PDA

Zobacz pełną wersję : LG 42LD650 przyspieszone napisy



kubaCK
29-03-11, 18:11
Po podłączeniu pendriva do TV napisy w nie których filmach wyprzedzają cała akcje.
Czytałem że trzeba plik txt zmienic na srt. Idąc dalej tym tropem sciagnąłem program i zmieniłem format. Niestety ten zabieg nie pomógł. Prosze o rady

slim shady
29-03-11, 18:25
Spróbuj dopasować napisy własnoręcznie, jeśli dobrze pamiętam to robiłem to kiedyś programem SubEdit

kubaCK
29-03-11, 18:46
sciagnalem ale nie bardzo wiem jak go uzywac. nigdy nie uzywalem podobnego programu...
dodam ze na laptopie wszystko dziala jak nalezy. problem pojawia sie gdy film leci z pendriva na TV

grochos
29-03-11, 19:21
wywal tv :)

KowalX
29-03-11, 20:49
Za pomocą "Any video converter" możesz wkleić napisy na stałe do filmu. Nie będzie wtedy problemu z przesuwaniem.
Można ustawić dodatkowo przepływ bitów, rozdzielczość, kodeki, dwa przebiegi lub jeden itp. Program jest szybki i darmowy :)

kubaCK
30-03-11, 17:15
sciagnalem:D i co teraz?

fallenursus
30-03-11, 17:50
Z rozbiegu baranem w ekran
jak aie nie powiedzie to powtorz akcje dwa razy

kubaCK
30-03-11, 19:18
powtorzylem akcje 2 razy. co dalej?;)

fallenursus
30-03-11, 19:21
well....moja expertyza w temacie LG w tym momencie sie skonczyla:(
jestem szczesliwym posiadaczem Panasonic'a i nie mam takich problemow.

kubaCK
30-03-11, 19:35
zawiodles mnie wujek;(

fallenursus
30-03-11, 19:40
Kup ps3 i po klopocie.:)

kubaCK
30-03-11, 19:57
to bedzie moj nastepny zakup;) juz robie przyczajke.... poki co podlacze laptopa ;)

Pusia
30-03-11, 22:02
Jak kupisz juz ps3 to zawsze bedziesz musial kompilowc napisy albo bedziesz ogladac bez :) bo jeszcze nie ogarneli zeby dzialaly napisy i film nie bedace jednoscia :)

kubaCK
31-03-11, 19:44
no to znowu jestem w dupce:P
jak na twardzielu na konsoli bedzie film i odpale go na tv to nie bedzie dzialac?? to samo dzieje sie jak podlaczam pendriva. znowu kolega podlacza przenosny dysk i jakies znaczki zamiast napisow...
na plycie nie mam wszystkich filmow;) a do wypozyczalni nie bede latal za kazdym razem przeciez.
w kazdym razie jak podlacze laptopa pod TV to nie bedzie problemu z napisami??

KowalX
31-03-11, 20:32
sciagnalem:D i co teraz?
Dodajesz przez zakładkę "napisy". Muszą być w formacie srt. i znajdować się w w folderze z filmem. To wszystko. Włączasz konwersję i wszystko samo się zrobi.
W programie "FormatFactory" też jest opcja dodawania napisów i również darmowy.

fallenursus
31-03-11, 20:36
ps3 obsluguje napisy przeciez...
pusia o ile sie nie myle lecisz na jailbreak'u czyli wersja firmware'u dosc stara..ja u mnie mam opcje wybrania napisow na ekranie, coprawda niegdy nie uzywalem jakos dziwnie no:)

KowalX
31-03-11, 20:39
On jeszcze nie ma hehe :P

slim shady
31-03-11, 22:45
Alternatywa: Ściągaj filmy z lektorem lub kupuj oryginały :D

Pusia
01-04-11, 01:14
ps3 obsluguje napisy przeciez...
pusia o ile sie nie myle lecisz na jailbreak'u czyli wersja firmware'u dosc stara..ja u mnie mam opcje wybrania napisow na ekranie, coprawda niegdy nie uzywalem jakos dziwnie no:)

Ta, odlaczylem od neta i oszukalem system :(
Jak wrzucam zwykly film na pendriva nawet z napisami o takiej samej nazwie nie mam opcji dodac napisow. Przynajmniej 2mc temu nie mozna bylo - moze cos zmienili

xaoo
10-05-11, 20:19
jak widze texty typu: kup inny tv, albo kup sobie ps to mnie aż trzesie, widze że sami fachowcy na tym forum.

Miałem ten sam problem, napisy na kompie szły razem z filmem, ale po podpięciu pena pod usb w TV znacznie się rozjeżdżały, więc gdzie jest przyczyna?
Znalazłem rozwiązanie. Napisy pobieram tylko w .txt w zapisie poklatkowym który wygląda w dokumencie textowym mniej więcej tak: {1479}{1535} ... i tutaj jakiś text
Problem jest w fps napisów.
Pobieramy SubEdit-player, w menu Plik wczytujemy plik z napisami, następnie w menu Napisy konwertujemy format napisów ale tylko fps, np zmieniamy na 25000, zapisujemy plik jako blabla.txt, porównujemy czy wartości w nawiasach pozmieniały się w stosunku do oryginalnych napisów, jeżeli nie to konwersji nie było.
Wydaje mi się że LG odtwarzając konwertuje film do 25k fps i dlatego napisy już nie pasują, jeżeli film jest w oryginale 25k fps to wszystk idzie ok, ale niestety masa filmów jest na 23976 fps i tutaj każde napisy się rozjadą.
Podsumowując: zmieńcie fps napisów i to jest wszystko i tylko w tym jest problem.
Pozdrawiam tych fachmenów od kupna innych tv ;) zakute łby...

Baloniarz
10-05-11, 20:59
Ja również się dołączę do pozdrowień dla tych którzy mają 42 cale i ciupią Divixy :P

flutebox
10-05-11, 21:13
a ja zrobiłem tak, kupiłem sobie kabel dvi (5m) podłączam od kompa do telewizora i mam obraz z kompa na swoim telebimie, nie pierdolę się w żadne pendrive itd... kabel podłączysz i z głowy... o dziwo na dvi jest lepsza jakość obrazu niż na hdmi

Baloniarz
10-05-11, 22:11
Szkoda tylko że na tym się kończą zalety DVI, z tą jakością lepszą to nie przesadzaj gdyż są porównywalne. DVI jest wiele tańszy i tyle, a po drugie po co masz płacic za kebelek kupe kaski jak i tak nie użyjesz połowy jego zalet, gdyż pewnie nie masz sprzęcicha obsługującego wysokiej jakości 8 kanałowy dźwięk :)

fallenursus
10-05-11, 23:09
nie wiem gdzie wy placicie za hdmi kupe kasy ale o ile sie nie myle dvi nie przenosi dzwieku wiec jaki sens podlaczania milion kabli jesli mozna 1.
u mnie jest tak
yamaha rvx636b na zlaczach hdmi
xbox na rgb+optical do wzmachora
ps3 na hdmi do wzmachora
box od kablowki hd na hdmi do wzmachora
wzmachor na hdmi do plazmy.
7.1 glosnikow
wszystko dziala jak nalezy.
cala piwnice wykanczalem sam:) scianke na tv sam tez postawilem
na tych fotach nie wszystko bylo jeszcze skonczone.

flutebox
10-05-11, 23:52
no nie wiem czy kupę kasy ceny takiego kabla wahają się od 25 - 50 zł, fakt nie przenosi ten kabel dźwięku ale mam dobre audi przy kompie które rozprowadza mi dźwięk po pokoju... i serio nie tylko ja tak mam z tym, że lepsza jakość jest na dvi niż hdmi, dużo znajomych też widzi tą różnicę, ostatnio przyszedł do mnie technik z UPC podłączył nowy dekoder wszystko fajnie kanały HD super jakość, ale te, które nie są HD odbierają gorzej na tym kablu hdmi niż na wcześniejszym zwykłym... nie wiem czy to jest chwyt marketingowy żeby dokupić więcej kanałów HD czy po prostu to wejście jest tak zjebane.

KowalX
11-05-11, 01:47
W PL nie ma żadnego kanału w HD w żadnej TV :p

Baloniarz
11-05-11, 07:59
Zajebiście masz w pokoju kinowym :), mam nadzieje że nie bezcześcisz tego sprzętu Filmami typu DIViX.

Sosna91
11-05-11, 10:32
Zajebiście masz w pokoju kinowym :), mam nadzieje że nie bezcześcisz tego sprzętu Filmami typu DIViX.


no coś Ty, fallen wrzuca filmy w rmvb ;]

xaoo
11-05-11, 19:42
słuchajcie, jeżeli tv wisi już na ścianie to jest teraz problem podciągnąć do niego dodatkowy kabel, bo takowego pod dvi w instalacji podtynkowej nie posiadam a niecierpie jak coś leci po ścianie gwoździami poprzybijane.
Czepiacie się divx i ja nie rozumiem dlaczego, wg. mnie dvd to przeżytek, sprzęt dawno zapomnianych czasów, to nic że teraz są blueray'e, większa pojemnść, większy problem. Ja zasysam filmy w divx, oglądam i wywalam bo do czego mi filmy które już widziałem, nigdy nie oglądam ich 2 razy, raz i do kosza... dlatego divx u mnie króluje...

fallenursus
11-05-11, 19:54
Tez nie wiem czemu sie czepia dvix'a;)
Sa rozne rozdzialki filmow i prywatne trakery gdzie zajmuje np 7min zeby zassac film 1,6gig w dobrej rozdzialce z dzwiekiem ac3 wielokanalowym. Ps3wcale tak chooyowo nie upscale'uje jak tarmosza na necie btw.
Kolekcja BR tez aie ppwieksza bo klasyki mozna kupic w cenie 20min pracy,nowosci kosztuja godzine pracy.

Sosna moja ps3 obsluguje realplayer'a :)

Baloniarz
11-05-11, 23:02
Wiem rozumiem ludzi którzy nie patrzą na dropy, pixeloze, ściemnienie się obrazu, dźwięk stereo, mnie to nie przeszkadza. Ja tam jestem maniakiem Kina i nie po to zbierałem kase na sprzęt żeby ściągac divixa aby po prostu go obejrzec :), tym bardziej jeśli ma świetną ścieżke dźwiękową...

KowalX
11-05-11, 23:05
o ile sie nie myle dvi nie przenosi dzwieku

Właśnie...

xaoo
12-05-11, 17:59
...Ale po kiego piszecie o tym? Wiecie jaki jest temat? Przypomnę wam:


LG 42LD650 przyspieszone napisy

Kilka postów wyżej wyjaśniłem ten problem i napisałem jak temu zapobiec a wy mi tu o dvd, ps3, dźwięku lub innych pierdołach...
Temat uważam że można zamknąć...

KowalX
12-05-11, 19:02
...Ale po kiego piszecie o tym? Wiecie jaki jest temat? Przypomnę wam:


LG 42LD650 przyspieszone napisy

Kilka postów wyżej wyjaśniłem ten problem i napisałem jak temu zapobiec a wy mi tu o dvd, ps3, dźwięku lub innych pierdołach...
Temat uważam że można zamknąć...

Jakbyś nie zauważył to odpowiedź już dawno dostał. Teraz my tu gaworzymy i nic nie trzeba zamykać :P

fallenursus
12-05-11, 19:25
Zawsze mozna dostac wpyerdol....

kubaCK
13-05-11, 17:39
ja reflektuje na male wfffpierdol.... :*

fallenursus
13-05-11, 17:43
Napisal 3 posty i kozaczy:)

Faken nie wiem w sumie co na lunch zamowic ale chyba kurczaka z frytkami.