PDA

Zobacz pełną wersję : Przepisy kulinarne



P4l4d7n
09-03-07, 20:18
Wydaje mi się, że warto stworzyć temat w którym raz a porządnie zbierzemy nasze przepisy kulinarne. Wstawiajcie tylko te sprawdzone. Może ja zaczne od najprostszych.

~~Kus kus z tunczykiem~~

Gotujemy wode z odrobina soli az do momentu kiedy zacznie wrzec. Nastepnie zalewamy nia około 100g kaszy kus kus (tak zeby woda byla jakies 0,5 cm nad poziomem kaszy). Czekamy około 5 minut (do momentu kiedy woda wsiąknie w kaszę) i dodajemy puszke tunczyka (w kawałkach i sosie własnym) to jest około 150g + kukurydze z puszki (według upodobań). Ja zazwyczaj daje około 80-100g. Mieszamy i jemy.

~~Ryż z mięsem i sosem~~

Gotujemy paczkę ryżu.
Następnie na patelni smażymy drobno pocięte kawałki np. filetu z indyka. Kiedy mięsko się lekko przysmazy dodajemy sos (np. uncle bens - słodko kwaśny). Mieszamy jakiś czas a następnie sos z mięsem dodajemy do ryżu

~~Ryż z dodatkami~~

Do ryżu można dodać np jogurt (polecam te duże z Jogobelli i Danona o smaku truskawkowym i panna coty).

~~Musli z mlekiem~~

Idealne na pierwsze śniadanie. Gorące mleko dodajemy do musli z duża ilosci owoców i platkow kukurydzianych i ewentualnie mozemy dosypac troszke kakao lub odzywki bialkowej.

~~Musli z jogurtem~~
Tutaj chyba nie musze nic tłumaczyć.

~~Omlety~~
Tutaj wszysto zalezy od ciebie. Wrzucasz jajka na patelnie i mozesz do nich dodac np. musli a potem zjeść to z dżemem truskawkowym.


Są to proste ale pozywne dania ktore mozna zrobic w pare minut.
Podawajcie swoje przepisy. Rowniez te skomplikowane, które wymagają więcej czasu na przyrządzenie :wink: .

Shawn_99
09-03-07, 21:27
http://e-kulturystyka.info/viewtopic.php?p=30718&highlight=#30718

P4l4d7n
09-03-07, 21:30
Tutaj chodzi mi o umieszczanie przepisow a nie co najczesciej jemy. Jesli uzbiera sie troche tego to moze przykleimy ten temat (ale prosze nie wypisywac wiecej przepisow w stylu kogiel mogiel z trzema lyzkami cukru i kakao, dzem z cukrem itd).

pkmh
11-03-07, 13:11
===Tuńczyk z ryżem===

Gotujemy ryż (16-19 min) wysypujemy go na tależ na to wywalamy puszke tuńczyka (jaki kto lubi) ja zawsze odlewam troche tego oleju ze srodka i na całość klade jeszcze kawałki pomidora (zawsze skrajam całego).


PS.
Pomysł z założeniem tego tematu uważam za całkiem dobry.Jak sie uzbiera troche więcej takich przepisów to śmiało można go podwiesić..pozdro dla pomysłodawcy :mrgreen:

P4l4d7n
01-04-07, 15:02
No moze ktos cos dorzuci?

Wiktor1882
01-04-07, 16:55
do twarogu 200 g dodajemy sebulke pokrojoną czosnek sól pieprz ziołoy mieszamy do tego odrobine mleka zeby nie było zbyt suche smacznego
idziemy do kurnika najlepiei swojego podkradamy jajka przebiamy z dwoch stron i wypiamy zawartoszcz skorupka nada sie na swieta jako pisanka :)
idziemy nad zeke łapiemy dorodnego pstronga ucinamy mu głowe potem patroszymy dodajemy ziół owiamy w złotko wrzucamy na ruszt albo go gotujemy

Vegeto86
01-04-07, 23:15
Ja jem zazwyczaj:
ryz+jogurt+pokrojony w plasterki banan
twarog "chudy"+lyzka miodu+banan pokrojony w plasterki
omlet(chyba kazdy se umie zrobic)
makaron+chudy twarog+sloninka(ewentulanie jak nie mamy mozna dodac masla)
gotujemy makaron z dodatkiem oleju(zeby sie nie skleil) odcedzamy dodajemy koste twarogu,slonine krojimy w drobne kostki podsmazamy na patelni rowniez dodajemy.
Danie moze dziwne chodz bardzo smaczne i pozywne