PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie . Trn. Klatki



INSIDER
01-05-11, 01:38
Czy np moglbym w FBW/Push&Pull
Zrobić sobie klatke ze w jeden dzien plasko/skos+/skos-
to bd dzien A Klatka + Barki + triceps

I czy bd mogl robic to tak:
Pon i Czwartek ,zeby byla klatka x2 w tyg. Podkreslam ze mam dobra regeneracje , i moglbym jeszcze jakies carbo do tego dolozyc badz cos lepszego.
Nie popale miesni w ten sposob mimo dobrej regeneracji ?

plasko
3serie rozgrzewkowe po 30powtorzen
3serie do rozwinięcia masy po 10powtorzen
3serie na sile po 5powtorzeń
3serie hantle pompowanie 6powtorzen
butterfly 2s 8powtorzen
skos+
wyciskanie skos+ masa miesniowa 3s 10powtorzen
wyciskanie skos+ sila 5 powtorzen
wyciskanie skos+ 'h' pompowanie 3s 6powtorzen
butterfly 2s 8powtorzen
skos-
wyciskanie skos- masa miesniowa 3s 10powtorzen
wyciskanie skos- sila 5 powtorzen
wyciskanie skos- 'h' pompowanie 3s 6powtorzen
butterfly 2s 10powtorzen

KowalX
01-05-11, 03:02
Tyle powtórzeń w rozgrzewce jest zbędne. Mięśni nie da się popalić.

INSIDER
01-05-11, 17:25
Ale czy moge miec jeden dzien klatki w taki sposob ?
O to pytam , a nie czy 30 powtorzen jest zbedne czy nie ;)

luo
01-05-11, 18:28
Ty chcesz robić cały ten trening 2x w tyg?

INSIDER
01-05-11, 19:04
a.
nogi:
Przysiady
3serie rozgrzewkowe po 10powtorzen
3serie do rozwiniecia masy miesniowej po 10powtorzen
3serie na sile 5 powtorzen
3s prostowanie nog siedzac 8powtorzen
klatka:
3serie rozgrzewkowe po 10powtorzen
3serie do rozwinięcia masy mięśniowej po 10powtorzen
3serie na sile po 5powtorzeń
3serie skos+ 8powtorzen
3serie skos- 8powtorzen
butterfly 4s 8powtorzen
barki:
arnoldki 4s 8powtorzen
unoszenie bokiem 3s 10powtorzen
podciaganie wzdluz tlowia 3s 10powtorzen
szrugsy 4s 15powtorzen
triceps:
francuskie 'h' sup. 4s 6powtorzen
wl wasko 3s 8-10powtorzen

b.
nogi:
Przysiady
2serie rozgrzewkowe po 10powtorzen
3serie do rozwiniecia masy miesniowej po 10powtorzen
3serie na sile 5 powtorzen
3s prostowanie nog siedzac 8powtorzen
plecy:
Trening plecow na szerokość
Podciaganie sie na drazku szerokim uchwytem za głowe 4s 8powtorzen
Martwy ciąg 3s 10powtorzen
Wiosłowanie sztangą nachwytem na szerokości barków 3s 10,8,6powtorzen
Ściaganie drązka wyciagu górnego szeroko za głowe 4s 10powtorzen

Trening plecow na grubość
Podciaganie sie na drazku wąskim uchwytem pionowo 4s 8powtorzen
Prostowanie tułowia 3s 10powtorzen
Wiosłowanie pół sztanga 3s 10,8,6powtorzen
Sciaganie ''rogów'' wyciagu górnego do klatki 4s 10powtorzen
biceps:
uginanie stojac sztanga wasko3s 10powtorzen
uginanie stojac sztanga szerokosc ramion3s 10powtorzen
uginanie sotjac sztanga szerzej niz ramiona 3s 10powtorzen
przedramie:
nahwyt 3s 10powtorzen
podhwyt 3s 15powtorzen

----------------------------

Pon.A
Wto.
Sro.B
Czw.
Pia.A
Sob.
Niedz.B

----------------------------

Tak by miało to wyglądać całkowicie , a pytam czy klatka moze być w jeden dzień tak katowana , mam bardzo dobra Regeneracje.

1.Moze tak być klatka?
2.Czy bd to za duze przemeczenie? ja czuje ze moge pozwolić sobie na tyle!
3.Dodam do tego Carbo+BCAA.
4.Co tym sadzicie + Plecy , 2fazy. sprobuje od kolegi z jednej relacji , chce zobaczyc jak na mnie to zadziała.

luo
01-05-11, 19:21
Nie widzę tego treningu na dłuższą metę, za bardzo przeładowany. Maksymalnie 4 tygodnie i masz bankowe przetrenowanie, zero efektów, przerwa i kolejne spadki.

Podziel sobie cały trening na takie mikro cykle. Np. miesiąc budowania siły podstawami, potem 3-4 miesiące masowania, a na koniec lekkie roztrenowanie.

xxmłodyxx
01-05-11, 19:29
dokładnie to co powiedział luo

poczytaj p&p i zobacz tam masz po jednym/po dwa cwiczenia na partie a rozgrzewasz na rozgrzewce wszytskie miesnie które bedziesz trenował na treningu.. nie robisz wstepnych seri przed kazdym cwiczeniem. Nie tędy droga.

INSIDER
01-05-11, 19:49
1.Ale czy moge miec plecy 2fazy ? czyli jeden tydzien szerokosc a drugi grubosc?


Wiem ze moge miec przetrenowanie , ale wole sie upewnic , i chcialem waszej opini dziekuje.

xxmłodyxx
01-05-11, 20:16
1.Ale czy moge miec plecy 2fazy ? czyli jeden tydzien szerokosc a drugi grubosc?

No w sumie mozesz...ale lepiej jakis czas a potem tak

Micek185
04-05-11, 00:19
1.Ale czy moge miec plecy 2fazy ? czyli jeden tydzien szerokosc a drugi grubosc?


Wiem ze moge miec przetrenowanie , ale wole sie upewnic , i chcialem waszej opini dziekuje.

możesz zrobić sobie typowy plan na grubość,typowy plan na szerokość lub po prostu połączyc to w jeden plan i robić cwiczenia na grubość i szerokość pleców,ale robienie np 2 faz w tygodniu jedna na grubość druga na szerokość nie ma sensu bo plecy nigdy nie będa wyizolowane i te same mięśnie które trenujesz w dzien grubości beda trenowane w dzien szerokości z tym że pod innym kątem.

INSIDER
04-05-11, 00:26
możesz zrobić sobie typowy plan na grubość,typowy plan na szerokość lub po prostu połączyc to w jeden plan i robić cwiczenia na grubość i szerokość pleców,ale robienie np 2 faz w tygodniu jedna na grubość druga na szerokość nie ma sensu bo plecy nigdy nie będa wyizolowane i te same mięśnie które trenujesz w dzien grubości beda trenowane w dzien szerokości z tym że pod innym kątem.

Tak wiem, tylko ja myslalem nad tym ze zrobie w jednym tyg x2 szerokosc , a w 2 tyg x2 grubosc , tak myslalem?
zebym sobie push/pull zrobil normalnie tylko plecy / grzebiet bym wywalil i wsadzil sobie te 2 fazy :)

kitamo
04-05-11, 08:17
Insider - powiedz mi ile Ty lat zapierdzielasz na silowni i w jakim wieku jestes ze jestes w stanie pociągnąc taki załadowany trening ? Przyznam że jesli jestes w stanie to uciagnąć z dobrymi rezultatami i będzie progres to naprawde niezle.
Kilka lat temu (gdy byłem w szczytowej formie) próbowałem robić klate 2 razy w tygodniu przy podobnej ilosci cwiczen i dawało to znikomy przyrost w stosunku do 1 takiego treningu w tygodniu.
Z czasem jak brakowalo mi wiekszej ilosci cwiczen na klate w tygodniu robilem dodatkowo poza dniem przeznaczonym na klate (np. poniedzialek) dodatkowo 4 serie typowe na siłe w inny dzien (np. piatek , gdzie mialem trening na nogi) - efekt był znacznie lepszy.

Micek185
04-05-11, 10:05
Kitamo dobrze mówi,ale z innej beczki-jaki jest w ogóle cel takiego kombinowania? zazwyczaj jak komus nie idzie na treningu nie widac progresu to robi każdy się zastanawia czy nie za słabo trenuje dany miesień,a może należało by robić np plecy co dwa tygonie bo nie rosną z braku regeneracji?nie myslałeś o tym żeby zrobić jeden solidny trening na dwa tygodnie?