PDA

Zobacz pełną wersję : regeneracja pytanie



zord
15-04-11, 10:22
witka, mam pytanie do bardziej doswiadczonych..otoz na kilku forach spotkalem sie juz z takimi osobami ktore cwicza partie (przynajmniej niektore) 2x tydzien i rosną, zadne przetrenowanie ich nie dopada, sam u siebie zauwazylem ze cwiczona partie czuje maksymalnie do 3 dni po treningu, pozniej juz tylko czekam na kolejny trening do nastepnego tygodnia i nasuwa mi sie pytanie..chodzi mi o klatke piersiowa bo z nia mam najwiekszy problem cwiczyc ja nadal 1x tydzien (efekty nie sa zadowalajace) czy kolejny trening robic odrazu po regeneracji miesnia? 3-4 dni po treningu ? co byscie polecili?

GaGa01
15-04-11, 10:53
najpierw poszukaj dziur w technice, możliwe, że klatka nie rusza bo technicznie w ćwiczeniach zawalasz sprawę:)
do klatki trzeba podejść specyficznie, przy WL często ludzie za bardzo angażują rotatory i tricepsy, co się potem objawia kontuzją przedramienia, barków
i brakiem progresu w rozbudowie klatki:) więcej nie oznacza lepiej, ale też odwrotnie mniej nie oznacza lepiej:) musisz znaleźć złoty środek dla siebie:)
no i co do pytania głównego, tak możesz ustawić klatkę 2x w tyg, ustawiasz ją wtedy jako priorytet (w zależności jaki to plan):)

Micek185
15-04-11, 11:48
być może że zbyt deliktnie ja cwiczysz albo zle dobierasz cwiczenia propnuje wywalic wyciskanie płasko w ogóle z rozpiski bo ide o 100 że robisz je jako pierwsze,zamist tego proponuje cięzkie hantle i skosy. ale jesli jest inaczej i jestes już w miare zaawansowany to zrób klatkę dwa razy na tydz i obserwuj co się bedzie działo jesli zobaczysz ze siła drastycznie spada i nie regenerujesz się zbyt dobrze to wróc do starych treningów.dużo osob cwiczy kazdą partie 2xtyg ale osoby te już poznał swój organizm n tyle aby móc robić taki trening co nie ozncza że kazdy bedzie na tym robił postepy,każdy trening powinien być indywidualny i nawet jesli nie robięls nigdy takiego trenigu to zrób go,powiedzmy 4tygodnie wystarcz a abyś przekonał sie czy jest dla ciebie, w ten sposób "uczysz się swojego organzizmu".

zord
15-04-11, 13:00
i tu cie zaskocze, przez ponad rok mialem przewage hantli 1 cw ze sztangą, przewaznie wyciskanie na płasko lub skos w góre,a reszta to hantle, wyciskanie hantli skos w góre lub w dół i rozpietki, 2 dni temu 1 raz w zyciu zrobilem trening klaty prawie sama sztanga mam tu na mysli wyciskanie na plasko, skos ujemny i dodatni rozpietki na płasko i o dziwo nigdy wczesniej tak dobrze klaty spompowanej nie mialem jak po tym, a wydawaloby sie ze w hantlach wiekszy zakres ruchu no ale jednak..skoro bede tym planem cwiczyl przez najblizsze pare tygodni

wyciskanie sztangą płasko
=//= sztangą skos ujemy
=//= sztangą skos dodatni
rozpietki płasko

to co proponujecie na 2 trening w tyg klatki?
ten sam raczej nie wypada
moze odstawic hantle na jakis czas? praktcznie caly czas ich uzywalem fakt ze nie ciagle w tej samej kolejnosci itd ale jednak
zmiana kolejnosci cwiczen wystarczy?

Micek185
15-04-11, 13:09
jesli nie uzwałeś sztangi to nwrzucenie jej do palnu teraz bedzie napewno dobrym rozwiazniem,wyciskanie płasko wyrzucił bym calkowicie i zastąpił je wyciskaniem płasko hantlami,nastepnie zrobięłm bym wyciskanie sztangi na skosie dodatnim i skończyłem przenoszeniem w poprzek ławki i tu bym skonczył pierwszy trening klatki,
na drugim treningu zacząl bym od wyciskania sztangi na skosie ujemnym później zrobił bym pompki na poręczach z obciażeniem a na koniec dął bym rozpiętki na skosie ujemnym połączone ze zwykłymi pompkami na kilku krążkach. chcesz sprobować takiego połaczenia?
powiedz jeszcze co ogólnie ci odstaje lub wrzuć zdjecie klatki bo moze trzeba polożyć nacisk na jeden konkretny element klatki.