PDA

Zobacz pełną wersję : Ćwiczenia na uda i pośladki



sylwka
11-03-07, 22:40
mam zadanie..
musze przygotować na wf ćwiczenia na uda i pośladki.. :oops: od 15 do pół godziny..
mam nadzieje, ze mi pomozecie.. czas: do jutra wieczorem.
najlepiej by bylo z obrazkami :mrgreen:
za pomoc: SOGi ;]

sławo
12-03-07, 09:33
http://www.kulturystyka.pl/atlas/nogi.htm

bocion
12-03-07, 14:24
Mysle ze sławo, to bardzo wyczerpujaco ujął

sylwka
12-03-07, 17:15
dzieki slawo, ale..
jedno ale.. nie mamy silowni w szkole :P
ćwiczenia zw z aerobikiem :)

bocion
12-03-07, 19:35
Wyprosty bioder lezac na lawce nachylonej mniej wiecej pod katem 35-45 stopni do podloza(o ile dysponujecie taka lawka)-chodzi o to ze glowa znajduje sie na poczatku lawki czyli na dole a nogi u gory. Oparcie lawki powinno sie konczyc na wysokosci bioder. kurde nie wiem jak to dokladnie opisac. Ruch wyglada tak, ze uginasz obydwie nogi(nogi powinny byc lekko ugiete w kolanach) za oparcie lawki tak zeby tworzyly z tulowiem kat 90 stopni, nastepnie powracasz do pozycji wyjsciowej,czyli takiej ze nogi sa w tej samej plaszczyznie co reszta ciala.

Jeszcze polprzysiady na szeroko rozstawionych nogach, wykroki sa tez dobre zeby rozciagnac dupe no i jeszcze wyprosty nog stojac(odginasz noge do tylu)

Xiangua
13-03-07, 17:58
czesc :) mam ogromna prosbe chciala bym sie doweidziec jakie cwiczenia moge wykonywac W DOMKU :P na uda i posladki bardzo was prosze o pomoc z gory dziekuje slicznie :* :*

bocion
13-03-07, 18:58
Napisalem ci przeciez cwiczenia i slawo tez.

[ Dodano: 13-03-2007, 18:58 ]
Oby twoja pupa byla jedrna

[ Dodano: 13-03-2007, 18:59 ]
i sylwki tez

sylwka
13-03-07, 19:50
i sylwki tez
bardzo śmieszne :P
ale to są ćwiczenia raczej dla kogoś, kto ma siłownię.. lub przynajmniej parę urządzeń ;]
a Xiangua sie pyta o ćwiczenia, które mozna robic w domu, sadze, ze tu chodzi o zwykle cwiczonka, a nie przy pomocy laweczki, itp ;]

bocion
13-03-07, 20:46
Jeszcze polprzysiady na szeroko rozstawionych nogach, wykroki sa tez dobre zeby rozciagnac dupe no i jeszcze wyprosty nog stojac(odginasz noge do tylu)
Te 3 cwiczenia jak najbardziej mozna wykonywac w domu

sławo
14-03-07, 11:13
oj drogie panie

z tego linku co wkleiłem można wybrać parę ćwiczeń które można robić w domu

przysiady przecież nie trzeba ich robić z obciążeniem i tak pewnie nie zrobicie ich za wiele

wysoki step również można bez obciążenia

wykroki

odwodzenie nóg w tył do wewnątrz do zewnątrz

wspięcia na palcach różnie na podstawce pojedynczo


pojeździć na rowerze taka super pogoda się robi

MrOlimpia
30-03-07, 17:23
a jak nie kupcie sobie ćwiczenia aerobik na kasecie dvd i po sprawie :P

chłopak
07-04-07, 17:27
Moja siostra chciałaby mieć chudsze uda i pośladki. Czy te ćwiczenia które podajecie są na wzmocnienie tych partii ciała czy też może na zrzucenie z nich tłuszczu ? Pozdrawiam.

SkAwwa
07-04-07, 19:34
i na jedno i na drugie
pzdr

pw
07-04-07, 19:38
To zależy jak będziesz trenował możesz biegać długo swobodnie by zrzucić tłuszcz lub trenować anaaerobowo (szybki bieg) by powiększyć masę mięśniową.

Jeśli Twojej siostrze chodzi o zmniejszenie mięśni ud i pośladków niech ćwiczy i nie je posiłków przed i po treningu co doprowadzi do katabolizmów mięśni - a co za tym idzie, zmniejszenie ich objętości.

[ Dodano: 07-04-2007, 20:19 ]
Hehe właśnie Skawwa napisał na jedno i na drugie hmm im większa masa mięśniowa tym szybszy proces spalania tkanki tłuszczowej