PDA

Zobacz pełną wersję : Plan i dieta pod ten specyfik i taką "figurę"



ToiToi
27-04-11, 20:21
Mam kreatynę monohydrate 250 gram. Jaka dieta i trening pod to będa najlepsze dla osoby takiej o to:

Mam 19 lat, 176cm, 70 kg kiedy chce to pomacham sztangą zmęczę się, mięśnie napęcznieją i po jakimś czasie spadają.

Więc wpadło mi do głowy żeby wreszcie zrobić porządną dietę i plan na rzeczy które chciałbym zrealizować:

- Powiększenie i wyrzeźbienie w miare możliwości klaty, bo mam dwa bezwładne cycki lekko tłuste i w ogóle...
- Nabranie trochę wagi i mięśni bo masę tłuszczową to mam... i tu pytanie co jeść by zniszczyć tłuszcz zmienić go w mięśnie?
- Brzuch. Tłusty. Jak się tego pozbyć? i przynajmniej jak nie zmięśnić go to zrzucić przynajmniej ten balast?

Co jeść (podobno najważniejsze) napiszcie bardzo proszę... i gdzie wykorzystać tą kreatynę monohydrate którą dostałem w prezencie...

Będe bardzo wdzięczny za każdą pomoc lub nawet próbę pomocy ;)

kitamo
28-04-11, 00:05
Mam 19 lat, 176cm, 70 kg kiedy chce to pomacham sztangą zmęczę się, mięśnie napęcznieją i po jakimś czasie spadają
Odpusc sobie jakiekolwiek suplementy jesl inie posiadasz podstaw w tym temacie. Zacznij cwiczyc regularnie a nie "kiedy chce".

Okresl sobie swoj cel jak ichcesz osiągnać
Zbuduj plan treningowy uwzgledniajac grupami partie miesni ktore rozwijasz na dany dzien tygodnia
Pocwicz tak z pol roku lub wiecej i jak juz nie bedzie progresu to wtedy mysl o suplementach tego typu.

W cwiczeniach silowych najwazniejsze jest bycie zorganizowanym i zdyscyplinowanym. Nie da sie wejsc na silownie i pomachac zeby zrobic sylwetke. Tak to robia sylwetke "sezonowki" ktorych duzo wyplywa w okresie wakacyjnym.

ToiToi
28-04-11, 00:12
OK, Więc co polecasz? Jaki plan? Może już ktoś napisał taki co byłby dla mnie dobry? :) Bo nie znam sie na tym kompletnie.

kitamo
28-04-11, 00:39
Tu na forum masz wielu ludkow ktorzy ukladali juz nie jeden plan mozna poszukac.
Z tego co widze to pewnie w ogole sportu nie uprawiasz skoro masz zatluszczone cialo.

Zacznij od czegos co przyniesie spore efekty i nie wymaga zakupu specjalnych osprzetow - bieganie. Wzmocnisz wytrzymalosc organizmu, pluc i ukladu krwionosnego.
Jesli masz slaba kondycje to efekt moze byc kiepski zwlaszcza ze nagle stosujac diete i chodzac na silownie to moze byc za duzo na poczatek dla kogos kto nigdy tego nie robil i stracisz zapał bardzo szybko.
Najlepsze i najprostsze na odchudzanie i poprawienie sylwetki jest wlasnie bieganie i to regularne.
Wrocilem teraz na silownie po blisko 10latach bez jakiegokolwiek wiekszego ruchu co dorzucilo mi kilkanascie kilogramow i obtluscilo mnie na maxa.
Do silowni przygotowalem sie wlasnie cwiczeniami aerobowymi jak bieganie, skakanie na skakance, wchodzenie po schodach itp.
Po 2 tygodniach codziennych cwiczen aerobowych wprowadzilem dopiero na poważnie ciezkie cwiczenia silowe. Stracilem do dzisiaj ponad 8kg i jednoczesnie zyskalem spory przyrost masy miesniowej ktora rozrasta sie bardzo ladnie i nie mam problemu z wykonywaniem cwiczen na silowni (nie dysze jak koń po westernie). Dobra wydolnosc ukladu krwionosnego i pluc przyspiesza regeneracje miedzy cwiczeniami i dzieki temu lepiej pracujesz na silowni.

Oczywiscie jak poszukasz tu na forum to dla poczatkujacych jest tu sporo fajnych treningow ale mysle ze powinienes zaczac od okreslenia swojej kondycji a nastepnie zaczac od 3 dni w tygodniu na silowni i bedziesz widzial jak reagujesz. Tluszcz spalisz najszybciej bieganiem.
Takie moje zdanie, masz tu sporo doswiadczonych ludzi na forum i moze sie ze mna zgodza..

igrek
28-04-11, 10:50
Czytaj tematy podwieszone w działach trening i dieta, bo supli nie potrzebujesz jeszcze ;)