PDA

Zobacz pełną wersję : Coś na wytrzymałość oraz na regeneracje.



Jose
06-04-06, 00:44
Wiec tak cwicze boks oraz chodze na silke razem trenuje 6 dni w tygodniu jedynie niedziele mam wolna... i mam pytanie jakie srodki mozecie mi polecic aby wzmocnic wytzymalosc oraz aby pomogly mi w regeneracji po wysilku poniewaz coraz bardziej odczuwam trudy treningow...
Pozdrawiam

ziper
06-04-06, 02:01
pamiętaj, że suplementy przy SW to tylko max 5% sukcesu
wypadłoby mieć dobrą dietę - ale to mam nadzieję wiesz...

możesz ewentualnie wspomoóc się odżywkami typy carbo, białko, gainer - w razie potrzeby

z supli możesz spróbować kreatynę
ale nie monohydrat tylko raczej którąś z soli lub stack
nie nawodni Cię tak jak mono co przy SW jest bardzo istotne

możesz do tego dodać zma firmowe lub wersję apteczną - zincas forte + filomag b6 - wpłynie korzystnie na regenerację

pakernia.pl
06-04-06, 02:24
:lol: przynajmniej co do ZMA się zgadzamy ;-) ale raczej Filomag B6 z wersji aptecznych bym odradzal, chociaż tani, raczej MagVit B6 albo Magne B6. Są droższe, ale warto... nie będę się wywodzil na temat wyższości tych 2 preparatów, ale wiercie mi, że mam rację ;-)
Co do ZMA firmowego... zastanawialbym się nad Acetosteronem Olimpu (ten bralem i jestem pod wrażeniem) albo zestawem Treca Testosterone Booster (nie bralem, ale mam ochotę ;-) )
jeśli można malą reklamę to tu masz oba preparaty:

http://sklep.pakernia.pl/index.php?cPath=38

a jak nie to wykasujcie :oops:

ziper
06-04-06, 02:36
w jakiej postaci jest magnez w podanych przez Ciebie przykładach?

chcesz dobrego firmowego zma to spróbuj Z-force Dymatize, albo Kaizena - to są kozackie zma

pakernia.pl
06-04-06, 02:57
mleczany, z Kaizena nie bralem... ale chyba będę musial się skusić ;-)

Litwin25
06-04-06, 07:00
Ja na domowe zma mam troche inny przepis.Stosuje zincas forte jak każdy,ale do tego witaminy b-complex i rozpuszczalny magnez z lidla;p.Nie narzekam na dopływ testosteronu i lepszy sen:)

ziper
06-04-06, 10:29
no widzisz pakernia...
mleczany to wcale nie jest dobra opcja
w filomagu masz asparginian, który jest znacznie lepiej przyswajalny przez organizm

Litwin wit. z Lidla są jeszcze słabiej przyswajalne

w zma ważny jest cynk, ale imo to o magnez się tu rochodzi...
to on maregenerować i łagodzić objawy treningu

Jose
06-04-06, 12:26
no zapomnialem dopisac ze ZMA apteczne juz posiadam :] tzn Zinacs Forte i wlasnie Filomag B6 ...
narazie chyba zostane tylko przy tym a od maja planuje zakupic Cell Pumpa i do tego Carbo i kilka kg bialka no chyba ze szybciej sobie to zamowie i narazie bede bral samo carbo do treningow :)
i przyznam ze na firmowe ZMA to szkoda mi siana :]

ziper
06-04-06, 12:30
zatem dobra dieta
+ krew, pot i łzy na treningu

Jose
06-04-06, 12:34
no diete staram sie trzymac nie jem o tych samych porach , nie jem dokladnie tego co bym chcial... ale jak napewno wiekszosc z was nie daje tak rady z powodu braku czasu...
ale spoko przetrzymam narazie ten bol i mysle ze za jakis czas organizm sie do tego powinien lepiej przystosowac :) bo mialem przerwe od silki (2 tygodnie)i teraz zaczalem cwiczyc i jak polaczylelm boks z silka to padam na cyce :] ale damy rade :)

ziper
06-04-06, 12:36
powodzenia!

pakernia.pl
06-04-06, 12:45
No widzisz, nie chcę się klócić, bo poza jakąś tam praktyką apteczną, teorię mialem dawno temu na studiach... natomiast:
mleczany wchlaniają się dużo lepiej niż asparginiany, ZMA z Olimpu i Treca to są asparginiany, natomiast Magvit i Magne to są mleczany. Nie podam w tej chwili odnośników do badań naukowych, ale mam na 100% rację. Dodatkowo dochodzi wspomniana wcześiej praktyka moja i żony w aptece, poparta opinią neurologa z rodziny :razz:
Następna sprawa, to forma podania: nawet nie można porównywać magnezu rozpuszczalnego, który ma dzialanie w weiększych dawkach TYLKO przeczyszczające do magnezu w tabletkach powlekanych, dojelitowych. Magnez wchlania się w jelitach i każda inna forma podania jest, delikatnie mówiąc, nietrafiona!!!
Qrcze, następnym razem muszę pamiętać, że żeby z Wami polemizować muszę być wypoczęty a nie po 16 godzinach pracy :lol:

Litwin25
06-04-06, 12:52
Czyli jako magnez co mi polecacie?

pakernia.pl
06-04-06, 12:59
jako sam magnez, też bez sensu ponieważ Vit B6 zwiększa wchlanianie i zmniejsza wydalanie magnezu, czyli musi być magnez z vit B6. Wg mnie najlepszy jest MagVit B6, potem Magne B6... ewentualnie tańszy Maglek B6. W tym temacie oszczędność kaski niestety przeklada się na gorsze lub nawet brak dzialania...
pozdrawiam
P.S. chcialbym polecić coś co mam u siebie w sklepie, ale szczerze mówiąc w tym konkretnym przypadku jednak apteka rulez :lol:

Jose
06-04-06, 13:09
a co do stosowania to ile tego MagVitu nalezaloby brac? Filomagu biore 3 tabletki przed snem i do tego jedna Zincas Forte a ile MagVitu?

ziper
06-04-06, 13:54
http://www.elamed.com.pl/lekarz/przeglady/prze-le35.html

http://www.farmacja.pl/fwp/apteki/specjalizacje/prace/Spec-Witkowski-Marian-1999.doc


kilka ciekawostek dla zainteresowanych

pakernia nie mam zamiaru się z Tobą kłócić
możliwe iż moja wiedza nie jest zbyt wystaczająca by z Tobą polemizować w tym temacie

pozdrawiam

Moniq
06-04-06, 15:55
Magvitu B6 bądź Magne-B6 możesz brać 1 góra 2 tabletki dziennie i to wystarczy :grin:

Litwin25
06-04-06, 15:58
Jakie sa orientacyjne ceny Magvit b6?

Jose
06-04-06, 16:15
Opakowanie zawierające 30 tabletek kosztuje 11,20 PLN, natomiast opakowanie zawierające 50 tabletek - 17,70 PLN.

ziper
06-04-06, 16:24
50 tabletek folmagu to koszt 10 złotych mniej

pakernia.pl
06-04-06, 23:00
Magvit 50 tabl 14.95 może być droższy...
a ta praca magisterska nic nie wnosi i jest z roku 1999!!!

ziper
06-04-06, 23:12
jak to nie wnosi?
nie ma tam informacji na temat minerałów o których mówimy?
nie jest na temat?

nic nie chciałem tym udowadniać
tylko podać trochę info na temat magnezu

pozdrawiam

pakernia.pl
07-04-06, 00:51
Ziper, chodzi mi o to, że w roku wydania tej pracy (a materiay źródlowe byly napewno znacznie starsze) na temat magnezu, jego związków i preparatów dopiero zaczynalo się mówić... a postęp w farmacji, choć może tego nie widać jest tak duży, że 6-7 lat to cala wieczność ;-)

ziper
07-04-06, 01:04
ok
to Ty siedzisz w temacie farmacji

pozdro

pakernia.pl
07-04-06, 01:21
gg 3297909 dawaj na solo :rotfl:

ziper
07-04-06, 01:45
Twój numer się przyda
chętnie z Tobą pogadam

zdrówka

pakernia.pl
07-04-06, 01:47
no wlaśnie, bo jush mnie żona opierniczyla że agresywny jestem :lol: mamy o czym pogadać, a po diabla forum zaśmiecać :???: