PDA

Zobacz pełną wersję : Kurczak w tortili wersja na redukcji



dexterinio
26-04-11, 16:52
Ciekawy sposób na przyrządzenie kurczaka w naleśniku idealnie nadającego się dla osób będących na redukcji i liczących skrupulatnie wszystkie składniki odżywcze

Produkty:
- 250g piersi z kurczaka
- przyprawa tzatzka
- 100g ogórka
- ok 100ml kefiru
- 100g mąki pszennej razowej typ 2000
- łyżka sody
- 2 białka jaj
- 25g otrębów owsianych
- pół szklanki wody
- 6 liści sałaty
- pomidor, rzodkiewka (wedle uznania)
- cynamon
- przyprawa gyros

Przygotowanie:

1.Naleśnik tortilla:
- mieszamy mąke, otręby owsiane, białka jaj, cynamon, sodę na jednolitą masę, wlewamy też wodę tak żeby była doś rzadka masa i odstawiamy na pół godziny
- patelnię pryskamy PAM'em i smażymy naleśniki (mi wychodzą z tej ilości 3)

2. Kurczak
- kroimy drobno, nacieramy gyrosem i gotujemy.

3.Sos
-Ogórka ścieramy na tarce dodajemy kefir i czubatą łyżkę przyprawy tzatzkiej. Mieszamy i na 10 minut do lodówki


Naleśnik smarujemy sosem kladziemy sałatę, na to kurczaka i warzywa pokrojony drobno zawijamy i gotowe.


naleśniki:
Kcal 390
węglowodany: 75g
białko: 6g
Błonnik ok 3g

kurczak:
Kcal 250
białko 50g

sos + warzywa:
Nie liczyłem bo wartości są minimalne

Niby posiłek jak wiele innych znanych, ale z uwagi na niski indeks glikemiczny otrębów owsianych (40) i mąki pszennej razowej (45) jest idealny na redukcji kiedy trzeba idealnie dobierac produkty. Nawet ryż brązowy zalecany na takiej diecie ma ig 50 wiec śmiało naleśniczki można jeśc:)

Micek185
26-04-11, 22:13
prponuję zamiast mąki wrzucić do blednerda płatki owsiane i zmielić je ną mąkę uzyskamy o wiele lepsze źródło białka i dodać do sosu dużo chili lub tabasko,dzięki zawartej kapsicynie będzie łądnie paliło w przełyku a posilek bedzie pomagał w spalaniu tłuszczu(trmogeniczne działanie kapsaicyny)
a sam przepis naprawde swietny bo sam robiłem na plackach tortilli(nie polecam samemu robić jebałem się z tym chyba z godzinęa naleśniki smaczniejsze hehe)

fallenursus
26-04-11, 22:36
lub idiesz i kupujesz tortille razowa.proste.

rafio83
13-05-11, 12:57
Zrobiłem i zjadłem... Moje przemyslenia na temat potrawy:

Sos wychodzi bardzo rzadki i wypływa po zawinięciu... Następnym razem zastosuje smietanę moze będzie lepiej.
Placki zrobiłem troche za małe w zwiazku z czym trudno mi było zawinąć całą zawartość... Kolejne zrobię większe, przyznam ze bardzo smaczne.

Lomir
09-11-11, 19:11
Zrobiłem i zjadlem jak kolega wyżej ;)

Fakt - sos rzadki, lepszy będzie jogurt naturalny.

Czy
"2. Kurczak
- kroimy drobno, nacieramy gyrosem i gotujemy."
chodziło Ci o smażenie, bo chyba nie gotowanie? :P (Pytam dla pewności, bo może nie jestem aż tak wtajemniczony w gotowanie)


"naleśniki:
Kcal 390
węglowodany: 75g
białko: 6g
Błonnik ok 3g"

Chodzi o te 3, które Ci wyszły czy o 1? Dziś w Tesco znalazłem tortille pszenne z dodatkiem siemienia lnianego.
Firma Mission, nazwa Deli Wraps 6 Multigrain.
Jedna tortilla (6,6g)

Kcal 196
Białka 6g
Węglowodany 31g
Tłuszcz 5,4g

I ilość kurczaka i dodatków zamknęła mi się w 2 plackach. Także polecam te tortille.

Generalnie fajny przepis, choć 2 tortille to 62 g węglowodanów, a 50g ryżu naturalnego to tylko ok 30, także dla odmiany może być od czasu do czasu :)