PDA

Zobacz pełną wersję : jakie tanie BCAA polecacie?



dresik20
25-03-11, 07:36
nadal ACTIVLAB BCAA XTRA to nr 1 z tanich czy może aminostar lub olmp lub coś innego cena niestety gra role pozdrawiam z góry dzięki za odpowiedź

KowalX
25-03-11, 12:04
Wejdź na stronę jakiegoś sklepu i sprawdź ile masz prochu za daną cenę, wtedy będziesz miał najtańsze i najlepsze. I nie patrz tylko ile prochu w opakowaniu,ale ile jest faktycznie bcaa ,a ile słodzików i innych gówien.

dresik20
25-03-11, 23:09
a powiedz mi kiedy najoptymalniej brać bcaa bo jade teraz na białku (rano po treningu i na noc) to gdzie najlepiej wpleść BCAA z góry dzieki za pomoc

KowalX
25-03-11, 23:17
Widzę ,że białko stosujesz według wytycznych z opakowania ,a nie samych potrzeb. Daruj BCAA nie skorzystasz.

dresik20
26-03-11, 21:08
nie zupełnie czasem 2 razy czasem 3 waże 103kg i staram się liczyc niedobory a czasem potrzeby pokrywają się z porcją z opakowania:)

Triceps.pl
27-03-11, 05:59
Akurat mamy promo na BCAA XTRA Activlabu ;) 49.99zł. Biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny, to mój faworyt ;]

Link: http://www.triceps.pl/Activlab_BCAA_Xtra_500g-1666.html

chunga
27-03-11, 09:51
Wygodna odżyweczka w uzyciu przez to połączenie gluty i bcaa -brałem to dosc długi czas ze wzgledu na dobra cene i własnie to połączenie 2 najważniejszych składnikow -przynajmniej dla mnie.

Lee & Leo
27-03-11, 16:48
tu jeszcze taniej 1000 gr. za 94.99 z
http://allegro.pl/activlab-bcaa-xtra-2x500g-1000g-bialystok-i1488549781.html

Rademenes78
28-03-11, 11:18
IRON HORSE BCAA 250 tab. kup sobie porządne bcaa

g-kick
28-03-11, 17:32
a w czym takie porządne ?? zwykłe bcaa na dodatek firmy bez ugruntowanej pozycji na rynku - co w nich takiego rewelacyjnego ?? za tą cene lepiej kupić fitmaxa - bcaa pro lub nawet bcaa + eaa mozna wyhaczyć w niżej cenie - to są porządne bcaa porządnej firmy !

Rademenes78
28-03-11, 20:19
Największa dawka bcaa w tabletce

Rademenes78
28-03-11, 21:21
Zjadłem całe opakowanie Iron Horse i były bardzo dobre dlatego polecam, 10 pln to żaden majątek jeśli się otrzyma najwyższej jakości towar

g-kick
28-03-11, 22:00
a w czym były takie dobre ?? i niby skąd wiesz że towar masz najwyższej jakości ?? przecież ta firma jest na rynku od 3 miesiecy ?? nawet pieniędzy na reklame nie mają i robią kryptoreklamy na forach internetowych - to ma być ta najwyższa jakość?? nie rozśmieszaj mnie - body dobrze napisał - bcaa pro wychodzą NAJTANIEJ a jakościowo biją tego kucyka rdzawego na łopatki (certyfikaty m.in) , nie wspominając bcaa+eaa

chunga
29-03-11, 13:18
Widzę ,że białko stosujesz według wytycznych z opakowania ,a nie samych potrzeb. Daruj BCAA nie skorzystasz.
co masz na mysli tak dokładniej???,bo ja własnie chciałem na jakis czas odstawic glutamine ,a zwiększyc spożycie bcaa -ale sam nie wiem czy to dobry pomysl. Glut. biore od kilku lat non stop ,chce zobaczyc co bedzie jak przerwę(doświadczenie)

KowalX
29-03-11, 13:50
co masz na mysli tak dokładniej???,bo ja własnie chciałem na jakis czas odstawic glutamine ,a zwiększyc spożycie bcaa -ale sam nie wiem czy to dobry pomysl. Glut. biore od kilku lat non stop ,chce zobaczyc co bedzie jak przerwę(doświadczenie)

Odnosiłem się do brania dla samego brania,a nie ze względu na potrzeby. Co do zwiększenia bcaa to zależy ile ich spożywasz,kiedy i czego oczekujesz. Przed treningiem mogą zastąpić węglowodany gdy brakuje energii pochodzącej z nich(walina przekształcana jest w cukrowiec, natomiast leucyna oraz izoleucyna dostarczają prekursor do ketokwasów). Po treningu przydają się w celach anabolicznych. Glutamina przydaje się w momentach ciężkiego treningu gdyż w jakimś stopniu chroni przed przetrenowaniem i infekcjami z tym związanymi. Jeśli chodzi o wzrost mięśni raczej jej ubytku nie odczujesz za to bcaa mogą pomóc gdy zwiększysz ich ilość,ale to zależy od całej diety, ich obecnej ilości i ogólnego wspomagania.

chunga
01-05-11, 07:58
cos mnie jeszcze bardzo zastanawia;
mam odżywkę białkową MilkoShake Power Protein,o której juz rozmawialiśmy ;-) i tam na etykiecie pisza ,że w 100g produktu (http://www.e-gym.) jest -
L-glutaminy 16.5g
i BCAA
L-leucyna 10.4g
L-walina 5.7g
L-izoleucyna 5.6
razem tego jest sporo ,bo az 38.2 na 100g
ja biore 50 gram wiec juz samych bcaa jest 21g i do tego 8g gluty -to jest naprawdę sporo -czy to jakas ściemka??? ,czy ja znowu czegos nie kumam?
hmm jeżeli to prawda ,to nie ma juz potrzeby brac samego bcaa i glut..???????????????

KowalX
01-05-11, 13:01
Prawda...

chunga
01-05-11, 13:07
he he wyczerpujaca odp.
dzięki 0)

chunga
01-05-11, 13:25
ja biore 50 gram wiec juz samych bcaa jest 21g i do tego 8g gluty ?
[/INDENT] miało być bcaa 11g -pomyłka

Szymeksc
02-05-11, 20:08
jak bys mial zamawiac bcaa activlab xtra to nie bierz smaku lemon,wykrzywia ryj przy picu.

Seki
07-05-11, 17:24
Z braku laku i przymusu kupiłem w lokalnym sklepie BCAA z Olimpu, smak cytrynowy. Totalna porażka! Mało brakowało żebym zwrócił podczas treningu, ogólnie nie wiem jak to skończę, może będę dosypywał do białka po treningu, bo masakra jest. Poczytałem sobie skład i na porcję 10g jest 6g BCAA... Czasami ludzie polecają ten Olimp, ale chyba tylko dlatego, że nie próbowali nic innego. Kiedyś jadłem X-tend Scivation, smak lemoniady, w 12g porcji, 9,5g to BCAA i 1 g cytruliny, smak rewelacyjny, z przyjemnością popijałem na treningu. Podsumowując, to Olimpowi pozostaje tylko podziękować. Cena polska, jakość chińska.

g-kick
07-05-11, 19:56
moge ci podac adres podeslij mi ja tam chętnie wszamam - co do jakości to akurat trafiłes kulą w płot bo olimp to jedna z lepszych marek na świecie i do jakosci sie akurat nie mozna dopier... , do smaków jak najbardziej i do ich polityki cenowej ostatnio też

Seki
07-05-11, 20:34
co do jakości to akurat trafiłes kulą w płot bo olimp to jedna z lepszych marek na świecie i do jakosci sie akurat nie mozna dopier... , do smaków jak najbardziej i do ich polityki cenowej ostatnio też

Tu wystarczy poczytać skład, 60% składników które nas interesują furory nie robi(porównując do X-tenda jest lipa), nie ma miejsca na subiektywne odczucia bo liczby to liczby. To, że "olimp to jedna z lepszych marek na świecie", nie dodaje temu BCAA +50 do składu, nie?

g-kick
07-05-11, 20:39
to kupuj xtenda ale nie pisz o chińskim pochodzeniu surowców bo tutaj mijasz sie z prawdą - akurat olimp jest firmą farmaceutyczną (zeby nie bylo nie kupuje z tej firmy zbyt wiele - czosnek , witaminy , czasem carbo) i jakość ma prima sort. Skład masz podany jak nie czytasz zanim kupisz to do kogo masz pretensje ?? ogarnij sie zanim zaczniesz krytykowac cokolwiek bo to ma byc konstruktywna krytyka a nie wyssane z palca pretensje

fallenursus
07-05-11, 20:39
raczej kazde inne do xtend'a jest lipa, jedyna kompetycja to purple wraath bo maja podobne sklady, xtend jednak wiecej smakow:)

Seki
07-05-11, 21:18
to kupuj xtenda ale nie pisz o chińskim pochodzeniu surowców bo tutaj mijasz sie z prawdą - akurat olimp jest firmą farmaceutyczną (zeby nie bylo nie kupuje z tej firmy zbyt wiele - czosnek , witaminy , czasem carbo) i jakość ma prima sort. Skład masz podany jak nie czytasz zanim kupisz to do kogo masz pretensje ?? ogarnij sie zanim zaczniesz krytykowac cokolwiek bo to ma byc konstruktywna krytyka a nie wyssane z palca pretensje

Trochę źle zrozumiałeś, nie mam na myśli chińskiego pochodzenia surowców, to bardziej analogia do jakości większości produktów z tego kraju. Dla mnie jakość to nie tylko czystość składników, ale całokształt produktu. Czytałem skład, kupiłem, bo tylko to było, liczyłem że chociaż smakowo da radę... i ostrzegam innych przed tym błędem:) Mogę? EOT!


raczej kazde inne do xtend'a jest lipa, jedyna kompetycja to purple wraath bo maja podobne sklady, xtend jednak wiecej smakow:)

Purple bogatszy skład ma, ale niestety niedostępny w najbliższym czasie w PL...

KowalX
07-05-11, 21:23
Trochę źle zrozumiałeś, nie mam na myśli chińskiego pochodzenia surowców, to bardziej analogia do jakości większości produktów z tego kraju. Dla mnie jakość to nie tylko czystość składników, ale całokształt produktu. Czytałem skład, kupiłem, bo tylko to było, liczyłem że chociaż smakowo da radę... i ostrzegam innych przed tym błędem:) Mogę? EOT!

Dokładnie , nawalone słodzików i innych gówien, a smak tragiczny. Dobre są aminy z Fitmax,a jak chcesz mało dodatków to z XXL. Jest też opcja w tabletkach i masz spokój z pseudo oranżadą.

g-kick
07-05-11, 21:48
smak kwestia gustu trzeba o tym pamietac - mnie akurat takie mordo wykrzywiacze smakują ;] a olimpa nie kupie bo drogi po prostu , ogolnie bcaa szału nie robią bo same w sobie sa gorzkie i pewnie stad takie kwasiate smaki tych produktów (activlab to samo). A mnie akurat Xtend średnio smakuje ale składowo fajny , ja mam jeszcze na stanie bcaa z Anabolic Innovations od czarnego - ciekawe jak to to smakuje , składowo fajne (przewaga leucyny 4:1:1) niby smak orange - pewnie tez mordowykrzywiacz :]

KowalX
07-05-11, 22:00
smak kwestia gustu trzeba o tym pamietac - mnie akurat takie mordo wykrzywiacze smakują ;]

W olimp na 10g prawie 3g syfu , w Fitmax mniej, 2g :) w XXL 200mg. Też lubię kwaśne,ale olimp ohyda :P

chunga
08-05-11, 18:04
Z braku laku i przymusu kupiłem w lokalnym sklepie BCAA z Olimpu, smak cytrynowy. Totalna porażka! Mało brakowało żebym zwrócił podczas treningu, ogólnie nie wiem jak to skończę, może będę dosypywał do białka po treningu, bo masakra jest. Poczytałem sobie skład i na porcję 10g jest 6g BCAA... Czasami ludzie polecają ten Olimp, ale chyba tylko dlatego, że nie próbowali nic innego. Kiedyś jadłem X-tend Scivation, smak lemoniady, w 12g porcji, 9,5g to BCAA i 1 g cytruliny, smak rewelacyjny, z przyjemnością popijałem na treningu. Podsumowując, to Olimpowi pozostaje tylko podziękować. Cena polska, jakość chińska. nie łącz bcaa z białkiem ,bo bcaa zostanie przyswojone jako zwykłe białko i tylko kase straciłes ;(
musi byc odstęp,nigdy razem

Seki
08-05-11, 21:39
nie łącz bcaa z białkiem ,bo bcaa zostanie przyswojone jako zwykłe białko i tylko kase straciłes ;(
musi byc odstęp,nigdy razem

Ehh szkoda... Wykombinuję coś innego. No i dzięki za info!

Seki
10-05-11, 14:44
Wykombinowałem! Trzeba mocno zagęścić roztwór, jest wtedy bardzo kwaśny i nie czuć za bardzo nic innego, da się wypić.

Globi
10-05-11, 15:15
bcaa xtra / eaa xtra / Leucine xtra

jaca666
10-05-11, 15:53
nie łącz bcaa z białkiem ,bo bcaa zostanie przyswojone jako zwykłe białko i tylko kase straciłes ;(
musi byc odstęp,nigdy razem

Dlaczego?

chunga
10-05-11, 17:00
Jacek trenujesz metoda Yatesa to może przytoczę Ci fragment z jego wywiadu.:
Ja osobiście lubie słuchać takiego gościa bardziej niz forumowe mądrości

"W czasach gdy startowałem, zrobiłem kilka błędów, bo wtedy jeszcze nie wszystko było jasne. Przy każdym posiłku zjadałem 2–3 gramy aminokwasów, czego akurat nie powinno się robić, bo aminokwasy najlepiej przyswajają się między posiłkami, w przeciwnym wypadku stają się zwykłym składnikiem białkowym diety. Po posiłku łykałem aminokwasy rozgałęzione, co również powinno być odłożone w czasie".

Dorian Yates

g-kick
10-05-11, 18:40
ten mit juz jest obalony - nie pamietam dokladnie w ktorym z numerów MD było o tym wlasnie

KowalX
10-05-11, 19:50
Jacek trenujesz metoda Yatesa to może przytoczę Ci fragment z jego wywiadu.:
Ja osobiście lubie słuchać takiego gościa bardziej niz forumowe mądrości

"W czasach gdy startowałem, zrobiłem kilka błędów, bo wtedy jeszcze nie wszystko było jasne. Przy każdym posiłku zjadałem 2–3 gramy aminokwasów, czego akurat nie powinno się robić, bo aminokwasy najlepiej przyswajają się między posiłkami, w przeciwnym wypadku stają się zwykłym składnikiem białkowym diety. Po posiłku łykałem aminokwasy rozgałęzione, co również powinno być odłożone w czasie".

Dorian Yates

Jeśli chcesz wzbogacić białko możesz łykać razem, jeśli chcesz wykorzystać to ,że masz wolne formy łykasz osobno.

jaca666
10-05-11, 19:51
Ale mówimy tu o suplemencie spożywanym bezpośrednio po treningu tak?
Jeśli tak to nasze mięśnie potrzebują najbardziej bcaa i w tym celu bierzemy np. bcaa xtra bo na nich głównie bazowałem, a jeśli ktoś ma izolat to też nie jest źle bo nasz organizm sam sobie wybierze z niego to czego najbardziej potrzebuje czyli głównie leucynę ale także walinę i izoleucynę, a reszta w tym momencie nie będzie mu potrzebna, to tak prostymi słowami moje wyjaśnienie.
A czy to połaczymy w postaci np. 5g bcaa i 30 g izolatu to bez różnicy tylko pamiętajmy o czasie wchłanialności odżywki wiadomo że najlepszym rozwiązaniem byłby hydrolizat bo to w sumie same aminokwasy wstępnie strawione ale izolat tez jest dobry i kocentrat tylko ze w tym przypadku mamy troche więcej tłuszczu w składzie ale wiadomo cena tu gra największą role.
A co do słów Doriana to mu chodziło o aminokwasy proste bo jedzenie bcaa miedzy posiłkami mija się z celem bo aminokwasy rozgałęzione to aminokwasy typowo wysiłkowe.

KowalX
10-05-11, 20:24
Ale mówimy tu o suplemencie spożywanym bezpośrednio po treningu tak?
Jeśli tak to nasze mięśnie potrzebują najbardziej bcaa i w tym celu bierzemy np. bcaa xtra bo na nich głównie bazowałem, a jeśli ktoś ma izolat to też nie jest źle bo nasz organizm sam sobie wybierze z niego to czego najbardziej potrzebuje czyli głównie leucynę ale także walinę i izoleucynę, a reszta w tym momencie nie będzie mu potrzebna,...

Trochę przesadzasz. Nie tylko trzy aminokwasy są potrzebne. Jeśli by tak było wystarczyłoby białko roślinne i to nawet nie specjalnie skomponowane by było pełnowartościowe.


A czy to połaczymy w postaci np. 5g bcaa i 30 g izolatu to bez różnicy tylko pamiętajmy o czasie wchłanialności odżywki wiadomo że najlepszym rozwiązaniem byłby hydrolizat bo to w sumie same aminokwasy wstępnie strawione ale izolat tez jest dobry i kocentrat tylko ze w tym przypadku mamy troche więcej tłuszczu w składzie ale wiadomo cena tu gra największą role.


Wstępnie strawione białko. I to maksymalnie do 30%,a w tych gorszych zaledwie 5%. Poza tym pomiędzy hydrolizatem,a izolatem różnica jest głównie na papierze.

jaca666
10-05-11, 21:32
Trochę przesadzasz. Nie tylko trzy aminokwasy są potrzebne. Jeśli by tak było wystarczyłoby białko roślinne i to nawet nie specjalnie skomponowane by było pełnowartościowe.
Wstępnie strawione białko. I to maksymalnie do 30%,a w tych gorszych zaledwie 5%. Poza tym pomiędzy hydrolizatem,a izolatem różnica jest głównie na papierze.

No na papierze bo różnią się ilością białka w izo nawet do 90% ale hydrolizat szybciej zostanie wchłonięty.
To powiedz mi co więcej trzeba bezpośrednio po treningu siłowym jak dostarczysz bcaa w odpowiedniej proporcji i np. carbo?

g-kick
10-05-11, 21:39
bezposrednio po treningu to chyba najlepsza opcja (tzn bcaa + proste węgle) ?? czyżby znowu jakąs rewolucja w temacie ?

jaca666
10-05-11, 21:49
miesnie nie sa zbudowane z 3 aminokwasow wiec sobie odpowiedz co potrzeba miesniom

Wiem z czego są zbudowane mięśnie ale mówimy o suplementacji bezpośrednio po treningu, a nie całodobowej.

chunga
10-05-11, 22:33
bezposrednio po treningu to chyba najlepsza opcja (tzn bcaa + proste węgle) ?? czyżby znowu jakąs rewolucja w temacie ? no i ja przy tym sobie zostanę,a po 40 min po treningu normalny posiłek już,nie będe rozmieniał się na drobne

Triceps.pl
11-05-11, 00:43
Dodatkowo zależy o jakim "bezpośrednio" mówimy, bo to jest względne. Jak już pisałem, że zahamować katabolizm i uruchomić fazę anaboliczną dobrze byłoby po powiedzmy 15 minutach od zakończenia treningu. Wydzielający się kortyzol (jeśli chodzi o katabolizm po wysiłkowy) ma możliwość wtedy oczyścić w pewnym zakresie mięśnie z nagromadzonych toksyn.

Przepraszam, że wypowiadam się w kwestii czasu, a nie produktu, ale może się przydać myślę ;)

chunga
11-05-11, 15:09
Więc może od początku na chłopski rozum.
Biore bcaa; ,jak wstanę ,potem przed treningiem ,po treningu i obecnie przed snem ,chociaz czytałem opinie ,że przed snem to błąd.
Były czasy ,że robiłem napój 1l z bcaa i zaczynałem go pic przed treningiem,w czasie treningu i po treninu go kończyłem pic.Nigdy do posiłków.
Co robiłem ,żle???

fallenursus
25-05-11, 02:13
dobrze robiles.
sam tak robie.
poltora litra wody+poltora miarki purple wraath

Seki
30-05-11, 20:08
Ja tak robiłem z Xtend'em, wczoraj udało mi się zamówić Purple Wraath, jest na alledrogo! Ponoć już idzie:) Olimpowskiemu BCAA jednak bo nie podołam...

Seki
31-05-11, 12:31
Dostałem purpla, smak Juicy grape, testowa szklanka i rewelacja:) Jeszcze raz odniosę się do produktu Olimpowskiego... Jaki jest sens zakupu 500g BCAA Olimpu za około 75PLN, czyli 1084g Olimpu kosztowałoby 162PLN, gdy za 187PLN mamy produkt z najwyższej półki, zachwycający zarówno składem jak i smakiem? Do tego, w 1084g Purpla jest dużo więcej BCAA i składników aktywnych, czyli w sumie tego, za co płacimy. Dobrych zakupów życzę:)

krzysiek792
01-06-11, 13:31
A nie lepiej ci amino 5500, to tez jest pochodne od bcaa, np amino 5500 z olimpa naprawde dobre :)

fallenursus
01-06-11, 13:36
A co to znacY pochodne od bcaa?

krzysiek792
04-06-11, 13:29
Nie wiem na mnie działają i nie narzekam, nie kazdy organizm idzie na dana marke np. Mega Caps Olimpa na mnie nie działało wogole (pieniadze w błoto) kupiłem z Treca a pozniej FA monohydraty i naprawde ładnie działa