PDA

Zobacz pełną wersję : HR Max



specjal
25-05-11, 12:47
Kupiłem rowerek treningowy z opcją Hr Max. Pytanie brzmi jak obliczyć najbardziej optymalny puls na spalanie tłuszczu? Jest możliwość zrobienia tego z "automatu"(wybiera się więk a następnie 55% jako najodpowiedniejszy wskaznik). Mimo wszystko nie wierzę maszynom i chciałbym sam to obliczyć. Wiek 23 lata, 78,5 kg wagi.

KowalX
25-05-11, 14:50
Kupiłem rowerek treningowy z opcją Hr Max. Pytanie brzmi jak obliczyć najbardziej optymalny puls na spalanie tłuszczu? Jest możliwość zrobienia tego z "automatu"(wybiera się więk a następnie 55% jako najodpowiedniejszy wskaznik). Mimo wszystko nie wierzę maszynom i chciałbym sam to obliczyć. Wiek 23 lata, 78,5 kg wagi.

W przedziale 60 - 75% tętna maksymalnego.Tętno maksymalne mierzymy w przybliżeniu 220 - wiek =....
Jeśli ciężko złapać ci oddech na początku i nie możesz w tym czasie mówić to znaczy ,że wysiłek jest zbyt intensywny.

Micek185
25-05-11, 19:07
ostatnio przed treningiem zdrzemnąłem się chwilkę i od razu na trening zaspany wskoczyłem na bierznie i pokazało mi tętno ok80 prawie jak nieboszczyk:)

Specjal masz w tym jakis naprawde ważny powód ze chcesz się sztywno trzymac liczb? bo z mojego punktu widzenia to zbyt uciążliwe jesli masz poprostu kręcić aero na rowerku.

specjal
25-05-11, 19:47
Zależy mi na tym żeby jak najefektywniej spalić tłuszcz. Wydawało mi się ze to jest właśnie najlepszy sposób. Nie rozumiem w jaki sposób mam dostosować trudność kręcenia kołem zamachowym. Przy leciutkim oporze i dosyć wolnej jeździe mam 125 uderzeń. Przy oporze większym o 3 jednostki i podobnej prędkości kręcenia jest praktycznie tyle samo. Pocę się ale w sumie nie wiem czy nie za mało.