PDA

Zobacz pełną wersję : dietka do sprawdzenia na mase i siłe



lukasz1812
05-04-11, 21:29
siema, nie znam się na tym w ogóle ale ułożyłem takie coś i byłbym wdzięczny za porady itd
Wiek : 20
Waga : 52 kg
Wzrost : 160 cm
Płeć : mężczyzna
Typ budowy : ektomorfik
Cel : masa

Stosuje sobie taką dietkę
I POSIŁEK
muesli+4 jajka
II POSIŁEK
2 kanapki na ciemnym pieczywie z sałatą, serem, pomidorem i piersią z kurczaka
III POSIŁEK
100 g brązowego ryżu+pierś z kurczaka pieczona w folii+sałatka
IV POSIŁEK
Jogurt naturalny z orzechami
V POSIŁEK
100 g brązowego ryżu+ryba pieczona w folii+sałatka

sałatka to zazwyczaj sałata+pomidor+pieczarki+jajko+czasem groszek, kukurydza, to tego sos z octu balsamicznego i oliwy oraz przyprawy

Chciałbym dowiedzieć się czy jest poprawna oraz co można jeszcze przyrządzać zamiast poszczególnych posiłków żeby nie było monotonnie. Ćwiczę 3 razy w tygodniu+raz trening aerobowy+3 razy basen w różnych godzinach, niestety nie mogę ustalić jednej pory przez inne zajęcia. Dzięki za pomoc. Acha, mam problemy z tarczycą i hormonem wzrostu, uczulony na nic nie jestem, ale nie przepadam za twarogiem i ogórkiem w każdej postaci

Wiki
06-04-11, 10:09
Liczyłeś kcal z diety? Liczyłeś swoje zapotrzebowanie? Masz nadczynność tarczycy?

Dieta lipna niestety. Nic nie napisałeś ile gram, czego zjadasz.
Na pierwszy rzut oka, brakuje posiłku po treningowego,
IV posiłek do zmiany, na węglach z jogurtu masy raczej nie zrobisz.
V posiłek - nie jestem przekonany co do 100g ryżu na noc? Chyba że od razu po tym posiłku nie idziesz jeszcze spać, w takim razie dodaj jeszcze VI posiłek, zaraz przed snem, który powinien składać się z białka wolno wchłanialnego - twarogi, lub jeśli wolisz mogą być to jajka/ kurczak + jakieś tłuszcze np. orzechy, majonez, oliwa z oliwek.