PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta do sprawdzenia



DTX
08-05-11, 17:53
Witam, chcę ruszyc z nowa dieta i prosilbym o jej sprawdzenie. Dla lepszego snu, chce dawac wegle na kolacje, a później na sniadanie wieksza ilosc bialka a mniejsza wegli. Waga: 77kg, chudzielec, ktory ciezko mase nabiera, fatu tez nie lapie za bardzo.

7:00
Tuńczyk 120g
10ml oliwy z oliwek
50g płatków owsianych
Wartości:
Białko: 32g (38g)
Węglowodany: 30g
Tłuszcze: 24g

9:40
50g ryżu białego
100g jaja
10ml oliwy z oliwek

Białko: 12,5g (15,5g)
Węglowodany: ok. 40g
Tłuszcze: ok. 21g

12:25
100g kurczaka
100g ryżu białego
10ml oliwy
Białko: ok. 22g (29g)
Węglowodany: 79g
Tłuszcze: ok. 11g

15:30
200g piersi z kurczaka
600g ziemniaków
5ml oliwy z oliwek

Białko: 44g (54g)
Węglowodany: 120g
Tłuszcze: 6g
19:00
120g makaronu razowego
200g kury
Białko: 44g (59g)
Węglowodany : 70g

22:00
100g ryżu brązowego

W: 77g
B: 7g
T:2g

Total
Białko: 154,5g (210g)
Węglowodany: 416g
Tłuszcze: 64g
ok. 2850kcal

W nawiasach obok białka wliczone jest białko roślinne. Dokupie jeszcze z 4kg carbonoxa z olimpa, bo czasami z węglami mozże nie pyknąć.
Pozdrawiam

Sargon
08-05-11, 22:03
Ziemniaki na ryż zamień. Na noc to białko się szama, a nie węgle.

fallenursus
08-05-11, 22:04
Ziemniaki na ryż zamień. Na noc to białko się szama, a nie węgle.

wytlumaczysz czemu czy tylko powielasz?

Sargon
09-05-11, 06:18
Powielam. Choćby dlatego, że 100g ziemniaków ma ok. 12-17 g węgli, tymczasem ryż posiada takich węgli na 100g aż 77. Na noc spożywa się białka długo wchłanialne (kazeina) by zapobiec katabolizmowi nocnemu. Och nawet soga dostałeś

fallenursus
09-05-11, 14:17
och duzo sogow dostaje. cos w tym jest...hmm?
dtx, jedz ww na noc, pamietaj ze musza byc wliczone w calodzienny bilans. przynajmniej sie pozadnie wyspisz...chyba nie musze tluamczyc na co to wplynie. experymentu, badaj, zwracaj uwage jak reaguje twoj organim, nigdy nie stosuj szablonow, na tym polega bodybuilding.maraton, nie sprint:)
ziemniaczka w przed czy po treningowym spoko mozna szamac, mozesz wymieniac na np bataty, kwinoe,makaron, chleb(bialy w potreningowym)
a kolegi zazdrosnika uwagi mozna w sumie olac:)

rafio83
09-05-11, 15:43
Ja bardzo czesto jem ziemniory przed treningiem i cwiczy mi się o wiele lepiej niz po ryżu...

Sargon
09-05-11, 15:55
Jak widzę niektórzy monopol na wiedzę posiadają :) Bywa i tak. Nie zazdroszczę Ci soga tylko zwróciłem uwagę za jaką wypowiedź go dostałeś.
Pewnie, że po treningu węgle gorszej jakości mogą być stosowane. A jeżeli chodzi o szamanie na noc 100g ryżu to masz rację, eksperyment inaczej tego nie nazwiesz.

fallenursus
09-05-11, 15:55
Moim probleme jest skrobia takze duza ilosc kartofli daje efekt wypelnionego wieloryba:)
soga dosfalem bo to raczej text kowala:)

DTX
09-05-11, 16:54
Czyli uważasz, że np. Michał Karmowski jest głupcem, bo jadł węgle na noc? Po ziemniakach mam lepsza pompe i więcej mocy niżeli po ryżu. I bardzo je lubię, dlatego w takich ilościach. Mógłbym eszcze z 400g dorzucić ale nie ma sensu. Przez najbliższy miesiąc pojadę mniej więcej tą dietką i zobaczę, co będzie się działo.
Dzięki

Micek185
09-05-11, 17:01
A jeżeli chodzi o szamanie na noc 100g ryżu to masz rację, eksperyment inaczej tego nie nazwiesz.

eksperymentem było by to gdyby nikt tego nie robił do tej pory,niestety kulturyści już od lat stosują węgle w ostatnim posiłku.



Pewnie, że po treningu węgle gorszej jakości mogą być stosowane.

w czym ziemniak jest gorszy od ryżu oprócz mniejszego IG i liczbie węgli?

DTX
09-05-11, 17:26
A jeszcze mam pytanie, ile maksymalnie tłuszczów na posiłek przyjmować? Wiadomo, że większa ilosć spowolni trawienie, ale ile tak optymalnie?

fallenursus
10-05-11, 02:39
widzisz misiu......

zalezy od tluszczy. niektore spala sie o wiele szybciej od innych.
niektore wegle np zbijaja cisnienie, dobrze wplywaja na cholesterol, niektore ww beda zatrzymywac wode w organizmie.
niektore kwasy tluszczowe beda zle oddzialywac na hdl i ldl inne(przewaznie te po 16-18 lancucha wegla? carbon length)beda oddzialywac dobrze. dlaczego oliwa nie poddana obrobce termicznej jest o wiele lepsza? itd itp..
ktore skladniki aktywuja mTor'y mocniej od innych, co to sa witaminy i dlaczego ich potrzeba, jak twoj metabolizm odczuwa poszczegolne macroskladniki i czy moze je podmieniac?(tak:P)

^^^^ to wszystko jak sie dowiesz(mozesz np. spytac Kowala;p czy innego speca, bo ja pojecia o dietetyce ne mam zadnego)) to wtedy twoja redukcja to bedzie pestka. jak narazie proponuje zatopic nos w ksiazkach i nie przejmowac sie takimi pytaniami jakie tu zadales, a pomietac musisz jedynie kalorie ktore zjadasz VS kalorie ktore spalasz wiec rozloz sobie tluszcze po rowno w posilkach, nawet ten potreningowy nie zmieni nic jesli dodasz jakies tam tluszczyki.
na reszte masz baardzo duuuzo czasu i napewno jeslici zalezy na tym sporcie to wiedze poglebisz:)

KowalX
11-05-11, 16:06
A jeszcze mam pytanie, ile maksymalnie tłuszczów na posiłek przyjmować? Wiadomo, że większa ilosć spowolni trawienie, ale ile tak optymalnie?

Spowolnić trawienie to można i białkiem, nawet samego białka. Nie ma większego znaczenia ile na posiłek (oczywiście zdroworozsądkowo). Ważniejszy jest bilans dobowy,a jeszcze ważniejszy tygodniowy. Ogólnie najłatwiej by było mniej więcej po równo, większe ilości niepotrzebnie obciążają układ pokarmowy, a jego obecność w posiłkach ułatwia przełykanie, poprawia konsystencję jak i smak potraw oraz ułatwia przyswajanie witamin. W posiłkach przed i po treningowym wskazane są mniejsze ilości choć niekoniecznie jest to dążenie do zera.