PDA

Zobacz pełną wersję : Plan na masę dla mezomorfika



regan14
18-04-11, 23:27
Witam po przerwie. Chciałbym abyśmy ułożyli razem plan treningowy dla mezomorfika. Aby przybliżyć bardziej cechy mezomorfika: Typ mezomorficzny

Ten typ budowy trafia się najrzadziej. Aby uzmysłowić sobie, jak on wygląda, najlepiej przypomnieć sobie sylwetkę Arnolda Schwarzeneggera z pierwszej części "Terminatora". Długie kończyny, wąskie biodra, bardzo szerokie barki, korpus w kształcie litery "V"- oto podstawowe cechy mezomorficznego typu budowy ciała, w pełni reprezentowanego właśnie przez tego najsłynniejszego kulturystę wszechczasów. Osoby obdarowane przez los cechami mezomorfika są zwykle utalentowanymi sportowcami, gwiazdami szkolnych drużyn. W krótkim czasie osiągają w sporcie to, na co inni pracują latami. Ich mięśnie są bardzo podatne na treningi i, doskonale na niego reagując, rosną bardzo szybko. Większość z nas może o tym, niestety, tylko pomarzyć.

Ponieważ organizm mezomorfika w naturalny sposób szybko się rozwija , powinien on tak układać plany treningowe, aby wykorzystać to w stopniu optymalnym. Niestety, między poszczególnymi zawodnikami mogą występować tutaj ogromne różnice. Początkowo należy więc poeksperymentować, aby dobrać najlepszy dla siebie system treningów i diety. Tak właśnie budowało swe sylwetki wielu czołowych kulturystów. Jeśli Ty, drogi czytelniku, również masz szczęście prezentować ten typ budowy, to pamiętaj: sukces jest w zasięgu Twojej ręki, ale to Ty sam musisz odnaleźć do niego najwłaściwszą drogę.

Choćbyśmy bardzo chcieli, nie jesteśmy w stanie zmienić typu budowy naszego ciała. Po prostu, przychodzimy na świat "zaprogramowani" na pewien określony wygląd i musimy się z tym pogodzić, czy nam się to podoba czy nie. Najmniej możemy bardzo wiele osiągnąć w ramach tego, czym w swej dobroci obdarzyła nas Matka Natura. Systematycznie, ciężkie, przemyślane treningi i odpowiednio obrana dieta mogą bowiem sprawić, że nasz sylwetka stanie się dla innych obiektem zazdrości, dla nas zaś powodem do radości i dumy. Wystarczy do tego konsekwencja i wytrwałość.

autor: dr Paweł Zarzyński

Chodzi mi o 4 dniowy split. Jedna partia cwiczona w tygodniu. Czekam na wasze pomysły. pozdro!

regan14
20-04-11, 09:57
nikt żadnych pomysłów?

Micek185
20-04-11, 10:23
poprzedni plan
słabe punkty
zdjecia

i pomyslimy:)

regan14
20-04-11, 10:32
I DZIEŃ - KLATKA + BICEPS

Klatka:
1. Wyciskanie sztangi na skosie w dół 12,10,8,8
2. Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 10,10,10,10
3. Rozpiętki ze sztangielkami na ławce poziomej 12,12,12
4. Przenosy 10,10,10

Biceps:
1. Uginanie ramion ze sztangą, stojąc 12,10,8,8
2. Uginanie ramion ze sztangielkami siedząc z supinacją 10,10,10,10

II DZIEŃ - NOGI

1. Przysiady ze sztangą 12,10,10,8,8
2. Prostowanie na maszynie 10,10,10,10
3. Uginanie na maszynie 10,10,10,10
4. Rzymski martwy ciąg 10,10,10
5. Wspięcia na łydki 4s

III DZIEŃ - BARKI + TRICEPS

Barki: 1. Wyciskanie sztangi z klatki 12,10,10,8
2. Wznosy ramion ze sztangielkami bokiem 10.10.10
3. Wznosy ramion ze sztangielką w opadzie tułowia 10.10.10.10
4. Podciąganie sztangi do brody 10,10,10

Triceps:
1. Pompki na poręczach 3s
2. prostowanie na wyciągu podchwytem 12,12,12
3. francuskie jednorącz siedząc 10,10,10

IV DZIEŃ - PLECY

1. Podciąganie się na drążku szeroko 4 s
2. wiosłowanie sztangą podchwytem 12,10,8,8,
3. ściąganie wyciągu górnego chwytem neutralnym 12,12,12
4. wiosłowanie sztangielką 12,12,12
5. prostowanie tułowia 4s

słabe punkty: klatka, a raczej jej środek, łapki też musiałbym podbudować.

dexterinio
20-04-11, 10:38
Klatka: Wrzuc cos na górny skos, butterfly mecz jako 2 cwiczenie
Biceps: Nie schodz ponizej 10 powtorzen
Barki: rób 12-10 ruchów

Micek185
20-04-11, 13:05
poprzedni plan
słabe punkty
zdjecia

i pomyslimy:)

podbijam!

regan14
21-04-11, 23:23
fotki są jeszcze z konkursu, wiele sie nie zmieniło bo miałem przerwe lekką.
słabe punkty j.w środek klatki do poprawy, i łapka.

Micek185
23-04-11, 23:07
Siema nie miałem zbytnio jak odpisac ale zacznijmy od początku i powoli bedziemy układac to w jedną całość.
zapomniałem jeszcze zapytac jakim sprzetem dysponujesz i czy to siłownia pro.

mówisz ze masz problem z środkiem klatki a robiłes skos ujemny jako pierwsze cwiczenie.dlaczego?
dużo lepszym rozwiązaniem bedzie tu wyciskanie sztangi wąsko(a w sumie tak jak powinno się wyciskać w kulturystyce czyli szerokość nieco większa niż szerokość barków,bedzie to wymagało redukcji obciażenia.)

-jesli w planie wczesniej miałeś ujemny jako pierwszy teraz dał bym skos dodatni jako drugie cwiczenie ale hantlami! bedziesz mógł bardziej dopiać mięśnie w koncowej fazie.

-masz dostęp do poręczy? czy nie dysponujesz nimi?

po przerwie sugerował bym wkręcic się na obroty krótkim i treściwym planem powiedzmy dwoma cwiczeniami np pompkami z obciażeniem na poreczach i skosem dodatnim później można wprowadzac to co napisałem wyzej,
pisz na bieżąco to poskładamy cały plan nie ma sensu robić tego na pałe,inaczej lepiej było by mozna wziać gotowca i tyle.
pozdro

igrek
24-04-11, 09:27
Poszperałem i znalazłem fotki i muszę cię rozczarować bo mezomorfikiem nie jesteś:-)

regan14
26-04-11, 18:45
Siema nie miałem zbytnio jak odpisac ale zacznijmy od początku i powoli bedziemy układac to w jedną całość.
zapomniałem jeszcze zapytac jakim sprzetem dysponujesz i czy to siłownia pro.

mówisz ze masz problem z środkiem klatki a robiłes skos ujemny jako pierwsze cwiczenie.dlaczego?
dużo lepszym rozwiązaniem bedzie tu wyciskanie sztangi wąsko(a w sumie tak jak powinno się wyciskać w kulturystyce czyli szerokość nieco większa niż szerokość barków,bedzie to wymagało redukcji obciażenia.)

-jesli w planie wczesniej miałeś ujemny jako pierwszy teraz dał bym skos dodatni jako drugie cwiczenie ale hantlami! bedziesz mógł bardziej dopiać mięśnie w koncowej fazie.

-masz dostęp do poręczy? czy nie dysponujesz nimi?

po przerwie sugerował bym wkręcic się na obroty krótkim i treściwym planem powiedzmy dwoma cwiczeniami np pompkami z obciażeniem na poreczach i skosem dodatnim później można wprowadzac to co napisałem wyzej,
pisz na bieżąco to poskładamy cały plan nie ma sensu robić tego na pałe,inaczej lepiej było by mozna wziać gotowca i tyle.
pozdro


dysponuje wszystkimi przyrządami, profesjonalna siłownia.
Czasami właśnie zastępowałem skos doł ze sztangą, hantlami na dodatnim. Mówisz, wpleść hantle jako podstawe?