PDA

Zobacz pełną wersję : Typowe pytania początkującego



Kaem
13-04-11, 22:35
Witam, piszę posta na forum gdyż zauważyłem że ludzie znają się na rzeczy i mogli by mi pomóc.
Mimo iż ćwiczę od ponad pół roku potrzebuję konkretnych porad, chciałbym udoskonalić mój trening, zająć się tym na poważnie, przejdę do rzeczy.

Mam 15 lat, zacząłem ćwiczyć w młodym wieku mimo iż każdy mi to odradzał. Wiem że na razie nie dam rady wiele osiągnąć, ale może zapewnię sobie lepszy start. Ćwiczę z dwoma kolegami, chcę sprawdzić czy robię to właściwie i co ewentualnie można udoskonalić.
Sprzęt którym dysponuję jest ubogi, ale wystarcza jak na razie. Mój trening wygląda tak:(4 razy w tygodniu - pon, środa, piątek, sobota) Najpierw wykonuję 7 serii na klatkę sposobem poleconym przez znajomego, który z kulturystyką miał jakieś doświadczenia - piramidą. Robię 3 serie 40kg po 18 powtórzeń, następnie 2 serie 50 kg po 12 razy i 2 serie 60 kg po 6-8 razy. Między każdą serią robię 30 brzuszków na ławeczce skośnej co ponoć zwiększa efektywność ćwiczeń. Warto chyba dodać że w poniedziałki podnoszę na ławeczce podniesionej do góry, a w piątki obniżonej do dołu. Po klatce robimy ćwiczenia na inne partie mięśni. w poniedziałki i piątki podnoszenie na nogi 25 kg od tyłu na ławeczce (20 powtórzeń), potem unoszenie nad głową, za plecy 10 kg ciężarka (na triceps)(30 powtórzeń) i 20 kg na biceps zwykłe unoszenie stojąc (25 powtórzeń) - tez zestaw powtarzam 4 razy. Natomiast w środy i soboty wykonuję podnoszenie 40 kg na nogi przodem (30 powtórzeń), unoszenie sztangi do góry (na motylki) (10kg) (15 powtórzeń) i trzymając sztangę 20 kg staję na palcach (na łydki) (30 powtórzeń) - także 4 razy.
Nie są to wszystkie ćwiczenia profesjonalne - ot ktoś usłyszał, zaproponował coś takiego i robimy. Przepraszam za moje braki w doświadczeniu i może nie rzetelne opisanie każdego ćwiczenia, lecz po to tu jestem aby się nauczyć - tak więc - czy wszystko robimy dobrze? Co można udoskonalić?
I jeszcze jedno pytanie - dieta. Czy w moim wieku mogę mieć specjalną dietę pod siłownię? Dodam że nie jestem ektomorfikiem i jeśli spożywał bym dużo kalorii szybko przybrał bym na wadzę. (jeśli to potrzebne mam 172 cm wzrostu i ważę 70 kg). Suplementów żadnych wolę nie brać, przyznam że się ich boję.

Proszę o pomoc i nie zrażanie się, widzę efekty mojego treningu i bardzo mi się to podoba. Po prostu chciałbym być jeszcze lepszy.
Z góry dziękuję.

Ufp
14-04-11, 09:16
Witam sam mam 14lat dieta to podstawa każdy ci tu powie sam stosuje jem 6 posiłków dziennie co do tycia możesz szybko tyć ale z tłuszczykiem supli nie ma co się bać co najwyżej PH- Pro Hormonów których nigdy nie ruszę i nie mów że nic nie osiągniesz jak chcesz poczytać to zapraszam do relacji. Unoszenie sztangi do góry motyle? Jak dobrze wiem to wchodzi na kaptury. Dobrze że robisz nogi ponieważ ćwicząc nogi pobudzasz testosteron.Na razie radziłbym ci przejrzeć dział trening i dieta. Pamiętaj śpij co najmniej 8h.

stifler162
18-04-11, 16:29
Poczytaj ziomek na forum, a znajdziesz wszystko ;) Sam tez mam 15lat i już po 4 miesiącach widać różnice. Nie musisz koniecznie trzymać się diety (bo cały czas "rośniesz") unika fast food i słodyczy. Ja osobiście z supli biorę tylko białko dla uzupełnienia. Pamiętaj nie katuj pleców by nie zahamować wzrostu i by ich nie ropier***!! Nie bierz też dużych ciężarów bo szkoda stawów. Rozjebi.... se je na początku a za rok, nie ruszysz nawet palcem.

INSIDER
18-04-11, 21:25
Stifler162. Czyba za duzo AP ogladasz.

Ja mialem 15 lat prawie 16 i 110kg na przysiad robilem ...
MC ok 90kg. i jakos mam 190-194 cos w tych granicach :)
Zachamowanie wzrostu o ja pierdole...

stifler162
18-04-11, 22:30
żebyś nie płakał za rok że cie coś boli...........

INSIDER
19-04-11, 18:17
żebyś nie płakał za rok że cie coś boli...........
Juz prawie dwa lata i nic nie boli ;)

stifler162
20-04-11, 00:11
ja tez tak myślałem a potem musiałem mieć ponad miesiąc przerwy bo nadgarstek lewy by mi się rozsypał

nowy371
20-04-11, 18:09
unikac fast food i słodyczy glupota same kalorie i energy jak najbardziej jesc choc ze slodyczami ostroznie biolko i weglowodany jak najbardziej dobra dieta i w wieku 15 lat do 20lat jestes koks jak.....bez zadnych sterydow same miecho tylko nie kanapeczki stejki:) ja sam sie ....ze tak wczesnie nie zaczelem z silka dzis bylo by bajecznie a tak jest bardzo dobrze dodaj cwiczenia na barki bo chyba nie masz np unoszenie sztangi z przed glowy siedzac kat90stopni i kantlami tez wzniosy ramion bokiem

fallenursus
20-04-11, 18:11
nowy371, jeszcze jeden taki post i wakacje tygodniowe.
troszke kultury.

nowy371
20-04-11, 18:12
z calego serca przepraszam pojechalo mi sie

KowalX
20-04-11, 21:17
Stifler162. Czyba za duzo AP ogladasz.

Ja mialem 15 lat prawie 16 i 110kg na przysiad robilem ...
MC ok 90kg. i jakos mam 190-194 cos w tych granicach :)
Zachamowanie wzrostu o ja pierdole...

Może dlatego ,że to niewiele. Wyjątek potwierdza regułę :P

Ufp
24-04-11, 17:41
Nowy człowieku fast food i słodycze to ku**a cię tylko podlewa tak samo jak chipsy puste kalorie nie mają zastosowania tylko odkładają się w tłuszcz.....Dieta to podstawa.
stifler162 (http://www.e-gym.pl/member.php?20691-stifler162) mam 14lat ważę 55.5kg a na mc 80kg targam na serie po 8 pow i żyję jeżeli ma ktoś na cb oko możesz spokojnie brać się powoli nie na hura za większe ciężary...Jeżeli cały czas rośniesz to chyba normalne że masz większe zapotrzebowanie kaloryczne...Co do węgli to lepiej miód wpierdzielać niż słodycze ....

nowy371
24-04-11, 17:46
nie wszystko chyba jak cwiczy to spala a nie wieze by jadl wiecej niz raz dziennie wiec za duzo tego tluszczu nie bedzie

Ufp
24-04-11, 17:55
Człowieku węglowodany jako pierwsze są zamieniane na energie dopiero gdy jest ich brak zaczyna się spalać tłuszczyk więc zamiast kebaba powiedzmy za 15zł z frytkami lepiej kupić opakowanie ryżu,pierś z kurczaka i jakieś brokuły czy kalafior.

nowy371
24-04-11, 20:54
pozyjesz zobaczysz jesli chcesz sie tym zajac na powaznie to pilnujesz wszystkiego jeslin chcesz byc zwyklym koksem to tak naprawde masz w dupie ryz kalafior czy brokuly i jestes glodny jesz to co masz w domu lub idziesz na kebab czy inne steki

kitamo
24-04-11, 22:29
Zaczynalem cwiczyc w wieku 14lat bo malem 13kg niedowagi (jestem wczesniakiem i do tego blizniakiem).
Cwiczylem kilka lat i z perspektywy czasu (obecnie mam 30lat) nie uwazam ze cwiczenie w wieku 14lat bylo rozsadne. Wiem ze jest tu na forum wielu ludkow ktorzy biora sie za ciezary w tym wieku i zaraz napisza ze to samo zdrowie itp. Moim zdaniem trzeba uwazac, ja na skutki zbyt dlugo czekac nie musialem, by w wieku 19 lat odczuc problemy ze stawami. Musialem zrezygnowac z silowni na kilka lat.
Stosowanie diety o ile nie ma koniecznosci jest tez bezsensowne - kazdy organizm rosnie inaczej i tak jak w moim przypadku wystartowalem dopiero po 16 roku zycia i nabralem masy.
Tak wiec w wieku 14-15lat nie ma co wypuszczac sie na gleboka wode. Cwiczyc brzuszki, robic pompki, podciagac sie, mozna powykonywac sporo fajnych cwiczen za pomoca hantli bez specjalnego obciazania stawow duzymi ciezarami. Pamietaj ze nigdy nie wiesz jak twoj organizm bedzie sie jeszcze zmienial, a najwazniejsze jest zdrowie.

Ufp
25-04-11, 13:06
Nowy na diecie są lepsze efekty i mi tu nie mów że nie.Jeżeli twoje jest takie to zatrzymaj je dla siebie i życzę powodzenia...
kitamo do .... Jak ćwiczyłeś nie wiadomo jak źle technicznie to się nie dziwię. Są suplementy i leki na stawy przy okazji można jeść galaretki i nie pisz tu takich bzdur !
Niech chłopach ćwiczy ostrożnie zamiast łazić gdzieś na browca,papierosa czy popularną trawkę....

kitamo
25-04-11, 23:33
Cwiczenia wykonywałem prawidłowo, problem byl w ty mze poprzez szybki rozrost masy miesniowej moj bark sie rozchodził i nabawiłem sie dysplazji (moze nie do konca dysplazji bo w pore sie zorientowalem). Glowna przyczyna bylo wlasnie to ze moj organizm nagle wystartowal ze wzrostem a w tym czasie wydawalo mi sie ze to dzieki silowni wlasnie.

Suplementy i leki na stawy to sa dobre jak ma sie 30lat, a jak ktos juz bierze je w wieku 14 lub 15 lat to pomylka. Sama galaretka a wlasciwie zelatyna w niej zawarta nie wystarczy. W tym wieku trzeba baaardzo uwazac na to co sie robi bo formuje sie szkielet i stawy. Stad tez czesto lekarze odradzaja w tym wieku silownie i cwiczenia beztlenowe. Jednak silownia to nie tylko masa jak juz wyzej pisalem i trzeba robic to z glowa. No i fakt lepiej niech cwiczy cokolwiek niz ma siedziec na tylku. Swoja droga jak ja mialem 15lat to nie bylo siedzenia przy komputerze, tylko koszykowka i pilka nozna na dworze do samego wieczora ;)

Ufp
26-04-11, 11:25
W wieku 14-15lat sama galaretka wystarczy potem suplementy a w wieku 30 lat to można już spokojnie Dece brać ....

KowalX
26-04-11, 15:29
... w wieku 30 lat to można już spokojnie Dece brać ....

Nie pisz głupot...

GaGa01
26-04-11, 15:58
Ufp prawisz filozofie do których nigdy się nie stosowałeś i nie stosujesz, za to głupot w głowie masz nadmiar

Ufp
26-04-11, 16:58
Człowieku o co ci chodzi? Przedstawiam swoje zdanie jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to proszę cie wyjdź !Kolega się pyta w sprawie siłowni a nie komentowania czyiś zdań...

GaGa01
27-04-11, 13:17
o pstro dzieciaku, pier*** głupoty takie, że się w pale nie mieści i każdy Ci to mówi a Ty dalej swoje

Ufp
27-04-11, 17:39
O co ci chodzi? Deca pomaga przyswajaniu wapnia, wiązaniu włókien kalogenowych, nawodnia stawy więc jest na + więc drogi Lady GaGa01 powiedz o jakie głupoty ci chodzi?

radze ci po raz ostatni, nie udzielaj sie w sprawach dopingu w zadnym z podforum.

GaGa01
27-04-11, 18:08
o to, że nie masz pojęcia o czym piszesz i w jaki sposób to wpływa na organizm to raz,
dwa nie masz prawa wg doradzać komukolwiek steroidów, nigdy w tym nie siedziałeś i nie stosowałeś także morda w kubeł dzieciaku
ośmieszasz się i robisz błazna z siebie na każdym forum, dziwię się, że jeszcze Ci tu bana nie dali

Ufp
27-04-11, 18:30
Czy ja komuś mówię żeby brał sterydy !? Mówię że mógłby już w wieku 30lat jak by stawy wysiadkę robiły.. Naucz się czytać !...
Racja o dopingu za dużo nie wiem i nikomu nie doradzam w tych sprawach bo z nimi nie miałem styczności.

GaGa01
27-04-11, 18:33
"w wieku 30 lat to można już spokojnie Dece brać"
Twoje teksty tego typu miażdżą wszystko, jakbyś nie zauważył to jest to rada dla osób, którym stawy wysiadają,
może naucz się inaczej formułować zdania?
to ja Ci napisze NIE MÓGŁBY, a swoje teorie zachowaj dla siebie

Ufp
27-04-11, 18:36
Czy to jest forum polonistyczne ? Można brać ale wiąże się to oczywiście z efektami ubocznymi których nie jest mało...

GaGa01
27-04-11, 18:41
nie, ale jest to Polskie forum z Polakami, aby zostać zrozumianym pisz poprawnie po Polsku
Deca to lek i nie jest konieczna, ani nawet nie jest w kategorii "można brać" na stawy rozumiesz?
żaden steroid taki nie jest, to nie jest jakaś magiczna pastylka, to nie jest suplement aby takie teorie prawić
skończone

Ufp
27-04-11, 18:52
Pastylka !?!?.... Wiadomo że nie można Decy brać bo jest zakazana . Fiolka to nie pastylka...Deca pomaga stawom tylko podczas cyklu,a większość saa nawadnia stawy i można nabawić się większej kontuzji...