PDA

Zobacz pełną wersję : Dobry FBW-tak? I parę pytań :)



Str
25-04-11, 21:51
Kiedyś coś tam machałem, teraz jednak chciałbym trochę porządniej zacząć.
Myślę, że na początku FBW będzie dobry, tym bardziej, iż mam tylko dostęp do domowej siłowni, więc nie można pozwolić sobie na jakieś lepsze ćwiczenia.
Ćwiczyć systemami A,B czy po prostu A?

Wg mnie tylko a więc:
Zgodnie z założeniem po 1 ćwiczeniu na małe partię i po 2 ćwiczenia na duże.
Klatka piersiowa:
Wyciskanie leżąc na ławce prostej 3x10
Barki:
Wyciskanie hantli 2x12
Tricepsy:
Wyciskanie francuskie hantli leżąc 3x10
Plecy:
Podciąganie na drążku 2x15- Nie przeszkadza jeżeli będę wykonywał ćwiczenie na maszynie podobnej do tego:
http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/3/28/365 - tylko nie klęcząc a stojąc?
Wiosłowanie sztangą do brzucha, leżąc na ławeczce. 2x12
Bicepsy:
Uginanie ramion na modlitewniku hantlami, w chwycie młotkowym 3x10 - tutaj jest problem, bo na stojąco nie chciałbym przeciążać kręgosłupa, a nie mam gryfu łamanego..

Do tego 2 pytania.
1. Jeżeli mam trochę tkanki tłuszczowej(przede wszystkim klata) to co robić(aeroby itd) w jakiej częstotliwości i kiedy patrząc z perspektywy treningu.
2. Bez diety się jakoś obejdzie? Po prostu bym się zdrowo odżywiał- 10 wskazówek żywieniowych itp.?
3. I jak ćwiczyć brzuch? Tutaj na prawdę lipa jest...

###Mam 16 lat.####
Pozdrawiam :)

mtm
25-04-11, 22:03
BEZ DIETY SIĘ NIE OBĘDZIE !
W PLANIE NIE MA NÓG .

ogarnij sie albo zamykam temat .

Str
25-04-11, 22:07
Nie dam rady edytować, na nogi :
Przysiady 3x12
I ewentualnie stepy ze sztangą 3x12
?
Diety nei dam rady szefie trzymać, mogę ewentualnie więcej białka jeść, słodycze ograniczyć itd, ale nie chcę za dużo też rygoru, bo organizm rośnie...

mtm
25-04-11, 22:11
szefie , przeczytaj podwieszone plany harda o fbw .

napisałeś że organizm rośnie , a ty nie chcesz mieć diety ... troche to nie logiczne .

Aeroby zacznij od 3 razy w tyg po 20 min. i stopniowo zwiększaj .

ALE BEZ DIETY GÓWNO Z TEGO BĘDZIE , BO TO NAJWAŻNIEJSZY FUNDAMENT W TYM SPORCIE .

Nie napisałeś ile ważysz , przydały by się fotki sylwetki .

INSIDER
25-04-11, 22:19
Po pierwsze jaki masz plan na to fbw , co chcesz osiagnac ?..

Barki:
Wyciskanie hantli 2x12
Jak dla mnie 2 seriami to ja sie rozgrzewam dopiero ...
Zmien te 2 serie co masz w tym FBW na 3s 6-8 pow lub 4s 4-6 pow.

Do tego 2 pytania.
1. Jeżeli mam trochę tkanki tłuszczowej(przede wszystkim klata) to co robić(aeroby itd) w jakiej częstotliwości i kiedy patrząc z perspektywy treningu.
2. Bez diety się jakoś obejdzie? Po prostu bym się zdrowo odżywiał- 10 wskazówek żywieniowych itp.?
3. I jak ćwiczyć brzuch? Tutaj na prawdę lipa jest...
Ja tutaj widze 3 pytania ;D

1.Narazie na towim miejscu cwiczac w domu bym sie starał rozpoczać te treningi , ja mam sprzet na chacie do cwiczenia ok.200kg obciażenia , olimpijki , talerze , laweczki . i mi sie nie chce cwiczyc ...
Wole placic 70zl jechac na pub. silownie i tam sie wycwiczyc tak sie lepiej czuje i mam ochote.
2.Dieta , dieta jest podstawa. Jezeli ciezko ci utrzymac diete lub fundusze to staraj sie jest 6-7 posilkow dziennie , b/t/w kalorycznie +/-. zebys jakos to uzupelniał.
3.Brzuch , znajomy mial z tym problem , ja niestety nie mam wiec ci nie odpowiem na to moze sie wypowiedza inni ;).


W PLANIE NIE MA NÓG .
Stary , nogi to podstawa.
http://www.e-gym.pl/showthread.php?31732-Czemu-warto-%E6wiczy%E6-nogi-PRZECZTAJ-I-OGARNIJ-PLAN-BY-ROSNAC!
Przeczytaj całośc, może da ci to dużo do zrozumienia!.

Jezeli coś nie zrozumiałe , to wyjaśnie , bo ja tak specyficznie pisze ; D

mtm
25-04-11, 22:24
Jak dla mnie 2 seriami to ja sie rozgrzewam dopiero ...
Zmien te 2 serie co masz w tym FBW na 3s 6-8 pow lub 4s 4-6 pow.


Nieprawda , jeśli wszystko jest poprzedzone seriami rozgrzewkowymi to jest OK , 2 serie do upadku starzczy .

Nogi i ich lekceważenie (http://www.e-gym.pl/showthread.php?t=15189)

INSIDER
25-04-11, 22:34
Nieprawda , jeśli wszystko jest poprzedzone seriami rozgrzewkowymi to jest OK , 2 serie do upadku starzczy .
Zgadzam się z toba mtm , lecz nie napisał ze bd tam rozgrzewka. ;)
Wiec zrozum mnie ze chciałem lepiej dla niego , jak by napisał ze rozgrzewka bd przed 2 seriami , to bym nawet tego nie poruszył ;)

Str
25-04-11, 22:57
Oczywiście będzie rozgrzewka przed każda partia. Z dieta coś się wykombinuje.
Moim celem jest złapanie trochę mięśnia i minimalna redukcja.

mtm
25-04-11, 23:36
daj swoje fotki, dla poglądu .