PDA

Zobacz pełną wersję : Jestem zielony, ale chcę się ogarnąć! :)



MaciekWR
09-03-11, 16:54
Witam, witam!
Postanowiłem pod wpływem nadchodzących ciepłych dni, aż wkońcu wakacji, że czas się ogarnąć.
Pewnie skojarzenie odrazu sezonowca, jednak tak nie jest, i zostanę w tej pasji na dłużej.
Ok, przechodząc do tematu, nie jestem zielony, ale lepszego działu nie znalazłem, gdyż chcę porad, a nie sprawdzenia treningu(który ułożę sobie sam).
Wiem, że czasu jest niedużo, ale lepiej późno niż wcale.
Zmierzam do sylwetki typu: http://www.menshealth.pl/m/178/sh_8741299-e29c594ff099fa0578d34f7e7fe215a4.jpg
Jak widać, chcę sylwetkę estetyczną, dość normalną, ramiona obstawiam wg. tej fotki na 38cm więc nie są to wygórowane granice.
Do sylwetki brak mi:
##brzucha, mam troszkę tłuszczu, jednak mięśni brzucha mam zero praktycznie, bardzo słaby brzuch, i kompletnie nie docięty, zresztą nie ma tam za dużo mięśni to nie ma nawet o czym gadać.
##klaty, wokół sutków tłuszcz, jak lipo, niedużo, jednak nieestetycznie to wygląda i co by nie było kompleks jest.
Mam:
## Ramiona, bym powiedział że jedno, bo mam dość ładne ramie 35 cm, jednak drugie już oscyluje w granicach 33 cm, więc wygląda to trochę komicznie, jednak ramiona są ogólnie na +

+- = barki, takie sobie, nie jest ogółem źle.

No i właściwa część tematu:
Chciałbym znać wasze zdanie na temat tej sylwetki.
Żeby trochę dociąć mięśnie trzeba je lepiej wyrobić, jest czas do końca czerwca więc można byłoby wrzucić 2 plany, tylko jakie?
Myślałem, żeby zrobić masę, tak +5-7kg, po czym rzeźbę do końca czerwca, żeby estetycznie dociąć sylwetkę. Co wy na to?

Oraz jestem otwarty na każdą poradę, sugestię, wszystko! Na prawdę zależy mi.

Aha, i jeszcze jedna notka, od połowy października ćwiczę rekreacyjnie na siłowni ogólnorozwojówkę ze wskazaniem na siłę, także myślę, że jestem gotowy aby zacząć już ten sport na poważnie. Narazie zakładam sobie plany na wakacje, jak totalny sezonowiec :P, jednak nie zakończę tej pasji, będę ciągnął, bo jednak zdałem sobie sprawę, że jest to na prawdę fajna sprawa! :)
I nie sugerujcie się wiekiem, 15 lat, i szybko wymiary- waga 66kg, +5 kg to byłoby 71 kg, no i po rzeźbie odpowiednio mniej więc w miarę waga, wzrost mam 178cm.

Poszukuję dobrej pomocy, a nie olania, bo na prawdę mi zależy, z góry- wielkie dzięki! :)

b5gipl
09-03-11, 19:36
Trening ten, powinien być ogólnorozwojowy.
Nikt nie ma obu połówek ciała takich samych :)
Różnica tych 2 cm może być nawet od plecaka szkolnego
Na te +5-7kg nie licz do grudnia... (jeśli nie ułożysz diety, czasami wystarczy trochę poczytać i przestrzegać niektórych zasad)
Nie kupuj odzywek, nie rób tego błędu co ja. (bo wpadniesz w nałóg)
Nie dźwigaj dużych ciężarów.
Obrazek super ale taką sylwetkę robi się latami a nie z miesiąca na miesiąc

MaciekWR
09-03-11, 19:56
Trening ten, powinien być ogólnorozwojowy.
Nikt nie ma obu połówek ciała takich samych :)
Różnica tych 2 cm może być nawet od plecaka szkolnego
Na te +5-7kg nie licz do grudnia... (jeśli nie ułożysz diety, czasami wystarczy trochę poczytać i przestrzegać niektórych zasad)
Nie kupuj odzywek, nie rób tego błędu co ja. (bo wpadniesz w nałóg)
Nie dźwigaj dużych ciężarów.
Obrazek super ale taką sylwetkę robi się latami a nie z miesiąca na miesiąc
No też racja, że nie są takie same, jednak co najważniejsze, mniejszy biceps rośnie i wyrównuje się :)
Nie wiem o co chodzi z grudniem, jeżeli chodzi Ci o to, że nie dam rady nawet do grudnia to powiem Ci że dam :P Akurat do masy mam dosyć duży ciąg, gorzej z jakością, bo jest 50%/50% ale z 2kg samej masy mięśniowej spokojnie dam radę.
Odżywek nie mam zamiaru kupować, szkoda kasy dla mnie, im dłużej na sucho tym lepiej(oby jak najdłużej :) )
Nie dźwigam dużych, nie martw się :P
Wiem że do takiej sylwetki się dochodzi latami, jednak pod coś takiego zmierzam, i do wakacji chociaż chcę jak największy efekt mieć, chociaż za duży to on nie będzie :P
A i czemu ogólnorozwojowy? Robiłem już tyle czasu że jestem gotowy na splita pod konkretny cel.

Pzdr

MaciekWR
10-03-11, 14:20
Więc pomógł by ktoś?

szycha77
10-03-11, 18:40
Przestań marudzić i idź na silownie.