PDA

Zobacz pełną wersję : Trening na rzeźbę... ??



marcinek321
25-03-11, 22:36
Witam !
Mam zamiar rozpocząć trening na rzeźbę, dysponuję ławeczką do wyciskania oraz do brzuszków. Mam 193 cm wzrostu i ważę 97kg, myślę że z taką wagą mogę zacząć rzeźbić. Przyznam że jestem mocno otłuszczony...
Chodziłem na siłownię 1,5 miesiąca ale niestety musiałem zaprzestać z powodu choroby... Czy mógłby mi ktoś doradzić jakiś trening ?? Od razu napiszę że chcę wyrzeźbić górne parte mięśni, nogi mam umięśnione od grania w nogę i jeżdżenia na rowerze.
I czy mogę brać jakieś odżywki od początku ??

fallenursus
25-03-11, 22:38
rzezbi sie w kuchni nie na silowni

marcinek321
25-03-11, 22:43
Wiem że dieta jest ważna ale chodzi mi jak ćwiczyć żebym normalnie wyglądał, nie jak kokzu ale normalnie ;)

PucuLeg
25-03-11, 22:49
Fall dobrze pisze. Przede wszystkim dieta. Co do treningu, zwykly split + aeroby po treningu. Odzywki mozesz brac, czemu nie, ale po co? BCAA na ochrone miesni? Po co, po 1,5 miesiaca silowni malo ich tam masz. Spalacz? Nie ma takiej potrzeby. Bialko mozesz brac jesli z diety nie mozesz go dostarczyc tyle ile potrzebujesz. Co Ty na tej laweczce chcesz rzezbic? Jesli masz dostep tylko do takiego sprzetu to lepiej zebys zapisal sie na silownie albo chociaz biegal. Ale przede wszystkim zajmij sie dieta.

PucuLeg
25-03-11, 22:51
Wiem że dieta jest ważna ale chodzi mi jak ćwiczyć żebym normalnie wyglądał, nie jak kokzu ale normalnie ;)


Koksem po redukcji nie bedziesz, nie po takim stazu ;] A cwiczyc masz normalnie, schudniesz, bedziesz wygladal normalnie, potem masa i wygladasz jak koksu ;p

marcinek321
26-03-11, 09:20
Dobra aeroby ale co to ten split ??
I jeżeli będę robił trening na rzeźbę czyli mniejszy ciężar i więcej powtórzeń to mięśnie rosną czy tylko jest spalana tkanka tłuszczowa i ile razy w tyg mogę robić klatę np bo na tym mi najbardziej zależy ;)

seras666
26-03-11, 10:29
aeroby + normalny trening bez zadnych tam wiekszych ilosci powtorzen i dieta, koksem szybko nie zostaniesz nie martw sie.

fallenursus
26-03-11, 12:06
I jeżeli będę robił trening na rzeźbę czyli mniejszy ciężar i więcej powtórzeń to mięśnie rosną czy tylko jest spalana tkanka tłuszczowa i ile razy w tyg mogę robić klatę np bo na tym mi najbardziej zależy ;)

jak tak bedzies robil to spalisz miesnie.

PucuLeg
26-03-11, 14:58
Na podstawowych splitach jedna partie robi sie raz w tygodniu, jedynie triceps i biceps mozna katowac 2x ale to tez zalezy od Twojej regeneracji. Podczas redukcji miesnie nie rosna, nie maja po prostu z czego rosnac, niedobor kcal, a bez wody kwiatek Ci nie wyrosnie przeciez. Najpierw zredukuj to co Ci tam zalega a potem masuj, czyli nadmiar kcal, miesnie maja warunki do rozwoju i rosniesz ;]

marcinek321
27-03-11, 18:53
To musi być jakaś wyspecjalizowana dieta czy po prostu mniej żreć i rowerek codziennie ?? No i wkońcu jak mam ćwiczyć, progresja czy bez zmieniania ciężarów ??