PDA

Zobacz pełną wersję : otręby owsiane, a płatki owsiane



dexterinio
06-04-11, 00:33
Co sądzicie o tych produktach? Pomijając fakt, że obydwa są niezastąpione. Konkretnie chodzi mi o zastępowanie ich wzajemnie w diecie redukcyjnej kub diecie masowej. Z tego co się orientuje otręby maja zdecydowanie mniej węgli. Rano jem na śniadnaie 100g płatków + białka jajek. Jest sens zamienia je na otręby lub łaczy np w proporcji 50/50??

Micek185
06-04-11, 00:39
proponuje isc do marketu wziać w rękę oie paczki i z tyłu jest magiczna tabela,zobacz skład i wtedy zobaczysz róznce,
ps spróbuj zjeść 100g otrebów owsianych z samym mlekiem i wtedy porównaj do płatków owsianych,podpowiem ci że ja dodaje ich moze z 2 łyżki do płatków achodzi mi głównie o błonnik z nich pozyskiwany.

dexterinio
06-04-11, 01:17
tabele porownalem otreby maja zdecydowanie mniej wegli. i blonnik w wiekszej ilosci. to jedyna roznica miedzy nimi??

Wiki
06-04-11, 10:39
Jakby się przyjrzeć dokładnie to znajdziesz jeszcze wiele różnic, ale te główne to właśnie te, że otręby mają mniej węgli i więcej błonnika.
Aczkolwiek owsiane też mają sporo błonnika.
Dobre są też jabłka ze względu na zawarte w nich pektyny, które też czyszczą kichy.

dexterinio
06-04-11, 10:47
jestem na redukcji teraz wyrzucilem z diety wszystkie owoce bo maja cukry(co prawda jablka stosunkowo niewiele ich maja ale trzeba ograniczyc wszystkie) - oprocz bananow w dni nietreningowe z rana