PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie odnośnie Siły !



PaszA
06-05-11, 10:08
Witam.
Mam problem gdyż w wyciskaniu na klatkę siła stopniowo wzrasta, zaś siła którą dysponuje nie jest wystarczająca dla mnie.
Co robić by tą siłę zwiększyć... ?
Google już obleciałem i tam są same pompki...
Chodzi mi o taką siłę np. Jak rozwijają sobie ludzie w zapasach czy innych sportach.

dexterinio
06-05-11, 10:32
Cwicz cwicz i jeszcze raz cwicz... Nic odrazu troche wytrwałosci

xxmłodyxx
06-05-11, 15:35
w zapasach to nie sama klata działa: P bardziej nogi i plecy...

Muszisz trenowac cały czas.

Pioter1994
06-05-11, 16:46
Tak jak ktoś kiedyś powiedział że o sile człowieka nie świadczy klatka i biceps, a plecy i nogi.

Powinieneś napisać coś więcej o sobie... staż, jakim aktualnie planem trenujesz, jakimi trenowałeś, masz dietę, brałeś jakieś odżywki?

Profil aktualny?

KowalX
06-05-11, 22:50
Tak jak ktoś kiedyś powiedział że o sile człowieka nie świadczy klatka i biceps, a plecy i nogi.


A ja słyszałem ,że człowiek jest tak silny jak jego najsłabszy mięsień x)

PaszA
07-05-11, 15:03
Ćwicze dobre pół roku, z przerwą bo rozwaliłem sobie obie ręce. "skręciłem :D Aktualnie plan na Masę. Trenowałem na Rzeźbę. Ale hujnia była. Dięta to do końca nie jest. Ale dobrze jem. hehe :D , Brałem już sporo odżyw :D Profil już uzupełniam :D Będzie aktualny :D

Pioter1994
07-05-11, 15:31
A ja słyszałem ,że człowiek jest tak silny jak jego najsłabszy mięsień x)

To trochę dziwna opinia bo przecież logiczne że np: mięśnie pleców zawszę będą silniejsze od np: bicepsa.

Micek185
07-05-11, 17:25
zbyt mocno opierasz się na najprostszym z wyznaczniku siły klatki,nie wiem czy wiecie ale kulturystyka czy nawet bench pressing to dość nie uzyteczne formy siły,siła jaką zdobywasz przez np WL jest jak by to nazwać "jednotorowa" mówiąc prościej-gość który ciśnie 150kg na płaskiej moze nie równac się siłowo z typowym facetem podobnej budowy który przykładowo pracuje na roli(z przewaga dla tego drugiego) ponieważ wykonując masęzłożonych ruchów pod różnym kątem i zakresem ruchu sila naszego chłopa jest bardziej funkcjonalna niż ruch kulturystyczny który opiera się na opuszczeniu i podnesieniu cięzaru w danej linii.Do czego zmieżam,zapasy to taki sport gdzie musisz wykorzystywac całe ciało wykonywac przerzytu podnoszenia,dzwignie itp,a więc lepszym rozwiązaniem było by wykonywanie cwiczen o podobnej motoryce np z kulolaską,ciężkimi hantlami podrzuty,military press no i oczywiście jesli o klatkę chodzi pompki na poreczach z obciążeniem WL,zwyczajne pompki aby siła klatki rosła proporcjonalnie do siły reszty ciała a mięśnie były jak to wczesniej mówiłem "funkcjonalne".ciagłe zwiększanie obciążenia bedzie skutkowało ciągłym wzrostem siły.

KowalX
07-05-11, 17:50
To trochę dziwna opinia bo przecież logiczne że np: mięśnie pleców zawszę będą silniejsze od np: bicepsa.

Nie zrozumiałeś powiedzenia :)

nowy371
07-05-11, 18:57
treningi pasza regeneracja i tak w kółko bez sciemy NIE MA OPIERDALANIA SIĘ!!!

Pioter1994
07-05-11, 19:29
Nie zrozumiałeś powiedzenia :)

Wiem, wiem można to rozumieć na 2 sposoby.