PDA

Zobacz pełną wersję : Placki otrębowe na serku z miodem



kitamo
12-05-11, 12:15
Podobnych przepisow bylo pewnie juz wiele ale dodatkowy nie zaszkodzi.

skladniki:
otręby żytnie/pszenne (płatki pszenne)
1 serek homogenizowany naturalny (moze byc waniliowy jak ktos lubi)
1 jajko (moze byc same bialko ale nie probowalem)
miod/ orzechy
1 miarka odżywki białkowej

Serek homogenizowany do miski dobrze wymieszac z jajkiem, dodac odzywke białkowa i mieszac do uzyskania jednolitej masy.
Jak juz dobrze rozmieszamy to dosypujemy otręby (płatki owsiane) az w miare zagęsci sie wszystko do konsystencji ciasta.
W zależnosci od upodobania dodajemy zmielone orzechy.
Nie słodzimy słodzikiem! Jeśli użyjemy serka waniliowego bedzie i tak wystarczająco słodko, przy naturalnym także nie trzeba słodzić, ale zależy jak kto lubi.

Smażymy na teflonowej patelni, rozgrzewamy ją nieco jednak nie na pełnym ogniu bo sie zacznie palić.
Nakładamy łyżka masse na całkowicie suchą patelnie i formujemy niezbyt grube i nie za duze placki.

Po chwili przekladamy na druga strone jednak na poczatku trzeba robic to ostroznie bo sa delikatne i moga sie rozwalac - trzeba nabrac wprawy i po kilku pierwszych plackach idzie błyskawicznie ;)

Na koniec jesli lubimy na bardziej slodko polewamy lub smarujemy lekko miodem choc i bez tego sa dosc slodkie.

Bez odzywki bialkowej takze wychodza super.

Swietnie nadaja sie jako dodatek do sniadania lub w ciagu dnia jako przekaska. Po wystygnieciu robia sie nieco twardsze i mozna zabrac je np. do szkoly lub pracy jako 2 sniadanie.

rafio83
12-05-11, 13:05
Podaj wartości odżywcze i przyda sie tez fotka :)

chunga
12-05-11, 13:45
no pokombinuje z tym ,bo te omlety z białek to juz mi uszami wychodzą ;-))

kitamo
12-05-11, 14:35
tak na szybko licząc z pamieci (nie pamietam dokladnie proporcji otrębów ktore dodałem):

dla 50g otrębów
50g płatków
1 jajko
50g serka

kcal : 570
białko : 31g
tłuszcze : 12g
węglowodany 85g

mi wystarczylo to na sniadanie i z tej masy wychodzi 7-8 plackow
nie wliczam odzywki białkowej bo to juz w zależnosci jakiej dodamy, podobnie nie doliczylem miodu i orzechow bo ich bylo baaardzo malutko (tylko dla smaku).
Bede robił nastepnym razem to podlicze dokladnie ;)

kitamo
12-05-11, 15:21
https://lh6.googleusercontent.com/_RYurpXOg_wA/TcvXRJIicsI/AAAAAAAAAK4/buGMi-A080Y/s640/2011-05-12%2009.15.10.jpg
Tak wygladają bez odżywki białkowej.

chunga
13-05-11, 21:33
zrobiłem dzisiaj cos podobnego, na początku bez odzywki i mi nic z tego nie wyszło ,totalnie sie rozleciało, jedynie smak fajny bo na serku waniliowym

ale ja robie troche inaczej ;
wlewam do miksera 5-6 białek z jajek plus 2 zółtka i dodaję 100g twarogu,miksuje to wszystko i smażę na tłuszczu PAM ,potem na to pokrojony banan jakies rodzynki i finito

kitamo
13-05-11, 23:40
Jak sie rozlecialy to pewnie kiepski serek albo nie byl homogenizowany. Ja probowalem zrobic z uzyciem DANIO i tez sie rozlecialy.
Ja robie na takim serku :
http://www.mackowy.com.pl/_gallery/9/serek%20homo.jpg

Na nim 100% wychodzi dobrze :)

Dzisiaj zrobilem to samo ale zamiast serka uzylem twarogu. Wyszly takze bardzo dobre i nie mialem problemu z rozlatywaniem sie :) jedyne czego mi brakowalo to slodkiego posmaku tak wiec na serku zdecydowanie lepsze.

Sprobuj innych proporcji :
1 jajko
100-110g otrębów
1 caly serek taki jak na obrazku (250g)
orzechy/odzywka bialkowa

Patelnia musi byc sucha, bez zadnego tlusczu/oliwy itp
Wrzucasz niewielka porcje i rozcierasz w postaci placka grubosci tak ok 0,5cm , zostawiasz na malym ogniu i czekasz chwilke
Pozniej szybkim ruchem szpatulka przewracasz na druga strone. Wychodza takie jak na zdjeciu ktore dalem ;)

KowalX
14-05-11, 00:55
https://lh6.googleusercontent.com/_RYurpXOg_wA/TcvXRJIicsI/AAAAAAAAAK4/buGMi-A080Y/s640/2011-05-12%2009.15.10.jpg
Tak wygladają bez odżywki białkowej.

Nie strasz x)

kitamo
14-05-11, 00:59
:D no piekne moze nie sa :D ale ja sie ucze je robic dopiero (kobieta nauczyla mnie smazyc :Dte cuda ) z odzywka sa bardziej czekoladowe :D

chunga
14-05-11, 13:41
takie troche murzyńskie ha ha!

KowalX
14-05-11, 13:45
:D no piekne moze nie sa :D ale ja sie ucze je robic dopiero

Zawsze możesz zrobić zwykłe naleśniki z białym serem ;)

kitamo
14-05-11, 16:20
One takie czarne bo serek jest slodki ale to nie jest spalenizna spokojnie :D wstawie niedlugo zdjecie mniej murzyńskich jak naucze sie dobrze je robic :D spokojnie spokojnie :D
Wlasnie ide po otreby do sklepu

Nalesniki dzisiaj z rana robilem z twarogiem, i twarog tez na noc bo akurat lubie wszystko co jest na twarogu ;)

otreby 150g - 1,29zl
serek 250g - 2,20zl
jajko - 0,4zl

Dzisiaj zrobie z bananem jeszcze i zobacze jak pojdzie ;) A na jutro przygotuje chleb otrebowy lub ciasto - zalezy co bedzie mi sie chcialo, i do tego paste z awokado na ostro.
jak wyjdzie to sie pochwale ;)

chunga
15-05-11, 12:34
Dzisiaj tez walczyłem z plackami.
Zrobiłem tak;
4 jajka całe4709,25g odżywki białkowej Milko Shape,50g płatków żytnich,troszke jogurtu,banan ,łyżka siemienia lnianego,tłuszcz Pam .
Nie dawałem serka ,ani twarogu tym razem ,nawet zjadliwe tylko troche twarde jak zaschnięty kit ,nic sie przy smażeniu nie rozwalało.

zastanawia mnie tylko co dzieje sie z tym białkiem z odżywki przy smażeniu?????

kitamo
15-05-11, 13:52
hmm, no wlasnie tez sie zastanawiam :) czy nie lepiej odzywke bialkowa polewac w formie polewy itp :)
Swoja droga wygladaja te Twoje placki bardzo estetycznie, dzisiaj lece po banana i awokado i z tego zrobie sobie sos.

sarencia
17-05-11, 22:58
JA platki owsiane miele na make ,dodaje 3 bialka w tym jedno cale,pol serka wiejskiego,troszke mleka i jak kto lubi szczypta cynamonu(wszystko miksuje w blenderze na jednolita mase ).Pieke na malym stopniu ,obracam i z drugiej strony podpiekam.Na to jogurcik ,pokrojony owoc i sniadanko jak znalazl:-)