PDA

Zobacz pełną wersję : Ciasto swiateczne



dexterinio
23-04-11, 17:47
Cos dla osob chcacych trzymac diete w swieta (nie naruszyc jej w zbytnim stopniu smakolykami ze swiatecznego stolu)

Składniki:
1 kostka sea chudego 250g
2 cale jajka
3 białka jaj
2 łyżki kakao
2 plastry ananasa z puszki
20g rodzynek
20g żurawiny suszonej
50g moreli suszonych
łyżeczka sody
1 budyń bez cukru
40g otrębów owsianych
3 łyżeczki miodu


1. Białko solimy i ubijamy na piane mikserem

2.Żółtka również miksujemy, dodajemy ser i mieszamy. Wrzucamy kakao i budyn wszystko ubijamy
Dodajemy owoce drobno pokrojone i otręby owsiane, a następnie sodę i miód
Wrzucamy do tego ubite bialko i mieszamy, żeby uzyskac jednolitą masę

3. Wszystko razem wkładamy w blache i do piekarnika. Rozgrzewamy do 180 stopni i pieczemy z 40 minut.

4.Wyjmujemy ostudzamy i można jeśc.

Co prawda na diecie redukcyjnej nie jest to jakiś specjalnie wskazany produkt, ale z uwagi na mniejsza ilośc tluszczy z żółtek i brak cukrów (oprócz cukrów z owoców) itp dodatków napewno jest lepszy gdy chcemy cos slodkiego w formie ciasta.

Kalorii, tłuszczów i węgli niechce mi sie juz liczyc. Jak widac trochę ich jest ale bez jakis astronomicznych wielkości.
Białko z sera i jajek - około 67 gram

KowalX
23-04-11, 19:01
To teraz napisz jeszcze jaka jest wartość odżywczo - kaloryczna :)

dexterinio
23-04-11, 19:12
zaduzo liczenia juz mi sie niechce...;p bialka jak napisalem, a wegle to juz trzeba z owocow popodliczac, otrebow i miodu. budyn daje sladowa ilosc kakao tez

KowalX
23-04-11, 19:17
Spoko, żartowałem :)

dexterinio
23-04-11, 19:21
a wiec upiecz sobie i zjedz bo jest naprawde smaczne. Fajny smak dodaja owoce. Mozna jeszcze dodac siemienia lnianego, łyżke oliwy z oliwek, ewentualnie wiecej bialka z jaj, troche odzywki białkowe, orzechy włoskie i stwierdzam ze wiecej otrębów albo płatków owsianych to bedzie bardziej chrupkie. Moze ktos ma inne pomysly na stuningowanie to piszcie:)