PDA

Zobacz pełną wersję : Zewnetrzna czesc bicepsa



Piterr
15-05-11, 12:06
Juz od dluzszego czasu stosuje dwa cwiczenia na zewnetrzna czesc bicepsu: uginanie mlotkowe oraz uginanie na lawce skosnej(nie mam gryfu). I od chwili, kiedy skoncentrowalem sie na tej czesci bicepsu i wykonuje tylko te dwa cwiczenia, zewnetrzna czesc ani drgnie do gory. Przeciwnie, na wewnetrznej czesci pojawily sie rozstepy. Dlaczego nie rosnie zewnetrzna czesc bicepsu?

pure
15-05-11, 13:24
Cwiczenia które wykonujesz nie są stricte na głowę krótka bicepsa. Cieżko bedzie cwiczac samymi hantlami wyizolowac te czesc ramienia. Cwiczenia ukierunkowane na krotka glowe bicepsa polegaja na waskim uchwycie gryfu.

KowalX
15-05-11, 18:32
Juz od dluzszego czasu stosuje dwa cwiczenia na zewnetrzna czesc bicepsu: uginanie mlotkowe oraz uginanie na lawce skosnej(nie mam gryfu). I od chwili, kiedy skoncentrowalem sie na tej czesci bicepsu i wykonuje tylko te dwa cwiczenia, zewnetrzna czesc ani drgnie do gory. Przeciwnie, na wewnetrznej czesci pojawily sie rozstepy. Dlaczego nie rosnie zewnetrzna czesc bicepsu?

Młotkowe to bardziej na wewnętrzną część ramienia (mięsień ramienny). Chyba,że chodzi Ci o część od strony klatki piersiowej głowę krótką mięśnia. Na długą spróbuj supinację z rotacją zewnętrzną sztangielkami, bądź unoszenie sztangielek z lekką rotacją również na zewnątrz.


Cwiczenia które wykonujesz nie są stricte na głowę krótka bicepsa. Cieżko bedzie cwiczac samymi hantlami wyizolowac te czesc ramienia. Cwiczenia ukierunkowane na krotka glowe bicepsa polegaja na waskim uchwycie gryfu.


Gdy chcemy budować głowę krótką wtedy szeroki chwyt sztangi nie wąski

mtm
15-05-11, 21:03
Gdy chcemy budować głowę krótką wtedy szeroki chwyt sztangi nie wąski

Nieprawda . Pure dobrze mówi .
Wiem bo Jacek ma teraz plan pod głowę krótką by wyszczytować i rozmawiałem z nim na ten temat .

rafio83
15-05-11, 21:46
Na długą spróbuj supinację z rotacją zewnętrzną sztangielkami, bądź unoszenie sztangielek z lekką rotacją również na zewnątrz.

nie bardzo rozumiem o co ci chodzi kowal... możesz jaśniej albo jakiś link z filmikiem?

KowalX
15-05-11, 22:09
Nieprawda . Pure dobrze mówi .
Wiem bo Jacek ma teraz plan pod głowę krótką by wyszczytować i rozmawiałem z nim na ten temat .

Więc Jacek się myli,albo tak jakoś ustawił łokcie względem nadgarstków. Sprawdź sam teraz bez ciężarów poruszając rękoma na zewnątrz jakbyś robił bica. Przy szerokim chwycie przedramiona ustawiają się w stronę rotacji zewnętrznej i widać to gołym okiem,a ich ruch kieruję się w stronę pronacji obciążając głowę krótką. Jest to spowodowane anatomią,a dokładnie umiejscowieniem przyczepów bicepsów. Tak jak uginanie młotkowe pracuję również biceps choć w niskim procencie,a główny opór pokonuję przyczep proksymalny/ramienny(pracuje nieco również przy skrętach np. w supinacji) oraz ramienno-promieniowy, przy nachwycie sztangi również. Pomijam już ,że wielkiej różnicy nie będzie ,bo i tak zawsze pracują dwie głowy oraz ramienny, który również lubi zawsze się włączać. Jest tutaj ta sama analogia jak przy plecach, wąski chwyt zewnętrzne.


nie bardzo rozumiem o co ci chodzi kowal... możesz jaśniej albo jakiś link z filmikiem?

Supinacja to ruch na zewnątrz.

mtm
15-05-11, 22:14
Więc Jacek się myli,albo tak jakoś ustawił łokcie względem nadgarstków. Sprawdź sam teraz bez ciężarów poruszając rękoma na zewnątrz jakbyś robił bica. Przy szerokim chwycie przedramiona ustawiają się w stronę rotacji zewnętrznej i widać to gołym okiem,a ich ruch kieruję się w stronę pronacji obciążając głowę krótką. Jest to spowodowane anatomią,a dokładnie umiejscowieniem przyczepów bicepsów. Tak jak uginanie młotkowe pracuję również biceps choć w niskim procencie,a główny opór pokonuję przyczep proksymalny/ramienny(pracuje nieco również przy skrętach np. w supinacji) oraz ramienno-promieniowy, przy nachwycie sztangi również. Pomijam już ,że wielkiej różnicy nie będzie ,bo i tak zawsze pracują dwie głowy oraz ramienny, który również lubi zawsze się włączać. Jest tutaj ta sama analogia jak przy plecach, wąski chwyt zewnętrzne.


Dla mnie to nieprawda ,nawet na sucho sprawdzając .

KowalX
15-05-11, 22:34
Dla mnie to nieprawda ,nawet na sucho sprawdzając .

Co jest nieprawdą? Robiąc chwyt szeroki nie masz przedramion w rotacji zewnętrznej? Czy przy chwycie młotkowym nie pracuję głownie mięsień ramienny ,a nie biceps?I oczywiście długa jest wewnątrz ,bo tam źle napisałem, ale mniejsza o to ,bo to nic nie zmienia.

mtm
15-05-11, 22:39
Dla mnie wyszczytowanie = to co napisał pure .

KowalX
15-05-11, 23:15
Zobacz sobie, jeśli za mało dam Ci jakieś stronki.

http://i732.photobucket.com/albums/ww328/kowalx/Byczki/bic.gif


nie bardzo rozumiem o co ci chodzi kowal... możesz jaśniej albo jakiś link z filmikiem?

Znalazłem fote, ręka na górze w takiej pozycji.

http://i732.photobucket.com/albums/ww328/kowalx/Byczki/2-1.jpg

KowalX
15-05-11, 23:24
Dla mnie wyszczytowanie = to co napisał pure .

Nom, dobrze napisał. Głowa krótka na zewnątrz, wąski chwyt :)

Nie zmienia to jednak nic co pisałem. Szeroki chwyt = wewnętrzna strona jak już się zresztą wyżej poprawiłem :)

fallenursus
15-05-11, 23:25
o lool
ten pajac u gory kanadol trenerem w starej mojej silowni byl:)

Benoit cos tam nie pamietam nazwiska,


edit.
http://students.pdht.ca/f08_web4/ChrisMichaels/NewsLetter/ImagesWork/benoit_myre.jpg

Benoit Myre

2008 Canadian Championships - CBBF, Light-MiddleWeight, 4th
2008 Pro World Championships - WNSO, 3rd
2005 Pro World Championships - WNSO, 8th
2004 Musclemania Canada, WelterWeight, 1st

KowalX
15-05-11, 23:39
o lool
ten pajac u gory kanadol trenerem w starej mojej silowni byl:)


Mam instynkt hehe :)

mtm
16-05-11, 00:06
No widzisz kowal, tak sie kłuciłeś a suma sumarą on napisał dobrze a ty jak zwykle swoje wywody ....

KowalX
16-05-11, 00:27
No widzisz kowal, tak sie kłuciłeś a suma sumarą on napisał dobrze a ty jak zwykle swoje wywody ....

Rzecz w tym ,że wszystko co pisałem było prawdziwe, poza pomyłką nazwy długi --> krótki. Nie zmienia to faktu ,że chwyt szeroki premiuję wewnętrzną część ,a Ty temu zaprzeczyłeś. Pisząc "Dla mnie to nieprawda ,nawet na sucho sprawdzając ". mimo ,że akurat tam nie było żadnego błędu. Bez napinki w gwoli wyjaśnienia.

mtm
16-05-11, 01:28
Rzecz w tym ,że wszystko co pisałem było prawdziwe, poza pomyłką

Udało mi sie zagiąć, nieugiętego kowala .

KowalX
16-05-11, 11:33
Udało mi sie zagiąć, nieugiętego kowala .

Czym ,że nie miałeś racji? ;)

mtm
16-05-11, 14:36
ZE TY NIE MIAŁEŚ RACJI !!!! ZAKOŃCZMY JUŻ TĄ DYSKUSJE bo POMYLIŁEŚ SIE I ZAPIERASZ SIE RĘKAMI I NOGAMI .



Gdy chcemy budować głowę krótką wtedy szeroki chwyt sztangi nie wąski

Te zdjęcie co wkleiłeś pokazuje o tym że głowa krótka to wąski chwyt , pomyliły ci sie głowy kowal .

flutebox
16-05-11, 14:41
Cwiczenia ukierunkowane na krotka glowe bicepsa polegaja na waskim uchwycie gryfu.


Gdy chcemy budować głowę krótką wtedy szeroki chwyt sztangi nie wąski

więc kto ma rację ? bo każdy twierdzi, że napisał dobrze a są dwie różne odpowiedzi...

mtm
16-05-11, 14:43
WĄSKI = ATAK NA GŁOWĘ KRÓTKĄ ( SZCZYT ) , pure dobrze napisał !

http://www.frax.pl/img/atlas_cwiczen/ramiona/biceps_1.gif
1-GŁOWA KRÓTKA
2-GŁOWA DŁUGA

http://i732.photobucket.com/albums/ww328/kowalx/Byczki/bic.gif

chyba już nikt nie będzie pytać .

KowalX
16-05-11, 14:49
ZE TY NIE MIAŁEŚ RACJI !!!! ZAKOŃCZMY JUŻ TĄ DYSKUSJE bo POMYLIŁEŚ SIE I ZAPIERASZ SIE RĘKAMI I NOGAMI.

Te zdjęcie co wkleiłeś pokazuje o tym że głowa krótka to wąski chwyt , pomyliły ci sie głowy kowal .

Dokładnie, głowa krótka znajduje się na zewnątrz, od strony tricepsa, nie klatki piersiowej. Jednak Ty twierdziłeś ,że chwytając szeroko nie pracuję wewnętrzna część, więc kto tutaj się myli? ;)
Pomyliłem tylko nazwę ,krótka z długą ;) Nie zmienia to nic w kontekście szeroki chwyt = wewnętrzna strona bica.


A tutaj sobie możesz poczytać dokładniej:

http://www.thebodygenesis.com/tag/barbell/page/2/

Na dole masz akurat wyciskanie szeroko z opisem.

Tutaj również:

http://www.t-nation.com/free_online_article/sports_body_training_performance/bulk_up_cut_up_biceps

A tutaj masz budowę anatomiczną:
http://www.fitness5.com/v/biceps/bicepsAnatomia.jpg

Więc daj sobie spokój z wmawianiem mi ,że się pomyliłem w kontekście ćwiczeń. Jedynie gdzie się pomyliłem to w komentarz Pure gdzie pomyliłem ,krótką z długą.
pzdr.

mtm
16-05-11, 15:26
Człowieku , my tu gadamy na temat głowy krótkiej , napisałeś na początku źle i sam to przyznałeś że sie pomyliłeś , I JA TU MÓWIĘ TYLKO O TYM .

Nie chce mi sie już bawić w cytowanie tego co było źle bo i tak wiesz zawsze najlepiej .

KowalX
16-05-11, 15:53
więc kto ma rację ? bo każdy twierdzi, że napisał dobrze a są dwie różne odpowiedzi...

Pure dobrze napisał, jak i ja. Dlatego ,że pomyliłem nazwę głowy. Jednak opisałem prawidłowo pracę bicepsa. W przytoczonych linkach jest opis:

tutaj masz cytat wycięty z pierwszej strony"


Wrist Position Vital to
Desired Resultant Effects
The position of the wrist plays a vital
role in the resultant area of emphasis
that the movement will apply to the
muscles of the anterior upper arm.
There is natural tendency to hold the
wrists in a parallel-to-the-forearms position.Image
If the wrists are held parallel to
the forearms there is a strong tendency
to allow for the impulsing of the
movement to be felt in the shoulders
and to feel the strong activation of the
brachioradialis muscle of the forearms
during the movement. By extending the
wrist downward, the amount of pressure
felt in the shoulders is significantly
reduced and while the forearms will
remain highly activated due to the partially-
pronated grip application, there
will opportunity to experience strong
activation of the biceps brachii (particularly
the biceps long head), during the
execution of the exercise.
WĄSKI = ATAK NA GŁOWĘ KRÓTKĄ ( SZCZYT ) , pure dobrze napisał !

http://www.frax.pl/img/atlas_cwiczen/ramiona/biceps_1.gif
1-GŁOWA KRÓTKA
2-GŁOWA DŁUGA



No jak sam widzisz. Głowa długa jest od wewnątrz. I właśnie ona pracuję gdy mamy szeroki chwyt. Opisane jest to w przykładowych linkach ,które podałem. Jeszcze nie tak dawno zaprzeczałeś mi ,że szeroki chwyt jest na wewnętrzną stronę bicepsa:

tutaj masz link:
Napisał KowalX http://www.e-gym.pl/images/buttons/viewpost-right.png (http://www.e-gym.pl/showthread.php?p=412174#post412174) Więc Jacek się myli,albo tak jakoś ustawił łokcie względem nadgarstków. Sprawdź sam teraz bez ciężarów poruszając rękoma na zewnątrz jakbyś robił bica. Przy szerokim chwycie przedramiona ustawiają się w stronę rotacji zewnętrznej i widać to gołym okiem,a ich ruch kieruję się w stronę pronacji obciążając głowę krótką. Jest to spowodowane anatomią,a dokładnie umiejscowieniem przyczepów bicepsów. Tak jak uginanie młotkowe pracuję również biceps choć w niskim procencie,a główny opór pokonuję przyczep proksymalny/ramienny(pracuje nieco również przy skrętach np. w supinacji) oraz ramienno-promieniowy, przy nachwycie sztangi również. Pomijam już ,że wielkiej różnicy nie będzie ,bo i tak zawsze pracują dwie głowy oraz ramienny, który również lubi zawsze się włączać. Jest tutaj ta sama analogia jak przy plecach, wąski chwyt zewnętrzne.
Napisał mtm

Dla mnie to nieprawda ,nawet na sucho sprawdzając .

mtm
16-05-11, 15:57
kowal , reszte treści dobrze napisałeś i tego nie zaprzeczam(odnosze sie tylko do wąskiego chwytu o jakim mowa w temacie .nie do całej reszty jak ty to zrozumiałeś ) . Mi chodziło tylko o to że pomyliły ci sie głowy i wyszło nieporozumienie .

KowalX
16-05-11, 16:01
kowal , reszte treści dobrze napisałeś i tego nie zaprzeczam(odnosze sie tylko do wąskiego chwytu o jakim mowa w temacie .nie do całej reszty jak ty to zrozumiałeś ) . Mi chodziło tylko o to że pomyliły ci sie głowy i wyszło nieporozumienie .

No spoko. Tyle ,że w tym cytacie ,który zaprzeczyłeś ,nie było żadnego błędu, nawet w kwestii głów. Przecież wyraźnie było napisane szeroki chwyt wewnętrzny.

mtm
16-05-11, 16:05
Ale to odnosiło sie tylko do tej głowy krótkiej w tym twoim poście a nie do całości , bo z resztą sie nie można nie zgodzić .

Podsumowanie : Chcecie mieć "wyszczytowane" bicepsy , chwytajcie wąsko gryf .


peace .

KowalX
16-05-11, 16:21
Ale to odnosiło sie tylko do tej głowy krótkiej w tym twoim poście a nie do całości , bo z resztą sie nie można nie zgodzić .


Więc tym bardziej nie wiem czemu napisałeś ,że to nieprawda sprawdzając nawet na sucho. Skoro to właśnie prawda,ale ok. Może nie przeczytałeś nawet tego cytatu więc nie będę drążył.

Piterr
16-05-11, 21:43
WĄSKI = ATAK NA GŁOWĘ KRÓTKĄ ( SZCZYT ) , pure dobrze napisał !

http://www.frax.pl/img/atlas_cwiczen/ramiona/biceps_1.gif
1-GŁOWA KRÓTKA
2-GŁOWA DŁUGA

W tym atlasie jest blad. Glowy sa na odwrot opisane. Angielska wersja jest poprawna.


Chyba,że chodzi Ci o część od strony klatki piersiowej głowę krótką mięśnia.
Chodzi mi o zewnetrzna czesc bicepsa.

Na długą spróbuj supinację z rotacją zewnętrzną sztangielkami, bądź unoszenie sztangielek z lekką rotacją również na zewnątrz.
Na dluga - masz na mysli zewnetrzna czesc bicepsa? Czym sie roznia te dwa proponwane przez Ciebie cwiczenia bo brzmia bardzo podobnie?
Uginanie mlotkowe na pewno bardziej angazuje glowe wewnetrzna? A uginanie sztangielek na lawce skosnej?

mtm
16-05-11, 21:56
Faktycznie , polskie tłumaczenie jest źle rozpisane .

http://madformuscle.com/wp-content/uploads/2011/01/biceps-workout-anatomy.jpg