PDA

Zobacz pełną wersję : Rękawice do treningu



gregorus
30-04-11, 14:12
Cześć! Mam pytanie apropos rękawic treningowych. Czy używacie jakichś specjalnych? Jak tak to czy może mi ktoś polecić konkretne modele i podać namiary na sklepy. Jestem zielony w tym temacie, także licze na Waszą pomoc. Pozdrawiam!

rafio83
30-04-11, 15:08
pelno tego na allegro,poszukaj i cos sobie wybierz

PucuLeg
30-04-11, 15:12
No jesli chodzi o rekawice to w sumie zadna filozofia. Z usztywniaczem badz bez. Ja uzywam podobnych od roku http://www.triceps.pl/Trec_Rekawice_Treningowe_Profi-1927.html i jestem zadowolony. Kupic je mozesz w pierwszym lepszym sklepie sportowym. Jeszcze nie spotkalem sklepu w ktorym by ich nie bylo.

Pioter1994
30-04-11, 16:29
Używam identycznych co PucuLeg :) Kup takie bo najtańszych za 20 zł się nie opłaca, po tygodniu już w strzępach a te już 4 miechy mi trzymają.

luo
30-04-11, 17:17
A ja bym na Twoim miejscu zamiast rękawic kupił paski i magnezję

PucuLeg
30-04-11, 18:55
Paski i magnezje? Po co mu? -.-

Pioter1994
30-04-11, 19:02
magnezję

Jeżeli ćwiczy w domu to nie za bardzo... no chyba że lubi sprzątać :P

xxmłodyxx
30-04-11, 19:21
Paski i magnezje? Po co mu? -.-

Rekawiczki są tylko po to zeby nie miec brudnych rąk i odcisków nie mieli delikatni chłopcy. Po pewnym czasie łapska sie przyzwyczajają i robi sie twardsza skura i odniski juz sie nie robią. Dobra alternatywa jezeli całą zime nic w polu nie robisz bo potem płacz: P

A paski po to by niemiec wymówki ze taki słaby rekord w mc bo mi chwyt wiecej nie wytrzymuje: P

PucuLeg
30-04-11, 19:27
No tak ale po kiego magnezja? Tylko wszystko wokol upierniczysz a korzysci z tego takie co ze zwyklych rekawiczek. Co do rekawiczek to ja nie uzywam ich ze wzgledu na delikatne dlonie, bez przesady. Po prostu w czasie treningu dlonie sie poca i trudno utrzymac jakis wiekszy ciezar.

luo
30-04-11, 19:45
Rękawice są dla panienek. Jak kupi paski to przynajmniej będzie mógł sobie dopomóc w najcięższych seriach, za jakiś czas będziesz wiedział o czym mówię. Wyłączasz częściowo z pracy przedramię i możesz się skupić na pracy innego mięśnia i dołożyć więcej żelaza. Kupiłem dość dawno aczkolwiek rzadko kiedy ich używam

xxmłodyxx
30-04-11, 19:47
ja własnie sie przymierzam kupic paski bo przy mc mi wypada sztanga i przy szrugsach tez;/

luo
30-04-11, 19:49
Tym bardziej jak robisz je na końcu

PucuLeg
30-04-11, 19:50
Ja wiem o czy mowisz. Ale co do rekawic to przesadzasz, sa przydatne. Ale Ty i tak zdania nie zmienisz wiec nie ma co dalej o tym dyskutowac ;p Osobiscie mi sie cwiczy lepiej z rekawiczkami niz bez. Lecz kazdy lubi co innego.

luo
30-04-11, 19:53
3 pary rękawic przez 2 lata przetarłem. Puki są nowe trenuje się ok, potem się zbijają, ręce się w nich pocą. Za te 50zł lepiej kupić 2kg wołowiny

KowalX
30-04-11, 21:42
Cześć! Mam pytanie apropos rękawic treningowych. Czy używacie jakichś specjalnych? Jak tak to czy może mi ktoś polecić konkretne modele i podać namiary na sklepy. Jestem zielony w tym temacie, także licze na Waszą pomoc. Pozdrawiam!

Ja mam firmy "Trec...". Kupione za 20kilka złotych, od czterech lat się trzymają :)


... odcisków nie mieli delikatni chłopcy.

Młody ogarnij się, nie każdy chce mieć dłonie jakby w kopalin robił ;)

slim shady
01-05-11, 14:40
polecam ćwiczyć bez rękawic, lepszy chwyt i zamiast pasków lepiej przechwyt/ uchwyt zamkowy

xxmłodyxx
01-05-11, 16:55
Młody ogarnij się, nie każdy chce mieć dłonie jakby w kopalin robił ;)

Dobra przepraszam :)

A jezeli juz chcesz te rękawiczki to te z treca sa dobre: )

slim shady
01-05-11, 17:30
ich wadą jest to że mają usztywniacz na nadgarstek chociaż pewnie większość się ze mną nie zgodzi

luo
01-05-11, 18:36
Jak się z Tobą zgodzę;P Usztywniając cały czas nadgarstki tylko je osłabiamy, a potem jest płacz, że bolą. Jak ktoś trenuje siłowo i często używa submaksymalnych ciężarów, albo miał jakiś uraz to inna sprawa ale lepiej zdadzą egzamin oddzielne paski usztywniające niż tez z rękawic.

KowalX
01-05-11, 18:56
Zawsze można obciąć :D Jak ktoś trenuję całe łapy ,nie będzie to problemem. Tym bardziej ,że usztywnienie z tego żadne, prędzej bym to nazwał stabilizatorem heeh

luo
01-05-11, 19:09
He no tak, tylko po co dopłacać żeby potem obcinać?http://img831.imageshack.us/img831/4679/morda.gif

KowalX
01-05-11, 19:18
He no tak, tylko po co dopłacać żeby potem obcinać?http://img831.imageshack.us/img831/4679/morda.gif

To był żart :D Anyway 20kilka złotych to nie majątek :P

slim shady
01-05-11, 19:28
są wersje bez usztywniaczy, miałem kiedyś właśnie rękawiczki i usztywniacze osobno

xxmłodyxx
01-05-11, 19:34
w Olimpie były po 18zł bez usztywniaczy ostatnio jak byliśmy

flutebox
01-05-11, 19:42
nie kupuj rękawic, jeśli boisz się, że sztanga wypadnie Ci z dłoni to zaopatrz się w gąbki- jest wtedy taki chwyt, że nie ma ch... :) kiedyś ćwiczyłem w rękawicach lecz teraz uważam, ze było to błędem.

xxmłodyxx
01-05-11, 20:15
dobrze ze wspomniałes o gabkach...wchłaniają pot i nie mu uja zeby wypadło

KowalX
01-05-11, 21:12
jeśli boisz się, że sztanga wypadnie Ci z dłoni to zaopatrz się w gąbki- jest wtedy taki chwyt, że nie ma ch... :)

Jakie to gąbki,bo mi się ręce ślizgają ,a nad głowę ciężko z mokrymi łapami zarzucić?

PucuLeg
01-05-11, 21:20
To sa takie prostakatne kawalki "gabki". Takiego miekkiego tworzywa. Nie wiem doladnie z czego to jest. W necie tez nie moge tego znalezc. W kazdym badz razie jak sie nie ma rekawiczek to bardzo przydatne. Poszukam jeszcze moze uda sie znalezc.

PucuLeg
01-05-11, 21:29
@mlody jakie Ty masz te gabki? Te co sa u mnie na silce potu raczej nie wchlaniaja ;p

p.s nie moge znalezc nic w necie o tych gabkach ;/

xxmłodyxx
02-05-11, 12:43
zółta i miekka: P Materace w łózku robione sa z takiej gąbki tylko na siłce są to małe i płąskie kawałki. Ja mam np taką gabke tez do mycia samochodu tylko gruba

mtm
02-05-11, 16:35
TO mają być takie gąbki :
http://www.team-andro.com/coppermine/albums/userpics/11590/normal_1_281529%7E55.jpg


Paski używaj jak uścisk puszcza i ogranicza cie w poszczególnych ćwiczeniach .
Warto spróbować magnezje , chwyt mieszany .
haki - na nie .

flutebox
02-05-11, 23:31
to są Kowal takie gąbki jak wkleił mtm... akurat ja swoje wycinałem z materaca, jak złapiesz sztangę to za chiny jej nie wypuścisz, dla mnie najpewniejszy chwyt tylko i wyłącznie w gąbkach

xxmłodyxx
03-05-11, 13:22
to są Kowal takie gąbki jak wkleił mtm... akurat ja swoje wycinałem z materaca, jak złapiesz sztangę to za chiny jej nie wypuścisz, dla mnie najpewniejszy chwyt tylko i wyłącznie w gąbkach

bym Ci tyle nałożyć ze nawet nie złapiesz:p

Micek185
03-05-11, 18:42
rękawiczki na siłownię są dla cip albo sezonowców (najlepiej komponuj sie z klapkami i bidonem) zamiast tego jak wyżej magnezja i paski.

PucuLeg
03-05-11, 20:04
rękawiczki na siłownię są dla cip albo sezonowców (najlepiej komponuj sie z klapkami i bidonem) zamiast tego jak wyżej magnezja i paski.

Mow sobie co chcesz. Tylko nie wiem czemu jest tu tak wielu przeciwnikow rekawiczek. To glupie. Jak ktos lubi to w nich cwiczy, tyle. Tak samo jeden jezdzi z automatyczna skrzynia biegow drugi na manualnej... I innych to nie powinno za wiele obchodzic.

.rocky
03-05-11, 20:05
niewiem co zlego widzisz w klapkach, jak ktos chce to niech sobie nawet na boso przyjdzie pocwiczyc,sa tacy i widac ze nie sezonowi

Pioter1994
03-05-11, 20:47
Micek nie zgodzę się, do MC przydają się rękawiczki. Ja nawet w rękawiczkach mam bycze odciski i wyglądam jakbym robił w polu całymi dniami.

Micek185
03-05-11, 21:01
jak widze gościa w klapkach robiącego mc to mnie szlak trafia,nie widziałem nigdy żeby ktoś robił w nich przysiady bo z reguły klapkowcy nóg nie robią:)
ekawiczki tylko osłabiają chwyt napewno nie ma takiego pewnego chwytu jak goła dłoń,więc military press francuzy stają się bardziej niebzpieczne to tak logicznie tłumaczac.
mi osobiście odciski nie denerwują najwyżej moją dziewczynę,nie chcę nikogo obrażać,więc luz chłopaki:)

flutebox
03-05-11, 22:49
mc w rękawiczkach ? chłopie jak tak robiłem to dopiero miałem odciski... bierzesz w gołą łapę jak facet albo gąbki- robiąc to ćwiczenie ostatnim sposobem to nawet jednej rysy na dłoni nie zauważysz i uzyskasz najpewniejszy chwyt jaki może być wg mnie. Klapki są żenadą żeby lepiej się komponowały to jeszcze trzeba założyć do nich frotową białą skarpetę albo czarną cienką poliestrową z pękniętą gumką lekko opadającą falbanką, dodatkowo rękawice założone na przeszczepy jeszcze przed rozgrzewką, jak widzę takiego ziomka wychodzącego z szatni to mam ochotę mu przypierdolić xD

PucuLeg
03-05-11, 23:14
No nie wiem ale jelsi dla was brak rekawiczek i klapek czyni was w jakis sposob lepszymi to gratuluje. To tyle w tym temacie bo mysle ze nie ma sensu dalej sie rozpisywac.

flutebox
03-05-11, 23:40
tak czuje się lepszy jak mam sportowe buty do ćwiczeń zamiast klapek :) i rękawice odwieszone na kołku :)

Micek185
03-05-11, 23:46
a ja czuję sie lepiej gdy mam stabilne obuwie gdy mam w ręku 170kg i mam pewnośc że za chwilę gumowy klapek nie pęknie i nie nabawię się kontuzji.

slim shady
04-05-11, 00:06
chodzi o stabilizację nóg, a klapki nie są dobre, osobiście ćwiczę bez butów bo ćwiczę we własnej domowej siłowni, jak jestem na publicznej to obowiązkowo stabilne obuwie. Z doświadczenia wiem że rękawiczki nie dają poczucia pewniejszego chwytu, więc nawet jak ćwiczyłem w rękawiczkach to do mc zawsze ściągałem je.