PDA

Zobacz pełną wersję : RELACJA że w pyte strzelił !



Strony : [1] 2 3

Pioter1994
17-04-11, 15:07
Witam
Postanowiłem jakoś to poukładać i rozpocząć własny dziennik treningowy.

Może zaczne od podstawowych informacji:

STAŻ:
Zaczałem trenować 1 stycznia 2010 roku na domowej siłowni bez żadnej specjalistycznej wiedzy. Pierwsze treningi były żałosne co za tym idzie wyniki też. Trenowałem tylko klatke i biceps (jak debil) i troche plecy na wyciągu. Potem kiedy zacząłem czytać to forum zmieniłem mój trening diametralnie. Szły pierwsze Splity ( niestety z małymi efektami, bo odżywianie pozostawało wiele do życzenia), pierwsza reduckja z efektem -5 kg w miesiąc łącznie z pierwsza poważna dieta.
Treningi stawały się coraz lepsze, zauważyłem że ogromną rolę gra dieta, czyli po prostu wreszcie zaczynałem kumać o co w tym chodzi. Znajdowałem ćwiczenia które działały na mnie łączyłem je w plany treningowe które obejmował wszystkie partie. Cóż jedne szły lepiej, drugie gorzej... ale to już inna kwestia.

Wiek: 16 lat ale 11 maja kończe 17.
Wzrost: 173
Waga. 83 kg na czczo.

Suplementy: Jedyne co brałem to jabłczan kreatyny - CM 3 z Treca.

Obecne wymiary ( tak około, oczywiście bez pompy):

Klatka: 108 cm
Biceps: prawy: 37,5 lewy 36
Przedramie: 29
Łydki: 40
Uda: 62,63


Obecny trening:

1.Pon:Klatka+Bic
2. Wto: Nogi + łydki
3. Śro: OFF
4. Czw. Barki +Triceps
5. Pią: OFF
6. Sob:Plecy + Kaptury
7. Niedz. OFF

1.Klatka + bic:
Klatka:
1. sztanga płasko 4s,
2. rozpiętki skos 4s,
3. sztangielki skoks 4s,
+ trzymanie sztangi (opcjonalnie)
Biceps:
- modlitewnik 3s,
- unoszenie przedramion ze sztangą stojąc 3s,
- uginanie sztangielek (młotkowo) 3s

2. Nogi + łydki:
Nogi:
CZWÓRKI:
- przysiady ze sztangą 4s,
- pół hack przysiady 4s,
DWÓJKI:
- unoszenie podudzi ze sztangielkami 4s,
- MC na prostych 4s.
Łydki:
-wznosy ze sztangą na barkach 4s po 30 - 50 powt.
- wznosy ze sztangą na kolanach 4s po 30- 50 powt.

4.Barki + Triceps:
Barki:
SERIA ŁĄCZONA:
sztangielki siedząc + unoszenie na boki ze skrętem nadgarstków (dzbanki) 3s,
SERIA ŁĄCZONA:
sztanga do brody (łamana lub zwykła) + unoszenie w opadzie 3s
+ ewentualnie dobitka.
Triceps:
- francuz leżąc łamana 3s,
- francuz siedząc z hantlą 3s,
- odginanie sztangielki w opadzie 3s,

6. Plecy + Kaptury:
Plecy:
- MC 4s,
- wiosło nachywt w opadzie 4s,
- T-Bar 4s,
- szeroki drążek do klaty 4s,
Kaptury:
- szrugsy ze sztangą przed klatką 3-4s,
- szrugsy ze sztangą za plecami 3-4 s.

Dieta:

Poprzednia dieta mnie dosłownie wykończyła, dlatego teraz nie ustalam sobie jakiś stałych planów co jesć bo wiem że i tak nie będe w stanie tego utrzymać. Nie rozumiem ludzi któzy ustalają sobie diety którymi jadą np: przez 2 miesiące i jedzą cięgle to samo.

Dlatego jeżeli będe miał czas, ułoże kilka diet które będe zamieniał a jak nie to będe pisał co jadłem i najwyżej będe starał się zamieniać. Oczwyiście będe fotografował posiłki i tutaj wrzucał.


Suplementacja:

Tylko witaminki:
- C,
- Filomag B6 (magnez + B6),
- osobno jeszcze B6,
- Zincast (cynk).

Wszystko brane tylko przed snem. Daje niewielkie ilości bo staram się z jedzenia uzupełniać (warzywa, surówki).


Z CZYM MAM PROELBMY?

- klatka, a raczej jej siła... Ż A Ł O S N A !,
- tricpes, na początku go nie miałem (dosłownie), teraz jest lepiej ale dalej szukam złotego środka...
- uda - dwugłowe (nie dawno zacząłem je poważniej ćwiczyć bo odbiegają od czwórek znacznie),
- łydki - ostatnio wrzuciłem je na priorytet, ale przedtem wogóle ich nie trenowałem dlatego tak sobie z nimi jest.


FOTY:

I tu jest problem bo nie mam jak sobie samemu zrobić. Jedynie takie coś, ale to też natańczyłem się przed lustrem...

http://img688.imageshack.us/f/zdjcie0120u.jpg/

Zdjęcie z przed jakiś 2 miesięcy, które nic nie mówi pewnie...

Postaram się wrzucać filmiki z trenigów żeby ożywić tą relacje.


Dlaczego zakładam relacje?

Po to by korzystać z pomocy użytkowników i poukładać to wszystko do kupy. Z zapisywaniem treningów nie powinno być problemu bo zawsze zapisuje wszystko z treningu do zeszytu ( zapiski mam od 1 stycznia 2010 roku, a z ciężarami od maja 2010 roku :)) więc wystarczy że tu przepisze.



START OD PONIEDZIAŁKU !


:)

Ninja165
17-04-11, 15:12
Samowyzwalacza w telefonie nie masz? ;) Powodzenia będe zaglądał.

Pioter1994
17-04-11, 15:24
Już się też z tym bawiłem, ale poza startą czasu nic nie wyszło... Spróbuje jeszcze raz, może na treningu, ale najpierw chce jakiś filmik nakręcić :)

INSIDER
17-04-11, 15:34
Bedziesz sledzony ! ;D
Powodzenia , i dobrej motywacji! ;d

xxmłodyxx
17-04-11, 15:46
O w końcu i Ty założyłeś dt: ) Bede zaglądał napewno:)

Pioter1994
17-04-11, 21:11
Thanks all :)

Dzisiaj miałbyć OFF i odpoczynek ale zrobiłem sobie takie jedzonko:

http://img862.imageshack.us/i/zdjcie0258r.jpg/

kurczak+ryż+surówka

Jutro klateczka + bic i tak się zastanwiam, bo w sobote robiłem biceps ze starego planu.. Opłaca się go robić jutro?

mtm
17-04-11, 21:22
Fotki w pozach obowiązkowych .

ps. masz fryzurę na bibera ?

i żeby tradycji stało się zadość to powodzenia .

fallenursus
17-04-11, 21:25
powodzenia

Micek185
17-04-11, 22:00
Powodzenia!

Pioter1994
17-04-11, 22:35
ps. masz fryzurę na bibera ?

Niestety nie słysze tego pierwszy raz ... Po prostu zapuszczam z reguły a jak zetne to tak niestety czasami wygląda. I tak dłuższe wole mieć, wtedy najlepiej bo jak Arni :D

sławek123
17-04-11, 22:35
ciśniesz :)!
będę obserwował ;)

Silnej woli !

slim shady
18-04-11, 15:55
- modlitewnik 3s,
- unoszenie przedramion ze sztangą stojąc 3s,
- uginanie sztangielek (młotkowo) 3s
Modlitewnik na koniec, izolowane na końcu


MC 4s,
- wiosło nachywt w opadzie 4s,
- T-Bar 4s,
- szeroki drążek do klaty 4s,MC radziłbym na koniec, a tak ogólnie to nie wiem czy by nie wystarczyło raz w tygodniu przy plecach a w nogach dać spokój, ale to już do Twojej obserwacji

Zacząłbym trening od drążka

kaptury masz ju przetrenowany przy podnoszeniu sztangi wzdłuż tułowia

ale nie rób do brody tylko do klatki, ponieważ nie wpływa to dobrze na stawy


Dlatego jeżeli będe miał czas, ułoże kilka diet które będe zamieniał a jak nie to będe pisał co jadłem i najwyżej będe starał się zamieniać. Oczwyiście będe fotografował posiłki i tutaj wrzucał.
Pisz co jadłeś i tyle ;) zdjęcie tez może być


Wszystko brane tylko przed snem. Daje niewielkie ilości bo staram się z jedzenia uzupełniać (warzywa, surówki).
Po treningu możesz dać witamine C jako antyoksydant gdzieś około 1 gr , albo kakao


- klatka, a raczej jej siła... Ż A Ł O S N A !,
- tricpes, na początku go nie miałem (dosłownie), teraz jest lepiej ale dalej szukam złotego środka...
- uda - dwugłowe (nie dawno zacząłem je poważniej ćwiczyć bo odbiegają od czwórek znacznie),
- łydki - ostatnio wrzuciłem je na priorytet, ale przedtem wogóle ich nie trenowałem dlatego tak sobie z nimi jest.
A nie chciałbyś spróbować swoich sił na FBW ??


Jutro klateczka + bic i tak się zastanwiam, bo w sobote robiłem biceps ze starego planu.. Opłaca się go robić jutro? Jak go nie skatowałeś to nie powinno być problemu

powodzenia

Pioter1994
18-04-11, 19:22
Molditewnik specjalnie dałem na przód by zaskoczyć mieśnie. Będe obserwował jak idzie i najwyżej zmienie.

MC daje na przód bo najwięcej sił tam musze mieć a do tego najlepiej działa na plecy (bynajmniej tak czuję).

Jeżeli chodzi o kaptury to specjalnie dałem je przy plecach bo włąsnie przy barkach pracują. A z tymi kapturami to różnie jak widze że trzeba nad nimi pracować to po porstu robie trening.

Do klatki robie włąsnie bo jestem ogolnie jakoś słabo rozciągniety (mam problemy też przy wyciskaniu z za karu bo sztange za głowe nie moge włożyc..)

Witamine C ok ale 1 gr to nie za dużo? 5 tabletek??

FBW robiłęm na redukcji, łądnie szło (zwłąszcza w przysiadzie), ale jednak wydaje mi się że lepiej będzie na splicie. Wole zrobić 1 porządny trening partii w tyg.

Na biceps już mam plan, zrobie tylko modlitewnik.

slim shady
18-04-11, 19:30
Witamine C ok ale 1 gr to nie za dużo? 5 tabletek??

Zależy od Witaminy C, u mnie to tylko 2 tabletki (Olimp), jakby było za dużo to bym nie pisał

ok, widzę, że chyba wiesz co robisz ;)

Pioter1994
18-04-11, 19:40
Na ulotce było napsiane że leczniczo dla osoby dorosłej 500-1000 na dobę. Dlatego właśnie mnie to torche zdziwiło że tak dużo zaraz po treningu, ale to podobno z moczem się wydala nadmiar. Tylko czytałem coś o kamicy nerkowej jeżeli się przekroczy dawke bodajże 2g, dlatego szok trochę.

Przedtem brałem 2 tabletki przed snem bo rodzice mówili że za dużo łykam (choć to tylko 8 tabletek przed snem, same witaminki).

To teraz najwyżej dam 3 po treningu czyli 600 mg...

slim shady
18-04-11, 19:45
ok, jak nie chcesz dużych dawek to nie dawaj to tylko sugestia, ja i tak mało biorę, Fallen chyba walił po 10 gr dziennie chyba że z kimś innym pomyliłem http://www.body-factory.pl/images/smilies/lokurvaad1.gif

dawkowanie witamin i tak jest niskie przy dzisiejszych stratach, a u osób aktywnych dochodzi sport więc straty większe

fallenursus
18-04-11, 19:51
Duze dawki tylko w przypadkach napadu przeziebieniw.
Normalnie 1gr przed i jeden po treningu.

Micek185
18-04-11, 20:04
nawet jesli to vit C farmakologiczna jest szybciej wydalana z organizmu niż normalna pochodzenia np z owoców,napisz pw do Arusia on bierze po kilogram vitC jk choruje:)

Pioter1994
18-04-11, 23:21
18.04.2011, Trening: KLATKA + BICEPS, PONIEDZIAŁEK:

KLATKA:

1. WL: 53kg x 12, 59kg x7, 57kg x8 + DROP SETY: 46kgx 8, 38kg x 10. <---- żenada :(

2. Sztangielki skos: 4 serie, 18 kg x 10 (niestety nie mam większych hantl... będzie trzeba coś wymyślić).

3. Rozpiętki skos: 10kg x 15, 14kg x12, 14kg x12, 14kg x12.

BICEPS:

1. Modlitewnik (łamana): 30kg x10, 30kg x8, 30 kg x8.

Biceps zrobiłem lekko, ponieważ ćwiczyłem go w sobote na starym planie.

Zara po treningu 600 mg wit. C (wole nie przesadzać xD).

Wszystkie serie WL i pierwszą na modlitewniku nagrałem, potem zrobie filmik i wstawie (dzisiaj raczej nie zdąże)

Tutaj fotka PRZED treningiem (bez pompy):http://img696.imageshack.us/i/zdjcie0268gs.jpg/
Niestety łapy i barku nie napiołem do tego światło nie z tej strony i pewnie ta fotka nic nie mówi.
Po treningu fotek nie robiłem.


CO JADŁEM:

1. płatki owsiane z mlekiem i jazda na rekolekcje.
2. powrót snickers (tak !), ryż + jogurt naturalny
3. ryż + kurczak+ warzywa na patelni
4. przed treningiem ryż
5. teraz po treningu banan+tuńczyk+ surówka, jogurt naturalny

Nie wiem czy o czymś nie zapomniałem...

Słabo to wyszło... mało białka i za dużo:
http://img545.imageshack.us/i/zdjcie0265.jpg/
RYŻU!

Jutro nóżki, cały czas wydaję mi się że jutro plecy (w starym planie we wtorek robiłem plecy). Będzie trzeba się przestawić chociaż MC bym sobie porobił...


http://www.youtube.com/watch?v=ausPISFtyVQ

TO DREWNIANEJ MAŁPY ROCK JEST TEJ !

fallenursus
18-04-11, 23:28
malo bialka cos w tej diecie,
gdzie tluszcze?

Pioter1994
18-04-11, 23:33
Dzisiaj tak wyszło, jutro się wezme i ułoże diete wstępną dam do oceny tylko musze na spokojnie usiaść.

Jeszcze przed snem dam oliwe więc tłuszcz będzie (zawsze daje przed snem bo potem jeszcze witaminki biore a witaminy rozpuszczają się w tłuszczach).

PS: tak się zastanawim czy te hantle nie zamienić na sztangę bo 18 kg mam największe i kurde nie starczą na długo...

Pioter1994
19-04-11, 12:27
Kurde nagrałem filmiki ale wyszło za ciemno więc dupa...

Dzisiaj postaram się troche ogarnąć i ułożyć dietę.

slim shady
19-04-11, 19:58
1. płatki owsiane z mlekiem i jazda na rekolekcje.
2. powrót snickers (tak !), ryż + jogurt naturalny
3. ryż + kurczak+ warzywa na patelni
4. przed treningiem ryż
5. teraz po treningu banan+tuńczyk+ surówka, jogurt naturalny

I mało białka, gdzie są jakieś tłuszcze
II da się przymknąć oko
III wreszcie dobrze :D
IV tylko ryż ? a gdzie białko ?
V jakiś dziwny ten posiłek ;)

Jak Ci zabraknie ciężaru to zmienisz, albo skołujesz jakieś skręcane hantle, na domowej siłce ćwiczysz ?

Pioter1994
19-04-11, 20:04
Dieta którą dzisiaj ułożyłęm:

1. płatki owsiane na mleku + jajka +surówka (czyli warzywa) +oliwa z oliwek 10g.

2. ryż+kurczak+surówka,

3. obiad ( z reguły mięso lub jajka sadzone, surówka,ogórki , ziemniaki, rzadko zupa ).

4. po treningu: banan +ryż +tuńczyk, surówka.

5. twaróg + oliwa z oliwek 10g.

Ilości nie pisze bo chodzi o to bym najadł się do syta, chyba że jednak ilościowo też rozpisać?

Teraz nie chodze do szkoły (rekolekcje +święta) więc nie będzie problemu z dietą, tylko jak zaczne to już będzie problem.

Co do poprawy i jakie godziny by były najlepsze?

slim shady
19-04-11, 21:44
w I posiłku po co oliwa, jak tłuszcz masz już w jajkach, oliwę wrzuć do drugiego posiłku

nie lepiej po treningu zjeść tego banana/miód ewentualnie jakieś białko i dopiero potem zestawienie ryż + tuńczyk + surówka


Ilości nie pisze bo chodzi o to bym najadł się do syta, chyba że jednak ilościowo też rozpisać?
Są ludzie co mówią że jedzą do syta, a nie rosną. Analizując ich dietę i ich rzeczywistą dietę okazuje się, że jedzą za mało. Nie możesz też jeść za dużo, bo odłoży się w tłuszczu.


Co do poprawy i jakie godziny by były najlepsze? co 3 h

.rocky
19-04-11, 22:00
fajnie ze se ukladasz jadlospis ale niemozliwe jest zebys go trzymal codziennie dzien w dzien wiec jak masz np napisane w 2 posilku: ryz+kura to dopisz tam jeszcze po ukosnikach np /ryba kasza/ makaron itp bo co paru tygodniach takiej monotoni rzygac tym bedziesz,co do ilosci gramowej bym se odpuscil,przyjmij poprostu 30gr b i 70g ww na porcje

Pioter1994
20-04-11, 00:05
- Rocky zgadzam się, spójrz na 1 post w realcji co napsiałem o diecie.

- Slim jutro ogarne diete, bo dzisiaj już za późno.

19.04.2011, Trening: Nogi, Wtorek:

Nogi:

Czwórki:

1. Przysiady ze sztangą: 76kg x15, 81kg x12, 86kg x9, 91kg x7 + DROP SETY: 60kg x17

2. Pół hack przysiady: 63kg x 10, 63kg x10, 63kg x10, 63kg x10.

Dwójki:

1. unoszenie podudzi ze sztangielkami: 14kg x20, 14kg x20, 14kg x20, 14kg x20 + DROP SETY: 10kg x10

2. MC na prostych: 60kg x10, 65kg 8, 65kg x8, 70kg x6

Na łydki już sił nie miałem.

Ktoś może zapytać dlaczego nie robie progresji 70, 80, 90 i 100kg. Problem leży w tym że cwicze sam, nie mam nikogo do asekuracji dlatego nie zakładam super dużych ciężarów. Dlatego robię progres co 5 kg i maks powt. ile się da.

Jeżeli chodzi o pół hack przysiady to robie je do połowy bo nie potrafie zrobić pełnego przysiadu bo koci grzbiet dostaje, za to przy zwykłych przysiadach dupa idzie aż do ziemi i jest GiT.

CO JADŁEM:

1. płatki owsiane na mleku ( szybko bo na rekolekcje...)
2. powrót banan, drożdżówka (wiem błąd...), napój energetyczny (mała puszka 250 ml)
3. ryba (filet) + ziemniaki i surówka z warzyw, snickers
4. przed treningiem: ryż + tuńczyk + surówka napój energetyczny(250 ml)
5. po treningu banan i wit. C 600 mg, po przygotowaniu posiłku wafle ryżowe (nie miałem skąd węgli wziąść...), jajka, surówka, oliwa z oliwek.

Chciałem polecić wszystkim Retro MiX 2007 z clubu Energy.


http://www.youtube.com/watch?v=aR4aNqrzG90&playnext=1&list=PL37209A9A560FED9A

PRAWIE JAK NA MAJORCE !

Micek185
20-04-11, 00:24
Jeżeli chodzi o pół hack przysiady to robie je do połowy bo nie potrafie zrobić pełnego przysiadu bo koci grzbiet dostaje, za to przy zwykłych przysiadach dupa idzie aż do ziemi i jest GiT.

załóż zamaist tych 90kg 40, zrób przysiad do samej gleby ile fabryka dała,w miare tego jak będziesz łapał technikę i pewnośc siebie dodwaj cięzaru, pewłne przysiady zawsze bedą dawały lepsze rezultaty niż połowiczne,masz na to kilk argunentów-większe rozciągnięcie mieśni, więcej włókein jest aktywowanych,mniejszy cieżar wymusza spiecie mieśni(przy dużych ciężarch go tracisz), no i wieksza liczba powt wywołuje wiekszą odpowiedź anaboliczną niż mała,więć tak dla testu zrób na następnym treningu przysiad do gleby i sam zobaczysz różnice.

Diety nie komentuje:)
na film nadal czekam!!!:)

Pioter1994
20-04-11, 12:35
Micek zwykłe przysiady robie aż do ziemi (może troche za nisko nawet) chodziło mi o hack przysiady z tym mam problem. Nie wiem jakoś słabo jestem rozciągniety bo za plecami jak się pochylam sztangi nie moge utrzymać (koci grzbiet robie). Nie idzie też może dlatego bo po zwykłych przysiadach jestem zmęczony... Nie wiem.

Poprzedni filmik nie wyszedł bo za ciemno było. :/

DIETA:
1. płatki owsiane na mleku + jajka +surówka (czyli warzywa)

2. ryż+kurczak+surówka 10g oliwa z oliwek.

3. obiad ( z reguły mięso lub jajka sadzone, surówka,ogórki , ziemniaki, rzadko zupa ).

4. zaraz po treningu: banan + wit. C, potem: ryż +tuńczyk, surówka.

5. twaróg + oliwa z oliwek 10g + Magnez+ B6, cynk,

Dobrze jest teraz?

Mam jeszcze takie pytanie. Gdzie trzymać oliwe? W lodówce czy w temp. pokojowej?

Micek185
20-04-11, 14:14
jesli przy hack przysiadach nie możesz utrzymać postwy to podłóż pod pięty jakieś krążki tak żebyś miał stabilnapozycję powinno pomóc.
co do oliwy trzymaj w lodówce jesli ją pijesz wtedy nie jest ż taka cierpka i wygodniej się ją łyka,a jesli używasz tylko do sałatek to normalna temp.pokojowa.

Pioter1994
20-04-11, 21:57
Dzisiaj dzień OFF.

Z dietą kiepsko (dzień latania). Rekolekcje (na szczęście ostatnie uff) , powrót do domu, potem na dwór, do kościoła (na spowiedź), do miasta i wreszcie dom... tak zleciało. Teraz sobie jajka robie, zjem, przedtem ryż+tuńczyk+jogurt naturalny żeby jakoś nadrobić...

Nogi po wczorajszym treningu zmęczone czuć, może już lekkie zakwasy, ale raczej jutro będzie czuć je na maksa.


http://www.youtube.com/watch?v=bY-oMCmrvPM


Takie pytanie mam, czy ktoś z Was ma takie coś po treningu ud że jak siedzi w jednej pozycji (np: na krześle) i szybko wstanie to go skurcz bierze? Mocny ból ale krótki.. Może mam jakiś niedobór mikro elementów brakuje?

Tak się jeszcze zastanawiam czy brać coś na ochrone stawów? Bo mi strzykają barki np: przy rozpiętkach i tak myślę czy nie lepiej jakoś się zabezpieczyć (coś co przyspieszy regeneracje i wzmocni stawy)?

slim shady
20-04-11, 22:47
co do oliwy to możesz przechowywać ja w lodówce, co prawda stężeje, ale chwila w pokojowej temperaturze i będzie ok, aby zapobiec utraty cennych związków fitochemicznych trzymaj z dala od ciepła i źródła światła.


Takie pytanie mam, czy ktoś z Was ma takie coś po treningu ud że jak siedzi w jednej pozycji (np: na krześle) i szybko wstanie to go skurcz bierze? Mocny ból ale krótki.. Może mam jakiś niedobór mikro elementów brakuje?

może to być zaburzenie elektrolitowe, może to być niedobór potasu,sodu,magnezu, wapnia

ile magnezu bierzesz ?


Tak się jeszcze zastanawiam czy brać coś na ochrone stawów? Bo mi strzykają barki np: przy rozpiętkach i tak myślę czy nie lepiej jakoś się zabezpieczyć (coś co przyspieszy regeneracje i wzmocni stawy)?
a chcesz kupować jakiś środek na stawy czy nie ?
jedz co jakiś czas żelatynę, żelki, galaretki, ostatnio podpatrzyłem od Chungi chrzastki z mostka piersi kurczaka,imbir może być pomocny, wapń

Pioter1994
21-04-11, 14:07
Magnezu biorę tylko 80 mg przed snem (zapobiegawczo). Nie wiem czy nie za mało, czy może dać większą ilość w kilku dawkach

Jeżeli chodzi o stawy to właśni się zastanawiam, bo chce przecież ćwiczyć wiele lat, a w przyszłości nie chce mieć po prostu problemów dlatego myślę czy czegoś nie kupić. Tylko co byście polecili? (najlepiej coś z apteki, bo jak rodzicie zobaczą jakąś odżywkę typu Olimp czy coś to bedzie wojna). Nie wiem czy ktoś zna ,ale czytałem trochę o Odnovit i Artro Protect, ale sam nie wiem czy to dobry pomysł (to drugie drogie dosyć).

Dzisiaj bareczki + tric. Pierwszy raz serie łączone na barki zrobie, zobacze jak to wyjdzie. Co do tricepsa to jak dzisiaj nie wjedzie ten plan to trzeba będzie zmienic....

luo
21-04-11, 14:39
Szukaj czegoś z msm, chondroityną i kwasem hialuronowym (na samą glukozaminę szkoda pieniędzy). Imbir czy kurkumę można jeść z przypraw. Olej lniany też ma ponoć dobry wpływ na natłuszczenie powierzchni stawowych. Mostków z kurczaka też możesz spróbować

fallenursus
21-04-11, 14:46
olej lniany jak najbardziej, jak nie mam msm'a to 8gr dziennie w kapsach lykam i tez daje rade.
a tak to 5gr msm+3gr glukozaminy przed spaniem i po kilku dniach czuc juz roznice.

slim shady
21-04-11, 21:14
omega 3 smarują stawy

mtm
21-04-11, 22:05
A ja proponuje nie wychładzać stawów podczas treningu , masz takie na łokcie i kolana (zapomniałem jak to sie nazywa ). + dobra rozgrzewka

slim shady
21-04-11, 22:46
ciuchy z długimi rękawami/nogawkami

Pioter1994
21-04-11, 23:08
Obecnie już na siłce mam 14 stopni :) . Rozgrzewkę zawsze robię więc z tym nie ma problemu. Nie bolą mnie stawy i nie mam z nimi problemu, jednak chce się po prostu zabezpieczyć (na przyszłość) żeby pewnego dnia jak będę przerzucał większe obciążenie sobie nie zrobić ku ku.


21.04.2011, BARKI + TRICEPS, CZWARTEK:

Dzisiaj dzień nowości.Ogólnie nie chciało mi się ćwiczyć i spać strasznie mi się chciało (dlatego bez szaleństw dzisiaj), ale jednak się zmotywowałem. Pierwszy raz w życiu robiłem serie łączone, i zmieniłem trening na trica (tak żeby zobaczyć czy zadziała).


Barki:
Seria łączona:
1. Wycisk sztangielek siedząć ( nowe ćwiczenie dla mnie) + unoszenie na boki z rotacją:
14kg x12 + 6kgx15, 14kg x12 + 6kg x 15, 18kg + 6kg x15.

2. Unoszenie sztangi do klatki (łamana) + unoszenie na boki w opadzie:
20kg x 15 + 6kg x15, 26kg x12, 30kg x8 + 6kg x20.

Triceps:
Całkowita zmiana:
1. Pompki na poręczach: (nowe ćwiczenie): x9, x8, x7 ( pierwszy raz robię to na treningu).
2. Francuz leżąc (łamana): 20 kg x15, 20kg x12, 20kg x12
3. Prostowanie łap na wyciągu: 30 x15, 33 x9, 33x10 + DROP SET: 23 x20.

Dosyć lekki trening, przeprowadzony szybko (serie łączone mi go skróciły, chociaż tric też szybko poszedł) i co najważniejsze TECHNICZNIE.


http://www.youtube.com/watch?v=iV6LTvJctrY



Cały czas szukam czegoś co by działało na triceps.. Nic nie mogę wymyślić :/

Pioter1994
22-04-11, 14:02
Wprowadziłem kilka korekt do planu:

1.Pon:Klatka+Bic
2. Wto: Nogi + łydki
3. Śro: OFF
4. Czw. Barki +Triceps
5. Pią: OFF
6. Sob:Plecy + Kaptury
7. Niedz. OFF

1.Klatka + bic:
Klatka:
1. sztanga płasko 4s,
2. sztanga skoks 4s
3. rozpiętki płasko 4s,
+ trzymanie sztangi (opcjonalnie)
Biceps:
- sztanga prosta 3s,
- sztangielki młotkowo 3s,
- modlitewnik 3s,

2. Nogi + łydki:
Nogi:
CZWÓRKI:
- przysiady ze sztangą 4s,
- pół hack przysiady 4s,
DWÓJKI:
- unoszenie podudzi ze sztangielkami 4s,
- MC na prostych 4s.
Łydki:
-wznosy ze sztangą na barkach 4s po 30 - 50 powt.
- wznosy ze sztangą na kolanach 4s po 30- 50 powt.

4.Barki + Triceps:
Barki:
- wyciskanie sztangielek siedząc 3s,
- unoszenie na boki z rotacją 3s,
- podciąganie sztangi do klatki 3s,
- unoszenie na boki w opadzie 3s.

Triceps:
- pompki na poręczach 3s,
- wycisk wąsko 3s,
- francuz siedząc z hantlą 3s,
- wyciąg nachwyt 3s.

6. Plecy + Kaptury:
Plecy:
- MC 4s,
- wiosło Doriana 4s,
- szeroki drążek do klatki/ karku 4s,
- T-bar 4s.
Kaptury:
- szrugsy ze sztangą przed klatką 3-4s,
- szrugsy ze sztangą za plecami 3-4 s.

Zmieniłem jednak te hantle w klatce na sztange na skosie. Biceps na standardowy trening, barki i triceps też zmieniłem, a w plecach tylko kolejność.

Jutro wreszcie plecy.

Pioter1994
24-04-11, 12:27
23.04.2011, PLECY + KAPTURY, SOBOTA:

Plecy:
1. MC: wszystkie serie rozgrzewkowe nachwyt, bez pasa potem z pasem:
przechwyt: 100kg x12, paski: 110kg x10, 120kg x 8, 120kg x8,

2. Wiosło nachwyt: NAUKA TECHNIKI (nowe ćwiczenie) 50kg x10, 50kg x10, 50kg x10, 35kg x15

3. Ściąganie drążka do karku: 45kg x15, 50kg x10, 50kg x10, 50 kg x10 + DROP SETY: 40kg x10, 30 kg x15

4. T- bar: 60kg x12, 65kg x8, 60kg x 10, 60kg x9 + DROP SETY: 50kg x8.

Kaptury:
- brak (bez sił po plecach).

Dałem T-bar na koniec i odbiło się na ciężarze bo miałem wczoraj robić 70kg x8 już, ale FAIL był. Trochę głupio bo nie mam uchywtu do T-bar'a przez to normalnie łapię sztangę... Po plecach nagrałem wiosło jak robię postaram się dać do oceny czy tak to powinno wyglądać.

Dziś zakwasy jak ta lala jak zwykle w środkowych częściach pleców, dolnych częściach i prostownikach. Motyli nie czuć jak zwykle...

W ostatnim czasie nie pisałem co jadłem. Dlaczego? Bo niestety musiałem trzymać post... Większosć co jadłem to ryż, płatki owsiane, banany, jajka, ryby, jogurty naturalne... Zero słodyczy.


http://www.youtube.com/watch?v=FZz-vklKbiE


Pozdrawiam i WESOŁYCH ŚWIĄT!

Pioter1994
25-04-11, 16:09
25.04.2011, KLATKA +BICEPS, NIEDZIELA:

Klatka:
1. WL: 53kg x12, 60kg x8, 60kg x5, 57kg x6,

2. Wyciskanie skos: 40kg x12, 45kg x8, 45kg x8, 45kg x8 +DROP SETY: 35kg x10,

3. Rozpiętki płasko: 14kg x12, 14kg x12, 14kg x12, 14kg x12.

Biceps:
1. Unoszenie przedramion ze sztangą: 30kg x10, 30kg x10, 30kg x10,

2. Unoszenie hantli (młotkowo): 14kg x12, 14kg x12, 14kg x12.

3. Modlitewnik łamana: 26kg x10, 26kg x10, 26kg x10 + DROP SETY: 20kg x10.

Dzisiaj zrobiłem prędzej trening. Wyszło dobrze, czuć jeszcze plecy po sobocie dawno takich zakwasów nie było. Cóż dalej katuję klatę metodą prób i błędów.

Postaram się wrzucić filmik z wiosła jeżeli nie wyszedł za ciemno.


http://www.youtube.com/watch?v=Fq3QmtV8vT0

xxmłodyxx
25-04-11, 16:11
twoje ciężary wołają o pomstę do nieba....i pokarz jakąs fote wkoncu

Pioter1994
25-04-11, 16:21
Wiem że ciężary są małe, po prostu technicze staram się robić. Mógłbym dorzuć kilka kg ale nie chce techniki tracić (wolę mniejsze przerwy około 1 minuty robić). Przedtem robiłęm np: na unoszenie przedramion ze sztangą 40 kg ale musiałem trochę tłowiem bujać przez co nie izolowałem bicepsów. Tutaj w zeszycie spis ciężarów jakimi zaczynałem:

MC: 45 kg x10
Przysiady: 30kg x10
WL 30kg x10

hehe :)

Jak widać progress jest najlepszy w MC.

Fotkę dawałem bo dajrze w 2 zakładce, jakąś bez pompki.

Pioter1994
26-04-11, 13:57
http://www.youtube.com/watch?v=wF8zVBPYbm0

Oceńcie technike pls. Tak to powinno wyglądać?

GaGa01
26-04-11, 14:18
łokcie za daleko, ruch wykonany głównie ramionami, kompletny brak rozciągania łopatki.
za bardzo skupiasz się na tej kontroli ruchu, wiosło to ćwiczenie dynamiczne, ciężar musi być znaczy aby rozciągać odpowiednio łopatkę,
łokcie bliżej ciała i ciągniesz aż będą na równi z plecami, wyżej nie ma sensu bo odciążasz czworoboczne
ogólnie to radziłbym Ci robić wiosło do samego podłoża z lekkim dotknięciem, dzięki temu osiągniesz pełne rozciąganie i moment rwania z podłoża
powodujący jak wiadomo momentalny "wybuch energii", który potem przekłada się siłowo w MC

Pioter1994
26-04-11, 14:26
ogólnie to radziłbym Ci robić wiosło do samego podłoża z lekkim dotknięciem, dzięki temu osiągniesz pełne rozciąganie i moment rwania z podłoża

Ale wtedy mam być jeszcze bardziej pochylony by dotykać?

GaGa01
26-04-11, 14:31
nie, od czego są nogi?:) staraj się zakładać większe krążki, np 2x 20kg zamiast kilka mniejszych, wtedy nie będzie z tym problemu:)
teraz to co robisz to próba izolacji, która wg nie może mieć miejsca, nie w tym ćwiczeniu... na maszynie owszem, ale nie tutaj,
to ćwiczenie wymaga trochę większego wkładu siłowego tak jak MC czy przysiad, nie staraj się pompować przy wiośle pleców bo to awykonalne,
nie osiągniesz mind-muscle, wiosło = ćwiczenie siłowe

Pioter1994
26-04-11, 14:37
Ok chyba już rozumiem.

Czyli po prostu: nie izolować pleców, większa praca nóg, mocno ściągać łopatki, łokcie do linii pleców i wężej.

A jeszcze takie pytanie: Prostować ręce do końca?

GaGa01
26-04-11, 14:42
dalej nie zrozumiałeś:)
racja większy angaż nóg jeżeli chodzi o zejście z ciężarem, nie izolować racja, łopatek nie ściągać, mówiłem łokcie do wysokości pleców, na równi z nimi rozumiesz?
jeżeli będziesz brał wyżej czyli ściągał łopatki to odciążasz czworoboczne, w efekcie przestrzeń między łopatkami będzie "chuda", nie raz można zaobserwować
jak takie delikwenty są szerokie a grubości kompletnie brak, także bez ściągania łopatek i tego łokcia.
ramiona prostować do końca, bez tego nie rozciągniesz łopatki, ciężar ma Ci ściągać czyli rozciągać grzbietu w dół rozumiesz?
jeżeli nie wyprostujesz ramion to przekładasz siłę właśnie na nie aby utrzymać ciężar do tego mięśnie zamiast się rozciągnąć to są tylko spięte

Pioter1994
26-04-11, 14:52
Ok rozumiem. Postaram się nagrać filmik przy następnym treningu pleców. DzieX.

GaGa01
26-04-11, 14:58
nie skupiaj się na tych filmikach, postaraj się trenować tak abyś to czuł w jak najmocniejszym stopniu,
dla przykładu na początku nikt nie wiedział co to supinacja, potem ktoś wpadł na pomysł, aby przy robieniu bicepsa
przekręcać nadgarstek zmieniając tym samym pracę bicepsa, wszystko opiera się na doświadczeniu i kombinowaniu w metodyce trenowania,
ale do tego też jest potrzebna podstawa anatomii, musisz wiedzieć jakie mięśnie kiedy pracują, potem je wyodrębniasz przy treningu,
czujesz sam na sobie co jest dobre a co nie, przy tej metodzie gwarantuje Ci, że na drugi dzień czworoboczne będą Cię piekły jak nigdy

Pioter1994
26-04-11, 15:25
postaraj się trenować tak abyś to czuł w jak najmocniejszym stopniu

Dlatego nie przesadzam z ciężarem i wszędzie ma być technika pierwsza klasa :)

INSIDER
26-04-11, 15:59
MC: 45 kg x10
Przysiady: 30kg x10
WL 30kg x10
ile juz cwiczysz tak sobie samemu ?
Ja sam cwicze ok miesiace teraz.

WL: 65
MC: 100
PRZYSIAD: 90

Moim zdaniem tymi ciezarami i twoja technika bd duza strata czasu , probuj zwiekszać ciężar i też robić to technicznie , nie wierze ze na MC , nie dasz rady dobrze zrobic wiekszym ciezarem masz 16 lat , bez wstydu , tak samo przysiad 30 kg , to ja na rozgrzewke robie 20x60 ;)

Za moment poleca obelgi , bla bla bla ze nie prawda ze jak chce niech robi tak . Po prostu wyrazilem swoje zdanie , Jestem w wieku chlopaka , jestem chudzielcem i mam 195 , i nie wierze ze on ze swoja waga , i wzrostem tak malo wyciaga ... ;)

Pisane pod kontekstem MOTYWACYJNYM , nie wiem jak inni to odbiora , ale chlopie bierz sie ! :D

Pioter1994
26-04-11, 16:16
Chłopie to było jak zaczynałem...

Spójrz obecnie teraz na treningi. To było by żałosne gdybym takich obciążeń używał...

PS: Błągam śledź całą relację....

GaGa01
26-04-11, 16:55
pioter pamiętaj, że nie jesteś zawodowym kulturystą, u nich występuje full izolacja i full technika,
ale tylko z tego względu, że pewną masę mają wyrobioną i to tylko dopracowują,
Ty jesteś młody i rośniesz w zastraszającym tempie, a bardziej Ci w tym pomoże ciężki trening siłowy niż te izolacje wszystkie wykonane
perfekt technicznie, to nie dla początkujących jest

Pioter1994
26-04-11, 18:54
To Twoim zdaniem, lepiej zakładać większe obciążenie i ćwiczyć mniej technicznie?

PS: Dzisiaj nogi i nie wiem czy rzucać się na ciężary większe niż + 100 kg w serii bez asekuracji...

GaGa01
26-04-11, 20:21
tak dokładnie tak, oczywiście w miarę rozsądnie:)
dla młodego ma być to ogólnorozwój w ten sposób najlepiej się na tym wyjdzie
ciężary zakładaj takie, jakimi dasz rade sam wykonać ćwiczenie, mówię w miarę rozsądnie,
asekuracja jest tylko potrzebna przy 2-1 powt.

INSIDER
27-04-11, 15:58
Chłopie to było jak zaczynałem...
sory moj błąd ;)

Pioter1994
27-04-11, 18:13
26.04.2011, NOGI+ŁYDKI, WTOREK:

Nogi:
CZWÓRKI:
1. Przysiady ze sztangą (bez asekuracji, bez szaleństw): 70kg x15, 80kg x12, 90kg x8, 95kg x 6 +DROP SETY: 60kg x 20,
2. Hack przysiady do ławki: 53kg x12, 63kg x8, 65kg x8, 65kg x10.

DWÓJKI:
1. Unoszenie pod udzi ze sztangielkami na "modlitewniku" *: 14kg x22, 14kg x22, 14kg x22, 14kg x 18 + DROP SETY: 10 kg x10.
2.MC na prostych: 65kg x12, 70kg x8, 70kg x8.

Łydki:
1. Wznosy ze sztangą na kolanach: 100 kg x30, 100kg x30, 100kg x30.

* - robię normalnie na ławce skokśnej tylko obniżam miejsce do siedzenia i tworzy się taki modlitewnik dla nóg.


Ostatnie serie w przysiadzie były z problemami z techniką, chciałem spróbować więcej ale odpuściłem (wolałem zrobić Drop set po którym dosłownie leżałem i kwiczałem). Z siłki wychodziłem dosłownie jak zlany po śmingus dyngusie :)

Hack przysiady postanowiłem robić do ławki, i naprawdę dzisiaj czuję że warto było (zakwasy straszne :P)

A tu jedno z nagrań, które najbardziej mnie motywuje:


http://www.youtube.com/watch?v=uSF2i0rU_Q8

:)

GaGa01
27-04-11, 18:43
prawdę mówiąc słabo te nogi skatowałeś, kilka uwag
przysiady nie aktywują tylko czwórek, ale również i dwójki, mam nadzieje, że robisz dupą do ziemi:)
hack przysiady rób z podziałem na fazy i czas, schodź powoli jakieś 5sekund a wstawaj 1sekunde, dopiero poczujesz:)
nie wiem co to za komiczne ćwiczenie unoszenie podudzia sztangielkami, nie wiem kto to wymyślił, zwłaszcza, że hantle
14kg na dwójki to komedia, zapewne na bicepsy większy ciężar targasz także zamiast tego weź walnij porządne wykroki chodzone:)

xxmłodyxx
27-04-11, 19:10
gówno widac na tym zdjeciu co dałes : P

Pioter1994
27-04-11, 20:55
prawdę mówiąc słabo te nogi skatowałeś, kilka uwag
przysiady nie aktywują tylko czwórek, ale również i dwójki, mam nadzieje, że robisz dupą do ziemi:)

Tak, dupą do ziemi.


hack przysiady rób z podziałem na fazy i czas, schodź powoli jakieś 5sekund a wstawaj 1sekunde, dopiero poczujesz:)

Zacząłem robić do ławki bo jak robie pełne to koci grzbiet łąpię, daltego mi nie wychodzi. Jak chce odłożyć sztangę to idzie mi ona po udach jakoś... może dlatego że mam krążki za małe i nakładam kilka (wtedy nie sięgają do ziemi). Tak wogóle to nogi czuje GiT postaram się jakąś fotkę ud wrzucić.


nie wiem co to za komiczne ćwiczenie unoszenie podudzia sztangielkami, nie wiem kto to wymyślił, zwłaszcza, że hantle14kg na dwójki to komedia, zapewne na bicepsy większy ciężar targasz także zamiast tego weź walnij porządne wykroki chodzone:

Wykroki chodzone robiłem i jakoś nie przypadlo mi do gustu ćwiczenie z racji że nie mam zbyt długiej siłowni, a mija się z celem robić 4 kroków i zawracać...

A unoszenie podudzi ze sztangielkami kiedyś wstawiał Luo czy Mtm filmik i jakoś mi to przypadlo do gustu.

Dzisiaj zakwasy w nogach są, coż teraz mój cel jest trochę inny. MUSZĘ nauczyć się porządnie wiosłować a potem zaczynam 5x5 Bill'ego Star'a. Myśle że od 9 maja, na 2 dni przed urodzinami. Decyzja przemyślana tylko nie wiem na jak długo ciężaru w MC mi starczy, ale się zobaczy.

GaGa01
27-04-11, 21:02
no to rób wykroki jednonóż w miejscu:) najpierw 12pow jedna noga potem 12pow druga noga i to będzie jedna seria:) próbowałeś tak?
spróbuj z hantlami i ze sztangą.
to unoszenie podudzi nie ma sensu z racji, że ten ciężar jest komiczny, ja dla tak wielkiego mięśnia do którego treningu jeszcze powinien dojść
mięsień pośladkowy (co ma miejsce w wykrokach) może starczyć 14kg? mówię taki ciężar to bicepsy możesz robić a nie uda:)
robienie takim ciężarem 20powt+ mija się z celem, ani ich nie wzmocnisz siłowo ani na masie nie zyskają, nie będzie odpowiednio silnego bodźca:)
nie tylko porządnie wiosłować ale i przysiad robić porządnie skoro robisz koci grzbiet (nie wiem jakim cudem), robisz siady ze sztangą z tyłu na barkach?
nie ma możliwości zrobić kociego grzbietu tym sposobem, ew możesz pochylać się do przodu przy większym obciążeniu ale kociego grzbietu nie zrobisz:)

Pioter1994
27-04-11, 21:15
no to rób wykroki jednonóż w miejscu:) najpierw 12pow jedna noga potem 12pow druga noga i to będzie jedna seria:) próbowałeś tak?


Nie próbowałem, ale ok moge spróbować, tylko że największe hantle mam 18 kg ... to wtedy ze sztana spróbuje. A tak się zastanwaiam czy moge robić np: przysiady ze sztangą na barkach a potem fronty, ciekawe jak by to wyszło, bo frontów nie próbowałem.



nie tylko porządnie wiosłować ale i przysiad robić porządnie skoro robisz koci grzbiet (nie wiem jakim cudem), robisz siady ze sztangą z tyłu na barkach?

Tak robię na barkach. Tylko problem z hack przysiadami polega na tym że sztangę prowadze bardzo blisko ud a potem mam problem z odłożeniem jej (nie sięgam do ziemi i wtedy koci grzbiet idzie). Przy zwykłych nie mam.

GaGa01
27-04-11, 21:25
czyli koci grzbiet tylko i wyłącznie przy odkładaniu lecz przy powtórzeniach jest ok? to raczej nie problem,
ale jest na to sposób, wypnij jak najmocniej klatę w przód, biodra staraj się jakby wypychać też do przodu i zejdź nogami jak najniżej, dzięki temu
wszystkiemu grzbiety się wyprostuje i będzie możliwość odłożyć ciężar, tak samo wykonuj hack siady w powtórzeniach:)

Pioter1994
27-04-11, 21:33
Noo to teraz już kumam, w tym robiłem błąd że klatki do przodu nie wypychałem...

GaGa01
27-04-11, 21:42
no widzisz i się wyjaśniło:)

Pioter1994
29-04-11, 17:25
28.04.2011r., BARDI +TRICEPS, CZWARTEK:

Barki:
1. Wyciskanie sztangielek siedząc: 3s 18 kg x8,
2. Unoszenie sztangielek na boki z rotacją: 6kg x20, 6kg x20, 8kg x15,
3. Unoszenie sztangi do klatki: 30kg x10, 33kg x8, 35kg x8,
4. Unoszenie sztangielek leżąc na ławce skośnej (na brzuchu): 6kg x18, 8kg x15, 10kg x12 + DROP SETY: 6kg x20.

Triceps:
1. Pompki na poręczach: 3 x max,
2. Wycisk wąsko: 42kg x12, 52kg x8, 52kg x8,
3. Wyciąg nachwyt: 35kg x12, 35kg x12, 35kg x12.

Jakoś brak chęci był, ale trening zrobiony.

Następny tydzień mam cały wolny, i będe musiał jakoś inaczej partie rozłożyc bo chce maksy posprawdzać na 5 reps. Plan 5x5 chyba zaczne z zaniżonymi lekko wartościami np: o 5kg chociaż podane jest że od razu full wynik dawać.


http://www.youtube.com/watch?v=R3jFuIARooM

xxmłodyxx
29-04-11, 17:31
a bedziesz robił fbw czy split?

Pioter1994
29-04-11, 17:41
5x5 Bill Star tylko muszę uważać bo mi obciążenia do MC może nie wystarczyć. Z obliczeń wyszło że jak wezme 130kg x5 do po tym treningu będe jechał 149 kg x 5 (bez zaczepów wejdzie mi może 155 kg max) - ale jak będzie w praktyce tego nie wiem. Tylko że wszystko na paskach bo ręce mam potliwe strasznie do tego słabe przedramiona (jakby mi sztanga w piwnicy wypadła to bym niezły wpiedol dostał).

Do tego może znów CM3 wezmę (ale po kryjomu) i jakieś białko jak przekonam rodziców (trzeba się w szkolę starać hehe).

GaGa01
30-04-11, 13:13
pioter paski tylko i wyłącznie przy rekordach na jedno powtórzenie, przy seriach nie używaj!
wzmacniaj te przedramiona, używając pasków jeszcze bardziej je osłabiasz:) wyobraź sobie teraz jakbyś targał bez pasków 155kg,
a jak byś założył paski? nagle rekord podskoczy do 180kg załóżmy, nie lepiej tak?:)
progres co tydzień ma być 5kg? to zejdź o 10kg od maxa na 5x:)
jak tam nauka wiosła?

Pioter1994
30-04-11, 13:39
Ja niestety mam słaby uchyt i do tego potliwe ręce dlatego muszę używać pasków bo nawet jak rękawice założe to palce mam strasznie spocone i się sztanga wyślizguje, a wiadomo że przy spoconych rękach ciężej utrzymać sztangę. Najwyżej będe przy 5x5 starał się jechać zamkowym. Przestudiowałem ten plan i są tylko 4 serie MC w środę, więc może mógłbym zrobić 2 serie nachwyt, kolejną zmkowy a ostatnią w paskach?

Progress wylicze arkuszem kalkulacyjnym, trochę skminiłem ten plan i wychodzi że do maxów dochodzi się w 4 tyg. a w 5 już się bije. Plan trwa 9 tyg.

Jeżeli chodzi o wiosło to nie trenowałem jeszcze bo plecy mam własnie dzisiaj :)

Muszę się zastanowić co zrobić z kolejnym tygodniem. Myślę że chyba nogi wywale z planu i jakoś poukładam (najsłabsze partię zostawie) to by móc w piątek maxy posprawdzać. Nie wiem tylko czy w jeden dzień sprawdze aż w 5 ćwiczeniach...

GaGa01
30-04-11, 15:32
Pioter w takich ćwiczeniach jak MC czy wiosło nie używaj rękawic, możesz trochę sobie skórę bez nich zjechać ale dzięki temu masz mocniejszy chwyt
pomimo tej potliwości:) mając rękawice nie trzymasz twardo sztangi, materiał pod dłonią Ci się przesuwa, pod palcami też i to jest jeszcze gorzej:)
Max w paskach to nie jest Max to sobie też zapamiętaj, chyba, że na zawody olimpijskie lub srongman dozwolą w konkurencjach paski to się idea zmieni:)
weź gąbkę spod tapicerki samochodowej albo podobną i przez nią łap sztangę:) a jak nie to idealnym rozwiązaniem będzie magnezja, nie jest droga zamów sobie w kostkach:)
uwierz mi, że dzięki takiemu zabiegowi wytrzymałość chwytu i jego siła skoczy diametralnie:) za 2 miesiące zdziwisz się jaki rekord zrobisz z paskami:)

Pioter1994
01-05-11, 13:28
Przy MC muszę używać rękawic bo mam dłonie delikatne i ogromne odciski mi się robią na środku dłoni.

Wczorajszy trening jednak uzmysłowił mi że 5x5 będę musiał robić w paskach a po tym planie OSTRO biorę się za siłę uchwytu !

30.04.2011, PLECY+KAPTURY, SOBOTA:

Plecy:
1. MC: 5 serii rozgrzewkowych, a potem w paskach: 100kg x15, 110kg x10, 120kg x8, 125kg x6
2. Wiosłowanie nachwytem: NAUKA TECHNIKI: 60kg x8, 50kg 10, 50kg x10, 40kg x12, 40kg x15
3. T- bar: 60kg 12, 65kg 10, 65kg x8, 65kg x8,
4. ściąganie do karku na wyciągu: 50kg 12, 50 kg x10, 50kg x10, 50kg x8 + DROP SETY: do klatki: 30kg x20,

Kaptury:
1. szrugsy za plecami: 70kg x20, 60kg x30, 50kg x40.


Zrobiłem rozgrzewkę w MC i chciałem 1 serie 100 kg zrobić przy zwykłym uchwycie i przy 7 powt. sztanga wyślizgnęła mi się ze spoconych dłoni i w ostatniej chwili ją złapałem nad ziemią. Byłby niezły huk... Te 5x5 muszę zrobić w paskach, bo to bez sensu będzie jak nawet przy 100 kg wyślizguje mi się sztanga to w ogóle pleców nie będe czuł...a chyba o siłę pleców głownie tu chodzi.

Po 5x5 w wakacje zabieram się ostro za siłę uchwytu.

Jeżeli chodzi o wiosło to przy ostatnich seriach naprawdę poczułem plecy, starałem się dynamicznie robić i na maska je rozciągać.

Dzisiaj jak zwykle zakwasy w pleckach i dawno nie robionych kapturach.

Jeszcze taki pytanie: Czy wie ktoś gdzie można kupić uchwyt do T-bar' u i ile kosztuje?


http://www.youtube.com/watch?v=1INwLJODMqs

GaGa01
01-05-11, 14:13
widzisz pioter jakie masz zaległości w uchwycie, to jest efekt ciągłego stosowania pasków:)
5x5 wiesz co oznacza? 5 serii po 5 powtórzeń każda, wszystkie jednakowym ciężarem:)
czyli wiosło podziałało:)

Pioter1994
01-05-11, 15:32
5x5 wg. Bill Stara. Czyli nie jednakowy ciężar, tylko progresja jest.

A paski mam od 2 , może 3 miesięcy, ale przyznam że uchwyt słaby jest...

GaGa01
01-05-11, 16:02
ale 5 powtórzeń nie zachowałeś:)

Pioter1994
01-05-11, 19:14
Plan wygląda tak:

PON
Przysiad 5x5 - 60%, 70%, 80%, 90%, 100%
Wyciskanie 5x5 - 60%, 70%, 80%, 90%, 100%
Wiosłowanie 5x5 - 60%, 70%, 80%, 90%, 100%
Dodatki - skłony tułowia z obciążeniem x 2, spięcia z obciążenien x 3 - po 12-15 powt.

SR
Przysiad 5x4 - 60%, 70%, 80%, 80%
Wyciskanie w skosie lub na stojąco 5x4 - 70%, 80%, 90%, 100%
Martwy Ciąg 5x4 - 70%, 80%, 90%, 100%
Dodatki - podciąganie na drążku, pompki na poręczach - 6-8 w trzech seriach*

PT
Przysiad 5x4, 3x1, 8x1 - 60%, 70%, 80%, 90%, 102.5% , 80%
Wyciskanie 5x4, 3x1, 8x1 - 60%, 70%, 80%, 90%, 102.5% , 80%
Wiosłowanie 5x4, 3x1, 8x1 - 60%, 70%, 80%, 90%, 102.5% , 80%
Dodatki - Wspięcia na łydki na stojąco ze sztangą - 12-15 powt w trzech seriach


* Można zacząć z samym obciążeniem ciała, jeżeli zrobi się w serii więcej niż piętnaście powtórzeń, to schodzi się do 6-8 ale dodaje się obciążenie.

Start od 9 maja, w tym tygodniu robię sobie przerwę i będę tylko sprawdzał maxy dla 5 powt.

luo
01-05-11, 19:42
Ja bym mimo wszystko przy maksymalnych ciężarach nie robił siadów i mc na jednym treningu, tym bardziej, że jesteś jeszcze młody więc Twój układ kostny nie jest jeszcze do końca stwardniały
Te procenty to progres między seriami czy kolejnymi treningami?

Pioter1994
01-05-11, 20:07
Właśnie dlatego kiedy jest MC i siady na jednym treningu są tylko 4 serie tych ćwiczeń, a siady tylko 80 % maxa na 5 reps w ten dzień więc light.

To jest progress między seriami. Wszystko wylicze w arkuszu kalkukacyjnym, na początku będą zaniżone maxy bo tak wychodzi.

luo
01-05-11, 20:15
A już myślałem, że chcesz zbijać ciężar o 40%http://img831.imageshack.us/img831/4679/morda.gif

Pioter1994
03-05-11, 13:38
2.05.2011, KLATKA +BICEPS, PONIEDZIAŁEK:

Klatka:
Sprawdzanie max'a na 5 reps w WL:
- 42kg x5
- 53kg x5,
- 63kg x5,
- 67kg x4 (bardzo blisko)
- 65kg x3 (za krótka przerwa myślę była)
- 67kg 4 ( znów blisko ... )
Najsłabsza partia sprawdzona wynik: 63kg x5

Biceps:
1. Unoszenie przedramion ze sztangą prostą: 30kg x12, 33kg x10, 35kg x8 + DROPS SETY: 25kg x10, 20kg x10,
2. Modlitewnik, sztanga łamana: 28kg x10, 28kg x10, 28kg x10 + drop sety: 22kg x8, 18kg x12.


Myślę że na klate poszło by więcej gdyby ktoś pomógł mi ściągać sztangę podstawek, do tego te podstawki są dosyć nie wygodne, i część sił już traciłem. Liczyłem na przynajmnij 65kg x5... ale cóż ;/. Dzisiaj zakwasów brak.

Tu taka fota jeszcze:
http://img847.imageshack.us/i/zdjcie0315de.jpg/
Zauważyłem że taką dziurę mam w barku, powinienem to jakoś wypełnić? Np. środkowym aktonem?




http://www.youtube.com/watch?v=WJ-2J0b1uS0

Pioter1994
05-05-11, 13:47
4.05.2011, PRZYGOTOWANIA DO 5x5, CZWARTEK:

Sprawdzania max'a na 5 reps w przysiadzie:
- 60kg x5,
- 81kg x 5,
- 95kg x5,
- 105kg x5,
Wynik: 105 kg x5

Myślę że poszło by więcej, chciałem 110 kg spróbować, ale przy odkładaniu 105kg trochę kołysało mi się na bakach i ciężko było odłożyc na podstawki, więc wolałem nie ryzykować.

Sprawdzanie max'a na 5 reps w wyciskaniu na skosie:
- 53kg x5,
- 59kg x5,
- 61kg x5.
Wynik: 61kg x5

Przy dostawianiu na podstawki strasznie czułem tricepsy, podstawki miałem za głową i przy odkładaniu wyglądało tak jakbym robił francuskie do czoła więc piekło. I tak dziwnie to wyszło bo tylko 2 kg różnicy między WL.

Sprawdzanie max'a na 5 reps w wiosłowaniu nachwytem:
- 53kg x5,
- 67kg x5
- 73kg x5,
- 77kg x5.
Wynik: 77kg x5

Nie wiem czy to zły wynik biorąc pod uwagę że robiłem to ćwiczenie tylko na 2 treningach. Starałem się robić dość dynamicznie. Do 5x5 biorę jednak pod uwagę 75kg x5. Myślę że będzie lepiej jak trochę zaniżę.



http://www.youtube.com/watch?v=JJdzm9h6rfI

fallenursus
05-05-11, 16:00
sog za video.

mtm
06-05-11, 01:42
Były fotki w pozach ? Ciekaw jestem jak sie prezentujesz przy wadze 85kg ...

xxmłodyxx
06-05-11, 17:09
Były fotki w pozach ? Ciekaw jestem jak sie prezentujesz przy wadze 85kg ...

uważaj, bo ci pokaże ....Pomazyc mozna http://emoty.blox.pl/resource/23_132_5.gif

Pioter1994
06-05-11, 17:38
Były fotki w pozach ? Ciekaw jestem jak sie prezentujesz przy wadze 85kg ...

Nie ma narazie co pokazywąc, lekko podlany jestem, myślałem czy nie pod redukować trochę na lato, ale zapas kcal w planie na siłę się przyda (trzeba siłę klatki zwiększyć bo to tragizm jakiś...).

Chciałem dzisiaj max,a na MC sprawdzać ale będe miał gości więc to odpada. Tak jak w planie zrobię jutro.

PS: Dzisiaj łapę mierzyłem bez pompy i okazało się że o dziwo przy ostatnich dosyć dziwnych treningach jest większa, nie wiem jak to możliwe.

mtm
06-05-11, 17:42
Dawaj te fotki będzie chociaż widać progres .

Pioter1994
08-05-11, 14:26
Na fotki przyjdzie jeszcze czas teraz się trzeba brać :P

7.05.2011, PRZYGOTOWANIA DO 5x5, SOBOTA:

Plecy:
Sprawdzanie max'a na 5 reps w MC:
(po rozgrzewce)
- 108kg x5,
- 122kg x5,
- 132kg x5,
Wynik: 132kg x5

Moim celem było 130kg x5 udało się więcej bo tyle akurat założyłem. Mógłbym na luzie podnieść więcej, ale pod koniec planu 5x5 mogłoby mi zabraknąć obciążenia.

Triceps:
1. Pompki na poręczach: 4s x max.,
2. Wycisk wąsko: 52kg x10, 52kg x10, 52kg x10.

Przedramiona:
1. Unoszenie nadgarstków ze sztangą z zawijaniem: 25kg x15, 25kg x10,
2. Uginanie ze sztangielkami nachwyt: 8kg x max.
3. "Obkrętki": 10kg xmax., 10kg xmax., 10kg x max.

Zastanawiałem się czy robić coś po MC i postanowiłem zrobić jedną z najsłabszych partii czyli triceps, i bardzo dawno nie robione przedramiona. Trochę mnie nadgarstki bolały, ale za to pompa w przedramionach była super, calutkie twarde były.



http://www.youtube.com/watch?v=4nhadUlep7w

Pioter1994
09-05-11, 20:02
9.05 - 8.07.2011r.

Plan 5x5 Bill Star:

PON
Przysiad 5x5 - 60%, 70%, 80%, 90%, 100%
Wyciskanie 5x5 - 60%, 70%, 80%, 90%, 100%
Wiosłowanie 5x5 - 60%, 70%, 80%, 90%, 100%
Dodatki - skłony tułowia z obciążeniem x 2, spięcia z obciążenien x 3 - po 12-15 powt.

SR
Przysiad 5x4 - 60%, 70%, 80%, 80%
Wyciskanie w skosie lub na stojąco 5x4 - 70%, 80%, 90%, 100%
Martwy Ciąg 5x4 - 70%, 80%, 90%, 100%
Dodatki - podciąganie na drążku, pompki na poręczach - 6-8 w trzech seriach*

PT
Przysiad 5x4, 3x1, 8x1 - 60%, 70%, 80%, 90%, 102.5% , 80%
Wyciskanie 5x4, 3x1, 8x1 - 60%, 70%, 80%, 90%, 102.5% , 80%
Wiosłowanie 5x4, 3x1, 8x1 - 60%, 70%, 80%, 90%, 102.5% , 80%
Dodatki - Wspięcia na łydki na stojąco ze sztangą - 12-15 powt w trzech seriach


* Można zacząć z samym obciążeniem ciała, jeżeli zrobi się w serii więcej niż piętnaście powtórzeń, to schodzi się do 6-8 ale dodaje się obciążenie.

Cel: zwiększenie siły !

Obecne rekordy:
Przysiad: 105kg x5
Wiosłowanie nachwytem: 75kg x5m
Martwy ciąg: 132kg x5,
Wyciskanie: 63kg x5,
Wyciskanie na skosie: 61kg x5.


Dieta: obecnie brak, staram się jeść w kilku (5-6) posiłkach, odpowiednie produkty. Celem nie jest masa, a siła więc postaram się jeść po prostu jak chłop.

Suplementacja:
- wit. C: w dni treningowe, zaraz po treningu 800 mg (4 tabletki),

- cynk: 11 mg (2 tabletki) przed snem.

Może jeszcze magnez dorzucę z B6.

Zrobiłem takie podsumowanie dla czystości w relacji, więc teraz:

JEDZIEMY Z TYM KOKSEM!

Pioter1994
10-05-11, 19:05
TYDŹ. 1, 9.05.2011, PONIEDZIAŁEK:

Przysiad:
- 49kg x5,
- 61kg x5,
- 73kg x5,
- 85kg x5,
- 97kg x5.

Wyciskanie płasko:
- 29kg x5,
- 36kg x5,
- 44kg x5,
- 51kg x5,
- 58kg x5.

Wiosłowanie nachwytem:
- 35kg x5,
- 43kg x5,
- 52kg x5,
- 61kg x5,
- 70kg x5.

Relacja:
Ciężary malutkie, szły jak powietrze. Tylko ostatnią serię w przysiadzie po czułem lekko, poszło by na 8 powt. na luzie, ale trzymam się planu. To dopiero początek, ale myślę że progresję dobrze wyliczyłem. Fajnie że mogę dłuższe przerwy między seriami robić nawet 2 min, więc można się z regenerować porządnie, bo widać ciało do szybkich drop setów mam przyzwyczajone. Na klatce trochę inne ciężary były na początku, większe bo nie chciałem ściągać kółek by zjechać to 29 kg, to zrobiłem 3 kg więcej a potem kolejną serie już normalnie, no ale potem się skapnąłem że 2 kg więcej było, ale to takie nie ważne pomyłki.



http://www.youtube.com/watch?v=Y7J4YqRMmoo

Pioter1994
12-05-11, 21:11
TYDZ. 1, 11.05.2011R., ŚRODA:

Przysiad:
- 49kg x5,
- 61kg x5,
- 73kg x5,
- 73kg x5.

Wyciskanie skos:
- 35kg x5,
- 42kg x5,
- 49kg x5,
- 57kg x5,

Martwy ciąg:
- 76kg x5,
- 92kg x5,
- 107kgx5,
- 122kg x5.

Relacja:
Lekko weszło tak jak poprzedni trening. Zrobiłem jakaś fotę i kilka filmików, ale za ciemno to wyszło, chciałem jakiś filmik z treningu skleić ale kiepsko bo nie wyraźny wychodzi.
W dzień treningu skończyłem 17 lat :).

Dzisiaj zrobiłem sobie aeroby w postaci meczyku. Zagrałem ja z moim kumplem na 4 jakiś gości i wygraliśmy o dziwo 4:3 hehe, ale forma niestety leży. Przebiegnę się chwilę i zadyszka straszna mnie łapię, może zacznę na rowerze jeździć, ale po mieście to kiepsko tak to może do lasu po jadę.

Tutaj jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy utwór jaki słyszałem w życiu:

http://www.youtube.com/watch?v=6GIyaiYCneM

Pioter1994
14-05-11, 15:16
TYDZ. 1, 13.05.2011, PIĄTEK:

Przysiad:
- 49kg x5,
- 61kg x5,
- 73kg x5,
- 85kg x5,
- 100kg x3,
- 73kg x5.

Wycisk płasko:
- 29kg x5,
- 36kgx5,
- 44kg x5,
- 51kg x5,
- 60kg x3 *,
- 44kg x8.

Wiosłowanie nachwyt:
- 35kg x5,
- 43kg x5,
- 52kg x5,
- 61kg x5,
- 71kg x3
- 52kg x5,

* - zamiast 3 zrobiłem 8 powt. bo za lekko szło.

Relacja:

Fajnie wyszedł trening, choć trochę późno. Ciężary są malutkie idą jak powietrze :). Postanowiłem wsiąść udział w 2 konkursach Tricepsa, w jednym bankowo w drugim nie wiem jeszcze. W tym w którym biorę udział trzeba zrobić filmik i już mam ponad 2min. i 30 sek :)

Dzisiaj chyba idę grać w gałę :)


http://www.youtube.com/watch?v=3Ny6eAF1Ct4

mtm
14-05-11, 16:00
Albo foty , albo zamykam .

Pioter1994
14-05-11, 22:14
Mtm czegoś nie rozumiem. Na jakich podstawach chcesz zamknąć moją relacje? Czy moderator nie jest osobą która zajmuje się porządkiem na forum?
Ja porządek w swojej relacji myślę że mam właściwy. Nie wiem co ma to na celu szantaż, a za razem spam (to już 2 taki post, dla mnie to spam) jak będe w formie w której powiem sobie osiągnąłem tyle by się pokazać to się pokarzę.

I bardzo proszę o nie spamowanie, a najlepiej usunięcie tego posta wyżej.

Mógłbyś mi podać gdzie w regulaminie działu nasze relacje (http://www.e-gym.pl/showthread.php?7882-Regulamin-dzia%B3u-quot-Nasze-Relacje-quot-.) znajduje się punkt odnoście OBOWIĄZKOWYCH fotek??? Cóż mam słaby wzrok, ale tutaj go nie widzę...

PS: bez spinki i tyle.

Aha i wracając do relacji, dzisiaj grałem w piłkę ponad 2 godz. i mam okropne pęcherze na stopach, jest jakiś sposób by to szybko znikło? Bo chodzić nie mogę aż, jutro znów chce zagrać a w pon. trening...

KowalX
15-05-11, 20:40
Piotrze pewnie wziąłeś go za poważnie ;) Poza tym w tym dziale moderatorami są


Voice666 (http://www.e-gym.pl/member.php?10456-Voice666)
Marcinek
(http://www.e-gym.pl/member.php?6039-Marcinek)

:P

Pęcherze oczyść ,przekuj, oczyść ponownie i posyp zasypka. Następnym razem spróbuj dobrych skarpet, ewentualnie butów.

Pioter1994
17-05-11, 13:38
No już mogę chodzić i wszystko GiT, wczoraj przysiady robiłem i wogóle pęcherzy nie czułem tylko blizny mam takie w kosmos...

TYDZ. 2, 16.052011, PONIEDZIAŁEK:

Przysiad:
- 50kg x5,
- 62 kg x5,
- 75kg x5,
- 87kgx5,
- 100kg x5.

Wyciskanie:
30kg x5,
37kg x5,
4kg x5,
52kg x5,
60kg x5.

Wiosłowanie nachwyt:
-36kg 5,
- 45kg x5,
- 53kgx5,
- 62kg x5,
- 71kg x5.

Relacja:
Ten tydzień też będzie lekki coś czuję, tylko ostatnią serie w przysiadzie poczułem i przy wiośle. Wyciskanie robiłem z przerwami 10 sec. po zmianie obciążenia bo zbyt lekko szło.


http://www.youtube.com/watch?v=mnxf7NeGn3g

Pioter1994
19-05-11, 18:32
TYDZ. 2, 18.05.2011, ŚRODA:

Przysiad:
- 50kg x5,
- 62kg x5,
- 75kg x5,
- 75kg x5.

Wyciskanie skos:
- 36kg x5,
- 43kg x5,
- 51kg x5,
- 58kg x5.

Martwy Ciąg:
- 78kg x5,
- 94kg x5,
- 110kg x5,
- 125kg x5.

+ pompki na poręczach:
3s x max.

Relacja:
Grałem w nogę na wf. w ten dzień i rozwaliłem sobię bardziej te pęcherze... bolało jak cholera że aż chodzić nie mogłem ;/ Zacisnąłem żeby założyłem ulubione buty i poszedłem robić przysiady :D Dobrze żę obciążenie w ten dzień było bardzo małe w rozpisce. Dobry lekki trening. Miałem lekki niedosyt więc zrobiłem jeszcze pompki na poręczach.


http://www.youtube.com/watch?v=vyHcIHssdHA

FEAR OF THE DARK DIMI DONG DIMI DONG.....

Pioter1994
21-05-11, 11:44
TYDZ. 2, 20.05.2011, PIĄTEK:

Przysiad:
- 50kg x5,
- 62kg x5,
- 75kg x5,
- 87kg x5,
- 102kg x3,
- 75kg x8.

Wyciskanie:
- 30kg x5,
- 37kg x5,
- 45kg x5,
- 52kg x5,
- 61kg x3,
- 45kg x8,

Wiosłowanie nachwyt:
- 36kg x5,
- 45kg x5,
- 53kg x5,
- 62kg x5,
- 73kg x3,
- 53kg x8.]

Relacja:
Byłem zmęczony trochę, ale to zbyt długo by opisywać. Jak wróciłem do domu to od razu spać godzinę, potem napój energetyczny i jazda. Siła klatki chyba już skoczyła bo to 61 kg poszło by pewnie z 10 razy a dla mnie to sukces. Przerwy przy przysiadach około 40 sek. przy wyciskaniu 20 sek. (zbyt lekkie ciężary).

Trochę przemyślałem i postanowiłem że wezmę się ostro za klatkę choćby miał trenować tylko ją.... Myślę że lepiej mieć wszystkie partie proporcjonalnie silne niż jedną czy dwie które są silnę a jedną żałośnie słabą... dlatego po tym planie planuję się zabrać za trening Charlesa Poliguina.


http://www.youtube.com/watch?v=HSpuVsLnl1k

Pioter1994
24-05-11, 19:46
TYDZ. 3, 23.05.2011, PONIEDZIAŁEK:

Przysiad:
- 51kg x 5,
- 64kg x5,
- 77kg x5,
- 90kg x5,
- 102kg x5.

Wyciskanie:
- 31kg x5,
- 38kg x5,
- 46kg x5,
- 54kg x5,
- 61kg x5
+ kilka innych serii.

Wiosłowanie nachwyt:
- 37kg x5,
- 46kg x5,
- 55kg x5,
- 64kg x5,
- 73kg x5.

Relacja:
Trochę za krótką przerwę zrobiłem między posiłkiem przed treningowym a treningiem i nie dobrze mi się zrobiło. Przy ostatniej serii przysiadów straciłem trochę motywacje, ale nie odpuściłem i 5 powt. poszło zresztą myślę że pewnie by na 8 poszło.

Wyciskanie jak zwykle szło łatwo szybko i przyjemnie (praktycznie bez przerw między seriami) przy wiośle musiałem trochę zarzucać przy 2 ostatnich powt.

Przemyślałem trochę i jednak w najbliższym czasie nie będę bawił się w żadne splity, ani plany na masę, teraz non stop siła bo cienko z nią stoję a wiem już że kulturystycznym planem znacznie wolniej będę ją zdobywał.


http://www.youtube.com/watch?v=TH3LghdBWxc

Pioter1994
26-05-11, 17:46
TYDZ. 3, 25.05.2011, ŚRODA:

Przysiad:
- 51kg x5,
- 64kg x5,
- 77kg x5,
- 77kg x5.

Wyciskanie na skosie:
- 37kg x5,
- 45kg x5,
- 52kg x5,
- 59kg x5.

MC:
- 80kg x5,
- 97kg x5,
- 113kg x5,
- 129kg x5.

+ pompki na poręczach:
3s x max

Relacja:
Lekki trening, wszystko szło wręcz zbyt łatwo. Zrobiłem jeszcze pompki na poręczach bo polubiłem je i działają mi na triceps chociaż ciężko na początku było teraz trochę lepiej. Ostatnia seria w MC łatwiutko poszło (myślę że 8-10 powt. bym zrobił) więc siła na +. Przysiady jak powietrze.

Mam już filmik na konkurs tricepsa,ale strasznie wolno się na YT wrzuca a potem pewnie będzie z początku nie wyraźny, więc nie wiem czy dzisiaj wrzucę do relacji. Nie wiem jak to wyjdzie pewnie powiecie że kalkulatorem nagrywałem :D


http://www.youtube.com/watch?v=YK9NYuiaCgQ

Pioter1994
26-05-11, 18:21
Tutaj filmik konkursowy:


http://www.youtube.com/watch?v=LJWmIBrKQKo

Wiem że nie wyszło jakoś super, i że nie wyraźnie może być, ale telefonem nagrywałem, do tego sam...

rafio83
26-05-11, 18:53
GOOD JOB!!! Dajesz młody , dajesz...

Pioter1994
26-05-11, 21:06
Dzięki :)

Pioter1994
28-05-11, 12:38
TYDZ. 3, 27.05.2011, PIĄTEK:

Przysiad:
- 51kg x5,
- 64kg x5,
- 77kg x5,
- 90kg x5,
- 105kg x3,
- 77kg x8.

Wyciskanie:
- 31kg x5,
- 38kg x5,
- 46kg x5,
- 54kg x5
- 63kg x5,
- 46kg x8
+ dodatkowe serie:
- 67kg x5 (siła na plus)
- 77kg x1.

Wiosłowanie:
37kg x5,
46kg x5
55kg x5,
64kg x5,
75kg x3,
55kg x8.

Relacja.
Gardło mnie bolało od rana do tego 2 wf na których bez przerwy grałem w nogę. Jak wróciłem do domu to gardło mnie naparzało jeszcze bardziej, zjadłem i poszedłem spać. Wstałem i przestało mnie boleć. Trening zrobiony. Przy wiosłowaniu zrobiłem 75kg x5 bo się zapomniałem, ale zrobiłem jeszcze raz x3 i już tego x5 nie pisze. Przysiad ciężko szedł, może być problem później, bo teraz tydzień wyrównywania rekordów.

Dzisiaj czuję że jeszcze nie jestem w 100 procentach zdrowy.

Tutaj świetna piosenka, epicki podkład:


http://www.youtube.com/watch?v=avMkiQl4EIM

Pioter1994
31-05-11, 19:40
TYDZ. 4, WYRÓWNYWANIE REKORDÓW, 30.05.2011, PONIEDZIAŁEK:

Przysiad:
- 53kg x5,
- 66kg x5,
- 79kg x5,
z pasem:
- 92kg x5,
- 105kg x5 (bardzo ciężko ;/)

Wyciskanie:
- 32kg x5,
- 39kg x5,
- 47kg x5,
- 55kg x5,
- 63kg x5.

Wiosłowanie nachwyt:
- 38kg x5,
- 47kg x5,
- 56kg x5,
- 66kg x5,
paski:
- 75kg x5 (lekko).

Relacja:
Nie wiem czy to pogoda czy co, ale czasami brakuje power'a dzisiaj w dzień spałem i zamulony chodzę. Przysiady szły bardzo ciężko (może zbyt mocno skupiłem się na pierwszych seriach bez pasa), że aż zwątpiłem. Wyciskanie dość łatwo, a przy wiosłowaniu tylko ostatnie powt. sprawiło mi problem.

Obecnie planuje pod koniec wakacji wrzucić po kryjomu jakąś kreatynę tylko nie wiem czy znów dać jabłczan CM3 z Trec'a (efekty były) czy celować w jakieś mono? Tylko przy mono może mnie mocno podlać wodą ;/


http://www.youtube.com/watch?v=YHXKXO1SBeQ

Pioter1994
02-06-11, 19:10
TYDZ.4, WYRÓWNYWANIE REKORDÓW, 1.06.2011, ŚRODA:

Przysiad:
- 53kg x5,
- 66kg x5,
- 79kg x5,
- 79kg x5.

Wyciskanie skok:
- 38kg x5,
- 46kg x5,
- 53kg x5,
- 61kg x5 (leciutko)

MC:
- 83kg x5,
- 99kg x5,
- 116kg x5,
- 132kg x5 (hardcore).

Relacja:
Oblany potem... Na siłce miałem 19 stopni a zalany potem w chuy byłem zwłaszcza po MC. Przyzwyczajony jestem do 10 stopni :) Myślałem że ten plan będzie łatwiejszy, ale się myliłem, jest naprawdę hardcore'owy Nie wiem może za krótkie przerwy robię bo w końcu to plan siłowy.

Wczoraj jedzenie od powrotu do domu takie jak nazwa relacji. Tutaj mam tylko posiłek przed treningowy.
http://imageshack.us/photo/my-images/94/zdjcie0366n.jpg/

Byłem w sklepie i pytałem się o CM3. Cena tak jak w necie 78 zł, ale gość polecił mi jeszcze aminokwasy z Trec'a do tego. Zastanawiam się czy nie lepiej kupić mono, ale w ostatnim czasie zauważyłem że podlewa mnie bardziej na brzuchu, a redkucji nie mam w planie, ale jeszcze co do tych aminokwasów mam pytanie: Czy warto je dokupić do krety?

Dzisiaj zakwasy w górnych częściach pleców, od przytrzymywania ciężaru podczas MC (w górnej fazie).


http://www.youtube.com/watch?v=AJ0sW7KOFhU

Brothers Everywhere
Raise Your Hands Into The Air
We're Warriors
Warriors Of The World
Like Thunder From The Sky
Sworn To Fight And Die
We're Warriors
Warriors Of The World !!!

Pioter1994
04-06-11, 13:43
TYDZ.4, 3.06.2011, PIĄTEK:

Przysiad:
- 53kg x5,
- 66kg x5,
- 79kg x5,
- 92kg x5,
- 108kg x3 (ciężko),
- 79kg x8.

Wyciskanie:
- 77kg x1 (tak dla sprawdzenia :P)
- 32kg x5,
- 39kg x5,
- 47kg x5,
- 55kg x5,
- 65kg x3 (pomyłka zrobiłem 5 repsów poszło łatwo),
- 47kg x8.

Wiosłowanie nachwyt:
- 39kg x5,
- 47kg x5,
- 56kg x5,
- 66kg x5,
- 77kg x3 (zrobione w paskach, łatwo)
- 56kg x8.

Relacja:
Przy przysiadach z dużym ciężarem boję się trochę uginać nogi do końca bo mogę mieć problem ze wstaniem a asekuracji nie mam. Dość ciężko robiło się przysiady po 2 godz. grania w piłkę, bez przerwy na wf.

Szczerze mówiąc myślałem że ten plan będzie łatwiejszy, ale jest dosyć ciężki i nie wiem czy nie zrezygnuję prędzej z niego, bo ciężko jest z tymi przysiadami. Klatka na + łatwo idzie, wiosło też no i tylko te przysiady ciężko.

Dzisiaj dzień luzu, ale może powyciskam coś nie wiem.


http://www.youtube.com/watch?v=F6fW1wOWfUQ

Pioter1994
07-06-11, 19:54
TYDZ. 5, BICIE REKORDÓW, 6.06.2011, PONIEDZIAŁEK:

Przysiad:
- 54kg x5,
- 67kg x5,
z pasem:
- 81kg x5,
- 94kg x5,
- 108kg x5 (o dziwo dosyć lekko!)

Wyciskanie:
- 32kg x5,
- 40kg x5,
- 48kg x5,
- 57kg x5,
- 65kg x5 (lekko),

Wiosłowanie:
- 38kg x5,
- 48kg x5,
- 58kg x5,
- 67kg x5,
paski:
- 77kg x5 ( przy 5 powt. miałem problem z tech. więc zrobiłem 6).

+ skłony tułowia na ławce skośnej:
- przerwane z powodu bólu biodra.

Relacja:
Trening wyszedł bardzo dobrze. Zdziwiło mnie jak lekko poszły siady (prędzej użyłem pasa może dlatego). Ogólnie siła na +, ale nie wiem jak długo uda mi się utrzymać progresję. Przy skłonach bolało mnie biodro, ale to od długiego kopania piłki.

Po tym planie planuje trening niemieckich ciężarowców + FBW, a później cykl drugi raz na CM3. Już ładnie wszystko przemyślałem :)


http://www.youtube.com/watch?v=fMPj8c676po

Pioter1994
09-06-11, 18:00
TYDZ. 5, BICIE REKORDÓW, 8.05.2011, ŚRODA:

Przysiad:
- 54kg x5,
- 67kg x5,
- 81kg x5,
- 81kg x5,

Wyciskanie skos:
- 39kg x5,
- 47kg x5,
- 55kg x5,
- 63kg x5 (ciężko)

Martwy ciąg:
- 85kg x5,
- 101kg x5,
- 118kg x5,
- 135kg x5 (lekko).

+ pompki na poręczach:
3s x max,


Relacja:
Dobry trening. Ciężko wyciskało się na skosie, ponieważ mam stojaki za głową i przy odkładaniu robię jakby francuskie do czoła przez co męczą mi się tricepsy. Martwy poszedł gładko, oby tak dalej. Zobaczę jak będzie za tydzień na tym skosie.

Wczoraj jedzenie było dobre, dzisiaj sobie trochę zluzowałem i mam wyrzuty sumienia ;/.


http://www.youtube.com/watch?v=GusLypfx7OQ&feature=related

Pioter1994
11-06-11, 12:30
TYDZ.5, BICIE REKORDÓW, 10.06.2011, PIĄTEK:

Przysiad:
- 54kg x5,
- 67kgx5,
z pasem:
- 81kg x5,
- 94kg x5,
- 110kg x3 (ciężko, słaba technika ;/)
- 81kg x8.

Wyciskanie:
- 32kg x5,
- 40kg x5,
- 48kg x5,
- 57kg x5,
- 66kg x3 (poszło na 5 bez problemu),
- 48kg x8.
+ 70kg x4.

Wiosłowanie nachwyt:
- 38kg x5,
- 48kg x5,
- 58kg x5,
- 67kg x5,
- 79kg x3 (ciężko z techniką ;/),
- 58kg x8.

+ skłony tułowia na skosie:
x40 x40

Relacja:
Przysiady robi mi się bardzo ciężko. Pociągnę jeszcze ten tydzień, ale jak tak dalej będzie to przerzucam się na trening niemieckich ciężarowców, połączony ze splitem. Mogłem bardziej zaniżyć ciężar w tych siadach no chyba że wczoraj po prostu zły dzień był...

Dzisiaj jedzenie do dupy, wyrzuty sumienia mnie biorą bo słodyczy się najadłem, a do tego coraz bardziej mnie zalewa (tak mi się wydaje). Trzeba się zresetować i wziąść!



http://www.youtube.com/watch?v=8ilfrj1jg8A

Pioter1994
14-06-11, 18:06
TYDZ. 6, 13.06.2011, PONIEDZIAŁEK:

Przysiad:
- 55kg x5,
- 69kg x5,
z pasem:
- 83kg x5,
- 97kg x5,
- 110kg x5 (dosyć łatwo, o dziwo).

Wyciskanie:
- 33kg x5,
- 41kg x5,
- 50kg x5,
- 58kg x5,
- 66kg x5 (jak zwykle lekko)
+ 70kg x4,
+ 77kg 1.

Wiosłowanie:
- 39kg x5,
- 49kg 5,
- 59kg x5,
paski:
- 69kg x5,
- 79kg x5 (dużo oszukanych)
+ 58kg x10.

Dodatkowo biceps/ triceps:
- kilka ćwiczeń w 1-2 seriach.

Relacja:
Dobry trening. Fajne wyszło, konkretnego treningu na biceps nie robiłem od miesiąca i dzisiaj o dziwo są w nim zakwasy chociaż zrobiłem coś w stylu treningu Doriana (mało serii roboczych). To moje czwarte zakwasy w bicepsie w życiu :)

Nagrałem siady ze 110 kg bo cały czas wydawało mi się że robię je nie pełne, ale się myliłem są naprawdę pełne :) Wrzuciłbym na You Tube, ale nie chce mi się czekać znowu aż za upload' uje.

Od wakacji zaczynam start z poważną dietą i planuje cykl, ale jeszcze nie wiem czy gdzieś nie wyjadę. Teraz idę jeść ryż + jajka i rozpisywać TNC połączony ze splitem. Dzisiaj relaks...


http://www.youtube.com/watch?v=L5fRYrzET2o

You can't take it all back, take it back
You did it, you said it, now you will regret it
You can't take it all back, take it back
You did it, you said it, now you will regret it

Pioter1994
16-06-11, 14:37
TYDZ. 6, 17.06.2011, PIĄTEK:

Przysiad:
- 55kg x5,
- 69kg x5,
- 83kg x5,
- 97kg x5,
- 113kg x1 (pękły mi spodenki xD)
- 113kg x3 (łatwo poszło),
- 83kg x8.

Wyciskanie:
- 33kg x5,
- 41kg x5,
- 50kg x5,
- 58kg x5,
- 68kg x3 (łatwituko).
- 50kg x8.

Wiosłowanie:
- 39kg x5,
- 49kg x5,
- 59kg x5,
- 69kg x5,
- 81kg x3 (technika :| )
- 59kg x8.

Relacja:
To koniec tego planu. Przy serii z 97 kg zaczęły mi pekać spodenki (już na uda mi nie wchodziły jak zakładałem :D ). Zawsze wydawało mi się że przy ostatnich seriach nie schodzę na maksa więc myślałem że mi nie pękną... ale się myliłem. Dobrze że udało mi się odłożyć sztangę bo miałem z tym problem. Potem zrobiłem już na 3 powt. bez większego problemu.

Postanowiłem że kończę ten plan. Miałem już duże problemy z techniką przy wiosłowaniu, zauważyłem że sztanga zaczyna mnie przeważać... Teraz czas na trening niemieckich ciężarowców (trochę obrobiony przeze mnie). W niedzielę spróbuję zaliczyć 80 kg (szkoda że nie mogę zrobić tego w szkolę bo tam jest oryginalne obciążenie, cały czas wydaje mi się że w domu krążki więcej ważą...). Jeżeli mi się nie uda to do nowego planu będe liczył 79 kg.

RADA DO WSZYSTKICH, ĆWICZCIE W DRESACH!


http://www.youtube.com/watch?v=mI-pMhrMlKg

test kwa

TYDZ. 6, 15.06.2011, ŚRODA:

Przysiad:
- 55kg x5,
- 69kg x5,
- 83kg x5,
- 83kg x5.

Wyciskanie skos:
- 40kg x5,
- 48kg x5,
- 56kg x5,
- 64kg x5,

MC:
- 87kg x5,
- 104kg x5,
- 121kg x5,
- 139kg x5.

+ pompki na poręczach:
3s x max.

Relacja:
To jednak chyba ostatni tydzień z tym planem. Trening dobry. Wszystko gładko, tylko ostatnia seria skos dosyć ciężko. MC jak zwykle łatwo miałem ochotę pociągnąć na 8 reps ostatniej serii, ale bez szaleństw stwierdziłem.

Ostatnio bardzo dobrze wychodzi mi regeneracja i odżywianie (myślę że jest takie jakie powinno być). Chyba wszystko zmierza w dobrym kierunku, chociaż zalany jestem nieźle...

Tutaj taka tam fotka, waga już z 87kg, ale na czczo się nie ważyłem więc dokładnie nie powiem.

fallenursus
18-06-11, 22:49
a ujowo te polaczenie wyszlo, no ale sry:)

Pioter1994
18-06-11, 22:53
Jest OK po datach idzie się skumać. Dzięki bo już się bałem że to koniec relacji... :)

Pioter1994
19-06-11, 15:21
19.06.2011, SPRAWDZANIE MAKSA W WYCISKANIU LEŻĄC, NIEDZIELA:

Wyciskanie:
- 32kg x5,
- 53kg x5,
- 67kg x3,
- 77 kg x1,
- 80kg x1,
- 67kg x6.
- 60kg x8,
- 53kg x12.

REKORD W WYCISKANIU: 80kg

Zaraz podam nowy plan treningowy.

Pioter1994
19-06-11, 15:35
20.06.2011 - ???
TRENING NIEMIECKICH CIĘŻAROWCÓW + TRENING DZIELONY:

Poniedziałek:
Klatka + Nogi + Barki:

Klatka:
TNC: WL start od 73%, 10 s x 5 powt., przerwy 1 min.

Nogi:
- przysiady ze sztangą 4s,
- wykroki ze sztangą 4s,

Barki:
- unoszenie na boki 3s.

Środa:
Klatka + Plecy + Brzuch:

Klatka:
TNC: WL start od 78%, 10s x 4 powt., przerwy 1 min.

Plecy:
- drążek za kark 4s,
- wiosłowanie nachwyt 4s,

Brzuch:
- skłony skos 2 s.

Piątek:
Klatka + Biceps + Triceps + Łydki:

Klatka:
TNC: WL start od 83%, 10s x 3 powt., przerwy 1 min.

Biceps:
- unoszenie przedramion ze sztangą 3s,
- młotki 3s

Triceps:
- pompki na poręczach 4s,

Łydki:
- wznosy ze sztangą na kolanach 3s.

CEL: siła klatki !
OBECNY REKORD W WL: 80kg.

START OD JUTRA.

Pioter1994
21-06-11, 13:06
20.06.2011, PONIEDZIAŁEK:

Klatka:
WL (73%):
- 58kg x10s x5 powt.

Nogi:
Przysiady ze sztangą:
- 70kg x10,
- 80kg x10,
- 90kg x10,
- 100kg x8.

Wykroki ze sztangą (nowe ćwiczenie):
- 32kg x max,
- 42kg x max,
- 50kg x max,
- 50kg x max.

Barki:
Unoszenie na boki:
- 10kg x10
- 10kg x10,
- 10kg x10.

Relacja:
TRENING KOZAK !
Wcale nie było tak łatwo wyciskać, klatka była zmęczona po niedzielnym biciu rekordu i dodatkowymi seriami. Siłą nóg bo tym 5x5 poszła super, przedtem kończyłem 95 kg ledwo x 6 a teraz 100 kg x8 :)
Pierwszy raz spróbowałem wykroków ze sztangą w miejscu. Dzisiaj mam zakwasy na dupie, i ogólnie zmęczone nogi, ale zakwasy w udach mogą się jeszcze pojawić.
Bareczki ładnie technicznie poszły wolno opuszczałem, większego ciężaru nie mogę wziąść bo następne hantle 15kg..

Jutro zakończenie roku, od następnego dnia po zakończeniu postaram się pisać co jadłem.


http://www.youtube.com/watch?v=2HTfnY4h9pg

P A C K J A M !

Pioter1994
23-06-11, 21:25
22.6.2011, ŚRODA:

Klatka:
WL (78%):
62kg x10s x 4 powt.

Plecy:
Drążek za kark (nie warto patrzeć na ciężar bo wyciąg domowej roboty):
- 40kg x12,
- 50kg x10,
- 50kg x10,
- 50kg x10.

Wiosłowanie nachwyt:
- 50kg x10,
- 60kg x10,
z paskami (więcej na dole dlaczego)
- 60kg x10,
- 66kg x6.

Brzuch:
Skłony skos dolny:
x45,
x50.

Relacja:
Zyebałem. W przeddzień treningu poszedłem grać w piłkę, po godzinie rozgrzeweczki zagrałem z kumplem mecza 2vs4 wygraliśmy po ciężkiej walce 8:10 i kompletnie się wypompowałem.
W ten dzień treningu wstałem prędziutko (zakończenie roku) i byłem nie wyspany a w dzień ciężko mi zasnąć
Na wyciągu zmęczyłem przedramiona nie wiem dlaczego mi się meczą, może od drążka bo nie mam oryginalnego, potem czułem potężnie zmęczone nogi przy wiosłowaniu (po poniedziałkowym treningu nóg i wtorkowej piłce), plecy też miałem zmęczone i musiałem zaniżyć ciężary i kiepsko to wyszło.

Dzisiaj robiłem wstępne obliczenia diety, cóż stwierdzam że zalało mnie postaram się wrzucić jakieś fotki jak to wygląda z przodu ale mam coś z samowyzwalaczem bo jakby oddala fotki... ale to najwyżej z wyprostowanej ręce zrobię.

Mam pytanie. Czy możliwe że jeśli ważę 87 kg to zapotrzebowanie kcal wyszło mi tylko 2500 kcal?


http://www.youtube.com/watch?v=MpoB7yi1E2A

Pioter1994
28-06-11, 14:10
Nie pisałem w relacji bo myszka mi nie chodziła, ale się nie opierdalałem :P

24.06.2011, PIĄTEK:

Klatka:
WL(83%):
66kg x10s x3 powt.

Biceps:
Unoszenie przedramion ze sztangą:
- 32kg x10,
- 37kg x8,
- 42kg x5.
+ DROP SETY:
- 32kg x8,

Młotki:
- 15kg x15,
- 15kg x12,
- 15kg x10
+ DROP SETY:
- 10kg x8.

Triceps:
Pompki na poręczach:
4s x max.

Łydki:
Wznosy ze sztangą na kolanach:
3s x100kg x30 powt.

27.06.2011, PONIEDZIAŁEK:

Klatka:
WL (78%):
62kg x10s x5powt.

Nogi:
Przysiady ze sztangą:
- 75kg x10,
- 85kg x10,
- 95kg x8,
- 105kg x6,
+ DROP SETY:
- 77kg x8.

Wykroki ze sztangą:
- 45kg x max,
- 55kg x max,
- 55kg x max,
- 60kg x max.

Barki:
Switch na unoszenie łamanej, wąsko do klatki:
- 33kg x12,
- 38kg x8,
- 38kg x8.

Relacja:
Ostatnio mam lenia i kiepsko idzie. Zwłaszcza z jedzeniem ciężko, źle się odżywiam :L Dzisiaj po wczorajszych nogach mam straszne zakwasy, wczoraj obiecałem sobie że wyjdę z siłowni na czworaka hehe i prawie dotrzymałem obietnicy bo miałem problemy z chodzeniem po tych wykrokach :).

PS: Musze wymyślić coś z tymi hantlami bo potrzebuję do "młotków" 15 są już za lekkie a kolejne już za ciężki :|.


http://www.youtube.com/watch?v=5yHuuBZgif0

Pioter1994
30-06-11, 12:27
29.6.2011, ŚRODA:

Klatka:
WL (78%):
66kg x10s x 4 powt. - nie udane (od 8 serii).

Plecy:
Drążek za kark:
- 50kg x10,
- 50kg x10,
- 50kg x10,
- 50kg x10 (większy ciężar już nie wchodzi, będzie trzeba coś wymyślić).

Wiosłowanie nachwyt:
- 55kg x10
- 65kg x6,
- 60kg x10,
z paskami:
- 70kg x6
+ DROP SETY:
- 55kg x10.

Brzuch:
Skłony skos dolny:
x50,
x55.

Relacja:
Nie dałem rady zrobić tyle serii ile było zaplanowane, ale będę próbował do skutku. Mam jeszcze cały miesiąc pracy nad siłą klatki, równo z 1 sierpnia zaczynam swój pierwszy cykl. Może na następnym treningu się uda.

A tu świetna piosenka:

http://www.youtube.com/watch?v=B3J6CyeFUds

Pioter1994
05-07-11, 21:07
Niestety chyba przez najbliższy czas nie będę tutaj pisał. Jakoś brak motywacji do tego niedługo wyjeżdżam. Obiecuję że jeszcze tutaj wrócę, ale teraz trzeba się psychicznie pozbierać. Oczywiście trenuję dalej.

Pozdrawiam.

Pioter1994
04-08-11, 21:51
Czas odświeżyć ten shit bo już ciężko znaleźć tą relację :D

Cóż miałem 2 tygodnie przerwy (wyjazd) i trochę siły spadło np: przy przysiadach.

Nie opierdzielam się, obecnie od 1 sierpnia wystartowałem z planem 5 dniowym: 4:1:1:1 (4 treningi, 1 dzień przerwy, 1 trening, 1 dzień przerwy) dietą i suplami.

Dietka jest trzymana, trochę się z posiłkami spóźniam w sensie nie nadążam jeść i wychodzi mniej niż 3H między nimi, ale trzymana rygorystycznie i nawet mi się nie nudzi. Rozbiłem na 5 posiłków i jest all very good.

Humor dopisuję wysypiam się, więc regeneracja na +.

Co do supli to jadę na CM3 i aminkach.

Miałem wrzucić filmik z treningu pleców, ale moja ulubiona strona jaką jest You Tube chyba robi sobie ze mnie rzewnie jaja bo przestało przesyłać przy 100 procentach a filmik który miał rozmiar 260 mb wysyłał się 3 godz. Drugi raz nie próbowałem, ale spróbuję w sobotę z rana.

To by było na tyle podsumowania, pozdro koksy.

Pioter1994
24-08-11, 00:20
Będę wstawiał treningi od czasu do czasu, a co do filmiku z treningu pleców to nie miałem kiedy wrzucić...

23.08.2011, PLECY:

Plecy:
Ściąganie szeroko do klatki:
- 50kg x8 ,
- 50kg x8,
- 50kg x8,
- 55kg x8,
+ DROP SETY:
- 45kg x10,
- 35kg x12,

Wiosło nachwyt:
- 60kg x12,
- 65kg x8,
- 65kg x8,
- 70kg x6.
+ DROP SETY:
- 60kg x6,
- 50kg x10,

T-bar:
- 65kg x10,
- 70kg x8,
- 70kg x8
- 75kg x6
+ DROP SETY:
- 60kg x10,
- 50kg x10.

MC:
normalny chwyt, potem przechwyt:
- 90kg x8,
paski:
- 100kg x8,
- 110kg x6,
- 120kg x6.

HARDCORE!
:rockon:

Brzuch (trzeba ćwiczyć, żeby kafle na redukcji odkryć :P):
Brzuszki skos dolny:
- 3x35, krótkie przerwy, ręce za głową maks.
Unoszenie tułowia i nóg leżąc (na czas).
- 3s x max czas.


Relacja:
Trening Git, jednak brakowało trochę power'a na początku. Przy ściąganiu do klatki ciężko idzie, bo wyciąg domowej roboty, nie to co w szkole że wszystko na gumce idzie i można sobie większy ciężar założyć. Zacząłem przy brzuszkach ręce na kark kłaść, ale ledwo mogę, chyba muszę się bardziej rozciągać, chociaż robię to po każdym treningu praktycznie.

Dzisiaj niestety będą 4 posiłki bo jakoś z czasem się nie wyrobiłem, ale za to większe jakieś wyszły.

Muza na dziś:

http://www.youtube.com/watch?v=A2uKBQ2-554

:headbang:

Pioter1994
24-08-11, 23:32
24.08.2011, BARKI:

Barki:
Wyciskanie z przed głowy:
- 40kgx10,
- 45kg x8,
- 50kg x6,
- 50kg x5
+ DROP SETY:
- 36kg X8.

Unoszenie na boki:
- 10kg x12,
- 13kg x8,
- 10kg x10
- 10kg x10
+ DROP SETY:
- 7kg x10.

Podciąganie łamanej do klatki:
- 35kg x10,,
- 40kg x7,
- 40kg x6
+DROP SETY:
- 30kg X8

Relacja:
Trochę zaspany byłem i uciąłem drzemkę przed treningiem, do tego burza była piekielna...
Stwierdziłem że barki trzeba bardziej dowalić i zmieniłem zamiast 3 ćw. po 3 serie na 3 ćw. po 4s. i teraz tak będe robił. W planie było dzisiaj by kończyć do brody 45kg x6, ale zmiana dała o sobie znać i nie dałem rady.

Po treningu aminki i kreta (aminki tak jak radził ******** tylko trochę w mniejszej dawce 6 kaps. po treningu, czyli jakieś 12,5 gr).

Spieszyłem się do fryzjera i nie dokończyłem posiłku i mnie zamroczyło potem trochę, ale świeże powietrze pomogło, bo duszno była jak chuy.

Dieta: ON

THIS IS SPARTA!


http://www.youtube.com/watch?v=Tu0OD5WFnqE

Micek185
25-08-11, 00:16
barki masz dośc silne. kombinuj z treningami i zostaw tak jak uwazasz, ale ja bym proponował jeszcze raz zamieszac treningiem barków i wrzucić sere złożone z 14-20powt, jako praca domowa znajdź skład mięśniowy i stosunek włókien białych do czerownych w obręczy barkowej,zrozumiesz czemu miał by służyć taka zmiana ;)

Pioter1994
25-08-11, 13:35
Wiem o co chodzi, że barki są zbudowane bardziej z włókien szybkokurczliwych więc wolą większą liczbę powtórzeń.

Kiedyś robiłem tak że brałem ciężar którym robiłem 10 powt. w 3 seriach i stopniowo dochodziłem do 15 powt., i potem dodawałem złomu by znów robić te 10 i dojść do 15.

OK na następnym treningu spróbuję więcej powt. dowalić i zobaczę czy tak będzie lepiej.

Pioter1994
25-08-11, 22:27
25.08.2011, NOGI:

Nogi:
Przysiady ze sztangą:
- 70kg x12,
- 80kg x10,
- 90kg x10,
- 100kg x8.

Front squad (nowe ćw.):
- 40kg 12,
- 45kg x10,
- 50kg x8,
- 55kg x6,

Wykroki ze sztangą:
- 40kg x max,
- 45kg x max,
- 50kg x max,
- 50 kg x max.

MC na prostych:
- 60kg x10,
- 60kg x10.

Łydki:
Wznosy ze sztangą na kolanach:
- 100kg x25,
- 100kg x25,
- 100kg x25.

Relacja:
Wypiłem 2 napoje energetyczne i przed treningiem się trząść trochę zacząłem, staram się nie pić za często by nie przyzwyczaić się do kofy.
Trening wyszedł super, mam swój własny chwyt do front'ów, łapię inaczej niż wszyscy i wychodzi naprawdę dobrze, sztanga nie zjeżdża, barki nie bolą.
Po treningu, skurcze mnie łapią i ud napiąć nie mogę jak stoję :P
Dieta trzymana, ale znów poślizg z posiłkiem, tak o 22.00 planuję żjeść coś lekkiego, a potem 5 posiłek normalnie tak o 23.00.

Mam pytanie. Jakie przerwy robicie między seriami podczas siadów? Ja robiłem 1,5 minuty i chyba zwiększę do 2 bo zadyche mam czasami.


http://www.youtube.com/watch?v=waioMugNWpc&feature=fvsr

Micek185
25-08-11, 23:33
ja tylko na zmiane obciążenia i złapanie oddechu ogólnie około minuty max 1,5min. im krotsze przerwy tym efekty lepsze i więcej tłuszczu przy okazji stracisz.

Pioter1994
27-08-11, 21:17
Nikt inny nie robi przerw między siadami? :errf:

27.08.2011, Tric+Bic:

Triceps:
Francuskie do czoła leżąc (nachwyt):
- 22kg x12,
- 27kg x10,
- 32kg x3 (FAIL)
+ DROP SETY:
- 25kg x8,
- 20kg x12,

Francuskie do czoła leżąc (podchwyt):
- 20kg x12,
- 22kg x8,
- 22kg x10
+ DROP SETY:
- 17kg x12.

Odwrotne pompki:
- 10kg x15,
- 15kg x15,
- 20kg x15.

Odginanie sztangielki w oparciu o ławkę:
- 10kg x15.

Biceps:
Unoszenie przedramion ze sztangą prostą:
- 37kg x10,
- 37kg x10,
- 37kg x10,
- 42kg x5,
+ DROP SETY:
- 30kg x8,
- 25kg x10,

Młotki oburącz:
- 19kg x10,
- 19kg x8,
- 17kg x12,
+ DROP SETY:
- 15kg x8,
- 10 kg x12,

Modlitewnik, łamana:
- 30kg x9,
- 30kg x5,
- 30kg x5,
+ DROP SETY:
- 26kg x3,
- 18kg x10.

Relacja:
Trening dobry, ale pod koniec na modlitewniku padaka już była, pompa w niebosy, nie mogłem ręki zgiąć.

Jak widać triceps mam słaby, na początku w ogóle go nie miałem i ogólnie zostawał w tyle i tak już zostało, ale szukam złotego środka.

Wymiary z dzisiaj rana, bez pompy (po śniadaniu):
Waga: 89,7 kg
Wzrost: 173
Klatka: 111cm
Pas: 96,5cm
Bic: p:39cm l:37,5cm
Przedramię: p:31cm, lewe 30,5 cm
Udo: p:65cm l:66cm
Łydki: p: 42 l:41cm

Co ciekawe mam lewe udo większe od prawego LOL

Myślę że starczy tej masy :razz:

Za 2 tygodnię REDUKUJEMY!


http://www.youtube.com/watch?v=00pRnGoYtY0

Pioter1994
31-08-11, 22:17
Nie będe pisał wszystkich treningów, po krótce opiszę co robiłem w pon. i wt.

PONIEDZIAŁEK - KLATKA:
Trening mojej słabej klatki, ogólnie 16 serii. Dodałem nowe ćwiczenie - wyciskanie hantli na płasko, udało mi się 22kg hantle sklejić :D Zakwasy po klatce jak ta lala.

WTOREK- PLECY:
Tak jak robiłem w zeszłym tygodniu tylko że przy wyciągu najpierw zrobiłem do karku a potem do klatki po 2 serie. Potem przy wiośle, poleciałem progresją i DS, a następnie przy T=bar'e poszedłem regresją i dowaliłem DS. Na koniec 2 serie MC i padaka. Jeszcze brzuch dowaliłem 2s na skosie dolnym i trzymanie tłowia i nóg w powietrzu jak najdłużej 3s. W plecach zakwasów brak, ale za to w dolnych częściach brzucha tak.

I teraz już dzisiejsze barki:

31.08.2011, BARKI:

Barki:
Wycisk sztangi z przed gołwy siedząc:
- 40kg x12,
- 45kg x9,
- 50kg x6,
- 50kg x5
+ DS:
- 32kg x10.

Arnoldki (nowe ćwiczenia, fajnie parzyło):
- 15kg x10,
- 15kg x10,
- 15kg x10
+DS:
- 10kg x8

Unoszenie na boki:
- 10kg x14,
- 10kg x12,
- 10kg 10
+DS:
- 7kg x15.

Wylewanie wody w opadzie (jakoś nie wychodzi mi to ćwiczenie chyba ;/)
- 7kg x15,
- 7kg x15,
- 7kg x20.

Dobitka zaraz po poprzednim ćw: Unoszenie wąsko łamanej:
- 30kg x12.

Relacja:
Nie chciałem dzisiaj robić tego co tydzień. temu i zmieniłem trening na barki. Arnoldki fajnie weszły, nigdy tego nie robiłem na koniec zwiększyłem liczbę repsów, tak jak Micek pisał i też fajnie się ćwiczyło, ale przy ćwiczeniach takich jak wyciskanie z przed głowy czy unoszenie łamanej do klatki lepiej mi wchodzi mniej powt. i tu nic zmieniać nie będę.

Mam tylko taki problem że ciężko mi wyczuć tylnie aktony, dodałem dzisiaj ćw. w opadzie (i to dużym - prostopadle do ziemi było) i jakoś nie wyczułem tych tylnich aktonów.

Ostatnio po treningu pochłaniam ogromne ilości jedzenia i dalej głodny jestem, mam niesamowity apetyt, może dlatego że staram się zwiększyć ilość serii i ćw., czasami nawet na treningu jestem głodny. Przez to skróciłem czas odpoczynku pomiędzy posiłkiem przed treningowym a treningiem.

Jutro do szkoły a po szkole robię nogi, spróbuję zrobić więcej serii i powt. może.


http://www.youtube.com/watch?v=ml9DHJDk7r4

Micek185
01-09-11, 01:14
jesli naprawde cie tak ssie to znaczy ze wszystko jest ok, metabolzim wariuje ale za jakiś tydzien lub dwa powinno byc ok,a jesli jest uciążliwe to podbij tłuszcze przed reningiem możesz smiało doac np 5g oliwy zeby nie ssało mocno na treningu ale już po treningu nie dodawaj.

mozesz nagrac filmik jak robisz tylny akton barków? bo ciężko coś doradzić nie widząc techniki i ciężaru.

Pioter1994
01-09-11, 11:09
OK jak nie zapomnę to nagram.

Jeżeli chodzi o to ćwiczenie to mam problem by wyczuć ten tylni akton, bardziej środkowy czuję chyba.

Pioter1994
03-09-11, 20:12
W czwartek był trening nóg, ale zwaliłem go trochę bo za dużo power'a dałem na siadach i później siły nie miałem na resztę ćwiczeń. Przy siadach dałem mniejszy ciężar i postarałem się zrobić więcej powt., ale na pierwszej serii się wypomowałem, ogólnie brak chęci na nogi w ten dzień akurat był. Reszte ćwiczeń po 1 serii zrobiłem, i łydki dowaliłem. O dziwo lekkie zakwasy jednak są, więc coś tam poszło.

3.09.2011, TIRC+BIC:

Triceps:
Wyciskanie wąsko:
- 50kg x12,
- 55kg x8,
- 55kg x8.

Unoszenie hatnla oburącz za głową (nowe ćwiczenie):
- 24kg x10,
- 26kg x8,
- 26kg x6
+DROP SETY (ale bardziej dla nauki techniki):
- 15kg x20,

Wyciąg w dół nachwytem (uchwyt prowadzony jak najbliżej ciała):
- 30kg x15,
- 35kg x10,
- 35kg x10.

Biceps:
Unoszenie przedramion ze sztangą prostą:
- 40kg x8,
- 40kg x8,
- 40kg x8
+ 2 podrzucane i wolno opuszczane (wg. Yatesa),

Unoszenie naprzemiennie sztangielek z supinacją stojąc:
- 17kg x10,
- 17kg x10,
- 19kg x8
+ DROP SETY:
- 15kg X8.

Unoszenie przedramion ze sztangą na modlitewniku:
- 30kg x10,
- 30kg x10,
- 30kg x10.

Relacja:
Dużo ostatnio oglądałem filmików Doriana Yatesa i Brancha Warren'a i ściągnąłem ich metody do treningu, a drop sety praktycznie wywaliłem.

Do tricepsa dodałem ćw. unoszenie sztangielki oburącz za głową które właśnie od Yatesa wziąłem pokazywał jak się wykonuję, trochę przestudiowałem i fajnie wyszło.
Kumpel doradził mi bym przy wyciągu jak robię nachwytem uchwyt miał blisko ciała i chyba pierwszy raz tak triceps parzył, może wreszcie zakwasy w nim będą...

Jeżeli chodzi o biceps to przy unoszeniu przedramion ze sztangą na koniec zrobiłem to co Yates pokazywał w Blood and Guts. Jak już nie miałem sił to zarzucałem i jak najwolniej opuszczałem, naprawdę super sposób strasznie parzyło.

Zamiast młotków zrobiłem unoszenie hantli stojąc z supinacją, które podpatrzyłem jak Warren wykonywał i też fajnie weszło.

Na łapach była taka pompa, że zgiąć nie mogłem.

Z jedzeniem dzisiaj jak na razie super, tylko po treningu straszny apetyt, jadłem jakaś 1 godz. temu i znowu głodny się robię :P


http://www.youtube.com/watch?v=PGRvMdtBJgM

Pioter1994
05-09-11, 23:22
5.09.2011, KLATKA:

Klatka:
Wyciskanie sztangi na skosie:
- 50kg x10,
- 55kg x8,
- 60kg x6,
- 60kg x8 (tyle to na płaskiej ostatnio jechałem lol)

Wyciskanie hantli płasko:
- 22kg x12,
- 25kg x10,
- 25kg x7,
- 25kg x3 (padaka)
+ DROP SETY:
- 15kg X10

Wycisk sztangi płasko:
- 55kg x9,
- 50kg x9,
- 45kg x9,
- 40kg x10.

Rozpiętki na skosie:
- 17kg x8,
- 15kg x10,
- 15kg x15 (motywacja jest!)

Relacja:
Nie chciało mi się z siłki wychodzić, super się ćwiczyło. Zmieniłem trening prawie całkowicie, ściągnąłem dużo od Warren'a (1 i 2 ćwiczenia), ale dipsy wywaliłem, reszte według uznania. Nie miałem robić wycisku płasko, ale nie chciałem za szybko kończyć treningu.

Sztangielki mam maks 25kg z tych samych krążków po 2 stronach, ale będe musiał inne zakładać te większe ze sztang to może uda się coś skleić, ale nie wiem czy ciężar będzie równy z 2 stron.

Dzisiaj robiłem trochę krótsze i szybsze ruchy (ale wolniejsza faza negatywna) by triceps odizolować bo przy klacie jak prostowałem ręce na maksa to zawsze tric pierwszy siadał, a teraz nie.

Masę przedłużę o tydzień i wtedy wycinam od 19, bo kreta mi starczy do 13 bodajże, a wycinka by się zaczęła 11 a wole potencjał krety do budowy mięśnia wykorzystać a nie szokować redukcją.

Od 27 sek. :rockon:

http://www.youtube.com/watch?v=ttzbvvwJsf8

Pioter1994
08-09-11, 21:07
6.09.2011, PLECY:

Plecy:
Ściąganie wyciągu górnego szeroko do klatki:
- 45kg x12,
- 50kg x10,
- 50kg x8,
- 55kg x6,
+ DS:
- 45kg x12,
- 35kg x15.

Wiosłowanie sztangą w opadzie(nachwyt):
- 60kg x12,
- 65kg x10,
- 70kg x8,
- 70kg x8
+ DS:
- 56kg X10.

Unoszenie sztangielki do boku w oparciu o ławkę (nowe ćw.):
- 26kg x12,
- 28kg x10,
- 30kg x10.

Barbell deadlift (tak jak Yates robi, bez odkładania sztangi):
- 80kg x10,
- 100kg x8.

7.09.2011, Barki:

Barki:
Wyciskanie sztangi z przed głowy siedząc:
- 45kg x12,
- 50kg x8,
- 50kg x5,
+DS:
- 36kg x10.

Arnoldki:
- 15kg x12,
- 17kg x8,
- 17kg x8,
- 17kg x8
+DS:
- 10kg x10.

Unoszenie na boki:
- 10kg x15,
- 10kg x12,
- 10kg x15
+ DS:
- 7kg x15.

Unoszenie na boki w opadzie:
- 7kg x20,
- 7kg x20,
- 7kg x20,

Unoszenia sztangi do klatki (sztanga prosta):
- 30kg x12,
- 35kg x8,
- 35kg x8,
+ DS:
20kg x15.

Relacja:
Śpieszę się więc dzisiaj krótko, treningi super wychodzą chociaż mało czasu mam na wszystko. Zaraz idę robić nogi.

Mam filmiki z unoszenia na boki w opadzie, z frontów i unoszenia hantla za głową siedząc. Jak skleję to wszystko i będę miał czas to wrzucę na YT.


http://www.youtube.com/watch?v=V1DOcke51iM

Micek185
08-09-11, 23:27
moja krysztalowa kula mówi mi że niedługo będziesz się cofal zamiast iśc do przodu,podpowiada także że to prawdopodobnie przez DroppSety które wykonujesz w kazdym mozliwym ćwiczeniu na każym możliwym treningu, a Dorian przestrzegał by z umiarem brac się za tego typu techniki...

Pioter1994
09-09-11, 21:31
Dlaczego miałbym się cofać i skąd taki wniosek? Przecież np: Branch też je wykonuję, a ja robię je dlatego że można fajnie dowalić partię nawet bez partnera treningowego. Kiedyś może przesadzałem i dowalałem za dużo, ale teraz 1 seria po ćw. nie zaszkodzi chyba.

Ale może dobrze wróżysz bo redukcję będę robił to może zacznę się cofać, ale raczej jak bede harcorowo ćwiczył to dorzucę złomu tak jak kiedyś, oby :D

8.09.2011, NOGI:

Nogi:
Front squad:
- 40kg x10,
- 45kg x10,
- 50kg x10,
- 55kg x10,

Przysiady ze sztangą z tyłu:
- 50kg x10,
- 60kg x10,
- 70kg x10,
- 80kg x10,

Wykroki ze sztangą w miejscu:
- 40kg x max,
- 45kg x max,
- 50kg x max,
- 50kg x max,

MC na prostych nogach:
- 60kg x10,
- 60kg x10.

Łydki:
Wznosy ze sztangą na barkach:
- 50kg x max,
- 60kg x max,
- 70kg x max.

Relacja:
Fronty już chyba opanowałem, bo sztanga stabilnie leżała (w następnym tyg. dorzucę złomu) Co dziwne po frontach mnie dwójki zaczęły boleć i czułem je podczas przysiadu, chyba pierwszy raz :D
Trening ogólnie super, dzisiaj zakwasy jak ta lala, w dupie mam takie że siedzieć nie mogę :)

Dzisiaj padłem po tygodniu i 2 godz. spałem :D


http://www.youtube.com/watch?v=gOVd2GsYfoA

INSIDER
09-09-11, 22:24
Zapodaj jakimiś fotkami przed redukcja:errf:

Pioter1994
10-09-11, 00:40
Jak stwierdze że jest co pokazać to zarzucę.

Na początku wakacji założyłem kalednarium na kompie, najwyżej jak dojdę do wniosku że jakoś już wyglądam to zarzucę fotki ( mam też jakieś od początku chyba), ale do wymażonej formy jeszcze daleko. :errf:

Pioter1994
12-09-11, 23:43
12.09.2011r., TRIC+BIC:

Triceps:
Wycisk wąsko:
- 52kg x10,
- 57kg x8,
- 60kg x8.

Hantel oburącz za głowę:
- 26kg x8,
- 26kg x8,
- 26kg x10,

Odginanie hantla w oparciu o ławkę:
- 15kg x10,
- 15kg x10,
- 15kg x12.

Biceps:
Uginanie przedramion ze sztangą prostą:
- 38kg x10,
- 41kg x8,
- 43kg x8,
+ 2 zarzucane i wolno opuszczane.

Naprzemienne uginanie hantli stojąc z supinacją:
- 18kg x10,
- 20kg x8,
- 20kg x8.

Unoszenie przedramion ze sztangą łamaną na modlitewniku:
- 30kg x10,
- 32kg x8,
- 32kg x6.

12.09.2011, KLATKA

Klatka:
Wyciskanie sztangi płasko:
- 53kg x10,
- 57kg x10,
- 60kg x8,
- 62kg x8.

Wycisk sztangi na skosie:
- 52kg x10,
- 57kg x8,
- 57kg x8.

Wyciskanie hantli płasko:
- 22kg x10,
- 25kg x8,
- 25kg x8,
- 25kg x8.

Rozpiętki na skosie:
- 17kg x10,
- 17kg x10,
- 17kg x10.

Relacja:
Nie mam czasu pisać, więc na szybko. Coś klata chyba ruszyła bo bez problemu dołożyłem 2kg we wszystkich seriach ze sztangą na skosie i płasko, może znalazłem sposób, ale będę musiał to sprawdzić zanim napiszę.

Cykl na krecie przedłużam wstępnie z 6 tyg. na 9 może dłużej dam jak kasę uzbieram.


http://www.youtube.com/watch?v=C9mF4oJDBSw

Micek185
12-09-11, 23:57
6tygodni to stanowczo za mało,zbieraj ta kase 30zł to nie taka wielka suma i ciągnij cykl dalej to i ta klata pójdzie:)

Pioter1994
13-09-11, 00:11
Mam już 45 zł, dokupię jeszcze pudełko 180 caps. CM3. i potem postaram się uzbierać i jeszcze jak dam radę to te 180 znowu kupić. Teraz powinny być najlepsze efekty bo komórki są już dobrze naładowane kreatyną.

Mam fajny sposób na klatkę robię 2 treningi na zmianę, ale jeszcze przetestuję. Może wreszcie coś tam pójdzie....

Pioter1994
16-09-11, 17:42
Na razie treningi zawieszam, chory jestem. Może jutro łapy zrobię jak się będe dobrze czuł, kreatynę też zawieszam na tydzień.. Powiedzcie mi czy jest sens po tygodniu przerwy do niej wracać?

Przez ostatnie 2 dni dieta do dupy przez chorbę, praktycznie nic białka, same bułki i kisiel bez cukru... Morale do dupy (wyrzuty sumienia :|), ale mam ochotę się wyżyć jak wrócę...

Do końca tego tygodnia jadę jeszcze planem tym co jechałem, a od poniedziałku zmieniam rozkład partii na Branch'a Warrena. W pon. może zrobię trening a we wtorek mam pobranie krwi to odpuszczę i akurat środa wolne.

Micek185
16-09-11, 19:34
ładuj dalej ta kreatyne,lepsza regeneracj szybciej odzyskasz zdrowie,ogranic ztylko dawkę do 5g dziennie.

Pioter1994
16-09-11, 20:26
Czeka mnie jeszcze badanie na kreatynine dlatego odstawiłem krete, dzień po pobraniu krwi chce zacząć od nowa ładować 10 g dziennie, ale nie wiem czy znowu nie będe musiał czekac jakiś czas zanim zacznie działać przez ten tydzień przerwy... (pobranie we wtorek).

Pumbas
16-09-11, 22:30
Jakbyś nie mógł z rodzicami pogadać... jak im wytlumaczysz co to jest kreatyniną, po co ją bierzesz, jaki ma wpływ na zdrowie itd. to co za problem, jesteś prawie dorosły.

Pioter1994
16-09-11, 23:56
Jjak im wytlumaczysz co to jest kreatyniną, po co ją bierzesz

Ja nie biorę kreatyniny...


to co za problem, jesteś prawie dorosły.

No właśnie... a mój tata wie NIBY co to jest kreatyna, ale nie chce wogóle o tym słuchać...Mój wujek go kiedyś przegadał jak pierwszy raz brałem kreatyne i wtedy nie gadał mi nic a ja przy nim łykałem, ale teraz to se nie da przegadać.

Zresztą jak mam im tłumaczyć co to jest kreatyna jak nawet białka nie chcą bym brał !!! Pół roku ich męczyłem by na urodziny zamiast głupot kupili mi zwykłe białko, i w końcu tak wyszło że nic nie dostałem... a jak sam sobie kupie to zabiorą pewnie i finał :(

Wolę się kryć po kontach i brać wszystko w kapsach, niż słuchać ciągłych narzekać. Byle do 18, a potem zayebie cykl że klękajcie narody.

flutebox
17-09-11, 13:00
widzę, że ładnie krótko Cię trzymają i tak powinno być !!! a nie bezstresowe wychowanie jakie nam chce "Europa" narzucać.

Pioter1994
17-09-11, 16:52
Dobra przerywam jednak ten cykl na krecie, tą co kupiłem sprzedam. Zrobie przerwę i za jakiś czas dam mono ale przynajmniej 10 tyg.

Ten tydzień na starym planie, potem zmiana i może pod redukuje trochę, tak jak wolnicke robił czyli bez jakieś super określonej diety. Węgle przytne, treningi 5 x week, wf 3 w tyg. + bieganie wieczorami.

Na wadze - 2kg wczoraj było, ale może dlatego że odwodniony byłem po chorobie. Dzisiaj zrobie łapy i zobacze czy coś siła zleciała.

Micek185
17-09-11, 17:25
zamknij opakowanie szczelnie i nie sprzedawaj postaw w suchej szafce niech czeka sobie i le to raptem kilkanaście dni.

Pioter1994
18-09-11, 00:31
17.09.2011, Tric + Bic

Jedziemy po chorobie...

Triceps:
Wycisk wąsko:
- 54kg x10,
- 59kg x8,
- 63kg x4 (chciałem progres...),

Unoszenie hantla oburącz za głowę siedząc:
- 24kg x10,
- 28kg x9,
- 30kg x7,

Prostowanie ręki z hantlem w oparciu o ławkę:
- 15kg x15,
- 17kg x10,
- 17kg x10.

Biceps:
Uginanie przedramion ze sztangą prostą stojąc:
- 39kg x10,
- 41kg x8,
- 44kg x6 + 2 mocno zarzucane i wolno opuszczane,

Naprzemienne uginanie sztangielek z supinacją stojąc:
- 20kg x8,
- 20kg x8,
- 20kg x8,

Modlitewnik hantle:
- 15kg x12,
- 18kg x8,
- 15kg x12
i potem tak jak fallen kiedyś pisał pomagałem sobie drugą ręką i wolno opuszczałem.

Relacja:
Dobry trening udało mi się trochę ciężaru dowalić.
Po treningu aminki, bez kreatyny aż do wyników badań, potem nie wiem zastanowię się co dalej.

Od nowego tygodnia rozkład partii wg. Branch'a Warrena czyli:

PON: Plecy
WT: Klatka
ŚR: OFF
CZW: Bic + Tric
PT: Nogi
SOB: Barki
NDZ: OFF


http://www.youtube.com/watch?v=RtjUc5GXY3E

Pioter1994
21-09-11, 22:13
19.09.2011, PLECY:

Plecy:
Ściąganie szeroko do karku:
- 51kg x12,
- 60kg x10,
- 60kg x10,

Wiosło nachwyt:
- 62kg x12,
- 67kg x10,
- 72kg x8,
- 75kg x7.

Wiosło hantlem (dobitka po wiośle sztangą):
- 30kg x10,
- 35kg x8.

T- bar:
- 67kg x12,
- 72kg x10,
- 77kg x8,
- 80kg x6 - i to by było na tyle więcej nie wejdzie :neutral:

MC (na dobitkę):
- 90kg x10,
- 105kg 12.

20.09.2011, KLATKA, TRENING B:

Klatka:
Wyciskanie sztangi na skosie:
- 53kg x10,
- 58kg x8,
- 61kg x7,
- 61kg x6.

Wyciskanie hantli płasko:
- 25kg x10,
- 25kg x10,
- 25kg x9.

Wyciskanie sztangi płasko:
- 45kg x10,
- 50kg x8,
- 55kg x7,
- 55kg x5,

Rozpiętki na skosie:
- 15kg x12,
- 17kg x10,
- 17kg x10.


21.09.2011, OFF.

Relacja:
Znów mnie choroba bierze chyba, ale pewny nie jestem. Będę musiał chyba wit. C kupić.

Dalej sprawdzam 2 treningi na klatę na zmianę i na razie coś tam idzie, przedtem 60 kg na płasko brałem na serie tera na skosie niby to jadę, za tydz. trening klatki A.

O diecie nie ma co pisać.

Dzisiaj spać prędzej pójdę, żeby się wyspać to może jutro będzie lepiej i łeb nie będzie mnie tak napierdzielał.

Jutro łapy.


http://www.youtube.com/watch?v=lu09-mnAQRk

Pioter1994
24-09-11, 23:21
21.09.2011, TRIC + BIC:

Triceps:
Pompki na poręczach:
- x max.
- x max.
- x max.

Hantel oburącz za głowę:
- 26kg x12,
- 30kg x10,
- 30kg x8,

Prostowanie w oparciu o ławkę:
- 17kg x12,
- 17kg x12,
- 18kg x12.

Biceps:
Uginanie ze sztangą prostą stojąc:
- 40kg x10,
- 45kg x8 (już problemy z tech. pod koniec),
- 42kg x8 + powt. zarzucane i wolno opuszczane.

Hantle naprzemiennie stojąc z supinacją:
- 20kg x8,
- 20kg x10,
- 20kg x10.

Modlitewnik, sztanga łamana:
- 33kg x10,
- 35kg x8,
- 35kg x7.

22.09.2011, NOGI
Strasznie zaspany byłem, zrobiłem 2 serie siadów i stwierdziłem że nie ma sensu robić tren. skoro zasypiam na stojąco. Nie wiem może jakaś przed treningówkę będę musiał sobie sprawić.

O dziwo dzisiaj lekkie zakwasy w udach... Przedtem robiłem 16 serii i zakwasów nie miałem a tutaj 2 sety i są.

23.09.2011, BARKI:

Barki:
Wyciskanie z przed głowy siedząc:
- 42kg x12,
- 47kg x8,
- 50kg x7,
- 52kg x5.

Arnoldki:
- 17kg x10,
- 17kg x10,
- 17kg x10.

Unoszenie hantli na boki stojąc:
- 10kg x20,
- 10kg x15,
- 10kg x15.

"Wylewanie wody" w opadzie tułowia:
- 7kg x25,
- 7kg x25,
- 7kg x30 (ale parzyło, tylni akton palił!)

Relacja:
Trochę przemęczony jestem, jutro postaram się zregenerować. Jednak jak się ciągnie plan x5 week non stop to ciężko czasami wyrobić bo praktycznie na nic czasu się nie ma, tylko szkoła, jedzenie, trening i spanie.

Mam krete jeszcze 180 cap. co sądzicie jakbym w zimę zaczął brać 10g tylko po treningu?

A pro po przed treningówki, jaką byście polecili na początek gdybym chciał kupić? Coś co kopnie do treningu, ale dobrą na początek by w przyszłości coś mocniejszego było jeszcze, ktoś poleci coś?


http://www.youtube.com/watch?v=BwJyy1Ns1FY

Pioter1994
27-09-11, 20:40
26.09.2011, NOGi, PLECY

NOGI w szkole:
Przysiady ze sztangą:
30kg, 50kg, 60kg, 70kg / x max

Fronty:
30kg, 40kg, 50kg / x max,

Prostowanie siedząc na maszynie:
45kg, 50kg, 55kg / x max.

Taki trening wytrzymałościowy bardziej, pasa nie miałem to na większe obciążenie się nie rzucałem. Rozstępy na udach się zrobiły.

PLECY na domowej siłce:
Ściąganie szeroko do klatki:
- 50kg x12,
- 55kg x8,
- 55kg x8.

Ściąganie szeroko do karku:
- 55kg x12,
- 60kg x8,
- 60kg x8.

Wiosło nachwyt w opadzie tułowia:
- 65kg x12,
- 70kg x10,
- 75kg x8,
- 75kg x8.

Wiosło hantlem w oparciu o ławkę:
- 30kg x10,
- 35kg x8,
- 38kg x8.

Relacja:
Zakwasy w nogach jak chuy, dużo powt. działa jednak :D Dzisiaj robię klatę, ale nie wiem czy dam radę po po Paintaball'u jestem lekko mówiąc wypompowany, super gra, bolesna i wyczerpująca, ale adrenalina skaczę :)

Ideał, 100 % mój gust:
5293


http://www.youtube.com/watch?v=pQ6xS_qRDmo&feature=related

PucuLeg
27-09-11, 20:43
Troche plasko ale co tam, jak to mowia wybredny nie rucha ;p Wiesz moze jak sie nazywa ta pani?

Jokeer
27-09-11, 20:52
http://www.filmweb.pl/person/Megan+Fox-138899

Pioter1994
27-09-11, 21:00
Tak jak Jokeer wrzucił, Megan Fox.

PS: na tej stronce co to za ocena 7,2? Phi się nie znają :P

PucuLeg
27-09-11, 21:05
Wiedzialem ze znajoma twarz, ale ja to filmow nie ogladam za bardzo wiec trudno mi skojarzyc :D

Pioter1994
01-10-11, 23:50
27.09.2011, KLATKA: TRENING A:

Klatka:
Wycisk płasko:
- 50kg x10,
- 55kg x10,
- 62kg x8,
- 65kg x7 (niby coś tam ruszyło, ale dalej lipa)

Wycisk skos:
- 50kg x10,
- 55kg x8,
- 60kg x6.

Hantle płasko:
- 25kg x10,
- 25kg x10,
- 25kg x7.

Rozpiętki płasko:
-15kg x15,
- 18kg x10,
- 18kg x10.

29.09.2011, Tric +Bic:

Triceps:
Wycisk wąsko:
- 55kg x10,
- 60kg x8,
- 63kg x8 (więcej niż przy klacie wtf?)

Hantel oburącz za głowę siedząc:
- 28kg x12,
- 32kg x8,
- 32kg x7.

Prostowanie ramienia w oparciu o ławkę:
- 17kg x12,
- 19kg x10,
- 19kg x10.

Biceps:
Unoszenie przedramion ze sztangą prostą stojąc:
- 42kg x10,
- 44kg x8,
- 46kg x6 +2 neg.

Unoszenie hantli naprzemiennie z supinacją stojąc:
- 18kg x10,
- 20kg x10,
- 22kg x7 (ciężko, prawa ręka dawała rade, ale lewą musiałem zarzucać :errf:)

Modlitewnik hantel:
- 16kg x10,
- 18kg x4 +4 neg,
- 17kg x8.

30.09.2011, NOGI:

Miały być nogi, ale tak się złożyło że zaraz jak wróciłem ze szkoły to musiałem pomagać beton kłaść na podwórzu, zdążyłem zjeść tylko. Przez pierwsze 3 godziny ten beton przenosiłem, ale okazało się że za dużo wysypali i potem kułem go aż do 23 czyli jakieś 7H i tyle z treningu.

1.10.2011, BARKI:

Barki:
Wycisk siedząc z przed głowy:
- 43kg x12,
- 48kg x8,
- 51kg x7,
- 53kg x6.

Arnoldki siedząc:
- 17kg x10,
- 19kg x8,
- 19kg x8.

Unoszenie hantli na boki stojąc:
- 10kg x20,
- 10kg x18,
- 10kg x17.

Naprzemienne unoszenie hantli stojąc przed siebie:
- 15kg x8,
- 15kg x8,
- 15kg x10.

Relacja:
Lece cały czas do przodu, ale ciężko ogarnąć szkołę, treningi 5x w tyg., jedzenie itd. Nie wiem czy będę w stanie prowadzić dalej relację w najbliższym czasie.

Mam problem bo ostatnio ból w przedramieniu się pojawił, najbardziej przy bicepsie np: przy odkładaniu gryfu po uginaniu przedramion ze sztangą. Jak coś łapię i przesuwam, czy przerzucam to też czuję ten ból. Co to może być???

5304


http://www.youtube.com/watch?v=vh5d_GXo4ZU

mtm
02-10-11, 12:12
Masz soga za Megan Fox :happy:

Pioter1994
05-10-11, 22:54
3.10.2011, PLECY:

Plecy:
MC:
- 105kg x10,
- 120kg x8,
- 130kg x8 (light weight!)

Ściąganie drążka szeroko za kark:
- 55kg x10,
- 60kg x8,
- 65kg x6,

Wiosło nachwytem w opadzie:
- 60kg x10,
- 70kg x8,
- 70kg x8,
+ DS:
- 60kg x8,
- 40kg x15 (parzyło w lędźwiach po MC).

Wiosło hantlem w oparciu o ławkę:
- 32kg x10,
- 35kg x10.

4.10. 2011, KLATKA B:

Klatka:
Wyciskanie na skosie:
- 55kg x10,
- 60kg x8,
- 62kg x7,
- 63kg x6.

Hantle płasko:
- 25kg x10,
- 27kg x10,
- 29kg x8,
- 29kg x6.

Sztanga płasko:
- 55kg x10,
- 60kg x7,
- 60kg x5,
- 50kg x10.

Rozpiętki skos:
- 17kg x12,
- 17kg x12,
- 17kg x12.

Relacja:
Przy plecach wróciłem do MC, tak na spróbowanie skończyłem te 130kg x8, chciałem jeszcze 135 założyć i walić next seta, ale stwierdziłem że to bez sensu bo sił nie będe miał na resztę treningu. Przy wiośle zbiłem ciężar do 70kg x8, a poprzednio bez MC kończyłem 77kg x7. Na następnym treningu wywalę MC i dołożę kg do wiosła.

Klatka chyba ruszyło, ale cienko z siłą dalej, trzeba walczyć! Udało mi się hantle skleić większe z dużych krążków, dziwnie się robi jak z jednej strony masz duży talerz a z drugiej 3 mniejsze... ale spox da się przyzwyczaić.
Zakwasy po klacie i plecach są.

Dietę pozwolę sobie pozostawić bez komentarza - przez szkołę ( i niech mi ktoś napiszę że szkoła to nie jest wymówką, bo obliczyłem że spędzam w niej z dojazdem ponad 1/3 dnia).

Jutro łapy nie mogę się doczekać.

5314


http://www.youtube.com/watch?v=P_aeGs8xrlo

Pioter1994
08-10-11, 15:43
6.10.2011, Tric +Bic:

Triceps:
Wycisk wąsko:
- 57kg x10,
- 62kg x8,
- 65kg x6.

Hantel oburącz za głowę siedząc:
- 30kg x12,
- 32kg x8,
- 32kg x8.

Prostowanie rąk na wyciągu:
- 30kg x15,
- 35kg x12,
- 40kg x6
+ DS:
- 30kg x8.

Biceps:
Unoszenie przedramion ze sztangą prostą stojąc:
- 40kg x12,
- 45kg x7,
- 44kg x8.

Hantle oburącz młotkowo stojąc:
- 20kg x10,
- 22kg x8,
- 22kg x8.

Modlitewnik łamana
- 35kg x10,
- 37kg x7,
- 36kg x6.

7.10.2011, NOGI + ŁYDKI:

Nogi:
Przysiady ze sztangą na barkach:
- 70kg x10,
- 80kg x10,
- 90kg x10,
- 100kg x6 (poszło by na 8, ale bez asekuracji więc wolałem zachować siły by na luzie odłożyć ciężar na stojaki).

Front squad:
- 50kgx10,
- 55kg x10,
- 60kg x8.

MC na prostych nogach:
- 60kg x10,
- 70kg x8,
- 80kg x8.

Łydki:
Wznosy ze sztangą na kolanach siedząc:
- 90 x35,
- 100kg x30,
- 110kg x30.

Relacja:
Na bicu zaczynają wychodzić nowe rozstępy, przedtem tylko niżej były (między przedramieniem a bicem), a teraz na górze zaczynają wychodzić.
Na sztandze 1 hantle idzie już większy ciężar niż na sztangę kiedy zaczynałem ćwiczyć :shifty:

Co do nóg to ciężko się je robi w piątek jak już ma się wyjebane i myśli o weekendzie, ale ten trening naprawdę się udał. Po nim siedziałem trochę w jednej pozycji i jak szybko wstałem to mnie skurcz potężny wziął.Może to być od braku magnzeu czy jakiegoś innego pierwiastka?

Mam Zincast zwykły ( 1 tabletka - 5,5mg cynku), ile powinienem brać i kiedy?


http://www.youtube.com/watch?v=CcrepijjLpc

Pioter1994
29-10-11, 00:04
Żeby nie było że nie ćwicze jakiś wpis dam chociaż żeby jak kiedyś wróce wiedział na czym stałem.

Jechałem rozkładem partii tak jak miał Branch Warren, ale jakoś mi nie odpowiadały Nogi w piątek, dziwnie przeładowany ten plan, więc postanowiłem go zmienić. W ułożeniu nowego rozkładu partii pomógł mi Jaca za co dziękuje.

Jeżeli chodzi o dietę to zmieniłem troche filozofie myślenia i ograniczam węgle w stosunku do pory dnia np: przed treningiem zjem te 100 gram ryżu, ale już po ( z reguły godz. 22) zjem banana by uzupełnić energię po treningu i np: 50g ryżu reszta białko + 5-10 g oliwa z oliwek. O dziwo waga poszła lekko w dół a łapy i obwodu w górę co mnie cieszy, ale fat jest.

Suplementów nie mam żadnych oprócz Life EnerGGy z Trec'a które biorę w ilości 2 (max. 3 kap. jak już naprawdę jestem przymulony) 30 min. przed treningiem. Działa naprawdę dobrze.

Rodzicie dalej zabraniają mi supli, nawet na najprostsze białko muszę czekać do +18... :cry: Tata powiedizał mi że zaczynam mu przypominać "karka" lol

I bonus:
5373

Powiedzcie, warto czekać z redukcją do 18 jak bede mógł suple kupić i do tej pory bezpiecznie masować, czy zrobić prędzej z ryzykiem że mogą być spadki?

Pumbas
29-10-11, 00:32
Jakie spadki? ;o spadki to możesz mieć jak żyłujesz bf do jednocyfrowego bez supli.. Jak zejdziesz sobie do 14-15%bf to przy diecie nie stracisz żadnej masy tylko normalnie się podetniesz.. tylko wtedy ojciec będzie niepocieszony - bo jak odsłonisz kształty które są pod fatem, to chyba starszy palpitacji serca dostanie jak zobaczy syna-karka.

Pioter1994
29-10-11, 21:53
Czyli redukować?

Problem jest taki że nie mam teraz zupełnie kasy na diete bo wszystko w wakacje wydałem na kurczaki i etc. Moge zrobić tak jak wolnickee robił w czasie redukcji, czyli po prostu zmniejsze kaloryczność posiłków i nie będe się obżerał. Plus jest taki że mam teraz strasznie podkręcony metabolizm bo nawet godzine po posiłku jestem głodny co czasami wkurza bo ile można jeść.

Kreta
30-10-11, 01:44
Ano wkurza tez tam mam wpierdzielam jak dzik duze porcje a po 1-2h znow jestem glodny, tak to wkurwia ale wpierdalam dalej bo efekty takiego zarcia sa naprawde fajne wiec sie nie poddawaj i zryj ile wlezie jebaj redukcje narazie na to przyjdzie czas

luo
30-10-11, 10:10
Ja bym obstawał za redukcją

.rocky
30-10-11, 12:36
od kiedy to suple są warunkiem dobrej redukcji,sam stracilem 12kg smalcu na samym jedzeniu i aerobach,tylko tak bez ani grama bcaa moze minimalnie troche tego miesa tez uciec

Micek185
30-10-11, 15:56
Pioter albo rusz kapsko do roboty odłóż troche grosza i kupisz sobie jakies suple.starzy nie musza wiedziec skoro sa aż tak w tyle.

Pioter1994
19-11-11, 00:46
Szczerze mówiąc moja klatka zaczyna mnie już wkurzać...

Będę brał udział w zawodach wyciskania leżąc i chciałem sobie dzisiaj sprawdzić przed barkami ile wycisne. Liczyłem że pocisne coś koło 90kg bo dorzuciłem na serie jakieś 10kg od ostatniego rekordu który wynosił 80kg,a tu ździwnie i wycisnąłem znowu 80kg (85 spaliłem). Na ilość 53kg x22 czyli od początku tego roku dorzuciłem 19 powt. (któregoś tam stycznia kończyłem 50kg x3).

Nie rozumiem tego kompletnie... bo przez ostatni czas dużo złomu dorzuciłem na praktycznie wszystkie partie (NAWET na TRICEPS dużo dowaliłem co mnie zaskoczyło ostatnio) bez straty techniki, a wynik na 1 powt. dalej stoi w miejscu. Jakieś teorie dlaczego???
Normalnie już mnie chuj strzela i krew zalewa jak to widze, ile można sie katować, próbować różnych planów a siła na 1 reps idzie jakby chciała a nie mogła. Jak sie wkurwie do dowale klatke 5 razy w tyg. i będe katowałdo upadku bo ile można! :evil::evil::evil:

Sorry za wyrażenia, ale jestem lekko poddenerwowany...

PucuLeg
19-11-11, 10:19
Nie piardol... Diete masz, trening masz, moze zle do tego podszedles psychicznie? Nastawienie tez jest wazne. Jak sie nastawisz ze sie uda i ze jest zajebiscie to na bank sie uda, jak sie nastawisz do tego pesymistycznie no to niestety... Odsapnij tydzien, dwa i znowu sprobuj, tylko ze juz z pelna mobilizacja. A jak sie nie uda to trudno, efekty widzisz w lustrze, nie musza one byc widoczne w ciezarach. :) Cwicz tak zebys rosl, a jesli obchodzi Cie tylko wzrost sily to zmien trening i napierdalaj.
No pain, no gain.

Micek185
19-11-11, 11:55
daje sobie reke uciac ze jak zmienisz plan to pojdzie.

Wiki
19-11-11, 12:28
Ja Ci radzę zrobić sobie tydzień regeneracyjny, przerwa od diety i treningu, redukcje przełożyłbym dopiero na marzec/kwiecien/maj. Bo teraz trochę nie ma sensu w zimę się wycinać. Dorzuć jeszcze ze 2kg w miarę czystego mięśnia. Po przerwie nowy plan treningowy i dieta tak zbilansowana żeby Cię nie ulewało. Jak będzie trzeba to wrzuć interwały, albo aeroby po treningu. pzdr

Wiki
19-11-11, 12:37
p.s
to że nie dorzuciłeś żadnych kg na 1powt, a że jesteś w stanie podnieść więcej razy np. 50kg to wcale nie jest takie dziwne i nie zrozumiałe.
1x90 - to ćwiczenie siłowe - ćwiczysz siłę
30x50 - to ćwiczenie wytrzymałościowe - ćwiczysz wytrzmałość.

Czyli odpowiedź jest prosta, jakimś cudem zwiększyłeś wytrzymałośc mięśniową :), zamiast sily.
Po przerwie zacznij od mniejszej intensywnośći treningu i stopniowo zwiększaj, daj np. 3ćwiczenia po 4serie i to w zupełności wystarczy dla Ciebie, albo 4 ćwiczenia po 3 serie.
Wydłuż przerwę między seriami do 3-5min w ćwiczeniach bardziej siłowych, a dwa ostatnie ćwiczenia zrób mniejszym cięzarem po 10-12 powt i z krótszą przerwą.
Pokombinuj z tempem, przede wszystkim inne cwiczenia, inna kolejnosc.

Pioter1994
19-11-11, 14:16
PucuLeg z dietą jest problem bo rodzicie nie chcą słuchać o suplementach czyli białko tylko z żarcia a jak każdy wie jest to praktycznie nie możliwe żęby 100 procent białka potrzebnego do wzrostu z jedzenia wyciągnąc przy ograniczonym budżecie , a w szkole jem prawie jak więśżkość (chleb razowy +szynka z indyka, banan, jakiś baton), dopiero w domu jem porządnie...

Micek przez ostatni czas zmieniałem plan kilka razy. Jechałem planem Fallena przez dłuższy czas i efekt był, później zmieniłem na inną rozpiskę efekty średnie, a teraz jade planem który ułożył mi Jaca (rozkład partii). Pokombinowałem z trenigiem na klate, udało mi się hantle większe zrobić z dużych krążków, efekty są bo na serie WL 6powt +10kg a na 1 reps nic... Reszta partii idzie super równy progress, obwody rosną waga nieznacznie (prawie nic co mnie nawet cieszy bo oznacza że mnie nie podlewa). A rekord przy klacie stoi w miejscu...

Wiki ja teraz nie wycinam tylko tak zachowawczo masuje żęby się nie zalać bardziej tak jak pisałeś. Redukcja jak się zrobi ciepło, może przed 18 sie wyrobie jak w szkole nie będzie zapierdzielania takiego. A co do wytrzymałości mięśni to wychodzi na to żę tylko przy klacie.. zresztą nie wem jak to możliwe bo na treningu klatki robie 6-10 powt. maks. Ta teoria więc raczej odpada.

Nie wiem może coś źle robie:

http://www.youtube.com/watch?v=zMTQAjdP3Rc

Micek185
19-11-11, 14:54
strasznie szybko udalo Ci się ściągnąc tą sztange.

masz może możliwość zeby ktoś z Toba chodził na siłownię? lub chociaz na trening klatki? jesli tak to wykombinujemy coś. spójrz do relacji Puculeg-a , zmniejszyliśmy objętość treningu odjąłem mu większośc ćwiczen, posłuchal się co do diety i mimo mniejszej ilosci cwiczeń ciągle idzie do przodu.
Tylko musisz sobie ustalić twoj cel czy chcesz budować siłe czy mase, bo to dwa całkowicie inne treningi.

Pioter1994
19-11-11, 15:08
Potem właśnie jak nie udało mi się wycisnąć to tate namówiłem to mi pomógł ściągnąć, ale nie dałem rady wycisnąć.

Może uda mi się go namówić żeby tylko przy klacie mi pomagał hmmm.

Micek185
19-11-11, 15:57
To co walimy klatunie? ;>

Kreta
19-11-11, 18:05
Moze zmniejsz ilosc powtorzen a troche wiecej siuwaksu na sztange laduj a pod koniec rob max ciezarem 1/2 reps az do momentu gdy cie przygniecie

Pioter1994
23-11-11, 20:37
Tata będzie mi pomagał z klatką w każdy poniedziałek kiedy będzie mógł. W ten zrobiłem pierwszy trening z sp. i wypadło super. Mam straszne zakwasy - jestem pewien że klatka ruszy.

Wiem żę dla większośći nie jest to żaden wynik, ale wczoraj na modlitewniku kończyłem serie hantlem 22kg x6 reps, bym w ogóle o tym nie pisał gdyby nie to że na początku tego roku też ćwczyłem takim ciężarem na modlitewniku ale... sztangą łamaną :)

Ostatnio mnie bark tłucze bo jak robiłem skos na klate (wtedy już sam) to nie dałem rady odłożyć na stojaki i mi sztanga do szyji zjechałą, coś w barku strzeliło, ale coraz mniej boli więc jest GiT.

Pioter1994
27-11-11, 01:26
Insider mówi że wszyscy się opierdalają, ale tak naprawdę to wszyscy robią formę po cichu :razz:

Jakieś pół roku temu wstawiałem filmik z wiosła, wtedy machałem regresją jakimiś 50kg, teraz trochę dorzuciłem i szczerze to nawet polubiłem bardziej to ćwiczenie niż MC (na które już mi się obciążenie kończy powoli dlatego nie robię od jakiegoś czasu :P).

Sory za burdel z tyłu...


http://www.youtube.com/watch?v=nvCgKiN6pzE

PS: Pas mam za ciasny ostatnio mi się rozpiął przy frontach i 90 kg musiałem odłożyc, dobrze że się udało bez huku ufff. Do tego uciska mnie na przeponę i trochę przeszkadza w oddychaniu, będę musiał napisać list do Gwiazdora żeby mi sprawił większy... xD lol

Wiki
27-11-11, 10:27
łokcie prowadź bardziej przy ciele przy wiośle, niech się nie rozchodzą.
pzdr

Pioter1994
28-11-11, 23:52
OK, dzięki Wiki :)

Dzisiaj były te eliminacje w wyciskaniu płasko. Byłem tylko ja z 2 klas, inny kolo w ogóle nie przyszedł. Był jeszcze 2 kolesi i akurat z 2 klasy (obstawiałem ż z 3 i 4 przynajmniej) więc 1 się też zapisał. Jak zobaczyłem ile ten gość co się zapisał ma odżywek w torbie to szczęnka mi opadła, spytałem się co brał to lista była dłuuuuuga a obciążenie którym ćwiczył było lekko mówiąc zabawne.

Trochę triceps pomęczyłem hantelkiem za łeb, ale w szkole lipa bo obciążenie na hantel nie chce wejść więc za głowę skromnie 39kg kończyłem na jakieś tam 10 czy więcej powt. jeszcze kilka ćwiczeń zrobiłem małym złomem, potem mnie naszła ochota to se 80 założyłem na płasko. Poszło bez jakiś większych problemów, nawet ze zmęczonym tricem,ale 85 już bym nie wycisnął pewnie bo było czuć go trochę. Jednak te treningi z SP przynoszą rezultaty.

Wf-istka powiedziałą że wygądam poważnie jak na 2 klase lol, akurat jak weszła łapki napompwałem trochę bo chciałem wyciskać i pytała się ile wyciskam, to jak powiedziałem że pewnie 85kg pójdzie to się zdziwiła lekko, tak samo jak ten inny koleś który obstawiał 100-110kg. Jak zwykle ;/

W domu zrobiłem właściwy trening klatki z SP, pompa ogromna, świetny trening, coś mi mówi że klatka rusza, zresztą czuję to :)

Jutro właściwy trening tricepsa i bajcepsa.

Ide czytać a raczej słuchać streszczenie szczegółowe Pana Tadeusza...
Pozdro

Micek185
29-11-11, 00:20
kiedys pisałeś że Ci się pompują przedramiona przy wiosle,tutaj masz powód.
wyprostuj się najpierw sztanga nie ma dotykac klatki tylko okolic pępka,prowadź ją na linii ud najlepiej troche nad nimi, ręce trzymaj wąsko przy tułowiu, i nie staraj się tylko przyciagnąć sztangi to siebie a bardziej skup się na pracy łopatek bo to one tu odgrywają główną rolę staraj się aby własnie łopaki zbliżały i oddalały sie od siebie, będziesz musiał złożyc mniejszy ciężar do tego ale po jednej prawidłowej serii będziesz czuł większą pompe niż po 4 roboczych.

Pioter1994
29-11-11, 00:29
Nie pisałem że mi się przedramiona pompują tylko że mam uchwyt słaby ;/ A sztangą dotykam włąsnie okolic pępka (dokładnie pępka...). Co do rąk to racja muszę mieć je blisko tuowia i łoptki postaram się bardziej ściągać.

Pioter1994
01-12-11, 23:18
Wtorek, 29.11. 2011, Trico + Bico:

Szybka rozpiska:
Trico:
Hantel za łeb oburącz 3 serie

http://www.youtube.com/watch?v=l64sD5C646c&feature=related
Ostatnia 43kg x7.

Potem prostowanie w oparciu o ławkę 4 serie, koniec 32kg x8.

Bico:
Hantle z supinacją stojąc 3 serie, ostatnia 24kg x6.

Modlitewnik 3 seire, łamana 2 ostatnie serie 40kg.

Modlitewnik, hantle 3 serie 20kg x8 + DS 15kg.

Zaraz pyty wkleje.

Pioter1994
01-12-11, 23:24
30.11.2011, Nogi + Przedramiona:

A dobra bez ciężaru będę pisał.

Nogi:
Front squad, ostatnia 4 serie:

http://www.youtube.com/watch?v=nNWqfbaeMSQ&feature=mfu_in_order&list=UL

Przysiady ze sztanga na barkach 4 serie:

http://www.youtube.com/watch?v=G4-X9kGWVbE&feature=mfu_in_order&list=UL

Wykroki ze sztangą na barkach 3 s.

MC na prostych 3 serie.

Przedramiona:
Unoszenie nadgarstków z hantlem w poprzek ławki + zawijanie 3s + 1 ds.

Unoszenie sztangi nachwyt 2 serie, 2 do upadku.

Mam szybszego neta trochę i szybciej uploaduje na YT więc mam możliwość wrzucania filmików z treningu.

PucuLeg
01-12-11, 23:32
Cisnij, niedlugo Ci sztangi na krazki zabraknie ;) Jak dla mnie to troche Ci dupa ucieka przy frontach, ja robie troche inaczej, oraz inny chwyt przypadl mi do gustu.

Pioter1994
01-12-11, 23:36
To była ostatnia seria więc wiesz. Pierwsze 3 serie były z dobrą techniką a ta była już bardziej tak siłowo żeby barki przyzwyczaić do większego złomu :)

Pioter1994
03-12-11, 17:11
2.12.2011, Barki

Trening barków zacząłem dzielić na siłowy i wytrzymałościowy:

Wycisk sztangi siedząc 4 serie 14-6 powt
Tu 3 seria:

http://www.youtube.com/watch?v=ls3UNNuTvkc


Wycisk hantli siedząc 19-11powt.
1 seria:

http://www.youtube.com/watch?v=1Ree6l7LJa8

Unoszenie hantli na boki stojąc stały ciężar 10kg: 24-17powt.
1 seria:

http://www.youtube.com/watch?v=6plPb6q1sMg

Unoszenie hantli leżąc na brzuchu na ławce skośnej na tylni akton: 3 serie 15 - 12powt.
(podpatrzyłem od Molderdista)

Pioter1994
11-12-11, 01:51
Plecy, 10.12.2011

Ściąganie drążka wyciągu do karku szeroko: 4 serie 12-8 powt

Wiosło hantlem w oparciu o ławkę: 3 serie 10-8 powt.

Wiosło podchwytem w opadzie tułowia [NOWE ĆWICZENIE]: 5 serii 10-3 powt. +2 serie drop setów

Tutaj seria rozgrzewkowa i od razu powiedzcie czy dobrą technikę mam:


http://www.youtube.com/watch?v=r-3NUDDzN2U

MC 4 serie 10-1 powt.

Tutaj 3 seria (raczej niby seria bo miało pójść na więcej powt.)


http://www.youtube.com/watch?v=HcFPsGttX74

Zobaczcie jakie wolne negatywy robie w martwym. Była 22.40 i nie mogłem robić hałasu przy odkładaniu...

PS: Fallen tym wiosłuje LOL

Szrugsy: 3 serie 30 powt. + 1 drop set hantlami.


Przy wiosłowanie hantlem, nie mogę utrzymać hantla poziomo i mi się przechyla, tak jakby 1 część dłoni była słabsza, nie wiem czemu, pewnie uchwyt mam słąby ;/

Przy wiośle podchwytem mam problem bo mi się sztanga wyślizguję z palców przy większym ciężarze. O dziwo lepiej mi się bez pasków robi niż z.

Martwy ciąg robiłem pierwszy raz od 2 miesięcy i myślałem że trochę lepiej pójdzie, ale cóż...może dlatego że MC robię ostatni i plecy padaka już są, ale za to fajna dobitka :)

5521


http://www.youtube.com/watch?v=F80_Q1jjD2U

Like a falcon flying in the storm!

Pumbas
11-12-11, 02:12
Moim zdaniem:
Przy wiośle łokcie prowadź przy ciele prawie, też chwyt węższy byłby lepszy.
Przy mc zostaje Ci góra przez co robisz lekkiego kota + nie mam pojęcia po co przeprosty takie walisz.

Pioter1994
11-12-11, 02:18
Ok, będe wężej wiosłował.

Kota mogę robić lekkiego, zwłasza jak mam duże obciążenie. Spowodowane jest to tym że mam małe krążki - nawjększe (tzn. najszersze) mają 12,5kg więc mam sztangą nisko przy ziemi.

A przeprosty robie bo wyczytałem kiedyś że powinno się tak akcentować ruch, nie wiedziałem że źle robię, ale teraz już wiem że to błąd.

Micek185
11-12-11, 13:36
filmów nie oglądałem bo cos mi nie tyra, coś z przeglądarka pewnie nie tak.
na zdjęciu byk jak sie patrzy wiem że masujesz więc ten pas 180cm Ci odpuszczamy:) ale robisz dobra robotę dirty mass a na lato jak zrobisz wycisnke Pioter to czuję że będzie całkiem przyzwoicie, lec tak dalej!

INSIDER
11-12-11, 15:50
O kurwa masa'krator! Jak ty to wytniesz to dziewychu nie dadza ci spokoju:lol:
Dobra robota!

Przy filmiku dobrze nie widać czy masz łokcie blisko tłowia , ale jak masz blisko to ładnie , ja raczej probuje bardziej sie pochylic jezeli jest taka mozliwosc :) i bardziej rozciagnac te plecy , lopatkami jak najnizej ciagne

Pioter1994
11-12-11, 17:44
Dzięki, ale żeby to jakoś wyglądało to jeszcze duuuużooo pracy :)

Insider co do wiosła to na filmiku robiłem takim średnim uchwytem, ale zacznę wąsko i zobaczę jak jest. A szeroko to raczej nie zrobiłbym bo by mnie nadgarstki bolały, co do łopatek to na maksa w tył i napinam.

Od nowego roku mam zamiar polecić planem 4 dniowym, ale to jeszcze zobacze.

Aha i jeszcze mam dobrą wiadomość, zniknęło mi to zapalenie mięśni przedramion, mogę już sztangą bica robić nic nie boli przy odkładaniu :)

Pioter1994
13-12-11, 00:35
12.12.2011, Partencja słabencja (klatka):

WL: 6 serii 10-1 powt.

Hantle skos: 3 serii 11-6 powt.

Sztanga skos: 3 serie 10 -5 powt.

Rozpiętki płasko 3 serie 10 -8 powt.


http://www.youtube.com/watch?v=_MGhWWQOx_s

Po klatce:
5524

Noż kurwa chyba ogolić się muszę...

Ciekawe ile na łapie jest, ale ostatnio strzeliłem focha i od 1,5 miesiąca ani razu miarki w łapie nie miałem. Na koniec roku się pomierzę i z rana z warze.

Waga spada dzisiaj po południu 88,7 było a jakiś czas temu 91kg prawie. Wcale mnie to nie martwi że waga leci w dół, ważne że siła idzie do przodu coraz więcej na te serie dokładam, a i obwody pewnie też idą w górę.

Jutro łapska i wreszcie sztanga prosta po kontuzji :)


http://www.youtube.com/watch?v=Ap0cXoKZHnw

You can rest when you are dead !

.rocky
13-12-11, 16:16
to bardziej zapatrujesz sie w siłe czy w sylwettke?

Pioter1994
13-12-11, 20:55
Na sylwetce, ale złomu na sztangę też lubię sobie załadować.

Zauważyłem że większy się robię jak więcej podnoszę. Teraz już się nie bawię w 8-12 reps z na maksa dobrą techniką, tylko dowalam ostro i ostatnie serie np: oszukane robię.

Pumbas
13-12-11, 21:01
Czyli niezawodna szkoła z animalpaka, a nie jakieś zabawy.

Pioter1994
15-12-11, 01:04
13.12.2011, Witki:

Triceps:

Hantel za łeb oburącz: 4 serie 14-5powt.

Prostowanie łap na wyciągu nachwyt: 4 serie 20-6 powt.

Biceps:

Unoszenie przedramion ze sztangą prostą stojąc (po przerwie): 4 serie 12-7 powt.
W ostatniej serii ostatnie powt. zarzucane.

Modlitewnik hantlem: 4 serie po: 10powt, 8powt., 4 powt.+4 z pomocą, 3 powt. +3 z pomocą.


http://www.youtube.com/watch?v=NAxbZ4Ly3qc&feature=youtu.be


Miałem mało czasu, bo późno trening zacząłem, więc po 2 ćw. i 4 serie na bica i trica. Dobry trening, fajnie jest wrócić to ciężkiej prostej sztangi na biceps.

Złą wiadomość jest taka że już jestem lekko przemęczony planem 5 dniowym, ale mam super plan 4 dniowy w głowie, może zacznę go prędzej niż po nowym roku. Dzisiaj niestety nogi odpuściłem (mam doła na maksa bo opuściłem tylko 4 treningi w życiu i to przez rzeczy na które nie miałem wpływu...). Za tydzień dojebie je tak że będę się czołgał, I PROMISE.


http://www.youtube.com/watch?v=ZVokULXOFxk



In every art some times are hard, but our strenght won't fail.
'Cause Metal is the greatest art, so Metal will prevail!

Pioter1994
15-12-11, 21:57
No i jednak treningu nie zrobiłem nie dlatego że mi się nie chciało, tylko choroba mnie zaczynała brać. Dzisiaj jestem rozłożony i robię przerwe od treningów, do odwołania. Katar mam, łeb mnie tłucze nie miłosiernie, do tego jak oddycham nosem to mnie parzy strasznie...

Pioter1994
16-12-11, 19:50
Pon: Klatka + Biceps
Wt: Nogi
Śr: Off
Czw: Barki+Triceps
Pt: Plecy
Sob: Off
Ndz: Off

Jak myślicie dobre połączenie na plan 4 dniowy?

DTX
16-12-11, 19:55
Jest git :)

luo
16-12-11, 21:05
Dobry plan, sam tak teraz trenuję

Micek185
16-12-11, 21:54
Pon: Klatka + Biceps
Wt: Nogi
Śr: Off
Czw: Barki+Triceps
Pt: Plecy
Sob: Off
Ndz: Off

Jak myślicie dobre połączenie na plan 4 dniowy?

także mam te połączenie, z tym że jak to u mnie nogi na pierwszym miejscu w poniedziałek.

Pioter1994
16-12-11, 23:59
OK dzięki wszystkim. Od poniedziałku, jeżeli wyzdrowieje to startuję z tym planem.

Kreta
17-12-11, 18:26
Ile masz w bicu? Za duzo ciezaru dojebales na tym filmiku na bicek bo ruch byl nie pelny a wrecz do polowy robiles..

Pioter1994
17-12-11, 20:00
Nie mam pojęcia ile mam bo dawno nie mierzyłem, ale pewnie coś koło 40 cm.

A co do pełnego zakresu ruchu - staram się robić do poziomu z podłogą. Kiedyś jak robiłem łamaną to za nisko opuściłem (do prostych łokci) i nie dałem rady powt. zrobić. Musiałem coś nadwyrężyć bo mnie łokcie napierniczały przez cały tydzień. Teraz robię tylko do poziomu z podłogą nie do prostych łap.

flutebox
19-12-11, 00:02
Na modlitewniku wykonujesz 1/3 ruchu, ćwiczenie wykonane b. chujowo

Pioter1994
20-12-11, 20:46
Wczoraj bica po klatce robiłem i jakoś dziwnie, trening śpieszyłem się i krótkie przerwy między ćwiczeniami dawałem żeby trening zbyt długi nie wyszedł.

Biceps sztangą zrobiłem na modlitewniku zmniejszyłem ciężar do jakiś tam 37-39kg i pełne ruchy robiłem, dzisiaj w witkach zakwasy ale nie wiem czy od modlitewnika czy bardziej od hantli stojąc.

Kolega namawia mnie bym założył dziennik na ka.ef.de. on też tam załozył jakiś czas temu, widziałem że Pumbas też tam dziennik prowadzi chyba od nowego roku tam założe bo forum zaczyna się rozpadać :(

Pioter1994
28-12-11, 23:08
Taki krótki filmik zrobiłem, miałem na telefonie nagrane różne serie z różnych ćwiczeń to skleiłem.


http://www.youtube.com/watch?v=b66SKkitXfE

Do końca roku zostały 2 treningi... :P

Pioter1994
29-12-11, 01:59
Aaa właśnie, nie pisałem o tym, ale rodzice chyba zaakceptowali to że ćwiczę i dostałem od nich białko na święta, będe brał wedle braków oczywiście.

Nie wiem czy widać jakaś różnice, ale waga -2 kg myślę że z rana na czczo coś koło 87 będzie bo tera wieczorem 88,7kg, na ostatniej fotce około 90,7 wieczorem.

5598

Niby nie robię redukcji, ale waga spada bo zmniejszyłem ilość węgli jaką spożywam.

fallenursus
29-12-11, 02:12
grzejesz!!!!
http://forum.animalpak.pl/images/smiles/4.gif

Pumbas
23-01-12, 23:26
Ćwiczę bez supli może tu jest pies pogrzebany że naturalnie próbuję?
pioter co Ty gadasz :lol: nie wal konia na kfd tylko nakurwiaj duże ciężary na płaskiej :p

Pioter1994
24-01-12, 00:37
Nie wiem, ale ostatnio widzę tylko gości którzy wyciskają więcej ode mnie i wszyscy jadą na suplach hmmm

Niedługo w relacji będzie reaktywacja, nowy trening - power/ rep range/shock. Cel to między innymi 100kg na klatkę, start myśle od 30.01.

Napiszę tylko że zacząłem ostatnio serie łączone robić, i naprawdę czuję że działa. Wkurzało mnie już to że np: na sztandze prostej jak zakładałem duży ciężar to mnie przedramiona bolały, a teraz mniej ciężaru i jak najbardziej technicznie i efekt jest. Sram po gaciach nawet z hantlami 10 kg :)

Co do kfd to tam jest lipa na maksa, dział dla początkujących to jakaś wolna amerykanka, trenują jakimiś dziwnymi treningami i nikt tego nie koryguje. Do tego jacyś 15 latkowie z niesamowitą wiedzą doradzają, mi nawet jeden powiedział że mój plan jest "mocno przeładowany i mam sobie 2 tyg. off'u zrobić" LOL

Pioter1994
29-01-12, 13:00
http://www.youtube.com/watch?v=ii7dP47hxy0

Fajne połączenie :D

Od jutra zaczne nowy plan treningowy, postaram się dzisiaj wrzucić rozpiskę.

Pioter1994
29-01-12, 16:08
30.01- 1.04.2012
POWER/REP RANGE/SHOCK

PON: Klatka + Barki
WT: OFF
ŚR: Plecy
CZW: OFF
PT: Biceps + Triceps
SOB: Nogi
NDZ: OFF


Opis treningu:
Power
W tym tygodniu-siłowym-wykonujemy ćwiczenia głównie na wolnych ciężarach,stosujemy duże ciężary,zakres powtórzeń 4-6,przerwy pomiędzy seriamii 3-4 minuty.

Rep range
W tygodniu,nazwijmy go typowo masowym,stosujemy większy zakres powtórzeń 6-12,przerwy między seriamii,2-3 minuty.

Shock
W tym tygodniu mamy za zadanie maksymalnie zaszokować mięśnie.Stosujemy,więc takie metody jak superserie,serie łączone,serie ze zdejmowaniem obciążenia itp.Zakres powtórzeń 8-10,przerwy między seriamii w zależności od wyboru metody treningowej.


PONIEDZIAŁEK:
Klatka

Power:tydzień 1

-wyciskanie sztangi płasko 3x4-6
-wyciskanie na skosie sztangi 3x4-6
-pompki na poręczach 2x4-6

Rep range:tydzień 2

-wyciskanie na skosie sztangą 3x6-8
-wyciskanie płasko 3x8-10
-rozpiętki płasko/skos 2x10-12

Shock:tydzień 3

-wyciskanie na skosie w serii łączonej z sciąganiem na bramie 2x8-10
-rozpiętki w serii łączonej z pompkami na poręczach 1x8-10
-wyciskanie na skosie sztang i drop set 1x8-10,6-8,6-8

Barki

Power:tydzień 1

-wyciskanie siedząc 2x4-6
-unoszenie sztangi wzdłuż tułowia 2x4-6
-unoszenie hantli na boki 2x4-6

Rep range:tydzień 2

-wyciskanie hantla jednorącz 2x6-8
-unoszenie hantli na boki siedząc na ławce 3x8-10
-unoszenie hantli do przodu 2x10-12

Shock:tydzień 3

-wyciskanie siedząc z przed błowy w serii łączonej z unoszeniem hantli na boki 2x8-10
-unoszenie sztangi wzdłuż tułowia w serii łączonej z unoszeniem hantli w opadzie 2x8-10
-unoszenie hantli/ sztangi w przód,drop set 1x6-8,6-8,6-8

ŚRODA:
Plecy

Power:tydzień 1

-martwy ciąg 3x3-6
-wiosłowanie sztangą w opadzie 3x4-6
-ściąganie drążka szeroko za kark 2x4-6
-przyciąganie do brzucha siedząc 2x4-6

Rep range:tydzień 2

-ściąganie drążka szeroko do karku 2x8-10
-t-bar 2x8-10
-wiosłowanie sztangielką w opadzie 2x10-12
-przenoszenie hantla 2x12-15

Shock:tydzień 3

-przenoszenie hantla w serii łączonej z sciaganiem drążka szeroko do klatki 2x8-10
-wiosłowanie sztangą w opadzie w serii łączonej z sciąganiem szeroko do karku 2x8-10
-wiosłowanie v-bar,drop set 1x6-8,6-8,6-8

PIĄTEK:

Biceps i triceps

Power:tydzień 1

-uginanie sztangi stojąc 2x4-6
-uginanie na modlitewniku 2x4-6
-uginanie młotkowe 1x4-6

-wyciskanie sztangi wąsko 3x4-6
-wyciskanie francuskie sztangi leżąc 2x4-6
-prostowanie sztangielki w opadzie 1x4-6

Rep range:tydzień 2

-uginanie sztangielek z supinacją 2x6-8
-uginanie łamanej stojąc 2x8-10
-uginanie o kolano 2x10-12

-pompki na poręczach 3x6-8
-pompki w podporze tyłem 2x8-10
-prostowanie na wyciagu 1x10-12

Shock:tydzień 3

-uginanie młotkowo w superserii z wyciskaniem wąsko 3x6-10
-uginanie sztangi stojąc w superserii z prostowaniem na wyciągu 3x6-10
-uginanie na modlitewniku w superserii wyciskaniem francuskim 3x6-10

SOBOTA:

Nogi:

Power:tydzień 1

-przysiad 4x4-6
-front squat 3x4-6
-mc na prostych nogach 3x4-6

Rep range:tydzień 2

-prostowanie ze sztangielką 2x8-10
-hack przysiady 3x10-12
-uginanie ze sztangielką 2x6-8
-mc na prostych nogach 3x8-10

Shock:tydzień 3

-przysiad w serii łączonej z prostowaniem ze sztnagielką 4x8-10
-wyciskanie na suwnicy w serii łączonej z prostowaniem ze sztangielką 3x8-10
-uginanie ze sztangielką 1x8-10,8-10

Progresja z obciążeniem będzie wedle uznania, bo wzrou żadnego nie mam.

+ ŁYDKI I BRZUCH WEDLE UZNANIA

Cele:
Wyciskanie leżąc - 100kg
Martwy ciąg: ostatnia seria - 155kg x6-8 powt.
Przysiady ze sztangą: ogólny wzrost siły, bez szaleństw ze względu na to że ćwiczę sam.
+ ogólny wzrost sił w reszcie ćwiczeń.

START OD JUTRA!

xxmłodyxx
31-01-12, 16:17
Robiłęm ten trening kiedys. nie jest zły :D Tyle ze bez shock robiłem.



pioter co Ty gadasz :lol: nie wal konia na kfd tylko nakurwiaj duże ciężary na płaskiej :p

Odezwał sie ten co robi duze ciezary ;P

Pioter1994
31-01-12, 21:01
30.01.2012, PONIEDZIAŁEK, KLATKA + BARKI:
POWER:

Klatka:
Wyciskanie leżąc:
- 70kg x6,
- 75kg x4,
- 75kg x3.

Wyciskanie skos:
- 65kg x6,
- 70kg x5,
- 73kg x3,

- Pompki na poręczach:
- 5kg x6 (kg w plecaku),
- 10kg x3 (poręcz się prawie urwała, znów poluzowała się w ścianie...)

Barki:
Wyciskanie siedząc:
- 58kg x5,
- 60kg x3.

Unoszenie sztangi do klatki:
- 43kg x6,
- 48kg x4.

Unoszenie na boki:
- 15kg x6,
- 18kg x6.

Relacja:
Trening kiepski, bo zmęczony byłem i nie wyspany ;/
Przy wyciskaniu leżąc słabo się rozgrzałem i wyszło tak że między wyciskaniem na skosie a wyciskaniem leżąc dużej różnicy nie ma.
Dziwnie się ćwiczy z 3 minutowymi przerwami, zasypiałem przy nich, jestem przywyczajony do 1-1,5 min. i nigdy dłuższych nie robiłem.
Co do barków do masakra robić je po klatce, ciężko było mi wyciskać siedząc po wycisku płasko i na skosie, ale zobaczymy co dalej będzie w końcu to pierwszy trening.

Jutro plecy :)


http://www.youtube.com/watch?v=7qrRzNidzIc&ob=av2e

xxmłodyxx
01-02-12, 15:02
Unoszenie na boki:
- 15kg x6,
- 18kg x6.



15kg to waga jednego hantla?

Pioter1994
01-02-12, 20:52
No tak, myślałeś że macham hantlami 8 kg?? xDD

fallenursus
01-02-12, 21:14
Myslalem ze rozowymi.

Pumbas
01-02-12, 22:21
Odezwał sie ten co robi duze ciezary ;P

*zapłakany z pokorą chyli głowę*

daj spokoj, to że wyciskam 50kg nie znaczy, że nie mogę mu dać najlepszej rady na klatę. można zmieniać ćwiczenia i techniki całe życie, a jak się nie dokłada placków na sztangę to nic nie urośnie, prostee
kreta w te czy wewtę , niewielka różnica, liczy się podejście albo strzykawka

Pioter1994
02-02-12, 16:27
Dokładnie, żaden kulturysta nie macha małymi ciężarami. Dzisiaj wstawie rozpiskę pleców.

Pioter1994
02-02-12, 22:31
2.02.2012, ŚRODA, PLECY:
POWER:

Plecy:
1.Martwy ciąg:
- 145kg x6,
- 150kg x4,
- 155kg x2 (...)

2.Wiosło nachwyt w opadzie:
- 80kg x6,
- 85kg x6,
- 90kg x5,

3.Ściąganie drążka za kark szeroko:
- 70kg x5,
- 72kg x5.

4. T-bar:
- 85kg x6,
- 90kg x6.

Relacja:
Trening udany, trochę przerwy skróciłem i wyszły jakieś 2,5 min. między seriami.

Dawno nie robiłem MC jako pierwszego ćwiczenia ( jak zaczynałem to tak robiłem, ale wtedy nie wiosłowałem jeszcze sztangą). Istna masakra,na początku zmęczyłem lędźwie i miałem problem by wiosłować bo postawy nie mogłem utrzymać tak dół był zmęczony. Ostatnie powt. we wiośle już zarzucałem. Bałem się że przez to góry nie przećwicze, ale dzisiaj w górze także zakwasy. Co do ściągania wyciągu to trochę się obawiam czy się pewnego dnia nie zerwie. Mam wyciąg własnej roboty, domowy który dość topornie chodzi i cóż... trzeba uważać. Co do T-baru to kłade hantel na koniec sztangi i trochę ciężej się powt. robi bo obciążenie się powoli kończy. Minus jest tylko taki że hantel sciera tynk ze ściany.

Przy martwym zacząłem sobie podkładać takie poduszki i gumę przez co sztanga jest o jakieś 5 cm wyżej, bo po pierwsze mam ją strasznie nisko (promień krążków mały w tym problem) do tego przy odkładaniu muszę uważać by nie trzaskać za głośno o ziemię bo będą gadali że rąbię po nocach... Robię przy tym wolną fazę negatywną bo staram się nie głośno odkładać.. Po podniesieniu sztangi wyżej i tak mam ją znacznie niżej niż połowa łydki, więc to raczej cheat żaden nie jest


http://www.youtube.com/watch?v=CSvFpBOe8eY&ob=av2e

Refren kosi spokojem.

Dzisiaj mocne zakwasy w lędzwiach i prostownikach że aż schylić się nie mogę, a także ku mojemu zaskoczeniu w obłych i czworobocznych, a jutro łapki clap

Pioter1994
04-02-12, 02:33
3.02.2012, PIĄTEK, BICEPS + TRICEPS:
POWER:

Biceps:
1.Uginanie prostą sztangą stojąc:
- 46kg x6,
- 51kg x6,

2.Modlitewnik, łamana (pełny ruch):
- 40kg x5,
- 40kg x5.

3. Hantle młotkowo oburącz stojąc:
- 25 kg x6

Triceps:
1. Wyciskanie wąsko:
- 67kg x6,
- 71kg x4,
- 73kg x3.

2. Francuskie do czoła leżąc (2gi trening z tym ćw):
- 35kg x6,
- 37kg x3 (ból w łokciu... )

3.Prostowanie w opadzie hantlem:
- 26kg x6 (leciutko, za mały ciężar):

Przedramiona:
1. Uginanie hantla z zawijaniem w poprzek ławki:
- 20kg x9,
- 20kg x8
+ DS:
- 15kg x10,
- 10kg x8 +2 z pomocą drugą łapą.

2. Uginanie nachwyt:
- 25kg x15,
- 25kg x15
+ DS:
15kg x15.

Relacja:
Temperatura na wejsciu 4 stopnie.
Dobry trening, ale byłem trochę wkurzony na początku i się skupić nie mogłem bo mnie coś zdenerwowało, ale mniejsza z tym.
Może pompy nie było zbyt dużej, ale fajnie weszło. Przerwy tak jak w założeniach 3 min., ciężary na biceps za małe oprócz modlitewnika. Spójrzcie jaka dysproporcja ile wyciskam na klatkę na serie a ile jadę wąsko, jaka mała różnica... Łokieć lewy mnie bolał przy francuskim do czoła, podobny ból jak przy treningu klatki gdy zaczynałem ją trenować hantlami i dosyć duże obciążenie jak dla mnie wykorzystywałem.
Tem. przy wyjściu 6 stopni Celsjusza, więc trochę ogrzałem tą siłkę :)

Waga leci mi w dół, ale mnie to nie martwi. Teraz waże jakieś 87.3 (warzone wieczorem), najwięcej ważyłem jakieś 91 z czymś.. Myślę żę to dlatego że latam przez 10 godz. dziennie z 10kg plecakiem po szkole i po za domem do tego zimno i więcej kcal spalam + mało jem w szkole, a w soboty jeszcze mam kursy co 2 tyg. z układania kostki i jakieś 5 godz. więc może lecieć w dół.

Jutro nogi, ale jeszcze zakwasy się trzymają w plecach hmm zobaczymy jak to będzie. Raczej na duże obciążenie rzucać się nie będę bo nie chce ryzykować.


http://www.youtube.com/watch?v=Cwb5khgyOD8

Pioter1994
05-02-12, 23:34
4.02.2012, SOBOTA, NOGI:
POWER:

Nogi:
1. Przysiady ze sztangą:
- 95kg x6,
- 100 x6,
- 105 x5,
- 107 x4.

2. Front squat:
- 75 x6,
- 85 x2 (FAIL),
- 80 x4.

3. MC na prostych:
- 95kg x6,
- 105kg x6,
- 115kg x3.

Łydki:
Wznosy ze sztangą na barkach:
- 80kg x max,
- 80kg x max,
- 80kg x max.


Relacja:
Złapała mnie zadyszka przy rozgrzewce i się nawdychałem zimnego powietrze. Płuca mnie cholernie bolały, ale jakoś dałem radę. Na siłce 4 stopnie.
Przerwy są dość długie - 3 minuty i muszę co chwilę rozgrzewkę robić przy tej temp. żeby nie tracić ciepła.
Siady bez ryzyka.
Przy frontach mnie bark prawy bolał dlatego 2 seria nie wyszła.
Trening na +.

Nie będę się rozpisywał dzisiaj.


http://www.youtube.com/watch?v=MG3IFtEajKQ

fallenursus
06-02-12, 02:26
Grzejesz mlody hardokorowo jak burneika w lodowce:)
Respect.

Pioter1994
07-02-12, 22:33
Dzięki, staram się jak mogę :) Niestety w moich oczach to wszystko bardzo wolno idzie ;/

6.02.2012, PONIEDZIAŁEK, KLATKA + BARKI:
REP RANGE:

Klatka:
1. Wyciskanie skos:
- 65kg x8,
- 68kg x7,
- 71kg x4 (już wiem gdzie błąd robię, więcej pod spodem).

2. Wyciskanie hantli leżąc płasko:
- 30kg x8,
- 30kg x8,
- 30kg x7.

3. Rozpiętki płasko:
- 22kkg x9,
- 22kg x10.

Barki:
1. Wyciskanie hantli siedząc (problem z zarzuceniem, komedia na maksa),
- 25kg x4,
- 25kg x3.

2.Unoszenie na boki:
- 15kg x10,
- 15kg x10,
- 15kg x12 (w planie jest 10 maks, ale ciężar mniejszy dobrałem z powodu bólu lewego łokcia),

3. Unoszenie naprzemiennie w przód stojąc:
- 13kg x10,
- 13kg x10,e

Relacja:
Dobry trening. Już wiem dlaczego przy klatce na skosie tak topornie ciężar idzie. Zauważyłem że cholernie długie negatywy robię, ruch negatywny 2 ostatnich seriach był naprawdę długi i wychodziło mi to automatycznie, z przyzwyczajenia. Zauważyłem że np: Fallen przy rekordzie opuszczał sztangę szybko, hmm może warto spróbować?

Jak się uda to wrzucę filmik z wycisku hantli jeszcze dzisiaj. Jak z telefonu z grałem to miał 4,5 mb, jak dodałem tylko muzykę w programie to teraz ma 220mb, udało mi się obkroić na 60mb więc dzisiaj zdążę wysłac to wstawie.

Przy barkach mam problem z zarzuceniem hantli. Jak mam 20kg hantle to spokojnie dam radę je na barki zrzucić i mogę nawet z 20 repsów zrobić jak mam już 5 kg na każdym hantlu więcej to za cholere nie mogę zarzucić je do momentu wyciskania. Ma ktoś na to jakąś taktykę? Bawię się z hantlami 2-3 minuty przez co tracę siłę i nie mogę serii zrobić ... ;/
Unoszenie na boki łatwo poszło, luzacko te 15kg, chciałem założyć więcej, ale łokieć lewy bolał.

Wczoraj nie mogłem zasnąć bo późno przed treningiem guaranę z kofą wziąłem i leżałem do późna w łóżku. I tak się wyspałem bo dzisiaj na 11 do szkoły bo kilku lekcji nie miałem.


BTW: Już mam 2 lata stażu na siłce (w tym 1 rok do dupy prawdę mówiąc) moje wyniki początkowe to:
- wycisk płasko :30kg x10,
Przysiady i MC od 1,5 roku robię, na początku:
- MC: 45kg x10,
- przysiady: 30kg x10.

Jak łatwo zauważyć to klatka najsłabiej wypada, najmniejszy progres siłowy.

To by było na tyle. Aktualne wyniki na serię w relacji - jakieś super nie są, zbytnio chwalić co się nie mam. Wiem że jeszcze nie wykorzystałem do końca możliwości organizmu i nie ma co się brać za suple jeszcze.


http://www.youtube.com/watch?v=QaqLBqt7-vk

Pioter1994
07-02-12, 22:55
3 seria wyciskania hantli:

http://www.youtube.com/watch?v=FeJ5o1SsqdQ

Pioter1994
10-02-12, 00:33
8.02.2012, ŚRODA, PLECY:
REP RANGE:
Plecy:
1. Ściąganie szeroko za kark:
- 67kg x8,
- 67kg x8,

2. T-bar:
- 85kg x10,
- 90kg x8.

3. Wiosło hantlem w oparciu o ławkę:
- 39kg x12,
- 41 kg x10 (ogólnie miałem problem z chwytem w lewej łapie),

4. Przenoszenie hantla leżąc na ławce (nowe ćw):
- 15kg x15,
- 20kg x15

Kaptury (nie przykładam się do kapturów, ale robię je bo fajnie mi się środek pleców pompuje przy nich):
1. Szrugsy:
- 70kg x max,
Seria łączona:
Szrugsy ze sztangą + szrugsy hantlami:
- 70kg x max + 20kg x max
DS hantlami:
- 15kg x max,
- 10kg x max.

Relacja:
Senny byłem, ostatnio przemęczony jestem bo mam nawet 3 sprawdziany dziennie (w PSO jest napisane że może być maks 3 w tygodniu, ale co tam PSO :P ), masakra.

Wyciąg przy 2 serii zaczął mi trzeszczyć, żeby się cholernik nie urwał bo jak się pizgne nim w łeb to nie będzie kolorowo. Ogólnie po T-barze się rozbudziłem, szkoda tylko że mi hantel który kładę na koniec sztangi cały tynk ze ściany obdziera. Wiosło hantlem już fajnie weszło. Mam cholerny problem bo mi sztangielka z lewej dłoni wypada. Plecy dają radę, ale skóra na dłoni (przez pęcherze mi się zgrubienia zrobiły na dłoniach najbardziej po MC) się podwija i uchwyt puszcza. Prawa ręka spokojnie wytrzymuje.

Pierwszy raz robiłem przenosy na treningu. Przedtem nie sprawdziłem jak się to robi dokładnie i nie byłem pewny czy dam radę to wykonać. Zdziwiłem się bo fajnie plecy mi rozciągnęło - zwłaszcza motyle.Naprawdę fajne ćw. jak skończę ten plan to może wrzucę go do planu treningowego hmm.

Kaptury zrobione tak by były, tylko 2 serie, ale na DS fajnie dało po dupie. Miałem brzuch robić, ale późno było, KONIECZNIE muszę go zrobić jutro po łapach bo już obiecuję i obiecuję.

Temperatura po treningu:
5753
Ogółem da się wytrzymać, ale gryfy w chuy zimne, aż kości czuć brrr

Zauważyłem że mocno paruje mi lustro na siłce. Tak sobie chodziłempo siłowni i zauważyłem na ścianie, nie wiem czy będzie widać:
5754
lód...
Para wodna skrapla się na ścianie i zamarza, ściana twarda jak skałą. Oby tylko zimniej nie było bo mi ręce do gryfu zaczną przymarzać i wtedy będzie kaplica... :knockout:


Dzisiaj zakwasy w plecach co mnie lekko dziwi, ponieważ na treningu nie było ani wiosła sztangą, ani MC czyli moich ulubionych ćwiczeń. W motylach mam zakwasy po przenosach. Ogólnie miał być lajtowy trening, a i tak zakwasy sa, więc plecki zaskoczone.

Tak nawiasem to zauważyłem że chyba odwodniony jestem bo źle się czuję, albo mnie grypa bierze, ale może to od przemęczenia i ciągłej nauki hmm


Dobra to by było na tyle, się rozpisałem. Jutro łapki, trzeba się postarać i zrobić jakiś konkretniejszy trening.


http://www.youtube.com/watch?v=gu7xSdLBpfE&feature=related

Pioter1994
10-02-12, 21:29
Jednak miałem rację choroba mnie rozkłada, łeb mi zaraz pęknie, apetytu nie mam, ogólnie czuję się jak flak, samopoczucie 2/10... Dzisiaj odpuszczam łapy a strasznie chciałem je zrobić. No cóż, może jutro po kursie zamiast nóg dam radę, zobaczymy.

Szkoda tylko że mogą mi 2 treningi przepaść, cholera jasna. Dobrze przynajmniej że przy treningu nóg nie miałem teraz w planie siadów, bo bym chyba nie przebolał.

mtm
10-02-12, 22:48
Nie szarp sie za treningi , wyzdrowiej w zupełności . Czasem trzeba zrobić krok do tyłu by zrobić 2 do przodu .

Pioter1994
11-02-12, 13:33
Przez chorobę nie poszedłem dzisiaj na kurs. Czuję się masakrycznie źle. Od rana nic nie jadłem, nie mam apetytu.

MTM masz 100 procentową rację Treningi wstępnie zawieszam do poniedziałku, ale jeżeli jeszcze będę czuł że coś jest nie tak to zacznę dopiero we wtorek i zmienie trochę plan (2,1,2,1). Teraz tydzień shock więc będzie ostro trzeba być sprawnym na maksa.

fallenursus
11-02-12, 17:46
Zaladuj 6-8g wit c przed spaniem ze trzy dni.

Pioter1994
11-02-12, 19:02
OMG zachłysnąłem się jak zobaczyłem tą dawkę... 6g??? Ja kiedyś brałem 400 mg dziennie i to było dużo niby, bo zapotrzebowanie 90mg. Słyszałem że max 2g można brać przy przeziębieniu, ale 6g lol :D

Nie będzie żadnych problemów zdrowotnych bo z tego co wiem to można przedawkować wit. C :> ?

fallenursus
11-02-12, 19:04
PrEdawkowac?:)
Nieboj zaby:)

Pioter1994
11-02-12, 19:04
Ok, thx.

PS: ale fast post :D

luo
12-02-12, 15:14
Przypomniało mi się jak raz zaszedłem do apteki i proszę farmaceutę o coś na przeziębienie bo zaczyna mnie łamać, a on wyciąga jakąś wit c 60 tab po 200mg i mówi do mnie 20 tab rano i 20 wieczorem. Myślałem że sobie gość jaja robi;) ale tłumaczył to tak że jak zaczyna rozkładać przeziębienie to wtedy duży strzał wit c szybko pomaga

fallenursus
12-02-12, 16:26
Przynajmniej masz madrego farmaceute w miescie.

kfc
12-02-12, 17:49
i tak wysika.. ale ile będzie potrzebował tyle przyjmie.

Pioter1994
13-02-12, 14:53
No pięknie. Dzisiaj się źle czułem i do lekarza poszedłem. Przepisał mi antybiotyk i mam tydzień off'u ;/

Powiedzcie mi, Waszym zdaniem lepiej jak wrócę, zacząć od shock czyli normalnie plan ciągnąć dalej, czy może lepiej od nowa rozpocząć powerem ?

Pumbas
13-02-12, 17:38
Potraktuj to jako regenerację, jest git. Po powrocie w zależności od samopoczucia - zajebiste - start od power; średnie - start od rep range. Napewno nie od shock. (moim zdaniem.)

Pioter1994
13-02-12, 22:41
Postanowiłem, że za tydzień zacznę ten plan od power i będę nim cisnął przez 9 tygodni. Myślę że to najlepsze wyjście, jakby zacząć od nowa.

Rademenes78
14-02-12, 00:09
duży strzał wit c szybko pomaga
To ile grapefruitów trzeba by było zjeść :-)

Pioter1994
19-02-12, 15:43
Noooo już minęło. Wracam jak feniks z popiołów. Jutro klatka + barki, postaram się dorzucić złomu od ostatniego treningu, ale znam już siebie na tyle dobrze że wiem że to mało prawdopodobne po takiej długiej przerwie.

Samopoczucie chuyowe na maksa, tyle treningów opuściłem że aż żal ściska. Przynajmniej się zregenerowałem i szczerze mówiąc jestem bardzo zmotywowany, ale jeszcze bardziej wkurzony tą bezsilnością z którą walczyłem przez te 1,5 tygodnia.

Jutro będzie masakra !!! Arghhh


http://www.youtube.com/watch?v=aWxBrI0g1kE

I'M INDESTRUCITIBLE ! MASTER OF WAR !!!

Pioter1994
21-02-12, 00:53
20.02.2012, PONIEDZIAŁEK, KLATKA + BARKI:
POWER:

Klatka:
Wyciskanie leżąc:
- 69kg x6,
- 73kg x4,
- 74kg x3.

Wyciskanie skos:
- 67kg x5,
- 71kg x4,
- 73kg x 1 (seria FAIL),
- 71kg x3.

- Pompki na poręczach:
- x max,
- x max,

Barki:
Wyciskanie siedząc:
- 57kg x3,
- 57kg x3 (zrobiłem błąd, więcej na dole),

Unoszenie sztangi do klatki:
- 45kg x6,
- 50kg x6 (za lekko, trzeba dorzucić złomu).

Unoszenie na boki:
- 18kg x6,
- 18kg x6 + kilka powt. jeszcze + połówki.

Brzuch:
Brzuszki skos dolny z obciążeniem z krążkiem,
- 10kg x30 (za lekko),

Brzuszki skos dolny z łamaną na barkach (hehe wymyśliłem to i naprawdę ciężej się tak robi):
- 15kg x20,
- 15kg x20.

Relacja:
Wreszcie po prawie 2 tygodniach !!!

Ogólnie bałem się trochę tego treningu, myślałem sobie czy to na pewno sport dla mnie, czy może w szachy nie zacząć grać jak Arus czy Sosna hmm, ale jak póściłem Criminal Diturbed'a to moc wróciła.

Siła klatki -2kg ogółem. Na następnym treningu musi i będzie progres.

Co do wyciskania z przed klatki to wiem dlaczego mi sił zabrakło. Ogólnie barki zmęczyłem już przy klatce, potem na chwile musiałem skoczyć do domu i jak wrociłem zrobiłem 3 serie rozgrzewkowe wyciskania siedząc, jednak za duży ciężar trochę założyłem i za dużo powt. przez co się zmęczyłem. Do tego miałem problem by ze stojaków zdjąć.

W reszcie ćwiczeń na barki udało się dodać kg.

Zacząłem brzuch ćwiczyć. Wymyśliłem fajne ćw., jak się uda to filmik wrzucę ale dzisiaj już na bank nie dam rady.


Ogólnie co ciekawe to waga mi spadła, ważę teraz jakieś 86kg i mały w lustrze się wydaje - zwłaszcza łapy. Rozstępy na bicepsach mi znikają, chociaż na barkach i przedramieniu dalej są. Może dlatego że dawno już łap nie ćwiczyłem? Zaczyna mnie to martwić - niby w planach jest redukcja, ale za jakiś czas. Wychodzi na to, że mój mózg już zaczął redukować lol


To by było na tyle, nie mogę się doczekać środy i treningu pleców - najlepiej to bym je jutro zrobił, ale trzeba się trzymać planu :) Ciekawe czy uda mi się w ciągach podnieść więcej razy te 155kg hmm


http://www.youtube.com/watch?v=lCKJSzqDGRs

Typical enough for me
That I burn inside in agony
What power will enable me
To bury my vision !!!