PDA

Zobacz pełną wersję : Supply na wzrost masy rak



Szimy
21-06-11, 17:05
Witam, na wstepie chcialbym napisac ze jestem zupelnym nowicjuszem...
Mam 14 lat, waze 63 kilo i wzrostu mam 176 cm.
Moj problem polega na tym ze mam straszne chude lapy.
Chcialbym aby jakos one wygladaly na wakacje tak wiec zwracam sie z pytaniem do was.
Czy supply + hantle (domowe cwiczenia) zdzialaja cos na przyrost masy miesni w rekach? Oraz w jakim czasie zobacze efekty?
Z gory dziekuje za pomoc.

fallenursus
21-06-11, 17:40
Nie bierz nic dziecinko bo wzzystko co wezmiesz zamiast w mozg to pujdzie w kibel.
Powiedz mamusi zeby ci robila wiecej obiadkow.

DTX
21-06-11, 20:52
Dietanabol najlepszy, urosniesz 2kg w dzień.

Micek185
21-06-11, 21:56
Panowie może tak troche powagi? chłopak prosi o rady a wy z takimi głupotami!

do autora-najlepiej dział grupa kurtka i jeszcze sweter pod spodem.łapa w chwile rosnie o kilka cm! :)

Chcę_być_wielki
21-06-11, 22:26
a Tak poważnie to myślę, że Synthol by mu pomogł :)

xxmłodyxx
22-06-11, 16:00
hantle tak, suple nie- za młody. Duzo jedz ale nie cipsów tylko miesa

kitamo
22-06-11, 16:09
w wieku 14lat chude łapy to zadna tragedia bo masy nabiera sie pozniej i tak.

KowalX
22-06-11, 20:19
Popeye mówi, że szpinak jest si...

slim shady
22-06-11, 20:47
Popeye mówi, że szpinak jest si...
ale to tylko w przedramiona idzie, próbowałem ;/

Ufp
22-06-11, 21:04
Nie samymi łapami się żyje :P
Przedstawię ci w łatwy sposób.
50% to dieta jak to DTX podkreślił,25%to regeneracja staraj się spać co najmniej 8h w nocy i 1-1.5h w ciągu dnia/25% trening bardzo ważne są nogi którzy wszyscy pomijają ,a mianowicie chodzi mi o testosteron.
I spokojnie też jestem w twoim wieku i mam chude łapy :D
Wiec wiec,odpoczywaj i ćwicz.

Ufp
22-06-11, 21:11
Chcę_być_wielki co ty odpier**lasz !!? (http://www.e-gym.pl/member.php?20246-Chc%C4%99_by%C4%87_wielki)
Szimy włączy sobie Grega i zacznie być Synthol puknij się za przeproszeniem w łeb sam jestem w tym wieku i wiem jak można mieć nasrane w bani. Zacznie bić to i będziesz go miał na sumieniu...i po co ci to ?
Tam zamiast Wiec wiec,odpoczywaj i ćwicz> ma być Więc jedź,odpoczywaj,ćwicz*

Pioter1994
22-06-11, 22:26
Chcę_być_wielki co ty odpier**lasz !!? (http://www.e-gym.pl/member.php?20246-Chc%C4%99_by%C4%87_wielki)
Szimy włączy sobie Grega i zacznie być Synthol puknij się za przeproszeniem w łeb sam jestem w tym wieku i wiem jak można mieć nasrane w bani. Zacznie bić to i będziesz go miał na sumieniu...i po co ci to ?

Każdy debil zrozumie że to był żart... No cóż Ty nie zrozumiałeś :P


25% trening bardzo ważne są nogi którzy wszyscy pomijają ,a mianowicie chodzi mi o testosteron.

Nawet gdyby te nogi katował w chuy to i tak gówno mu to da bo poziom teścia w tym wieku jest marny i dopiero zaczyna rosnąć w górę.

Micek185
22-06-11, 22:48
a jak bym powiedział że nie trenując nóg szybciej zbudujesz górę?

kitamo
22-06-11, 22:53
14 lat ? testosteron ? ;) no prosze was :)
W wieku 14lat nie kazdy ma porzadny włos na jajkach a wy mu mowicie ze ma nogi robic ? :D

Ufp chlopie, wzburzasz sie ze chlopak zaraz zacznie pakowac sobie synthol (co jest z lekka smieszne bo nawet go nie bedzie w stanie kupic ale pomijam) a sam piszesz mu by robil nogi gdzie on po pierwszej seri przysiadow pewnie uszkodzi sobie kregoslup :)

Ja natomiast stanowczo odradzam robienia przysiadow w wieku 14lat

Micek185
22-06-11, 22:58
Ufp chlopie, wzburzasz sie ze chlopak zaraz zacznie pakowac sobie synthol (co jest z lekka smieszne bo nawet go nie bedzie w stanie kupic ale pomijam) a sam piszesz mu by robil nogi gdzie on po pierwszej seri przysiadow pewnie uszkodzi sobie kregoslup :)

Ja natomiast stanowczo odradzam robienia przysiadow w wieku 14lat

Dlaczego?możesz krótko uzasadnić?

kitamo
22-06-11, 23:04
A ktore zdanie uzasadnic ?
Jesli chodzi o przysiady, to chyba nie ma tu wiele do wyjasniania. Chlopak bez stażu i z zerowym doswiadczeniem w wieku 14lat + przysiady ze sztanga to proszenie sie o kontuzje.
Poza tym w wieku 14lat szkielet bardzo szybko rosnie i do 17 roku zycia ma chlopak pewnie zrobi kilka ladnych cm wzrostu.
Ja nabawilem sie dysplazji i problemow z barkiem przez glupie targanie duzych ciezarow w podobnym wieku i nie widze powodu by ktos mial to kopiowac bo robienie przysiadow to nie machanie hantelkami, nogi jednak potrzebuja porzadnego bodzca by sie ruszyc. Takie moje zdanie bo akurat mam zle doswiadczenie w tej kwestii.

Pioter1994
22-06-11, 23:05
Bez obciążenia lub z małym ciężarem jak najbardziej.

Duży ciężar odpada bo stawy kolanowe i plecy są w stanie rozwoju. Potem mogą być z nimi problemy (kontuzję stawów kolanowych, zła postawa etc.).

kitamo
22-06-11, 23:10
To zamiast robic przysiady z obciazeniem, lepiej z pozycji kucnej niech chlopak smiga podskoki - bezpieczne to i bardzo dobre cwiczenie, bo nawet z samym gryfem krzywde by sobie zrobil pewnie :)

fallenursus
22-06-11, 23:28
dzizaz...znowu oczy mi krwawia.

kitamo
22-06-11, 23:29
dzizaz...znowu oczy mi krwawia.
oplulem monitor :D

Micek185
22-06-11, 23:30
to sa mity powielane od lat.
kitamo jestem na 995pewien ze albo miałes już wczesniej problemy z zdrowotne albo zawiodła technika.
niestety ale cwiczenia iłowe wzmacniają nie tylko mięśnie ale także układ kostny,jesli wszystko współgra czyli jedzenie,regeneracja i umiarkowany trening to układ kostny się wzmocni a nie oslabi.
równie dobrze można stwierdzić ze nie mozna cwiczyc w wieku 20-21lat bo do tego momentu jeszcze nasz organizm się kształtuje.
do wszystkiegojest potzrebny mózg i zdrowy zapał a nie branie się bez podstaw wedzy za coś co może nam zmarnowac zdrowie.

kitamo
22-06-11, 23:42
to sa mity powielane od lat.
kitamo jestem na 995pewien ze albo miałes już wczesniej problemy z zdrowotne albo zawiodła technika.
niestety ale cwiczenia iłowe wzmacniają nie tylko mięśnie ale także układ kostny,jesli wszystko współgra czyli jedzenie,regeneracja i umiarkowany trening to układ kostny się wzmocni a nie oslabi.

W wieku 14lat gdzie organizm dopiero zaczyna szybko rosnac, i zaczyna sie burza hormonalna wszystko ma wspolgrac ? :) jedzenie ? regeneracja ? :)
Oj dawno nie miales 14lat widac :D

Ja nie mowie ze w ogole nie mozna robic cwiczen z jakimkolwiek obciazeniem, ale po tym co napisal Ufp to az sie prosi o kalectwo - wzrost testosteronu przy cwiczeniu nog to mozna uzyskac jak sie je naprawde porzadnie pocisnie, ale nie w wieku 14lat.

Co do mojej kontuzji - uszkodzilem panewke bo byla poddana zbyt silnej eksploatacji w tym wieku poprzez dzwiganie duzych ciezarow na silowni wlasnie. Siła była olbrzymia , ale uklad kostny tego nie byl w stanie uciagnac i kontuzja gotowa. Najpierw lekki bol w barku, pozniej sie nasilal i do dzisaj bark trzeszczy nieco.
Lekarz wyraznie dal mi do zrozumienia co bylo przyczyna i nie jestem w stanie mu nie uwierzyc.

kitamo
23-06-11, 00:02
btw

Skad ta pewnosc ze to sa mity ?
Nie udalo mi sie jeszcze znalezc sensownego zrodla ktore by zapewnialo o pozytywnym wplywie podnoszenia ciezarow dla ukladu kostnego w okresie dojrzewania.
Chetnie sie doedukuje jesli takie cos jest :)

fallenursus
23-06-11, 01:23
kitamo tu masz namiar na goscia co ci wszystko wytlumaczy.
mi juz takie banalne tlumacznie lataja kolo dupy.

Send your inquiries to:
Randy M. Herring
P.O. Box 565
Veradale, WA 99037
Please include a SASE for a prompt reply.
Vital Stats
http://www.bodybuilding.com/fun/spacer.gif
http://www.bodybuilding.com/fun/randy_military.jpgArea of study... Exercise Science (bachelor's)
Certifications... NASM and Apex Fitness
Years training... 27 natural bodybuilding years
Specialty... natural bodybuilding, strength training, nutrition


zaczol siadac i ciagnac w wieku 15 lat.

slim shady
23-06-11, 01:59
trening w tak młodym wieku jest dobry, w okresie pokwitania pod wpływem treningu siłowego jesteśmy w stanie wyrobić większą ilość włókien mięśniowych(hiperplazja), po tym okresie już nie jesteśmy w stanie wyrobić większej ilości włókien mięśniowych, możemy je tylko powiększać
Obciążenie stymuluje rozwój kości, zwiększa się ich grubość

Badania
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17119361

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8414719

Chce ktoś jeszcze do tego praktyki ? Poczytajcie co pisze Joe Ladnier, w jakim wieku on zaczął trenować, w jakim wieku trenowała z ciężarami jego córka i syn, i jaką kadrę stworzył z małych dziewczynek dźwigających w siadach większe ciężary niż większość forum !

Oczywiście trening takiej młodej osoby powinien być pod okiem kompetentnego!!! instruktora, nie ma mowy o samowolce i dźwiganiu od razu maksymalnych ciężarów.

Kitamo myślę, że u Ciebie winą była zła technika, rozgrzewka, braki pewnych składników w diecie, może i złe obciążenie.

kitamo
23-06-11, 09:40
kitamo tu masz namiar na goscia co ci wszystko wytlumaczy.
mi juz takie banalne tlumacznie lataja kolo dupy.


teraz to mi oczy krwawia.
Czasem to lepiej juz panie kolego nic nie napisac niz takie cos - jedna jaskółka wiosny nie czyni.


@Slim_Shady

Dzieki za linki, własnie sobie przegladam - ciekawe jak ze zdrowiem w pozniejszym wieku u tych wszystkich zawodnikow.
Ciezko powiedziec jak to bylo u mnie bo bylo to blisko 15 lat temu. Technika to raczej nie byla problemem mysle jednak ze to kwestia indywidualnego rozwoju ale nie zycze nikomu takiego problemu. Nie kazdy dojrzewa w tym samym tempie i to niestety tez kwestia bardzo istotna.
Jakby nie patrzec to jesli chodzi o ciezarowcow to minimalny wiek o ile pamietam to byl 13lat. Ale to juz inna para kaloszy. Tak jak piszesz - tu masz pełen support od lekarzy/trenerow/dietetykow itp. nie to co siłownia w domu.

Jakby nie patrzec kilka postow wyzej macie chlopaka ktory pisze ze ma zero doswiadczenia, nic nie wie o dzwigani ciezarow i nikt z nas nie wie czy w ogole w chwili obecnej moze on je dzwigac. Nagle dostaje info ze ma zapierdzielac nogi bo mu testosteron pojdzie - dalej uwazam ze to zly pomysl by mial robic te siady ale nie chce mi sie juz prorokowac tutaj ;)

Dzieki za konkrety.

KowalX
23-06-11, 10:26
Chce ktoś jeszcze do tego praktyki ? Poczytajcie co pisze Joe Ladnier, w jakim wieku on zaczął trenować, w jakim wieku trenowała z ciężarami jego córka i syn, i jaką kadrę stworzył z małych dziewczynek dźwigających w siadach większe ciężary niż większość forum !


Zły przykład , to kurdupel http://www.otofotki.pl/img22/obrazki/jk3784_ddd.gif

fallenursus
23-06-11, 11:51
Widzisz kitamo nie tak do konca mnie zrozumiales...

Jakbym soe zdal na diagnoze jednego czy dwuch pajacy w kitlu to bym do tej pory egzystowal na kanapie czujac soe jak 70cio letni dziadek. Jesli ktos mi pisze ze nie mam racji to zrobie wszystko zeby mu udowodnic ze jest w bledzie ale jak jestem pieprzonym leniem zdajacym sie na litosc i pracowitosc innych to poprostu zamykam dziob.

Ufp
23-06-11, 14:11
Nie wiem może mam jakieś zaburzenia hormonalne ale mam wszędzie włosy,nogi,plecy,brzuch,lekko klatka,lekko ręce,stopy,tyłek,jaja all...
Może robić przysiady bez obciążenie,wykroki,wpięcia na palach oraz wyciskanie nogami siedząc.

Ufp
23-06-11, 14:14
Sam robię przysiady i mc....

Micek185
23-06-11, 16:09
Kitamo-i ja,i slim i Fallen podaliśmy coi te same informacje,niestety ale rzeczy o których Ty wspominasz to przestarzała prawda która fruwa po siłowniach od lat.
jest na to wiele badan naukowych i nie tylko w teorii ale i w praktyce.
Może żeby nie być gołowsłownym podam ci banalny przykład: ktoś miał wypadek,uszkodził sobie konczyny jest przybity do łózka.cozalecają lekarze?spoczynek na łóżku żeby nie pogorszyć sprawy czy bezpieczną rehabilitację ruchową?
Może jeszcze inaczej skoro testosteron nie wydziela się w wieku 14 lat to dlaczego dzieci rosną nabierajac wagi i masywności układu kostnego?
Funkcjonowanie organizmu nie skupia się do utrzymywania ciągle tego samego stanu.jesli w młodym wieku zaczynasz treningi automatycznie zwiekszając mase ciała organizm dostae informację że zeby utrzymac taką wage ciała musi wzmocnić układ kostny,jestto naturalna kolej rzeczy.
Slim podał bardzo dobry przykład Ladniera.jego córka mając bodajże 15lat przysiadała z ciezarem około 150kg,normalnie się rozwija i funkcjonuje a wynika to z tego ze treningi,dieta,i inne czynniki były zachowane w takim stopniu by nie narazić organizmu na kontuzje.
a oprzysiadach,ciągach ówi się tyle bo angażują dużo włókienmieśniowych i potrzebujemy dużych obciażen zeby je wykonywac,a nie zawsze wiąże się to z idealną technika stad biora sie różne kontuzje.

kitamo
23-06-11, 18:18
@UFP - nie kazdy rozwija sie tak samo w tym wieku

@Micek185 - Nie przecze, te informacje ktore podal mi slim bardziej przekonuja mnie do zmiany pogladow bo fakt faktem interesowalem sie tym z dobre 15 lub wiecej lat temu, i wiele nowosci sie pojawilo do tego czasu w tym temacie na bank, tak wiec rzecz jasna nie ide w zaparte bo nie mam tego w naturze i sobie poczytam.
Nie mowie ze nie ma w ogole testosteronu w wieku 14lat, mowie ze dopiero wtedy idzie on w gore ale nie u wszystkich tak samo i w tym samym tempie tak wiec pomysl by pobudzac testosteron przez prace nogami jest dla mnie nierozsadny totalnie.

Co do cwiczen silowych w wieku dojrzewania jestem przekonany. Nigdy natomiast nie bylem przekonany do tak ciezkich jak MC czy siady (rzecz jasna z obciazeniem) bo sa to ciezkie cwiczenia dla stawow i szkieletu.
Jednak nie zmienia to faktu ze bez odpowiedniego przygotowania i prawidłowej techniki ktora wszyscy wspolnie przywolujecie jako podstawe jest to niebezpieczne cwiczenie (z reszta jak wiele innych). Niewielu znam 14sto latkow ktorzy maja zbilansowana diete, dobre przygotowanie i wiedze na temat tego cwiczenia (podobnie jak autor watku).

KowalX
23-06-11, 19:15
Może jeszcze inaczej skoro testosteron nie wydziela się w wieku 14 lat to dlaczego dzieci rosną nabierajac wagi i masywności układu kostnego?

Dzięki procesom anabolicznym ,które przeważają w młodym wieku. Głównie dzięki pokarmowi oraz hormonom. Najszybciej w pierwszych kilku latach życia. W szczególności pierwszy rok dlatego zaleca się karmienie piersią w tym okresie :) W wieku ,który podałeś szybciej rosną dziewczynki.

@kitamo

Należy odróżnić trening właściwy od przesadnego wysiłku, tym bardziej bez trenera.

Ufp
23-06-11, 21:03
kitamo nastolatkowie chodzi mi tu o chłopców zaczynają dorastać w wieku 13-14lat. Dzięki ćwiczeniom siłowym oraz dietą i dobrym odpoczynkiem przyspieszam ten proces :P

Ufp
23-06-11, 21:08
oraz diecie i dobremu wypoczynkowi ...*

Pioter1994
23-06-11, 21:42
Ćwiczenia i dieta przyspieszają proces dojrzewania??? Skąd ten wniosek?

Ufp
23-06-11, 21:44
Ćwiczenia siłowe podnoszą poziom testosteronu, natomiast dieta dostarcza organizmowi odpowiednią ilość składników odżywczych.

Pioter1994
23-06-11, 23:03
Ćwiczenia siłowe podnoszą poziom testosteronu

Ale jaki poziom testosteronu ma dziecko w wieku 13-14 lat? To są tak minimalne wartości że nie warto brać ich pod uwagę. Rozumiem że ćwiczenia mogą dać efekt w postaci wyższego testo u DOROSŁEGO mężczyzny, ale u dziecka który zaczyna dojrzewać? Jego poziom testo jest na tak niskim poziomie że zmiany jakie mogą zachodzić NIE MUSZĄ być spowodowane treningiem a raczej i głownie samym dojrzewaniem...

KowalX
24-06-11, 02:01
Ta, chyba jak sobie z zewnątrz podają :)

Ufp
24-06-11, 08:50
Treningi siłowe w tym treningi nóg podnoszą teścia w wieku 13-14lat a dodatkowo zawarte witaminy w diecie takie jak cynk,wit C itp przy okazji przyczyniają się do podniesienia teścia. Wytłumacz mi jakim cudem mam cały zarośnięty brzuch i aktualnie zarastają mi plecy włochami o jajkach nie wspomnie bo taki tam busz...

KowalX
24-06-11, 09:43
Wytłumacz mi jakim cudem mam cały zarośnięty brzuch i aktualnie zarastają mi plecy włochami o jajkach nie wspomnie bo taki tam busz...

Zaczynasz dojrzewać... Będziesz jak Yeti. ;)

Pioter1994
24-06-11, 12:42
a ja mysle ze maja wiecej od wszystkich 25 latkow i wyzej

No tak, tylko nie brałem pod uwagę osób którzy podają sobie testosteron z zewnątrz blokując zarazem produkcję własnego :P


Wytłumacz mi jakim cudem mam cały zarośnięty brzuch i aktualnie zarastają mi plecy włochami o jajkach nie wspomnie bo taki tam busz...

Bo dojrzewasz. Ćwiczenia nie podniosą Ci poziomu testosteronu w wieku 13-14 lat bo jest on bardzo niski. Miałem kumpla który w wieku 12 lat miał mutację głosu, dojrzewał szybciej niż inni i nie ćwiczył. Jaki z tego morał? Że wszystko jest ustalone genetycznie, jedni dojrzewają szybciej, drudzy wolniej. Za dużo się naczytałeś i wydaję Ci się że wszystko jest związane z ćwiczeniami :)

fallenursus
24-06-11, 12:58
Tak na marginesie zeby potem nie bylo niedomowien panowie wszechznawcy
nastolatkowie produkuja ok 300mg testu tyg.
A dla kolegow co biora dane statystyczne pod uwage to poziom testosteronu u meszczyzn powyzej 25 roku zycia zaczyna fajnie spadac..

KowalX
24-06-11, 13:11
Tak na marginesie zeby potem nie bylo niedomowien panowie wszechznawcy
nastolatkowie produkuja ok 300mg testu tyg.
A dla kolegow co biora dane statystyczne pod uwage to poziom testosteronu u meszczyzn powyzej 25 roku zycia zaczyna fajnie spadac..

Mówisz o 14 latkach czy bardziej tak koło 18stki? :) Chyba po 30stce fajniej, szczególnie jak ktoś jest kanapowcem z pilotem w ręku :)

fallenursus
24-06-11, 13:19
Nie no statystycznie biorac pod uwage dane usa gdzie zarcie i tv na pierwszym miejscu:)
logiczne ze jak sie ktos soba zajmuje poprawnie to mozna stan zdrowia utrzymac na dobrym poziomie.

Ufp
24-06-11, 14:40
Wielki skok kiedy zaczyna tak podnosić się teść jest przeważnie w wieku 16la. Dorosły mężczyzna{nie wiem w jakim wieku ziomek się wypowiadał na onecie} produkuje od 15 do 25mg teścia dziennie
W wieku 23lat wytwarzanie teścia jest najwyższe i bez SAA go już nie podniesiesz.

KowalX
24-06-11, 15:05
Młody idź trenować :)

http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/9691fa58a02491e0d4beaaabe4631861.gif?1308772588