PDA

Zobacz pełną wersję : zmiana treningu



dazzlingwhite
28-04-11, 15:45
witam chciałbym sobie zmienić plan bo mięśnie się chyba już przyzwyczaiły (brak przyrostów)
to jest stary :
PON : KLATKA + BICEPS
ŚR : PLECY + TRICEPS
PIĄTEK: BARKI + KAPTURY

PON : KLATKA + TRIC
SR : BARKI + KAPTURY
PIATEK :PLECY + BICEPS

co myślicie o tej zamianie ? moze klate dac w inny dzien ?

INSIDER
28-04-11, 15:53
Badz mozesz spróbować FBW , tez bd zaskoczeniem dla miesni. Zmieniajac cwiczenia. Bo tutaj zmieniles tylko triceps z bicepsem i jakos tak dziwnie , a nie plan, nie wiadomo jaki nawet ten plan miales , jak mozesz napisz go ;)

Ja co 3-4 tyg , jak juz widze zastój mały to zmieniam cwiczenia po prostu ;)

dirtyhaus
28-04-11, 16:20
Nogi same Ci rosną? ;>
Masz podklejone rozpiski przykładowych treningów.

Hellmut89
28-04-11, 17:16
No właśnie co z tymi nogami? Pamietaj że to przysiady i martwy ciąg najbardziej stymulują twój organizm do wzrostu. Daj szczegółu twojego treningu.

dazzlingwhite
29-04-11, 12:06
nie ćwiczyłem nóg ale chyba będę musiał zacząć,gdzie znajdę jakieś plany fbw dla zaawansowanych ?

chunga
29-04-11, 12:27
Skoro jestes zaawansowany poczytaj o FBW i sobie go sam ułóż pod siebie,bo takich planów jest multum.Z drugiej strony zaawansowany ,ktory nie trenuje nóg ??? - błąd ,nogi daja ogólna moc ,nawet górnej części ciała.

INSIDER
29-04-11, 13:24
było 30 tematow czemu warto cwiczyc nogi ;d
Plan fbw to jest najwiekszy banal jaki mozna sobie ułożyć , trzeba poczytac tylko ! ;)

dazzlingwhite
29-04-11, 18:45
- klata
- wyciskanie sztangi na lawce prostej 4 serie
- rozpiętki ze sztangielkami na lawce prostej 4 serie

- barki
wyciskanie sztangi (http://www.e-gym.pl/) sprzed głowy (do klatki) stojąc 4 serie
wyciskanie sztangi (http://www.e-gym.pl/) za głowy stojąc 4 serie

- triceps
-prostowanie ramienia ze sztangielka siedzac 4 serie

- plecy/nogi
- wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 4 serie
- podciaganie sztangielki w opadzie tulowia 4 serie
- przysiady ze sztanga na barkach 4 serie

Kaptury:
- wznosy ramion ze sztanga 4 serie

Biceps:
- uginanie ramion ze sztangielkami stojac 4 serie
- uginanie ramion jednoracz na modlitewniku 4 serie

i co wy na to ? nie za hardkorowo ?

xxmłodyxx
29-04-11, 19:50
za hardcorowo. P ojednym cwiczeniu na partie po 3 serie na partie i bedzie dobrze. Zaczynaj od największej parti. Kończ na najmniejszej.

np tak:
nogi
plecy
klata
barki
tricpes
biceps
łydki
brzuch
przedramie

Chodz jak teraz licze to bedzie prawie 30 seri wiec za duzo: P wiec te łyfki brzuch i przedramie jakos przeplataj tak zeby nie było wiecej niz 2xweek

chunga
01-05-11, 08:01
na początek najlepszy byłby chyba HST

xxmłodyxx
01-05-11, 16:37
fbw bedzie ok...niech sobie ułozy treningi a b c

dazzlingwhite
01-05-11, 16:48
na początek najlepszy byłby chyba HST
tylko ze ja nie jestem początkującym

xxmłodyxx
01-05-11, 17:05
tylko ze ja nie jestem początkującym

tak to jest jak sie nie czyta całego tematu :P

chunga
01-05-11, 18:10
tylko ze ja nie jestem początkującym tak przeczytałem ,że jestes zawansowany,ale z FBW chyba dopiero starujesz ,wiec jak zaczniesz ostro ze splitu na FBW-u to skończy sie tradycyjnie jak u większoci u ktorych to sie nie sprawdzilo i ktorzy podsumowali potem ,że fbw do dupy.
Poza tym nagłe i drastyczne zmiany planu kończą sie spadkiem formy

luo
01-05-11, 19:04
Fbw tylko wydaje się lekkim treningiem, ale wbrew pozorom bardzo łatwo jest przeciążyć CUN

xxmłodyxx
01-05-11, 19:24
Fbw tylko wydaje się lekkim treningiem, ale wbrew pozorom bardzo łatwo jest przeciążyć CUN

no w sumie jak zrobisz mc i siady wl wycisk na barki itd na jednym treningu to troche sie poczuje: P

chunga
04-05-11, 08:39
zawsze można pokombinowac z FBW
-martwy w środy ,a przysiady w poniedziałki i piątki ,albo na zmiane
-to samo z innym grupami np.biceps i triceps nie na jednym treningu ,ale na zmiane i wtedy po 2 ćwiczenia(lepsza pompa)
-mozna też przeplatać ćwiczenia ciężkie i izolowane.
-można przywalic ostrzej na jakaś grupke ,a na nastepnym treningu ją odpuścić -"wolność Tomku w swoim domku"
dla chcącego nic trudnego ;-))
Zara ktos napisze ,ze FBW to cięzkie ćwiczenia złożone ,tylko jak ja miałbym tak robic przez rok ,albo 2 to bym zasnął z nudów.

xxmłodyxx
04-05-11, 13:01
bardzo duzo jest cwczen złozunyc na kazdą z parti.. wiec spokojnie po 3 znajdzie czyli p ojednym na dzien i moze jechac

dazzlingwhite
30-06-11, 15:07
siema własnie kończę w piątek FBW jestem bardzo zadowolony mięśnie się w końcu ruszyły,mam pytanie jaki plan teraz czy moze jeszcze pocwiczyc na fbw ? ćwiczę już na nim 2 miesiąc młody co myślisz ?

dirtyhaus
30-06-11, 16:18
Teraz wypadało by zrobić 1-2 tyg regeneracji.

Micek185
30-06-11, 23:24
Zrob tyle regeneracji ile ci trzeba,nie musisz zmieniac fbw jesli mowisz ze sa dobre efekty to ciagnij ten trening zmien cos w nim i rob dalej.nie widze zadnego problemu zebys kontynuowal ten trening.

dazzlingwhite
24-10-11, 12:19
czas na zmiane treningu co wy na to
Poniedziałek: Klatka+Biceps
Środa: Plecy+Triceps
Piatek: Barki+Kaptury+Nogi

Micek185
24-10-11, 13:00
no taki książkowy przyklad,bez szału ale mozesz leciec,choć lepiej jest zawsze na 4dni rozłożyc trening i jedną wybrana duza grupe trenowac oddzielnie plecy albo nogi.