PDA

Zobacz pełną wersję : cykl na siłę



IntruzPL
26-04-11, 18:50
Witam serdecznie !!!

Jestem po 9 tygodniowym cyklu na masę . Teraz robię tydzień przerwy od ćwiczeń w celu regeneracji. a następnie chcę przejść do treningu na siłę oto on mniej więcej . ma trwac 5 tygodni oto tabele cwiczeń :

http://img171.imageshack.us/f/siax.jpg/
http://img857.imageshack.us/f/sia2.jpg/

kreatyny nie chcę brać ze względu na to że brałem ja podczas cyklu na masę . Proszę o rady odnośnie cyklu , czy taki trening się nadaje

Pioter1994
26-04-11, 18:56
Siły nie buduję się w 5 tygodni....

IntruzPL
26-04-11, 19:08
wiem że budowanie siły to długotrwały okres czasu . To taki cykl raczej dla początkującego .

Patriot
27-04-11, 21:37
na 10-15 siły nie zbudujesz , ogólnie musisz się skupić bardziej na ćw wielostawowych , ogólną siłę ciała zbudujesz dzięki ciągom i siadom, ale przy zakresie 15powtórzeń to siły nie zrobisz,
prawdę mówiąc jak dla mnie to za bardzo trening na siłę to nie jest, na plecy za mało masz tylko 12 serii, zamiast 3x robić brzuch to zrób 1x w tyg łydkę chociaż
ogólnie siłę budujesz 2-6 ruchów, ale to mają być naprawdę duże ciężary i naprawdę ciężkie serie, a skupić się trzeba na: siadach, ciągach, wyciskaniach, wiosłowaniach, a o takich ćw jak "rozpiętki" etc zapomnieć :)
co do przerw to nie warto wyliczać co do sekundy w takim planie, bo jak np dajmy na to będziesz zamierzał siadać z ciężarem 200%masy twojego ciała i celem będzie zrobić 3 ruchy, to trudno robić między I serią gdzie np miałeś 100%masy ciała, a w kolejnej np 120% takiej samej przerwy jak przy ostatnim, o wiele lepszą metodą jest wsłuchanie się w swoje ciało, a nie patrzenie na zegarek :)

KowalX
27-04-11, 22:39
Intruzie, trenując raz w tygodniu partie typu nogi czy klata to średnio widzę byś zbudował siłę ;) W ogóle poszukaj jakiś fbw chociaż ,bo splitami nie poszalejesz. Dokup "omega3",bo zakładam ,że diety nie masz. 1x w tygodniu trzaskaj co najwyżej martwy ciąg.

IntruzPL
27-04-11, 23:33
diete staram się stosować . Conajmniej 5 posiłków dziennie , do tego gainer dla uzupełnienia diety + białko wpc . Jem dużo twarogu , piersi z kurczaka i ryżu standard :P czyli ma być duże obciążenie . mam problem bo nie posiadam ławki pod sztangę ... w takim razie msuze dokupić obciążenia i ławkę . Ciężko będzie gdyż odkładam na samochód . co oznacza fbw , nie spotkałem się z takim określeniem

KowalX
28-04-11, 12:40
Bez ławki nie ma co. FBW trenujesz całe ciało na jednej sesji, a w splicie dzielisz np. klata + bic (na innym treningu coś innego).

IntruzPL
30-04-11, 09:51
Na takim treningu FBW jak wyglądają serie ? wiem że mało powtorzeń z dużym ciężarem ale niewiem po ile serii na partie

Patriot
30-04-11, 17:39
poszukaj na tym forum fbw 5x5 , chociaż ja osobiście po czasie nie polecam tego treningu, ale na początek może być dobry dopóki nie dźwigasz za dużych ciężarów , bo później nierealne jest zrobienie na maxa ciągów i siadów na jednym treningu

IntruzPL
03-05-11, 17:57
sprawdziłem to fbw 5x5 myśle że jak dlamnie będzie dobrze , wczesniej trenowałem odwrotna piramide , robiłem dużą ilość serii z małą ilością powtórzeń , dobry trening ale trzeba było poświecić sporo czasu na trening . Muszę się zaopatrzyć w ławeczkę polecacie coś z obciążeniem ?

Micek185
04-05-11, 00:27
zwykła ławka z regulowanym oparciem bez jakiś rozpiętek i innych cudactw czyli koszt mysle ok300zł max KELTON,MARBO to dobre firmy a z naszym forum masz dodatkowo znizke pisz w dziale sprzęt to ci podpowiedzą.
co do treningu to jak patriot i kowal pisza,jesli nie masz jeszcze podstaw do treningów siłowych to FBW lub nawet Pusz & Pull bedą dobrym rozwiązaniem,ze splitu nigd nie zrobisz planu siłowego.