PDA

Zobacz pełną wersję : prosze HELP



power15
08-03-07, 18:32
HeY mam 15 lat 184cm wzrostu - 65kg od trzech lat trenuje siatkówke jeżdże na zawody powiatowe itp. Chciałbym polepszyc osiągi swojego ciala. Chciałym cos co nie musze brac za czesto i co mi nie zaszkodzi myslalem o HMB albo o kreatynie prosze poradzcie .

Odżywek
08-03-07, 19:01
Kreatyne to nie bardzo bo kreatyna jest na mase a po Co Ci masa jak siatkowke trenujesz to niewiem.A jesli o Hmb chodzi to mozesz sobie kupic i brac ale nie wydaje mi sie zeby to Ci cos dalo jak nie bedziesz przeprowadzal treningu na rzezbe.

Mystic
09-03-07, 14:38
hmm osiągi swojego ciała...przepraszam ale co to znaczy napisz dokładnie o co ci chodzi.Kreatyna odpada od razu poniewaz po pierwsze nie cwiczysz na siłowni tylko trnujesz siatke wiec nie potrzebne ci to raczej po drugie wiek.Hmb tez odradzam.Napisz cos wiecej bo trudno tu co kolwiek napisac.Na czym ci zalezy konkretnie czy bedziesz chodził na siłownie czy moze chodzisz jesli tak to jaki masz staz i wogole.

Pozdro :wink:

jonasz7
09-03-07, 16:51
Tak napisz co chesz poprawić!! siłe, mase czy rzeźbe??
Ale jak chcesz poprawić się wydajnościowo to może jakieś energetyzery.
pzdr.

grzesiek k
09-03-07, 17:10
Mi się wydaje że siłę no bo wiecie siłę żeby lepiej piłkę uderzać to pozostaje tylko jedno Kretyna i siłownia ale mogę się mylić więc napisz co chcesz poprawić

power15
09-03-07, 17:55
szczegulnie chcalbym poprawic wyskok i sile. Moj staz to rok chodze na sliwonie. biceps - 34, klatka 90 . na klate max to 65 na biceps 30..

bocion
09-03-07, 18:21
jak chcesz wyskok poprawic to cwicz lydki i uda, ze wskazaniem na lydki. Tak robia siatkarze- widzialem :grin:

MaC-DrG
09-03-07, 18:26
rada taka jesli chodzi o sile, kreatyna + silownia a na lydki cwiczen jest masa, na forum jest topic z opisem takich cwiczen....

choc moim skromnym zdnaiem to masz niedowage jak cholera... a energia=sila=masa
bo z niczego nawet Salomon nie naleje ;]

na twoim miejscu zrobil bym tak
kreatyna+tauryna+bialko+silownia i trening na mase potem na sile z wyszczegulnieniem nog....

nawet Rzymu od razu nie zbudowano ;]

Blakee
09-03-07, 18:50
Na co mu te "energetyzery" to ja nie mam zielonego pojęcia heh :P Równie dobrze może zjeść solidny posiłek i będzie miał dużo energii na trening.

Jeśli chcesz polepszyć swoje osiągi to możesz pomyśleć o suplementacji tauryną, CLA albo też l-karnityną (o witaminach i najważniejszych pierwiastkach nie przypominam bo to jest podstawa).

Zajęcia na siłowni w ramach treningu to całkiem dobry pomysł. Pamiętaj tylko, że gdy zaczniesz ćwiczyć mięśnie nóg to automatycznie dochodzą do tego mięśnie grzebietu.

Za wyskok odpowiedzialne są mięśnie nóg oczywiście, ale łydki nie odgrywaja przy tym tak wielkiej roli jak mięsień pośladkowy (najsilniejszy mięsień w organiźmie człowieka).

Kreatyna to preparat nie dla Ciebie ...Tak samo suplementy białkowe i węglowodanowo-białkowe, nie potrzebujesz ich...

Blojbas
09-03-07, 20:01
Jesli chcesz popawic siłe zbicia piłki musisz poprawic bicepsy i barki bo to one szczególnie sa odpowiedzialne za to! :mrgreen:

power15
09-03-07, 21:05
to co kreatyna i silownia ? a ile tej krety kupic 300 kap??

Blakee
09-03-07, 21:10
Żadna kreatyna !!!

Przeczytaj to co napisałem powyżej ...

power15
09-03-07, 21:13
ale czy CLA i l-karnityna nie sa na odchudzanie ? ( nie znam sie za bardzo wiec moge sie mylic) a ja mam nawety chyba lekka niedowaga czy cus.

P4l4d7n
09-03-07, 21:21
CLA i l-karnityna sa na odchudzanie. A zreszta i tak działaja w mizerny sposób.

Ostatnio w telewizji widzialem nawet jakis wyszczuplajacy krem z l-karnityna... :lol:

[ Dodano: 09-03-2007, 21:27 ]
Nie wiem do konca o co chlopakowi chodzi ale jesli chce 'polepszyc' swoj organizm to witaminy, mineraly, aminokwasy, dodatkowa glutamina, tauryna, proponuje zapytac sie trenera wkoncu on powinien sie na tym znac.

Power15 jak na rok cwiczen 65kg na klate i 30 na biceps to beznadziejne efekty nawet jesli silownia to tylko dodatek. Ja tyle bralem seriami po 4 miesiacach.

MaC-DrG
10-03-07, 00:50
a ja tyle bralem seriami jeszcze przed silownia....
niewazne patrz ile koles wazy, ruznie to bywa.... a silownia dla siatkarza to bardziej areo niz masowanie....

nie bierz L-karnityny itd jedynym plusem jaki zadzialal by w przypadku ze dziala poprawiajac samopoczucie, pozatym przyspiesza proces spalania tluszczu i jego transportu, a tobie na tym napewno nie zalezy....

zrob tak jak ja ci pisalem itd....