PDA

Zobacz pełną wersję : Niesymetryczne mięśnie



ciaastek91
10-03-07, 11:17
Od kilku lat trenuję piłkę nożną i jakoś nigdy nie interesowałem się wyglądem swoich mięśni...
Niedawno zacząłem ćwiczyć brzuch (robie A6W), no i zauważyłem, że mięśnie z lewej strony mam większe niż z prawej... Zdźwiło mnie to troche, więc zwróciłem uwagę na nogi, a tam to samo... tyle, że np mam prawe udo większe niż lewe, a lewą łydke większą niż prawą, bicepsy, klata - to samo... Jest jakiś sposób żeby to wyrównać?

mateuszek
10-03-07, 11:22
to cwicz mięśne wyłącznie z jednej strony az do wyruwnania

Scott
10-03-07, 11:52
przypuszczam ze przyczyna lezy w genetyce... to sie zdaza, wielu kulturystow ma to z brzucham na przykład. chyba nie jest to do wyrowniania:/ ale jezeli jest to zwyczajna dysproporcja (w co watpie przy tak licznych nierownosciach) to da sie to wyrownac kladac bardziej nacisk i skupiajac sie na mniejszym miesniu, ale zeby nie przegiac w druga strone i zeby ten na poczatku mniejszy miesien nie przerosl sila ani wielkoscia tego drugiego. scott

ubermas
10-03-07, 12:11
A ja powiem tak. Nie sluchaj wyowdow o genetyce i dysproporcjach, bo po pierwsze nikt nie widzial cie na zywo, po drugie i najwazniejsze nikt nie jest lekarzem. Moim zdaniem za duzo na tym forum "ekspertow". Ja ci radze zapisac sie na silke i cwiczyc. Miesnie same sie wyrownaja, co prawda zajmie to troche czasu, ale napewno roznica nie bedzie taka wielka. Kazdy praworeczny ma wikeszgeo prawego bica, kazdy lewonozny pilkarz ma wikesze lewe udo, to jest normalne, to tak jakby sie dziwic, ze ma sie wiecej sily w jednej rece. Ja tez mam lewa stroen brzucha widoczna, a prawa prawie wcale, ale wiem, ze z czasem wszytsko sie ulozy odpowiednio. Takze cwicz i sie nie przejmuj. A czas pokaze wszytsko. Pozdro

Scott
10-03-07, 12:14
A ja powiem tak. Nie sluchaj wyowdow o genetyce i dysproporcjach, bo po pierwsze nikt nie widzial cie na zywo,
no wlasnie a ja przyjalem tylko takie prawdopodobienstwo i napisalem tez ze moze to nie miec nic wspolnego z genetyka...

Raskus
10-03-07, 14:26
ciaastek91, ćwicz na siłowni wszystko powoli, równomiernie.

Wszystko się w jakimś stopniu wyrówna - tylko na to potrzeba czasu!

Dexter1900
10-03-07, 21:33
Ja tak samo mam z bicepsami :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:
Jakos ciwcze jzu prawie 4 miechy chybai sie nie rowna :mrgreen: Ale trudno dobrze ze tyle samo sily bo o 1cm sie rozni :neutral:

MaC-DrG
10-03-07, 21:37
człowiek zawsze ma jedna strone (lewa) mniejsaza....
sa tetki jak to opisal autor tematu, wtedy tylko cwiczyc rownomiernie i sie wyrownaja... a nie nadganiac na jeden miesien itd......

Raskus
10-03-07, 22:28
Dodam coś ciekawego do tematu ;)

Chyba pisałem już to na forum.

Jak pisał Arnold Schwarzeneger w jednym ze swoich atykułów, jeżeli widzi się jeden mięsień mniejszy od drugiego, należy zwrócić na niego większą uwagę.

Nie chodzi o zwiększenie ilości serii na nią czy ciężaru lub powtórzeń.
Chodzi o dokładną technikę i obserwację mięsnia co na niego działa dobrze, a co nie.
Czyli:
Jeżeli masz lewy bic mniejszy od drugiego:
- Wykonuj o wiele dokladniejsze ćwiczenia gdy cwiczysz tą ręką
- Zwracaj uwagę na każde powtórzenie
- Wykonuj ćwiczenia tą ręką jako pierwwsze, gdyż najwięcej siły masz wtedy
- Technika podstawą
- Bądź cierpliwy :wink:


Ja mam o wiele mniejsza lewą ręke od prawej - jest to spowodowane złamaniem i jednoczesnie skreceniem wszystkich kosci w okolicach lokcia, co powoduje ze nie moge do konca wyprostowac ręki oraz zgiąć, więc wyobraźcie sobie moj ruch tej ręki, a mojej drugiej - sprawnej.

ciaastek91
11-03-07, 21:06
dziękuje wszystkim za pomoc, sogi poleciały
żeby nie zakładać nowego tematu...

czy przed ćwiczeniami na brzuch należy zrobić jakąś rozgrzewkę?

ubermas
11-03-07, 21:14
Nie trzeba, odrazu jedziesz z koksem. Jesli chcesz to mozesz jedynie rozruszac troche okolice pasa, jakies zgiecia w pasie, sklony itp. Ja jednak nigdy nie rogrzeam sie do brzuszkow, zreszta nie znam osoby, ktora tak robi i nie slyszalem o takiej, ale poczekaj na opinnie innych

Raskus
11-03-07, 22:49
ciaastek91, zawsze należy zrobić rozgrzewkę przed ćwiczeniami.

Rozgrzewka pozwala doprowadzac więcej krwi do mięśni i lepsze efekty z tego są + o wiele mniejsza możliwość wyłapania kontuzji. W dodatku mikrouszkodzenia mięśnia są większe.
Do tego rozciąganie co pozwala na większy zasięg ruchu mięśnia jest rewelką!(a siłownia zmniejsza ścięgna). Dlatego, ze siłownia zmniejsza ścięgna wazne aby sie rozciagac, bo jak bedziesz pompa nie rozciagnieta to jak chudy machnie CI noga, Ty swojej nie podniesiesz powyzej uda.

Ja się rozgrzewam do każdej partii, ap rzy ćw. brzucha kłade się brzuchem na ziemi i samym rękoma unoszę górną częśćciała(rozciągam mięśnie brzucha w ten sposób).