbudowaniu masy i siły, wasze pierwsze kroki powinny prowadzić do stanowiska z przysiadami.
Trening nie podwyższył poziomu testosteronu u osób młodszych i starszych, wykonujących na maszynach typu Nautilus 3 serie po 10 powtórzeń ćwiczeń izolujących na górną i dolną połowę ciała. Jednak kiedy ci sami ćwiczący przeprowadzili intensywny trening z przysiadami w roli głównej, poziom testosteronu u nich wzrósł."

"Naukowcy przeprowadzili eksperyment, w którym młodzi mężczyźni wykonywali niezwykły trening. Jedna grupa wykonywała tylko dwa ćwiczenia: uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie i stojąc – po 4 serie z 60% obciążenia maksymalnego. W każdej serii ćwiczący wykonali 8–12 powtórzeń przy 90 sekundach odpoczynku miedzy seriami.

Druga grupa trenowała ramiona i nogi. Ćwiczący wykonali dokładnie taki sam trening ramion, ale sesja uwzględniała także ćwiczenia na nogi. Po ćwiczeniach na biceps następowały 4 serie po 10 powtórzeń wyciskań nogami na maszynie. Badani ćwiczyli tak przez 9 tygodni, po których zmierzono siłę izometryczną ich ramion.

W obydwu grupach spoczynkowy poziom hormonów nie uległ zmianie. W grupie ćwiczącej również nogi, po treningu poziom testosteronu i kortyzolu w plazmie wyraźnie się zwiększył, natomiast pozostał bez zmian w grupie ćwiczącej same ramiona. W obu grupach odnotowano wzrost GH w plazmie, niemniej był on znacznie wyższy w tej, która wykonywała oba treningi.

Na podstawie tych badań stwierdzono, że jeżeli odpowiedź hormonalna (GH i testosteron) zostaje wzmocniona treningiem dużej grupy mięśniowej, to nastąpi stosunkowo duży wzrost siły izometrycznej. Sugeruje to, że jest powiązanie między wielkością odpowiedzi hormonalnej na trening a siłą samych mięśni."