PDA

Zobacz pełną wersję : Mandat



M-30
02-04-11, 19:46
Dostałem dzisiaj 100zł mandatu. I tu moje pytanie. Opłaca sie płacic za niego czy nie? Pies cos mówił ze po miesiacu wpadnie komornik jak nie zapłace. Ale co komornik moze mi wziac jak nie mam dochodów bo chodze do szkoły ;] Miał juz ktos podobny przypadek i nie zapłacil? Płacic za ten mandat czy nie?

Kreta
03-04-11, 00:33
Zeby wpadl komornik musi wpierw przyjsc upomnienie o zaplacie co trwa naprawde dlugo. Czekaj az sie upomna moze bedziesz mial fart i mandat ulegnie przedawnieniu.. A jak juz przyjdzie upomnienie o zaplacie mandatu to dopiero wtedy. Oczywiscie odsetki ci nalicza ale to beda drobne 2-3zl.

seras666
03-04-11, 09:35
tez dostalem w pt mandat, 100zl i pewnie nie zaplace bo nie mam z czego, ktos mi mowil ze jak nie zaplacisz to potem to od podatku odliczaja czy cos takiego.

Mateusz89
03-04-11, 10:25
Nie opłaca się płacić. Jest szansa że ci wogóle nic nie przyjdzie i nie jestes wtedy stratny tą setke. A jak przyjdzie cos to będą to małe odsetki doliczone max kilka zł tak jak ktos wyżej pisał.

Sosna91
03-04-11, 10:28
mnie wczoraj w nocy zatrzymali ale jakos sie udało mi dogadać, choć pierwsze słowa policjanta "kierowco, ulica to nie tor drogowy.."

KowalX
03-04-11, 13:04
Sosna,a powinieneś dostać... :P

@M-30

Wiek, pracujesz?

Ninja165
03-04-11, 14:59
jak będziesz miał dochody to ci od podatku to odciągną..
komornika narazie niemasz sie co bać

MAXIMUS 2
03-04-11, 18:00
ja mam 500zł drugi 300zł a 3 100zł te 500 dostałem 2 lata temu ja tam nie płace nawet upomnienia nie dostałem wole se białko kupić :)

info
03-04-11, 20:26
Kiedyś nie było trzeba płacić, ale teraz komornik przychodzi po około miesiącu, może dwóch.

kubaCK
03-04-11, 21:55
taki ujjj jak przychodzi;)
200 zl jakos 2 lata temu dostalem , nawet raz nie przyszlo upomnienie. w wakacje nie zaplacilem za bilet kredytowany w pociagu wiec dokurwili mi jakos 180 zl za nie placenie w terminie. 2 razy przyszlo upomnienie ze komornik wpadnie, ze na konto wejda:) na tym sie skonczylo....

M-30
04-04-11, 11:01
Sosna,a powinieneś dostać... :P

@M-30

Wiek, pracujesz?

19 lat, nie pracjue

fallenursus
04-04-11, 13:46
niemam pojecia jak jest w PL,ale ci powiem jak jest w kazdym innym cywilizowanym kraju.
dostajesz mandat- nie zaplacisz- naliczaja odsetki-przychodzi upomnienie(wieksza suma do zaplacenia)- nie placisz- drugie upomnienie(znowu jeszcze wieksza suma)-nie placisz-wezwanie do sadu(prawko juz wtedy jest newazne).
druga opcja
dostajesz mandat-placisz, i po klopocie.
jeste jeszzcze chyba 3cia opcja ktora ja wlasnie przchdze bo cos drugiego upomnienia na dostalem
dostajesz mandat-nie placisz-upomnienie bla bla bla- w tym czasie jeszcze tylko miesiac do zaplacenia prawka- upomnienie nie przychodzi- idziesz zaplacic prawko to cie licza za prawko+mandat+upomnienie+odsetki- roid rage.

Micek185
04-04-11, 19:27
dostałem 50zł mandatu za usiłowanie picia w miejscu publicznym.nie płaciłęm tego chyba z rok,przyszło powiadomienie jedno,drugie aż w końcu zamówiłem pewnego dnia białko,no i mama mówi że przed furtką stoi jakiś facet z listem myslę pewnie kurier założyłem klapki wziąłem kase do ręki i lece|(mam duzego psa dlatego nie mógł wejśc) i uradowany macham kasą "co przesyłka przyszła?" a gośc się cieszy i mówi "nie nie przeszyłeczka ale pieniądze Pan trzyma bo tez się przydadza" podął imię,nazwisko i przedstwaiłe się jako komornik:) po ok 1,5roku naliczyli mi 11zł odsetek czyli zapłaciłem 61zł.