PDA

Zobacz pełną wersję : Siła klatki i tricepsa.



joj
22-04-11, 21:31
Co myślicie o tym treningu na klate.
Jest to 6-cio tygodniowy trening na siłe, który sam stosowałem nie raz i zawsze przynosił mi
pożądane efekty.

Sprawdź swój max i dobieraj ciężar według procentów.
Wyciskanie sztangi leżąć
Pierwszy tydzień
Poniedziałek 80%*2pow*6seri
Środa 80%*3pow*6serii
Piątek 80%*2pow*6serii
Drugi
Poniedziałek 80%*4pow*6serii i
Środa 80%*2pow*6serii
Piątek 80%*5pow*6serii
Trzeci
Pn 80%*2pow*6serii
Śr 80%*6pow*6serii
Pt 80%*2pow*6serii
Czwarty
Pn 85%*5pow*5serii
Śr 80%*2pow*6serii
Pt 90%*4pow*4serie
Piąty
Pn 80%*2pow*6serii
Śr 95%*3pow*3serie
Pt 80%*2pow*6serii
Szósty
Pn 100%*2pow*2serii
Śr 80%*2pow*6serii
Pt 105-110%*1pow*1seria

Dodajesz sobie w każdym dniu 1 inne ćwiczenie na klatkę według uznania np. rozpiętki, wyciskanie w skosie.
Do tego dokładasz 3 ćwiczonka na inną grupę mięśniową, którą robisz raz w tygodniu, według uznania.
UWAGA!!! Jeżeli nie wykonasz sam normy którą rozpisałem cofasz się o tydzień w rozpisce i kontynuujesz.
Gdy osiągniesz nowy rekord robisz ćwiczenia na podtrzymanie siły:
2 razy w tygodniu:

80%*8pow*2serie
85%*5pow*2serie
90%*2pow*1seria
95%*2pow*1seria


i czy rozpisał by mi ktos trening na siłe tricepsa.

Patriot
24-04-11, 13:09
jaki masz staż ? i napisz mniej więcej jaki jest twój max
i po co Ci ta siła klatki? pod zawody, czy dla siebie ?
wtedy postaram się pomóc :)



bo jak mam być szczery to ten plan zbyt dobry nie jest, skąd go wziąłeś to nie wiem, ale mniejsza z tym.

xxmłodyxx
24-04-11, 15:24
napisz swoje maksy i wymiary podaj..

Jeżeli stosowałeś kilka razy ten trening i były efekty to nie wiem po co ten temat...
a co do tego tricepsu to napewno wcisk wąsko, francuz leżąc i pompki na poręczach...

Patriot
24-04-11, 17:50
wymiary do treningu na siłę nie mają żadnego znaczenia ;p

xxmłodyxx
24-04-11, 19:21
wymiary do treningu na siłę nie mają żadnego znaczenia ;p

oj ale chciałem porównac czy te plany naprawdedają siłe cz moze ją ma tylko dlatego ze wymiary duze:P

A zresztą co mu zalezy napisac :P

joj
24-04-11, 21:53
Mój staż to około roku. max to tylko 115. siła klatki w mojej szkole co roku są zawody w wyciskaniu. a ten trening znalazłem na necie i nie wiem czy ten trening to nie strata czasu, bo słyszałem ze klatki nie robi się tak często. wymiary są słabe, przed ramie 35, ramie 43, klatka 123,

Patriot
25-04-11, 10:59
nie ma sensu robić ciągle samego wyciskania leżąc z jednym chwytem. Jeśli zależy Ci na wyciskaniu musisz ją atakować pod różnymi kątami, wyciskanie płasko oczywiście podstawa, ale ćw pomocnicze takie jak dociskania, wyc wąsko , wyc skos dół, wyc na barki. Oczywiście zapominasz o jakiś tam zabawach hantlami (doświadczeni wyciskacze i czasem robią coś hantlami, ale bardzo rzadko, a początkujący praktycznie w ogóle)
Powiedz mi tylko jeszcze taką rzecz jak ćwiczysz plecy, nogi, barki , ręce ?
Pewnie twoim głównym celem jest wyciskanie z tego co tu napisałeś, ale pamiętaj, że przy wyciskaniu również musisz zadbać o barki, przy większych ciężarach naprawdę trzeba na nie uważać
Podstawowym przykładem może być np coś takiego:
Poniedziałek
samym gryfemx20, 50kg x10, np70x8(dasz radę 15), 90x5(dasz radę z 10), 100x4, 105x3, 105x3, 105x3
pompki na poręczach 4s z obciążeniem , brzuch
drugi trening klatki: powtarzasz to samo: wyc. płasko + wyc wąsko 3serie 5reps (tutaj robisz z lekkim zapasem) , wyc sztangi sprzed klatki (barki) 4-5s 3-6reps , + brzuch

i w następnym tyg każda seria idzie do góry ile dasz radę, i np co 2 tyg robisz dociskanie po jednym z treningów .

chyba, że chcesz inny gotowy trening: (z innego forum)

Klatka:
1)wyciskanie sztangi leżąc 2 serie 6powtórzeń
2)"dociskanie" 2serie po3 powt
3)"system 15"
Biceps
-według uznania

ŚRODA
Triceps
1) wyciskanie w wąskim uchwycie 2 serie 4powt
2) pompki na poręczach 4 serie po 12 powtórzeń
3) "francuzkie" wyciskanie sztangi leżąc 4 serie po 12 powtórzeń
4) ściąganie drążka wyciągu 4 serie po 12-15 powtórzeń
Barki
-według uznania

PIĄTEK
Klatka
1)wyciskanie sztangi leżąc 2 serie 6powtórzeń
2) dociskanie 2 serie 3 powt
3)"stopniowanie" 2 serie 4 powt
Plecy weług uznania(najszerszy grzbietu)

oczywiście te 2s to serie robocze, wcześniej robisz kilka "rozgrzewkowych"

tutaj massz objaśnienia
"
System 15 – ciężar mniejszy niż w normalnym wyciskaniu, 5 ruchów od klatki do połowy, 5 od połowy do końca i 5 całych ruchów.

Stopniowanie- zatrzymanie na klatce 4sekundy, ruch w górę z 10cm i zatrzymanie 4 sekundy, kolejne 10cm i 4sek zatrzymania"

ten twój trening co podałeś jak dla mnie za bardzo przeładowany wyciskaniem płasko, prędzej będziesz miał stagnację niż coś ruszy, a poza tym jest nudny do robienia ;p