PDA

Zobacz pełną wersję : Najlepszy start



peos
04-04-11, 15:34
Jest to mój pierwszy post także witam wszystkich :)!

Moją prośbą jest ułożenie odpowiedniego planu treningowego dla moich warunków fizycznych.
175cm
78kg
19lat
nadciśnienie tętnicze(lekarz zaleca wysiłek fizyczny)

Chciałbym wyrzeźbić brzuch (urósł od piwa :D), grube łydki i uda, powiększyć trochę biceps i ramiona. Jakiś trening, który prowadzi do sylwetki np w stylu Bruce'a Lee, a nie Pudziana :D.
Co do diety to znalazłem w internecie taką:

Rano omlet (4 białka + 1 żółtko)
po 3 h pierś z kurczaka + chlebek razowy
po następnych 3 h wafel ryżowy + odżywka
po następnych 3-4 h pierś z kurczaka + ryż plus suroweczka
kolo 19-20 pierś lub łosoś + plus chlebek razowy
Mięso na grillu elektrycznym

Co jeść, czego unikać i co pić, żeby dieta przynosiła efekty?

Poza tą dietą chciałbym biegać więc proszę również o podanie mi częstotliwości i dystansu biegów.

Z odżywek planuję na pewno kupić

OLIMP CREATINE KREATYNA MEGA CAPS 180 kaps
[/URL]
Zastanawiam się jeszcze nad dodaniem czegoś (linki poniżej) z tym, że nie wiem co mogę a czego nie powinienem łączyć ze sobą, co nie przyniesie skutków ubocznych i nie wykosztuję się za mocno.

Hi Tec Vitamin A-Z 120kaps ENERGIA WITALNOŚĆ
(http://allegro.pl/olimp-creatine-kreatyna-mega-caps-180-kaps-wys-ozl-i1521097682.html)
MEGABOL Dibencozide Magnum 100kaps

MEGABOL TESTOSTEROL 30kaps
(http://allegro.pl/megabol-dibencozide-magnum-100kaps-od-energy-shop-i1534468758.html)
Trec Super Omega 3 60tab
[URL="http://allegro.pl/trec-super-omega-3-60tab-od-energy-shop-i1514792762.html"]
I ostatnie pytanie. Bardzo lubię wypić piwko i czy podczas ćwiczeń i cyklu np. kreatyny może zaszkodzić lub też zostać wypłukane z organizmu?

Z góry dziękuję za przeczytanie mojego posta i za udzielenie laikowi porad. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź ;) !

-------------

NIE DAWAĆ LINKÓW OD INNYCH SKLEPÓW !

Wiki
04-04-11, 17:07
Przy nadciśnieniu tętniczym, dobry będzie wysiłek aerobowy typu basen, rower, bieganie. Na siłce też możesz ćwiczyć, ale bardzo intensywny siłowy trening raczej nie polepszy ciśnienia.
Teststerol megabola możesz sobie odpuścić, tak samo jak dibenacozide magnum chyba że nie masz w ogóle aptetytu.
Do śniadania dodaj węglowodany jakieś jeszcze i ustal deficyt kcal, tak aby był ujemny - jeżeli chcesz schudnąć.

peos
04-04-11, 17:31
Dziękuję za szybką odpowiedź :). Czyli biorąc kreatynkę i ćwicząc małymi ciężarami dużą ilość powtórzeń ale nie na maxa nie powinno przeszkadzać przy nadciśnieniu? Biorąc lekarstwa na nadciśnienie jest ono przecież wyregulowane. Pozdrawiam

Wiki
04-04-11, 20:31
Tak, tylko kreatynę bierz cyklicznie po 10g/dzień przez 6tyg :).

m@bi
04-04-11, 21:11
Przestan przestan ^^ o kreatynie zapomnij. Masz gruby dół chudą górę :>?

flutebox
04-04-11, 21:44
broń Cię Panie Bóg z tą kreatyną !!! Poćwicz minimum rok regularnie... i wtedy możesz myśleć.

peos
04-04-11, 22:06
nie mam aż tak chudej góry :D po prostu mam bębenek od piwa, a poza tym jest ok. Trenuje siatkówkę regularnie więc tam też mamy zajęcia siłowe i kondycyjne. Oprócz tego w wakacje codziennie pływam i gram w siatkę plażową a to duży wysiłek. Czyli kreatyna jest niewskazana w moim przypadku? Chciałbym coś 'brać' z tego powodu, że będę się pilnował z piciem piwa bo przecież picie i branie odżywek jest bez sensu, bo alkohol chyba negatywnie wpływa i wypłukuje z organizmu substancje zawarte właśnie w tych odżywkach?

Wiki
04-04-11, 22:22
generalnie jak dopiero zaczynasz to wystarczy trening i dieta

peos
04-04-11, 22:33
a jaka będzie ewentualna różnica jeśli będę ją brał lub nie brał lecz trzymał się diety i regularnych treningów?

Wiki
05-04-11, 08:49
a tego nie wie nikt jak na Ciebie podziała. Ale na pewno czym wcześniej zaczniesz brać, tym wcześniej przestanie na Ciebie działać, więc najpierw trzeba wykorzystać to co natura dała, a potem się wspomagać :P

Micek185
06-04-11, 18:42
po pierwsze ustal cel,po drugie jedz dobrze zdrowo dużo warzyw,dużo wody,odzywki odstaw a skup się na jedzeniu to podstawa podstaw.
nadcisnienie można zbic nie tylko farmakologicznie ale także dietą i aktywnością sportową,jeśli zaczniesz regularnie ćwiczyc,zdrowo się odżywiac pwoli ustabilizujesz tętno.
jesli to twój pocztek i zalezy Ci głównie na poprawie wyglądu sylwetki to nie ma co szaleć umiarkowane treningi i ogóny zarys zdrowego żywienia wystarczy żeby osiągnać cel.

kitamo
24-04-11, 22:54
Jak chcesz wyrzezbic sylwetke to zacznij od czegos prostego jak bieganie i w ogole sport. Raczej jestem pewien ze nie uprawiasz sportu regularnie.
Jak chcesz schudnac to zacznij biegac - duzy dystans ale nie za szybko co by sie nie zmachac po pierwszych 200metrach.
Mozesz tez kupic sobie worek i powiesic gdzies jak masz mozliwosc i cwiczyc na worku.

Ja obecnie biegam ok 3-4km wolnym tempem, a nastepnie wracam ostatnie 2km sprintem w seriach (5-7 sekund sprint a nastepnie 15sekund odpoczynku i powtarzam). Szybko zrobisz sobie ladne nogi a do tego schudniesz i poprawisz kondycje.

Na worku bije seriami po 2,5minuty nonstop.

Dokladnie zapytaj lekarza jaki wysilek jest najbardziej zalecany bo to istotne. Sam dosc dlugo mialem nadcisnienie poniewaz mam tak jakby 3 nerki (jedna jest podzielona na 2) i ogolnie dla mnie wskazane sa cwiczenia poprawiajace wydolnosc organizmu takie jak bieganie, plywanie. Raczej powinienem unikac samych cwiczen beztlenowych