PDA

Zobacz pełną wersję : Vitam shot



Gangsta Latino
15-04-11, 19:52
Miał już ktoś styczność z tymi napojami? Kupiłem kilka puszek z magnezem + wit.b6 ( jedna puszeczka 150 ml dostarcza 100% dziennego zapotrzebowania na magnez i b6) i jak dla mnie super sprawa;]. Widziałem też wiele różnych innych opcji np. żelazo, większość witamin, cynk, jod i innego rodzaju minerały i wszystko albo po 100% zapotrzebowania albo 50%.

I zastanawiam się, czy nie wprowadzić tych napojów do codziennej diety? Może nie z wszystkimi witaminami, ale chociaż magnez, B6 oraz żelazo. Tylko nie wiem jak takie napoje wpływają na zdrowie i czy do końca zdrowe jest takie picie np. 2 puszek dziennie;P Wiem, że trochę za bardzo się przejmuje, ale już tyle razy coś wydawało mi się zdrowe, a potem róznie bywało ;)
Z góry dzieki za odpowiedź!

Gangsta Latino
15-04-11, 19:57
* W temacie miało być VITAMIN SHOT

dexterinio
15-04-11, 20:13
zeby uzupełnic w pełni zapotrzebowanie organizmu na witaminy i minerały musiałbys pic z 10 puszek róznych tego dasz rade finansowo? Nie lepiej kompleks witamin i minerałow z olimpa? 30 zł starcza na 30 dni

Gangsta Latino
15-04-11, 20:17
Napisałem, że nie chodzi mi o pełne zapotrzebowanie ale o magnez, B6 i żelazo;) Warzyw jem sporo dziennie, mięcha też oraz owoców więc myśle, że wit i minerały w większym stopniu są uzupełniane, ale magnez i żelazo trudno w 100% wszamać... ale tak szczerze mało kto uzupełnia no ale...;P

dexterinio
15-04-11, 20:19
wiesz teraz warzywa maja przecietne własciwosci patrzac pod katem witamin. Jak lubisz to pij

slim shady
18-04-11, 15:15
piłem większość z rok temu (tylko dla kobiet nie piłem :P)
ale uważam, że jako taki napój może być a nie źródło witamin i minerałów
jak ktoś patrzy na cukry to w zależności od rodzaju są różne ilości

wiesz teraz warzywa maja przecietne własciwosci patrzac pod katem witamin
wszystko zależy od pochodzenia warzyw i sezonu, warzywa mają cenne mikro i makro elementy czego nie można powiedzieć o tego typu napojach