PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana branży



Mosin
23-03-11, 07:33
Postanowiłem na razie zamienić siłownie 3/4 razy w tygodniu na MMA 5x po 1h. Aktualnie moja waga wypracowana na siłowni to 80kg. Chciałbym nie spaść z masą poniżej 75kg ale nie wiem jak ją utrzymać trenując MMA ?

Micek185
23-03-11, 07:45
trenując dalej na siłowni... innej opcji nie ma jeli popusicisz diete i treninigi organizm nie bedzie widział celu w dalszym ytrzymywaniu takiej ilości masy mięsniowej bo jest to dla niego wysiłek,dobrym sposobem na utrzymanie masy i zapobieganie spadkom jest statyczne napinanie mieśni czyli też pozowanie,ale sam wiesz że na długo to nie podziała.trenując sztuki walki twoje ciało bedzie starał ise dojść do optymalnego poziomu masy tak abyś miał i wytrzymałośc i siłę.jedyna rada to połączenie siłowni z treningami sw i dietą.

Mosin
23-03-11, 12:38
Dietę będę mieć coś al'a rzeźba, na siłownie planuję chodzić raz w tygodniu i robić ogólnorozwojówkę.

Mosin
01-04-11, 09:22
Dobra jakoś się już ogarnąłem będę ćwiczył SW 5x tygodniowo + siłownia 2x tylko nie wiem jak ćwiczyć na siłowni. Chyba zacznę od planu na siłę do wakacji planuję przytyć do 83-84kg potem w wakacje będę robił na siłowni wytrzymałość. Lecz w 2 dni na siłowni nie zrobię wszystkich ćwiczeń na wszystko jak robiłem na masę. Jakie partię powinienem wrzucić na priorytet ,a jakie sobie odpuścić tak by było to jak najbardziej pod SW ?

KowalX
01-04-11, 11:50
Ile kalorii wciągasz? Raczej polecisz w dół :)

Mosin
01-04-11, 13:37
Z 3600 ,a w dni gdy mam SW i siłownie to nawet z 4000. Może trochę zbyt dużo się wydawać ale mam szybki metabolizm i się wolno zalewam i w dodatku codziennie jadę do szkoły na rowerze z 40min.

igrek
02-04-11, 16:16
Ja na twoim miejscu wybrał bym FBW i postawił na same ćwiczenia wielostawowe.

KowalX
02-04-11, 17:04
Z 3600 ,a w dni gdy mam SW i siłownie to nawet z 4000. Może trochę zbyt dużo się wydawać ale mam szybki metabolizm i się wolno zalewam i w dodatku codziennie jadę do szkoły na rowerze z 40min.

To wcale nie jest dużo :)

Nie rób tylko żadnych splitów.

Patriot
02-04-11, 17:31
co tam się tak boisz o tą masę, ona do niczego Ci nie jest potrzebna :)
skoro robisz 5x MMA, 2x siłka znaczy się, że twoim głównym priorytetem są w tej chwili sw, a siłka pobocznym, więc szczerze wątpię że jak sam piszesz do wakacji chcesz dorzucić jeszcze z 4kg raczej spadniesz te 4kg, ale co z tego? będziesz lepiej rozciągnięty i bardziej wysportowany ;p

Mosin
04-04-11, 15:05
Chce chodzić na siłkę po to by jakoś tam wyglądać ,a nie być patykiem całe życie. MMA trenuję rekreacyjnie dla rozrywki bo fajnie móc się po naparzać z kumplami :) więc jakieś tam idealne warunki fizyczne nie są mi potrzebne docelowo chcę ważyć 90kg przy możliwie dobrej kondycji. Myślę ,że chodząc na siłkę 2x tygodniowo 1kg przyrostu na miesiąc jest spokojnie jak najbardziej realny zważając na to ,że jeszcze nie wspomagałem się suplami po za 1 cyklem na mono.

m@bi
04-04-11, 21:16
Kowalx czemu radzisz zeby nie robił splitu :>??

slim shady
04-04-11, 22:09
ponieważ split nie jest dobry jako trening ogólnorozwojowy mający na celu być elementem przygotowawczym do treningów sztuk walki, tak samo będzie z innymi dyscyplinami, split jest dobry dla kulturystów