PDA

Zobacz pełną wersję : worek bokserski a rękawice



grzegorzg112
23-06-11, 22:17
Mam worek bokserski 150x45 cm o wadze ok. 50kg. Ćwiczę karate więc mam takiego typu rękawice: http://allegro.pl/rekawice-do-mma-evolution-skora-naturalna-i1656062815.html Czy mogę w nich bezpiecznie ćwiczyć na worku bokserskim bez owijek?

da.niel
24-06-11, 02:19
Zetrzesz sobie kostki, załóż owijki. Wiem, bo mam mastersa rękawice do mma i jak uderzałem w worek to zawsze miałem tydzień przerwy od bicia.

Miskowiec
24-06-11, 14:09
Zetrzesz sobie kostki, załóż owijki. Wiem, bo mam mastersa rękawice do mma i jak uderzałem w worek to zawsze miałem tydzień przerwy od bicia.


Nie prawda. To znaczy że rzadko chodzisz na ten worek. To jest kwestia przyzwyczajenia rąk. Mam podobne rękawice i nic sobie nie obcieram. Pomijając obtarcia ,Grzegorzg gdy zaczynasz to nawet w rękawicach pełnych ręce będą Cię boleć, z czasem się przyzwyczaisz. Po latach bicia w worek zdarza mi się chodzić bez rękawic i nic złego się nie dzieje. Także możesz walić śmiało w tych rękawicach bez owijek.

grochos
24-06-11, 14:57
Nie prawda. To znaczy że rzadko chodzisz na ten worek. To jest kwestia przyzwyczajenia rąk. Mam podobne rękawice i nic sobie nie obcieram. Pomijając obtarcia ,Grzegorzg gdy zaczynasz to nawet w rękawicach pełnych ręce będą Cię boleć, z czasem się przyzwyczaisz. Po latach bicia w worek zdarza mi się chodzić bez rękawic i nic złego się nie dzieje. Także możesz walić śmiało w tych rękawicach bez owijek.

otarcia to chyba najmniejszy problem panowie... co najwyzej tydzien przerwy od bicia i tyle. gorzej jak sobie uszkodzi kosci sródrecza lub cale zawiasy, wtedy out of nawet z trzepania kuca... owijki kosztuja kilkanascie zlotych, zawiniecie ich 3 minuty, nie widze powodu aby ich nie stosowac...

grzegorzg112
24-06-11, 15:58
a można ćwiczyć w samych owijkach bez rękawic?

YoDa
03-07-11, 19:57
Można nawet gołą pięścią jeśli tylko zapragniesz ;), ale jak worek twardy to lepiej sobie jakoś usztywnić nadgarstek. Jak masz w worku mocno ubite trociny to możesz sobie trochę skórę poharatać, ale raczej nic poza tym ci się nie stanie.

BoloYeung
05-07-11, 20:16
czemu w piąstkówkach okładasz worek , w kazdych klubach worek czy tarczowanie cwic zy sie w odpowiednich rękawicach do tego przeznaczonych czyli materacowe do boksowania

Jacke5
06-07-11, 11:14
Po co ci rękawice funkcyjne na worek ? Kup sobie te będziesz zadowolony http://allegro.pl/rekawice-bokserskie-evolution-12-oz-czarne-i1692233170.html .Jak słyszę teksty typu to kwestia przyzwyczajenia to mam wrażenie ,że rozmawiam z kimś kto nie miał w życiu rękawic na sobie. Fakt od boksowania twoje kości dłoni trochę stwardnieją i się wzmocnią bez różnicy czy walczysz w rękawicach czy na gołe pięści ale nikt mi nie wmówi ,że jest coś takiego jak przyzwyczajenie rąk do bicia bez rękawic, jeśli ktoś jako tako orientuje się w biologii wie ,że co najwyżej możesz sobie obić tak kości ,że będziesz miał na wierzchu martwą tkankę i dlatego nie będziesz czuł bólu tylko ,że będziesz miał nieodwracalnie zniszczone kości. Bandaży też używaj nie wyobrażam sobie walnąć np. z sierpa z całą mocą bez bandaży to głupota tylko możesz się nabawić kontuzji pamiętaj ochrona najważniejsza!