PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o trening [ zdjęcie sprzętu ]



Warzych
26-03-11, 11:56
Witam, pisałem już temat o treningu ale został on zmieszany z błotem. Proszę was o ułożenie treningu do sprzętu który widzicie na zdjęciu poniżej.
Dodam że ćwiczyłem kiedyś na siłowni. Moim celem jest siła i rzeźba. Pozdrawiam
http://img576.imageshack.us/img576/2646/laweczkan.jpg

jak
27-03-11, 09:01
przy jakupie pewnie bylo napisane co robic na tym

m@bi
27-03-11, 12:12
Raczej ciężko ogarnąć trening aby siła rosła wraz z rzeźbą :>? Co jest piorytetem? rzeźba cZy siła?

Warzych
27-03-11, 13:40
priorytetem jest rzeźba :)

xxmłodyxx
27-03-11, 13:45
a jest wogóle masa?

Pioter1994
27-03-11, 13:50
priorytetem jest rzeźba :)

Ciągle to samo. Rzeźbi się dietą nie ćwiczeniami ! Możesz najwyżej gestość mieśni zwiększyć.

Najpierw zwiększ mase potem spal tłuszcz dietą - wtedy będzie rzeźba.

m@bi
28-03-11, 16:13
Ciągle to samo. Rzeźbi się dietą nie ćwiczeniami ! Możesz najwyżej gestość mieśni zwiększyć.

Najpierw zwiększ mase potem spal tłuszcz dietą - wtedy będzie rzeźba.

Przestań snuć głupoty xD Twierdzisz ze dasz rade dobrze sie wyrzeźbić bez zmiany ćwiczeń intensywności czasu przerw? :> Wiadomo ze dieta jest ważna ale RODZAJ ĆWICZEŃ RÓWNIEŻ !!

mtm
28-03-11, 17:49
Przestań snuć głupoty xD Twierdzisz ze dasz rade dobrze sie wyrzeźbić bez zmiany ćwiczeń intensywności czasu przerw? :> Wiadomo ze dieta jest ważna ale RODZAJ ĆWICZEŃ RÓWNIEŻ !!
trening to tylko bodziec .
dieta jest najważniejsza !
nie ma co , wiadomo że nikt na hardcorowej redukcji to niebezpiecznej granicy bf% dla stawów , nie bedzie robić takich samych cieżkich siadów i ciągów jak podczas masy, gdy schodzi do powtórzeń zakresu np.2-6 .
Jedź swoim splitem jakim tak trenujesz , możesz dodać super serie , tri sety , dropy itd. Ale nie ma co popadać w paranoje i robić po 25 ruchów , trzymał bym sie w okolicy 12 powtórzeń .

Micek185
28-03-11, 18:12
a jednak na rzeźbie(prawdziwej kiedy mówimy o robieniu formy)wrzuca się krótsze przerwy,zmniejsza cieżary dba o maksymalny skurcz,i dorzuca cwiczenia "szlifujące"myslę że to bardzo duża zmiana.ale dieta przedewszystkim.

mtm
28-03-11, 20:02
przerwy to tam bez przesady nie ma co "ochładzać" mięśnia ,ale nie też 20sek.
mówie te cieżary to już bardziej osobista sprawa , jesteś pewny , rozgrzany i wiesz że możesz podejść do danego cieżaru, to podchodzić do jak największego by uzyskać większą odpowiedż hormonalną(ale powtarzam z głową )

wspominasz o ćwiczeniach "szlifujących" chyba masz na myśli izolowane to ok . ale z drógiej strony chłopak co za przeproszeniem gówno wie o tym sporcie , nie będzie dobierać treningu bicepsa jak np. koleś z MP który układa plan np. na "wypiętrzenie" głowy krótkiej by uzyskać szczyt którego mu brakuje .

a co do autora to chujowata ta twoja ławka . W temacie padło już tyle uwag odnośnie treningu że autor chyba będzie wiedzieć jak zaatakować .

peace

m@bi
28-03-11, 20:37
Kurde to jakies nowe odkrycia są zakres ruchów 2-6 to masa :>? Chyba że źle zrozumiałem text :). 12 powtórzeń przy redukcji dla mnie mało, trzeba dążyć do przemian tlenowych i czysto tlenowych ( przy 12 resp głównie glikogen idzie z mięśni i wątroby ) Za ok miecha bede zrzucał i chce robic ok 20resp i zobaczymy jak to na mnie zadziała :)

mtm
28-03-11, 20:40
Kurde to jakies nowe odkrycia są zakres ruchów 2-6 to masa :>)
siła , siła = masa .
Jak już jesteś taki nieustępliwy w swoich przekonaniach to odpal seminarium z Radkiem Słodkiewiczem , padają pytania na które rozmawiamy .

m@bi
28-03-11, 20:55
Oczywiście ze przy 6 powt masa bedzie szła ale duzo duzo wolniej ,piorytetem w takim treningu jest siła, jeśli ktos chce budować mase to nigdy w życiu 6 powt.

mtm
28-03-11, 21:06
olśnij mnie w takim razie .

ile według ciebie rps na siłe/mase/rzeźbe i może na recomp ....

powtórzenia z zakresu 6 to trening siłowo-masowy . nie stricte kulturystyczny , ale na powiększenie obwodów i dorzucenie mięśnia na siebie , czas na definiowanie będzie kiedy bedzie co definiować .

Micek185
28-03-11, 21:10
a jednak na rzeźbie(prawdziwej kiedy mówimy o robieniu formy)

nom dokladnie to napisałem:)

m@bi
28-03-11, 21:17
Trochę odbiegamy od tematu

wg mojej oceny wyglądałoby tak:

obciążanie ilość powt w seri
a) Maksymalne 1
b) submaksymalne 2-3
c) duże 4-7
d) umiarkowanie duże 8-12
e) średni 12-18?
f) mały 19-25?
g) bardzo mały 25 i więcej

Legenda ^^
a i b ten kto buduje siłe maksymalna - bez praktycznie przyrostu masy ciała skierwane głownie na siłe
b i c najpierw siła odkrywa pierwsza role potem masa
d masa masa a siła leci przy okazji ze tak to nazwe ;q
e masa rośnie wolniej wchodzi wytrzymałość gibkość, gęstość
f i g typowa praca tlenowa redukcja tk tłuszczowej

PS nie wiem czy sie nie pomyliłem gdzies w resp jak cos poprawic ;P

także jak komus zależy na Masie to ja bym wchodził na pkt d Mozesz sie z tym nie zgodzić i miec inne zdanie :)

Pozdro.

mtm
28-03-11, 21:21
jak idzie siła to idzie masa i nie ma opcji - błąd .
ogl. prawie ze wszystkim sie nie zgadzam .
WIĘKSZY ZŁOM = WIĘKSZA ODPOWIEDŹ HORMONALNA .

m@bi
28-03-11, 21:25
Nie wiem na czym opierasz swoja wiedze twierdząc ze z większością się nie zgadasz ale szanuje to, skoro tak mocno w tym tkwisz :) To jeśli masz czas opisz tym samym sposobem, jak twoim zdaniem taki rozkład powinien wyglądać. rps na siłe/mase/rzeźbe

KowalX
28-03-11, 21:28
Jak chcesz robić siłę to wykonuj ćwiczenia dynamiczne(tutaj jak dla mnie 5-6 powtórzeń) i wielostawowe. Do tego dobrze jeśli nie zapomnisz o sporej porcji węglowodanów. Co do budowania masy to jest tyle teorii co ludzi. Poza tym bez siły nie zbudujesz masy. Raczej mało kto trenujący siłę będzie wykonywał to co wymieniłeś w punkcie "a", takie coś możesz sobie na zawodach robić, nic poza tym.

mtm
28-03-11, 21:29
siła 1-6 (choć bez dojścia do upadku )
masa ok.8
rzeźba 10-12- no max. te 15rps.

kowal ale że trzeba jeść i wykonywać wielowarstwowe to my wiemy http://imgcash6.imageshack.us/img153/9674/44258467.gif

KowalX
28-03-11, 21:39
siła 1-6 (choć bez dojścia do upadku )

Nikt nie będzie robił 1powtórzenia maksymalnego trenując siłę, co najwyżej na zawodach.


masa ok.8

Robiąc 5 też zrobisz masę i wcale nie gorszą niż przy 8 :)


rzeźba 10-12- no max. te 15rps.

Zapomnij o tym, tutaj ważna jest dieta. Wykonywanie 15 powtórzeń tylko dodatkowo upośledzi siłę :P


kowal ale że trzeba jeść i wykonywać wielowarstwowe to my wiemy http://imgcash6.imageshack.us/img153/9674/44258467.gif

Nie przeczę ... :)

m@bi
28-03-11, 21:45
mtm czyli troche z tym co powypisywałem się zgadzasz :Q Dobra dyskusja się nawiązała ale to temat rzeka :) Co człowiek to inna myśl :) Pozdrawiam o/

mtm
28-03-11, 21:47
Nikt nie będzie robił 1powtórzenia maksymalnego trenując siłę, co najwyżej na zawodach.
bo co nie będzie robił ? mówie o kolesiach co wiedzą czego chcą , poświęcają sie temu w całości i trenuja pod nadzorem sparing partnera



Robiąc 5 też zrobisz masę i wcale nie gorszą niż przy 8 :)
dlatego napisałem ok.a przy 4 nie zrobi ?, czepiasz sie już poprostu .



Zapomnij o tym, tutaj ważna jest dieta. Wykonywanie 15 powtórzeń tylko dodatkowo upośledzi siłę :P
też napisałem że w skrajnych przypadkach !tak to bazowanie na ok. 12


kowal ty tak lubisz sie do czegoś przyczepić , zawsze szukasz dziury w całym .

KowalX
28-03-11, 22:26
bo co nie będzie robił ? mówie o kolesiach co wiedzą czego chcą , poświęcają sie temu w całości i trenuja pod nadzorem sparing partnera

No z tych co znam ,robiąc wyłącznie trening siłowy nie zajmują się czymś takim jak jedno powtórzenie maks. Przynajmniej Ci co jeżdżą na zawody. Ale może i są tacy. Nie wiem jak to się ma do kulturystów.


dlatego napisałem ok.a przy 4 nie zrobi ?, czepiasz sie już poprostu .

Wiem. Dlatego wymienianie a,b,c... to głupota :) Czepiać się można rzeczy nieistotnych.


też napisałem że w skrajnych przypadkach !tak to bazowanie na ok. 12

No może pisałaś, nie wiem. Ja się tylko odniosłem,że 15 to głupota. W tych skrajnościach, które masz na myśli to jakie?


kowal ty tak lubisz sie do czegoś przyczepić , zawsze szukasz dziury w całym .

Nigdy się nie czepiam tylko komentuje głupoty lub nieprawidłowości według mnie. Albo coś jest prawidłowe ,albo nie. Jeśli widzisz w tym jakiś sens ,spoko :)

Micek185
28-03-11, 22:35
pan owie:)
wszedzie gdzie idzie progres obciżenia z treningu na trning rośnie siła
w sile nie chodzi o spięcia mieśni tylko o dynamikę i ciągły wzrost obciążenia,w kulturystyce na odwrót najważniejsze jest spięcie miesni
największą odpowiedź anaboliczną czyli warunki do budowania masy to cieżary zzakresu 70-85%powt max. czyli bedzie to ok 8-10powt.
a i tak jesli bedziecie robili nawet te 4powt czy 12 a będziecie mieli odpowiednią dwakę jedzenia to masa będzie szła ciągle do przodu:)tylko moze wolniej:)