PDA

Zobacz pełną wersję : wskazówki dotyczace diety na masę ;)



adios89
08-03-11, 14:49
Witajcie,

Ponieważ uważam Was forumowiczów za specjalistów w tej dziedzinie mam nadzieję ze uzyskam Tu wiele cennych informacji dotyczących diety.

Kilka informacji o mnie:

Wzrost 190cm
Waga 82 kg
Zapotrzebowanie na kalorie ok. 3000 kcal
Cel: zwiększenie masy mięśniowej, pozbycie się oponki z brzucha ( lekko przytyć ale nie więcej niż 90 kg)
Trening: po dłużej przewie spowodowanej przebywaniem w szpitalu rozpocząłem trening od ok 2 miesięcy ogólnorozwojowy jednak w najbliższym czasie rozpocznę trening 3x w tyg na poszczególne partie ciała trening na masę.

Jakiej pomocy potrzebuję: Zamieszczam opracowaną samemu dietę która chciałbym abyście przeanalizowali i poinformowali mnie jakie zmiany trzeba wprowadzić. Chciałbym aby dieta była bez żadnych wspomagaczy - raczej naturalne jedzenie. W ostateczności jesli mnie przekonacie ze powinienem zaopatrzyć się w jakiś napój białkowy to czekam na propozycję.
Mam również problem ponieważ nie wiem jakiego typu posiłki powinno się spożywać przed treningiem i po treningu przed snem. Kolorem fioletowym ze znakami zapytania zaznaczyłem posiłki które nie wiem jak ułożyć. Proszę o wskazówkę. Chciałbym również uzyskać informacje jakie zamienniki mogę wykorzystać w diecie, jakie polecacie posiłki zamiast często się powtarzających np Pierś gotowana z kurczaka co w zamian za to.

Serdecznie dziękuję z góry za info. jeśli czegoś brakuję dla waszej informacji która wam ułatwi mi pomoc proszę pytać.

Ps. Czy ktoś zna jakiś dobry przepis na koktajl białkowy który można byłoby wypić po treningu ?

link do mojego planu diety:
http://www.sendspace.pl/file/d388c88ed5b611dc3a3e4f3

slim shady
09-03-11, 00:36
jutro zajrzę i postaram Ci się pomóc

pytania pomocnicze

ile masz lat
zastrzeżenia zdrowotne
staż

adios89
09-03-11, 12:54
http://www.sendspace.pl/file/101ebf28bcfd42c3c3cbea7 <--- prawidłowy link tamten wyzej nieaktualny.

Lat 22
2 miesiące ogólnorozwojówki od przyszłego tygodnia rozpoczynam trening na masę.
Chyba brak zastrzeżeń zdrowotnych.

slim shady
10-03-11, 18:27
jak dasz radę to wklej tą dietę tutaj

adios89
10-03-11, 21:20
jpg w załączniku

slim shady
11-03-11, 22:26
Zamień płatki kukurydziane na owsiane, troche mało białka w śniadaniu, na kolacje możesz jeść twaróg z oliwą ewentualnie serek wiejski

przed treningiem mięso np. pierś z kurczaka + ryż

posiłek baton + 2 jabłka - troche mało białka

zamiast kiełbasy daj inne źródło białka

na te 5 posiłki możesz jeść np wołowinę + kasze + warzywa

Źródła węgli - ryż (biały,brązowy, paraboliczny itp), kasze, makarony, ziemniaki, bataty, soczewica, pieczywo, płatki owsiane, żytnie
Źródła białka - mięsa (kurczaki,indyki, wieprzowina,wołowina,dziczyzna), ryby, jajka, twarogi, serki wiejskie
Źródła tłuszczy- oliwa z oliwek, olej rzepakowy, olej lniany, siemię lniane, awokado, orzechy

dieta powinna być bogata w warzywa