PDA

Zobacz pe³n± wersjê : Si³ownia a ciezka praca fizyczna



igrek
08-02-02, 08:30
Napiszê co¶ od siebie bo sam tyra³em po 12h :-/ Du¿ego progresu nie zrobisz, a i jako¶æ bêdzie ¶rednia. Masa supli pomorze, ale na krutk± metê. Na d³u¿ej to siana szkoda bo i efekty nie warte tego bêd±. "Dobra" dieta te¿ chu.. da! Codziennie inne zapotrzebowanie, bêdziesz mia³ najczêsciej deficyt. A ma³o tego, bêdziesz chodzi³ ca³y czas wypompowany bo zajechaæ siê idzie tak± robot± i treningiem. Szczera prawda.

Jaco90
15-06-11, 23:28
Witam
wybaczcie jesli jest juz taki temat , ale mozecie polecic jakies suplementy na dobra regeneracje ? Od nie dawna mam ciezka prace fizyczna po 10h , powrot do domu i zaraz na si³ownie , dieta jest , no ale ciezko idzie na si³ce , poprostu no nie mam juz sily , mysla³em nad cytocell'em , bo po pracy ide na si³ownie jak pijany , Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

slim shady
16-06-11, 10:15
purple wraath, orange triad, kofeina w dobrej dawce
i przed treningówka ewentualnie

Chcê_byæ_wielki
16-06-11, 11:31
Zwiêksz kalorie maxymalnie .

Pioter1994
16-06-11, 13:41
Na dobr± regeneracjê bym aminokwasy kupi³ by miê¶nie chroniæ przed rozpadem skoro tyrasz 10h.

fryc08
16-06-11, 14:20
do³±czam sie do pytania Jaco90

MolderDist
17-06-11, 00:14
Ja bym proponowa³ trening przed prac±, po pracy nic raczej nie zdzia³asz, szczególnie, ¿e jak mówszi idziesz "zaraz po".

chunga
17-06-11, 11:35
ciê¿ka praca fizyczna i jeszcze 10 godzin dziennie nigdy nie idzie w parze z treningami - je¿eli juz koniecznie to trening tylko rano,potem ostre szamanko ,albo zmien pracê

Chcê_byæ_wielki
17-06-11, 15:03
Ja bym proponowa³ trening przed prac±, po pracy nic raczej nie zdzia³asz, szczególnie, ¿e jak mówszi idziesz "zaraz po".
Ta do pracy musi wstaæ na 6 , to trening sobie zrobi na 3 rano , gruszki na wierzbie. Znam osoby które po fizycznej robocie chodz± na si³ownie i daj± mega radê, jak mus to mus

MolderDist
17-06-11, 15:09
Ta a Ty skad wiesz o której musi wstaæ do pracy?

Wstaje o 6, to wstanie 4:30 i zrobi trening
a wcze¶niej bedzie chodzi³ spaæ

i nie mus to mus tylko wszystko z g³ow± jak ma co¶ z tego byæ

KowalX
17-06-11, 16:03
Wstaje o 6, to wstanie 4:30 i zrobi trening
a wcze¶niej bedzie chodzi³ spaæ

i nie mus to mus tylko wszystko z g³ow± jak ma co¶ z tego byæ

Pracowa³e¶ kiedy¶ po treningu np. na budowie w upalne dni przez 10h? :]

dexterinio
17-06-11, 16:09
zacznijmy od tego "wstajesz o 4:30" spojzmy prawdzie w oczy wstaniesz o 4:30 zeby zrobic trening w biegu bedac zaspanym, a pozniej na 6 do pracy fizycznej?

Pioter1994
17-06-11, 16:27
Chcia³bym zobaczyæ jak kto¶ robi na budowie po np: ostrym treningu pleców czy nóg :P

MAXIMUS 2
17-06-11, 18:22
E tam jak siê chce to wszystko idzie ja pracuje 8-10 godzin na dachu i æwiczê 4 razy w tygodniu ciê¿ko nie powiem ale jak siê cz³owiek wspomo¿e tym i owym to jako¶ daje rade i nie marudzê :)

Patriot
17-06-11, 19:52
no w³a¶nie jak siê cz³owiek wspomo¿e ;p tak naturalnie owszem siê da, ale napewno nie na maxa i nie ma co siê oszukiwaæ, nie wa¿ne jakby kombinowa³, robotê na budowie zazwyczaj siê zaczyna 6.00 i robi do 16-17, zazwyczaj siê chodzi spaæ ja wiem 22-23 co daje max 6-7h snu (je¶li wstaniemy o 5), a jakby mia³ wstaæ o 3 i i¶æ robiæ trening to ¿eby chocia¿ mieæ te 6h snu musia³by i¶æ spaæ 21 (w±tpiê, ¿e by siê da³o zasn±æ póki jest widno i w ogóle organizmu tak ³atwo wcale nie da siê przestawiæ, a tak naprawdê w 100% siê nigdy nie uda przestawiæ ;)) i samo to, ¿e by spa³ tylko 6h do tego 1,5h treningu + 10h pracy fizycznej jest NIEREALNA MAXYMALNA REGENERACJA wiem ¿e na forum ka¿dy chce popisaæ siê jaki jest z niego 'animal' i wszystko siê da, ale trochê logiki :)

Jaco90
23-06-11, 23:30
sorka ze tak pó¼no ale no nie mialem kiedy nawet na kompa zawitaæ
a wiêc wstaje o 5 xD a chodzê spac oko³o 1 bo wczesniej nie zasne tak juz mam , a silka przed treningiem odpada poniewaz jest otwarta od godz 8 do 22 , zanim dojade z roboty na silke to jest godzina 19 i o tej mam trening , prace koncze o godzinie 17 :30 / 18

Patriot
24-06-11, 12:19
no to przy 4h snu to trudno mówiæ o dobrej regeneracji
a na czym polega na twoja praca fizyczna ? budowa? bo jak naprawdê ciê¿ka praca fizyczna to siê ¶pi o wiele lepiej, wiêc nie wiem jak 4h wystarczaj± ;p

tylko jedno mi siê kupy nie trzyma koñczysz 17.30-18, a pisa³e¶ ¿e pracujesz 10h, wstajesz 5, wiêc mniemam ¿e robisz od 6 a 10h to wychodzi 16, wiêc ile w koñcu pracujesz 11h, 12h, czy te 10h?
bo je¶li robisz od 6 do 16 to trening walisz ok 19-20, a przed tym mo¿na jeszcze krótk± drzemkê zrobiæ po powrocie z roboty, ograniczyæ treningi do 3x w tygodniu skupiæ siê na podstawach, du¿o je¶æ, piæ, witaminy i ogólnie zdrowy tryb ¿ycia i jako¶ to bêdzie
ale je¶li koñczysz robotê o 18 to trening bym robi³ 20, a nie 19 ¿eby trochê wypocz±æ

opalinho
24-06-11, 15:24
Ja robiê na zmiany i jak mam pierwsze(6-14) to zawsze po powrocie szamam posilek przedtrenigowy i na godzinê w kimê(nastawiam budzik zeby dluzej nie kimaæ). Wstajê,oplukam gêbê zimn± wod±, lykam kofê,purple wraath,pakuje torbê i marsz na trening bez ¿adnej zmu³y. 4 godziny snu w nocy to zdecydowanie za ma³o, ja zwykle gdzies o 23 ide spac i o 5 pobudka.

fallenursus
24-06-11, 15:30
marudzicie jak stare cioty.
naucz sie organizowac czas.

Micek185
24-06-11, 15:41
tez jestem zdanie ze bez wariactw skoro trenujemy dla siebie i dla w³asnej satyf\sfakcji,a skoro to ma isc w parze z przyemnoscia i jakimi¶ efektami to jak wyzej ograniczy³ bym treningi do wymaganego minimum,mia³em identyczn± sytuacje w zesz³e wakacje i ca³kowicie odpu¶ci³em treningi bo bym siê zaje¼dzi³.najlepszym pomys³em jest przygotowanie sobie sniadania i innychpois³ków wieczorem do pojemników i tylko wyci±gac pó¼niej.drzemka po pracy to chyba jedna z najlepszych rad tutaj,w dodatku gdy sam mówisz ze spisz ok 4godz.
co do Twojego g³ównego pytania to ja bym poleci³ BCAA,zabezpieczy organizm przed katabolizmem i zniweluje zmêczenie,dodatkowo kup na próbe ma³e opakowanie ZMA nie wiadomo jak na Ciebie zadzia³a bo jest duzo sprzecznych opinii na ten temat,ja mam opiniê od kolegi który startowa³ w kadrze Polsi w p³ywactwieca³a kadra bra³a ZMA i kazdy auwa¿y³ kolosalna ró¿nicê,sam nie próbowa³em ale mo¿esz sróbowac i sam ocenic. o kompleksie witamin juz nawet nie wspominam,z potem podczas cie¿kiej pracy tracisz duzo witamin i soli mineralnych wiêc to obowi±zkowa pozycja w takim sk³adzie.

Jaco90
24-06-11, 17:56
hmm pracuje od 7 do 17 :00 ale przewaznie wychodzi do 17:30 bo to narzedzia pozbierac itd , tak to praca na budowie , dokladnie wykuwanie bruzd w sufitach mlotowiertarka (kango) do pracy mam kawa³e drogi wiec 1h przy dobrych wiatrach mi schodzi na dojazd ,powrot troszke dluzej , faktycznie czasem wychodzi to wiecej niz 10h ale to zbieranie narzedzi itd , wiec to juz nie jest ciê¿kie .

matus34
24-06-11, 20:21
odpusc szkoda zdrowia
dobra masa szybko nie schodzi
lub jak jestes az tak zawziety wal dobre dawki kreatyny , przed treningiem jakis stack ,kofeina,zakup witaminki i jedz ;]

seras666
25-06-11, 00:37
tez zapierdalam po 10h 6x tyg, czasem po 14h no i trzeba czasem odpuscic ale wiem ze sie zwroci, dla mnie trening to przyjemnosc no a jak jestem wyjebany no to co mi z tego, yo

Sosna91
25-06-11, 22:32
dla ka¿dego z nas silownia jest fajna ale osobiscie jesi mialbym pracowac ponad 10h fizycznie to odpu¶ci³bym sobei raczej silownie, wolalbym po przyjsciu do domu zdrzemnac sie troche a pozniej spotkac z kims czy cos. ewentualnie silownia rekreacjynie w sobote i niedizele.

mozna tez zmieniæ prace, czy co¶, bo wydawanie po³owy wyp³aty na suple i jedzenie jest na krótk± mete..