PDA

Zobacz pełną wersję : Siła, masa



Tomek1978
18-04-11, 22:40
-Płeć men

-Wiek 33

-Waga 88

-Wzrost 175

-Co chcesz osiągnąć mase, siłe

-Staż 6 lat - sezonowiec w sumie 2-3-4 miechy w roku, ale teraz planuje caly rok i dalej

-Inna Aktywność/Sporty rekrecyjnie kosz, noga, worek

-Dostęp do siłowni/sprzętu(czy to pro siłownia, czy warunki domowe, etc) siłownia domowa

-Aktualna/planowana dieta. wszystko co ma białko i wegle, witaminki, warzywka, owoce

-Przeciwskazania Medyczne - nie

-Suplemacja. rano i południe - gainer 80% wegli, bialka 15%, po treningu - odzywa 80% białka, bcaa, glutamina, kreatyna

mam prośbe by ktos mi rozpisał trening SPLIT by robic 2 razy jeden miesien w tyg bo tak słyszalem i czytałem ze powinno sie robic
bo raz to za mało w tygodniu, potem czeka takie miecho tydzien znow by je ruszyc,
próbowalem rozpisywac taki trening ale nie mam takiej wiedzy duzej zeby czasem nie przedobrzyc, chodzi mi o trenning 4 dniowy, myslalem nad takim zeby robic cale ciało w 3 dni, a potem od nowa, np pon,wt,czw, potem od piatku plan z pon i tak dalej, pozdro

///M
19-04-11, 07:57
http://www.e-gym.pl/showthread.php?20417-Przyk%B3adowe-plany-na-mas%EA-%28split%29

Tomek1978
19-04-11, 22:02
no ale chodzilo ze 2 razy w tyg kazdy mięsien, na planach tych waszych jest tylko po jednym na tydzien,
wiec ulozylem cos takiego:
Pon 1 dzien: – bary , klata, brzuch
wt 2 dzien: – plecy, nogi ,
Sr 3 dzien: - tric, bic, brzuch
czw 4 dzien: - lekko - bary , klata
pi 5 dzien: – lekko - plecy, nogi ,brzuch
sob 6 dzien: – lekko - tric, bic,
nied 7 wolne

no niestety wyczaiłem ze musi byc taki plan 6 dniowy,
w 4 dniowym nie da sie zrobic 2 razy wszystkiego

///M
19-04-11, 22:40
Ale co Ci da ze bedziesz trenował każda partie 2 razy w tygodniu? Efekt może być inny niż zamierzony,zamiast ogromnej masy możesz popalić mięśnie.

Micek185
19-04-11, 22:51
a ja proponuje co takiego co robiłem jużz kilkoma osobami piszącymi na tym forum.ułóż swój plan,wrzuć tu,nie kopiuj z żadnego źródła,nad wyborem cwiczen zastanów się i póxniej napiszesz dlaczego akurat te wybrałeś,my to sprawdzimy i roradzimy co jest źle a co dobrze,w ten sposób nie tylko dosataniesz dobry solidny plan ale także nauczyz ię tego jak amemu dobierac ćwiczenia,no i w sumie dziwi mnie że po 6 latach nawet wybiórczych treningów nie umiez stworzyc splitu,hmm?

Tomek1978
20-04-11, 21:52
cóz ... co do Daniela robilem raz w tyg typowy split - znany jest mi od poczatku, rózne cwiczenia i plany sa na stronce http://www.kulturystyka.pl/atlas/
znane wszystkie mi od nawet sredniej szkoly, ale od jakiegos czasu mysle ze raz w tyg jeden miesien dowalic to malo i na innych forumach tez gadają ze tydzien pomiedzy partiami to duzo czekania
np klata w pon i dopiero za tydzien nastepna klata itp itd
dlatego tez jak zaczynalem znów 6 lat temu walilem 6 dniowy split i pożadnie dowalalem miecho 2 razy w tyg i bylo ok, ale tak robilem tylko 2-3-4 miechy w roku przewaznie na wiosne bo potem nie bylo czasu i takie tam,
teraz mysle ze za duzo 6 dni w tyg i walilem od pocztaku lutego tego roku 3 dniowy split pon sr pi, jak sie okazalo do dupy bo 3 dniowe niby to kicha totalna, wiec myslalem o 4 dniowym ale kabinowalem zeby jakos 2 razy w tyg robic kazdy miesien - nie dalo sie, no chyba ze 6 dniowy split z tym ze 3 dni dojebania totalnego i potem 3 dni lajtowego po jednym cwiczeniu na kazdy miesien
tez robilem FBW ale mysle ze to dla poczatkujacych jest dobre bo jakos pompy nie czulem takiej jak w SPLIT a jak sie nie ma pompy po treningu to az zle sie czlowiek czuje,
czwiczenia mi sa znane wiec jak nie przeszkadza to nie bede ich wymienial,
na razie wystarczy zeby jakis plan skocony typu klata + bic w pon, plecy + tric wt... itp itd i w koncu dowalic na mase do 100kg wagi ciala, potem rzezba , sila tez by jakas stykła
7 lat temu wazyłem tylko 66 kg takze jakos daje rade - ale po odzywkach, na sucho nic nie szło - no chyba ze rzeźba,

takze panie Micku plany jako takie w miare czaje jak sie uklada, ale z tym mam problem,
trenerzy silowni slysze od ludzi róznych gadaja, ze trzeba w tyg dowalic 2 razy miesien by bylo ok, co wy na to?
szukam opinii bo sam juz nie wiem, jak raz w tyg bedziecie radzili to ok, bedzie split 4 dniowy ew 5 dniowy

aras
21-04-11, 07:38
Ja takim planem ćwicze: poniedziałek (plecy przedramie) wtorek lekki trening (klatka biceps barki) czwartek (biceps triceps) sobota (klatka triceps) na każdym treningu brzuch. Jest to dość ciężkie ale przy twoim stażu dasz radę, nóg nie ćwicze ponieważ jeżdżę codziennie roweram, biegam, gram w piłkę itp. Z nóg jestem najbardziej zadowolony. Na wszystkie te ćwiczenia robilem ok 4 serii po 12 10 8 6 powtórzen. Ale chyba zmienię to na 6-7 serii po 6-7 powtórzen z dużym obciążeniem.

xxmłodyxx
21-04-11, 13:40
zeby robic 2xp[artia w tyg to trzeba miec szybką regeneracje, czyt uzywac wspomagaczy