PDA

Zobacz pełną wersję : Mieśnie czworogłowe , przedramion oraz aeroby.



krupek1
15-03-11, 19:50
Witam po dluzszej przerwie :)
Mam takie pytanka : Ile razy mogę ćwiczyć w tygodniu mięśnie czworogłowe ramion oraz przedramion ? Wiem ,że są to mieśnie o małej powierzchni ,więc stąd moje pytanie ,czy mogę je ćwiczyc 2 razy w tygodniu. Oczywiście celem jest powiększenie mieśni , ciczę 3 razy w tygodniu.


Drugie pytanie dotyczy aerobów. Czy mogę biegać w dni nietreningowe ,skoro moim celem jest powiększenie masy mięśniowej? Chcę się jednocześnie pozbywać tłuszczu.


Pozdrawiam :)

DTX
15-03-11, 20:08
Jakie to są mięśnie czworogłowe ramion? Pierwsze slysze.
Co do przedramion to sa podzielone opinie. Jedni mowia, zeby nie cwiczyc w ogole, bo dzialaja one podczas cwiczen na inne partie, inni mowia, ze katowac po kazdym treningu. sprawdź, co na Ciebie najbardziej działa.

Aeroby na masie zawsze dobre, tylko niezbyt czesto. Lepiej bedzie Ci sie szama trawiła :P Zdobywanie maasa i jej jednoczesna redukcja siebie wyklucza, wiec za duzo tego fatu to nie spalisz.

krupek1
15-03-11, 22:03
Chodzi mi o te mięśnie ,które zaangażowane są podczas robienia szrugsów. Możliwe ,że źle je nazwałem :P

A i jeszcze jedno , mam dość widoczną asymeryczność ciała, lewa reka jest znacznie chudsza w bicepsie,tricepsie i ramieniu, to samo tyczy się łydek. Czy zbiegiem czasu samo się to wyrówna ,czy trzeba coś z tym zrobić ?

DTX
15-03-11, 22:44
to mięśnie czworoboczne. Raz w tygodniu wystarczą, bo, przynajmniej w moim wypadku, bardzo dobrze się rozwijają.
Stosuj częściej hantle niżeli sztangę, wtedy będzie równo rosło.